Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το note 3 neo είναι καλύτερο σε όλους τους τομείς εκτός από την υποστήριξη εκτός samsung (βλέπε xda) για την ώρα τουλάχιστον.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Παιδα εγω ειμαι ακομα στην 4.1.2 και μου βγαινει συνεχεια ενημερωση λογισμικου...μπορω να μαθω πριν το κανω ποια εκδοση ειναι??4.3 η 4.4??το κινητο αγοραστηκε περυσι τον ιουλη απο birdphone.(αν βοηθαει σε τιποτα αυτο).

Σε μένα πέρασε την 4.3 πρώτα (+ αρκετά updates αν το λέω σωστά, της 4.3) και μετά 4.4..

Ολα μαζί κάνα 2ωρο αν θυμάμαι καλά..

 

 

 

Άσχετο, έκανα Hard reset και πλέον όταν έρχεται μνμ, στην μπαρα ειδοποιήσεων γράφει απλός ότι "μνμ ελήφθη", ενώ πριν έλεγε τον αποστολέα και την στιγμή που έφτανε, "αποκάλυπτε" και μέρος του μηνύματος. . Ξέρουμε ποια ρυθμίση είναι?? Δεν το βρίσκω με τπτ.

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.help βρηκα σε καλη τιμη ενα lg g pro και ενα galaxy note 2 lte αν μπορουσατε να βοηθησετε ποιο απο τα δυο.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πέρασε την 4.3 πρώτα (+ αρκετά updates αν το λέω σωστά, της 4.3) και μετά 4.4..

Ολα μαζί κάνα 2ωρο αν θυμάμαι καλά..

 

 

 

Άσχετο, έκανα Hard reset και πλέον όταν έρχεται μνμ, στην μπαρα ειδοποιήσεων γράφει απλός ότι "μνμ ελήφθη", ενώ πριν έλεγε τον αποστολέα και την στιγμή που έφτανε, "αποκάλυπτε" και μέρος του μηνύματος. . Ξέρουμε ποια ρυθμίση είναι?? Δεν το βρίσκω με τπτ.

 

Αρα δεν ξερουμε οταν κανουμε ενημερωση λογισμικου τι θα μας βαζουν??Μετα αποκαλυπτεται..σωστα??

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς, γιατί το λες αυτό?

Άκουσες από κάποιον άλλο, ας πουμε- ότι από 4.1.2 πέρασε κατευθείαν σε 4.4?

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Πρόσφατα επέστρεψα στο αγαπημένο μου Note II (από το S4 που είχα για λίγο διάστημα). Τελικά το Note II αποδεικνύεται σταθερή αξία. Όπου τα άλλα υστερούν, αυτό υπερέχει. Είναι μια all-around συσκευή που δεν θα σε προδώσει και ήταν σφάλμα μου που την άφησα για κάτι άλλο.

 

Επειδή μιλάτε για ROM updates, εγώ αυτή τη στιγμή φοράω την 4.3, η οποία δουλεύει άψογα. Η πρόσφατη εμπειρία μου με το S4 μου δίδαξε το γνωστό "If it ain't broke, don't fix it!" Δεν σκοπεύω να βάλω την 4.4.2, μια χαρά είναι η 4.3. Μόλις ξετικάρισα το "Update automatically" / "Αυτόματη ενημέρωση" στις ρυθμίσεις.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

OK. Ο καθένας έχει δικαίωμα να ακολουθεί τις επιλογές του. Η 4.4.x για κάποιους άλλους από εμάς λύνει μερικά σημαντικά προβλήματα που αντιμετωπιζουμε. Edited by Bezbozny
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια παρατηρησα τις τελευταιες μερες οτι δεν μπορω να στειλω SMS ουτε πρωτος αλλα ουτε να απαντησω............δειχνει οτι ''φευγει'' (με το κυκλακι που γυριζει) και μπορει αυτο να το κανει για μερες..........τι φταιει εχω κανει καμια κουταμαρα ?

