Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ερωτηση για φλασακια.

 

Εχω φλασακια 8..16.. γιγα. Αλλα FAT αλλα NTFS φορμαρισμενα. Τα φατ τα βλεπει με το OTG καλωδιο ανταπτορα το κινητο. Αυτα που εχουν NTFS δεν τα αναγνωριζει. Ξερει καποιος να μου πει τι κανω? Χρειαζομαι εφαρμογη οπως το NTFS mount συν του να γινω ροοτ για τετοια εφαρμοφη?? Ή υπαρχει κι αλλος τροπος διζως ροοτ??

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έχεις κάνει hybernate με το greenify;

 

Βρε λες να ειναι αυτο και εχω βαρεθει τα βαλε βγαλε???

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Κατ`εμε προτιμω την 4.4 που περα από όλα τα αλλα αυτά που θα δωσει όπως εχει αναφερει στην 4.3 η Samsung, θα είναι και πιο ελαφρια με την kit-kat σε θεμα μνημης και από ότι λενε και σε γραφικα. Μηπως το "ψηνουνε" να μας την δωσουνε μεχρι τον Απριλιο που εχουν βγει καποιες ανακοινώσεις σε καποια επισημά sites στο εξωτερικο? Ιανουαριο και Φεβρουαριο θα παρουν την αναβαθμιση σε 4.4 το Note3 και το Galaxy S4. Το εχω διαβασει καπου αλλα δεν εχω συγκρατησει link για να παραθεσω. Αν είναι για αυτό, τοτε αξιζει να περιμενουμε 3-4 μηνες ακομη. Αλλωστε για μενα δεν μειονεκτεί καπου για να μου προκαλει δυσφορια. Ας αργησει κι ας φερει την 4.4 και απροβληματιστη.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα παιδια θα ηθελα να ρωτησω

εχω αγορασει ενα note 2 απο kaizer εισαγωγης απο Γαλλια απο τον Οκτωβρη.

μου εχει παρουσιασει προβλημα με wifi δηλαδη δεν αναγνωριζει αλλα wi-fi εκτος και αν ειναι διπλα στο router.

να φανταστειτε οτι ειμαι πολυ κοντα στο δικο μου κ πιανει μονο 2 γραμμες ακομη εχει διαγραψει απο μονο του τις αγαπημενες επαφες ενω και στις κλησεις εμφανιζει σε σμικρυνση την φωτο του ατομου που καλω.

το πηγα στο κατστημα οπου με εστειλαν σε ενα εξουσιοδοτημενο στην πλ.αμερικης το εξετασαν και μου ειπαν οτι θελει αλλγη πλακετας.το κινητο λοιπον χρηζει και δικαιουμαι αντικαταστασης η΄ μονο service διοτι μου ειπαν να παω στο χαιδαρι στην smartec οπου θα μου την αλλαξουν?

σας ευχαριστω εκ των προτερων :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα παιδια θα ηθελα να ρωτησω

εχω αγορασει ενα note 2 απο kaizer εισαγωγης απο Γαλλια απο τον Οκτωβρη.

μου εχει παρουσιασει προβλημα με wifi δηλαδη δεν αναγνωριζει αλλα wi-fi εκτος και αν ειναι διπλα στο router.

να φανταστειτε οτι ειμαι πολυ κοντα στο δικο μου κ πιανει μονο 2 γραμμες ακομη εχει διαγραψει απο μονο του τις αγαπημενες επαφες ενω και στις κλησεις εμφανιζει σε σμικρυνση την φωτο του ατομου που καλω.

το πηγα στο κατστημα οπου με εστειλαν σε ενα εξουσιοδοτημενο στην πλ.αμερικης το εξετασαν και μου ειπαν οτι θελει αλλγη πλακετας.το κινητο λοιπον χρηζει και δικαιουμαι αντικαταστασης η΄ μονο service διοτι μου ειπαν να παω στο χαιδαρι στην smartec οπου θα μου την αλλαξουν?

σας ευχαριστω εκ των προτερων :)

 

μπα....σερβις σιγουρα..αντικατασταση μονο αν υπαρχει ανεπανωρθωτο σφαλμα.κ μο μεσα σε 7 μερες απ οτι ξερω..

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει αν ξέρει ένα κατάστημα που να έχει αξιοπρεπείς θήκες για το Note 2 (όχι κινεζιές) στη Θεσσαλονίκη;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει αν ξέρει ένα κατάστημα που να έχει αξιοπρεπείς θήκες για το Note 2 (όχι κινεζιές) στη Θεσσαλονίκη;

Αδελφέ μου πολύ καλημέρα... Εξαρτάτε τι ζητάς... Π.χ εγώ ήμουν με σιλικόνης για αρκετούς μήνες αλλά με το που άνοιξε μία εταιρία εδώ στην Ελλάδα που φτιάχνεις εσύ μια δική σου θήκη το τόλμησα και εκτός ότι είμαι υπέρ ευχαριστημένος άλλαξε και η εμφάνιση αλλά και η "επαφή" με το κινητό ( δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός) παραθέτω μερικές εικόνες

