Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια να ρωτησω κατι κ εγω περασε κ εμενα η νεα εκδοση του αντροιντ αλλα θεώ να ρωτησω υπαρχει αλλη ρομ που εχει περισσοτερα απο τα καλουδια του note 3 κ ειναι καλυτερη απο αυτη που περαστηκε τωρα στο κινητο μας ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυο μέρες και εγώ με την νέα official 4.3 και τα συμπεράσματα είναι πολύ καλά.

Η μπαταρία στα ίδια καλά επίπεδα. Η απόκριση του κινητού έχω την αίσθηση ότι είναι πολύ καλύτερη. Τα χρώματα είναι πιο ζωντανά με όμορφες αλλαγές στο interface.

Την πέρασα σε καθαρό κινητό κάνοντας πριν επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και μετά την αναβάθμιση. Φυσικά παίζουν όλα τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι κ εγω περασε κ εμενα η νεα εκδοση του αντροιντ αλλα θεώ να ρωτησω υπαρχει αλλη ρομ που εχει περισσοτερα απο τα καλουδια του note 3 κ ειναι καλυτερη απο αυτη που περαστηκε τωρα στο κινητο μας ?

 

Μόνο custom αλλά αν πέρασες την official δεν έχει γυρισμό εκτός και αν δεν θες να έχεις εγγύηση γιατί το knox σου θα γράψει.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αν κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων (factory reset) μεσα απο τις ρυθμισεις του κινητου θα του φορμαρει και την εσωτερικη μνημη, στανταρ αυτο.Η μονη περιπτωση να μην του κανει, είναι να κάνει το factory reset μεσω recovery,αν και δεν προτεινω αυτον τον τροπο γιατι το σωστο ειναι να φορμαριστει και η εσωτερική sd και να ξεκινησει η ρομ την λειτουργια της απο την αρχη.Στην περιπτωση ομως του φιλου μας, αν δεν του βρισκεται προχειρη μια καρτα μνημης, μάλλον το factory reset μεσω recovery ειναι μονόδρομος.

Σας ευχαριστω και τους 2 για τις απαντησεις σας. Τελικα εκανα factory reset απο τις ρυθμισεις του λογισμικου και στησιμο απο την αρχη... δεν με εχει παίδεψει ποτε το νοτελακι ενα στησιμο απο την αρχη το αξιζει με το παραπανω...

Edited by Ypoptos
Link to comment
Share on other sites

Μόνο custom αλλά αν πέρασες την official δεν έχει γυρισμό εκτός και αν δεν θες να έχεις εγγύηση γιατί το knox σου θα γράψει.

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση δεν με πειραζει για την εγγυηση ,το θεμα ειναι αξιζει εχει περισσοτερες λειτουργιες του note 3 κ για να μην σε πρηζω που ν ψαξω για αυτην την ρομ ,ποια ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια απορία. Το skroutz εμφανίζει το birdphone να πουλα το NOTE 3 534 ευρω και σε αλλο σημειο το ιδιο καταστημα πουλα το ιδιο τηλεφωνο 697 ευρω; Ποια η διαφορα των δυο τηλεφωνων;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια απορία. Το skroutz εμφανίζει το birdphone να πουλα το NOTE 3 534 ευρω και σε αλλο σημειο το ιδιο καταστημα πουλα το ιδιο τηλεφωνο 697 ευρω; Ποια η διαφορα των δυο τηλεφωνων;

 

Το 1ο είναι ευρωπαϊκό ενώ το 2ο ελληνικής αντιπροσωπίας.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ισχύει κάτι τέτοιο,συμβαίνει το αντίθετο μάλιστα (με wind ειμαι).Σε όλες τις 4.3 leaked που ειχα δοκιμασει, οπως και τωρα στην official, παρατηρώ και καλύτερο σήμα και καλύτερη εναλλαγή από g σε H+.Με την 4.1.2,σε μερη που δεν κλειδωνε Ή+ και μουλαρωνε σε 3g και δεν ήθελε ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ να γυρίσει έστω σε απλό g ωστε να συνεχιστει η ληψη-αποστολη data,με ολες τις 4.3 έκανε την εναλλαγή και προχωρούσε.Κάτι άλλο σου στραβώνει.Να υποθέσω ότι έχεις κάνει hard reset ε?

 

Ναι έχω κάνει hard reset ,δύο φορές μάλιστα.

Samsung Galaxy Note II :D
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω κάνει hard reset ,δύο φορές μάλιστα.

 

Μήπως το έχεις στο αυτόματο και σου ρίχνει το σήμα στην περιοχή σου? Να σου πω ότι τελευταία η wind κάνει αρκετά κουλά ανά περιοχές

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έχεις στο αυτόματο και σου ρίχνει το σήμα στην περιοχή σου? Να σου πω ότι τελευταία η wind κάνει αρκετά κουλά ανά περιοχές

 

Πάντα στο αυτόματο το έχω, θα το παρακολουθήσω μήπως φταίει η wind...