χρησιμοποιω handcent,,,,,αλλα και τα μυνηματα τις συσκευης που προσπαθησα , τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα εγινε αυτο που λες σημερα, δεν μου ερχοντουσαν μηνυματα και κλησεις, με επερναν και εδειχνε κλειστο, ευτυχως κοιμομουν τοτε !!! χαχαχαχ, εκανα μια επανεκινηση και ηρθαν ολα μαζι, οπως και μηνυμα που ειχα στειλει, εφυγε εκεινη την ωρα της επανεκινησης. Αυτο που εχω διαπιστωσει ειναι γενικα οτι υπαρχει θεμα με το σημα, ειτε απο εταιρια wind ειτε απο την συσκευη. Πολυ φοβαμαι οτι ειναι η συσκευη γιατι δεν εχω κανενα θεμα με αλλη συσκευη, παρα μονο με το Note 2.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά από την πρόσφατη αναβάθμιση σε 4.4 έχω πρόβλημα με πολύ συχνές αποσυνδέσεις του wifi σε μέρη στο σπίτι που πριν έπιανε σημα κανονικά. Τι μπορώ να κάνω για να βελτιωθεί αυτό;

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και παλι απο εμενα τελικα το εστειλα smartec μου ειπαν οτι θελει πλακετα μου ειπαν το κοστος ασυμφορο να γινει.:ninja:

κατι αλλο με 4.1.2 ειχα wifi τωρα με 4.3 οχι γυρισα σε ομεγα 4,1,2 παλι δεν εχω γιατι? ακουω γνωμες...τη φταιει?

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και παλι απο εμενα τελικα το εστειλα smartec μου ειπαν οτι θελει πλακετα μου ειπαν το κοστος ασυμφορο να γινει.:ninja:

κατι αλλο με 4.1.2 ειχα wifi τωρα με 4.3 οχι γυρισα σε ομεγα 4,1,2 παλι δεν εχω γιατι? ακουω γνωμες...τη φταιει?

Καλα,εληξε η εγγυηση;:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά...είναι δυνατόν να βγάζουν πρώτα για παρόχους χωρίς να βγάζουν πρώτα τα unbranded???σήμερα βγήκε η 4,4,2 για united kingdom (Vodafone) με το unbranded τι θα γίνει??? :worry:
Link to comment
Share on other sites

εχω καποιο θεμα ειμαι εκτος εγγυησεως ,μου επεσε απο το μηχανακι καταλαβενεις τη επαθε...

εχω γραψει και ποιο πισω ,και εχω και φωτο πως εγινε στο ατυχημα και πως χαλασα 165 ε να το φτιαξω

και τελικα .....μπουφ....γνωριζουμε γιατι μπορει να συμβενει αυτο με το wifi θελω να προσθεσω οτι το down volume button

δεν δουλευει του εχω περασει twrp και μπαινω απο εκει σε download mode η απο adb οταν ανοιγει...

με το wifi τελικα γνωριζει καποιος?

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου κανει εντυπωση που δεν βγαινει η unbranded και βγαινει πρωτα για παροχους.
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά...είναι δυνατόν να βγάζουν πρώτα για παρόχους χωρίς να βγάζουν πρώτα τα unbranded???σήμερα βγήκε η 4,4,2 για united kingdom (Vodafone) με το unbranded τι θα γίνει??? :worry:

 

Κάτσε να δεις τι χουνέρια θα τους βγάλει πρώτα και μετά βλέπουμε για αναβάθμιση. Αλλιώς υπάρχουν και οι custom. Κάποια θα βγεί τελικά χωρίς προβλήματα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι κανά δεκαήμερο με stock 4.4.2 voda ελληνικό. Χωρίς factory reset. Όλα δουλεύουν ρολόι. Ακόμα και το bluetooth στο αυτοκίνητο λειτουργεί κανονικά. Με την μπαταρία βλέπω και μια ελάχιστη βελτίωση.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω bt μόνο στο αμάξι αυτό δεν μπορώ να το ελέγξω. Το κινητό είναι συνήθως στο 1 μέτρο από το ηχοσύστημα είτε σε μια θήκη είτε στην τσέπη μου. Διαφορά πάντως δεν είδα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Υπο κανονικές συθήκες πρέπει να έχει εμβέλεια 4-5 μέτρα έξω απο το αμάξι, με κλειστές τις πόρτες! Μπορείς να το δοκιμάσεις με κλήση στο κινητό απο dect ενω το κινητό βρίσκεται εκτός αμαξιού όπως σου είπα. Αν έχεις όρεξη φυσικά :)
Link to comment
Share on other sites

Πιάνει και απέξω. Ημουν στο σέρβις, είχαν ανοικτό το ηχοσύστημα και έπιασε στα 4-5μ που ήμουν. Μάλιστα τρόμαξε τον μάστορα γιατί ξαφνικά κάποιος μιλούσε μέσω των ηχείων.:lol:
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...