Samsung Galaxy Note II :D
Link to comment
Share on other sites

Πάντα στο αυτόματο το έχω, θα το παρακολουθήσω μήπως φταίει η wind...

 

μην νομιζετε οι ειναι θεμα μονο wind...κ γω voda εχω αλλα αναγκαζομαι να το εχω μονο gsm(εκτος κ αν πρεπει να εχω data ενεργοποιημενα)γιατι μεχρι κ κλησεις εχανα απο τις αλλαγες στο σημα...

Link to comment
Share on other sites

μην νομιζετε οι ειναι θεμα μονο wind...κ γω voda εχω αλλα αναγκαζομαι να το εχω μονο gsm(εκτος κ αν πρεπει να εχω data ενεργοποιημενα)γιατι μεχρι κ κλησεις εχανα απο τις αλλαγες στο σημα...

Παλια ιστορια αυτη,απο την εποχη του S3.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μηπως ξερετε κανενα τροπο να εμφανιζεται ολοκληρο το ονοματεπωνυμο οταν καποιος μας καλει?

Ολες τις επαφες τις εχω με ονομα και επιθετο και τα περισσοτερα δεν τα δειχνει ολοκληρα στην οθονη οταν με καλουν....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μηπως ξερετε κανενα τροπο να εμφανιζεται ολοκληρο το ονοματεπωνυμο οταν καποιος μας καλει?

Ολες τις επαφες τις εχω με ονομα και επιθετο και τα περισσοτερα δεν τα δειχνει ολοκληρα στην οθονη οταν με καλουν....

 

τις εχω ολες στο google και εμφανιζεται ολοκληρο το ονομα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μετά λύπης μου διαπίστωσα πως το παράξενο πρόβλημα με τις κλήσεις που είχαμε στην 4.1.2 συνεχίζεται και στην 4.3. Πριν λίγο είχα κλήση, απάντησα και ενώ με άκουγαν κανονικά εγώ δεν άκουγα τίποτα. Το έκλεισα, ξανακάλεσα και μίλησα κανονικά... Κρίμα...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μετά λύπης μου διαπίστωσα πως το παράξενο πρόβλημα με τις κλήσεις που είχαμε στην 4.1.2 συνεχίζεται και στην 4.3. Πριν λίγο είχα κλήση, απάντησα και ενώ με άκουγαν κανονικά εγώ δεν άκουγα τίποτα. Το έκλεισα, ξανακάλεσα και μίλησα κανονικά... Κρίμα...

Κάτι παρόμοιο είχα πάθει κι εγώ πριν λίγο καιρό. Πριν βάλω την 4.3.

Εκεί που μίλαγα, ξαφνικά δεν με άκουγαν ενώ εγώ άκουγα κανονικά. Το έκλεισα, πήρα τηλέφωνο και πάλι τα ίδια με την διαφορά ότι δεν με άκουγαν από την αρχή της κλήσης. Έκλεισα ξανά και δεν πήρα πάλι. Κοίταξα μήπως κατά λάθος είχε πατηθεί η σίγαση μικροφώνου αλλά δεν είχε πατηθεί. Δε ξέρω πότε φτιάχτηκε πάντως και αν ήταν πρόβλημα του κινητού μου ή του συνομιλητή μου.

Ελπίζω να μην ήταν τίποτα και έχουμε τίποτα δυσάρεστα από εδώ και στο εξής.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς αύξηση της έντασης; Σε μένα και τα ringtones αλλά και η αρχική μουσικούλα του logo είναι πολύ πιο δυνατά. Και πριν τα είχα όλα φουλ αλλά δεν είχα τέτοια ένταση.
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς αύξηση της έντασης; Σε μένα και τα ringtones αλλά και η αρχική μουσικούλα του logo είναι πολύ πιο δυνατά. Και πριν τα είχα όλα φουλ αλλά δεν είχα τέτοια ένταση.

 

Ναι η ένταση είναι ένα κλικ υψηλότερη... Πάντως με μια ματιά που έριξα στο Xda δεν βλέπω να το έχει αναφέρει κάποιος το πρόβλημα με τις κλήσεις και βλέπω πως το αντιμετωπίζουμε πολλοί...:(

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς αύξηση της έντασης; Σε μένα και τα ringtones αλλά και η αρχική μουσικούλα του logo είναι πολύ πιο δυνατά. Και πριν τα είχα όλα φουλ αλλά δεν είχα τέτοια ένταση.

Στις ειδοποιήσεις παρατήρησα μία μικρή αύξηση έχοντας στο ίδιο σημείο την ένταση. Νομίζω πως έχεις δίκιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...