 

http://imageshack.us/photo/my-images/29/i25c.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/198/w5lv.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/694/u0rb.jpg/

 

Βέβαια δεν είναι τύπου σιλικόνης αλλά εγώ που είμαι ψείρας και το προσέχω περισσότερο από τα μάτια μου είμαι ευχαριστημένος... Τώρα αν κάποιος δεν τα προσέχει τα πράγματα του τόσο πολύ και του πέφτει τουλάχιστον 1 φορά το μήνα τότε δεν αξίζει να βάλει τέτοιου τύπου θήκη... Χωρίς παρεξήγηση βέβαια

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Αδελφέ μου πολύ καλημέρα... Εξαρτάτε τι ζητάς... Π.χ εγώ ήμουν με σιλικόνης για αρκετούς μήνες αλλά με το που άνοιξε μία εταιρία εδώ στην Ελλάδα που φτιάχνεις εσύ μια δική σου θήκη το τόλμησα και εκτός ότι είμαι υπέρ ευχαριστημένος άλλαξε και η εμφάνιση αλλά και η "επαφή" με το κινητό ( δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός) παραθέτω μερικές εικόνες

 

http://imageshack.us/photo/my-images/29/i25c.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/198/w5lv.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/694/u0rb.jpg/

 

Βέβαια δεν είναι τύπου σιλικόνης αλλά εγώ που είμαι ψείρας και το προσέχω περισσότερο από τα μάτια μου είμαι ευχαριστημένος... Τώρα αν κάποιος δεν τα προσέχει τα πράγματα του τόσο πολύ και του πέφτει τουλάχιστον 1 φορά το μήνα τότε δεν αξίζει να βάλει τέτοιου τύπου θήκη... Χωρίς παρεξήγηση βέβαια

 

καλημερα φιλε, θα μπορουσες να δωσεις ενα λινκ για το site με τις θηκες?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξεκίνησε η αναβάθμιση σε 4.3 στο κινητό μου. Το περίεργο είναι πως αν και root γινεται μέσω OTA. Το κινητό μου είναι Trinidad Tobago και η αναβάθμιση βγήκε εχθές.

 

Αναμένετε εντυπώσεις.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Ποιας χωρας προελευσης ειναι η συσκευη σου φιλε?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι από αυτούς που τους έπιασαν μ*&%ες στην αρχή. Αν και το πήρα από το γαλικό Amazon μου ήρθε χωρίς επίσημη εγγύηση και μετά από καυγάδες κατάφερα να μου δώσουν αυτοί 2 χρόνια άμεση αντικατάσταση (αντί για 1 χρόνο εγγύηση που μου είπαν) για ότι και να πάθει το κινητό... δεν ξέρω βέβαια αν θα το τιρήσουν μιας και δεν έχει χρειαστεί ακόμα. Ελπίζω να μην χρειαστεί.
Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε εντυπώσεις φίλε μου όχι τίποτα άλλο αλλά θέλω να δω αξίζει να αφήσω την 4,1,2? :D
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε εντυπώσεις φίλε μου όχι τίποτα άλλο αλλά θέλω να δω αξίζει να αφήσω την 4,1,2? :D

 

Παιδιά εντυπώσεις πιο ύστερα γιατί αναγκάστηκα να διακόψω ελέω μουρμούρας... Έπρεπε να φύγω. Θα ανεβάσω το συντομότερο δυνατόν.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εντυπώσεις πιο ύστερα γιατί αναγκάστηκα να διακόψω ελέω μουρμούρας... Έπρεπε να φύγω. Θα ανεβάσω το συντομότερο δυνατόν.

όποτε μπορείς φίλε μου, εμείς εδώ δεν πιέζουμε, το πολύ σε 1 ώρα θέλουμε όμως εντυπώσεις :p :)

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

όποτε μπορείς φίλε μου, εμείς εδώ δεν πιέζουμε, το πολύ σε 1 ώρα θέλουμε όμως εντυπώσεις :p :)

 

Παιδια, εχω την επισημη αναβαθμιση, καθως το NOTE 2 που εχω ειναι παραεισαγωγής. Η αλήθεια ειναι οτι δεν εντυπωσιαστηκα. Πολυ θορυβος για το τίποτα.

Συμπερασματικα το νεο στοιχειο ειναι μονο το ΚΝΟΧ. Η εφαρμογή του Spen παραμενει η ιδια. Ισως να υπάρχει καποια καλυτερη αποδοση στην μπαταρια, αλλα δεν το λεω με βεβαιοτητα. Τα υπολοιπα ειναι λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξεκίνησε η αναβάθμιση σε 4.3 στο κινητό μου. Το περίεργο είναι πως αν και root γινεται μέσω OTA. Το κινητό μου είναι Trinidad Tobago και η αναβάθμιση βγήκε εχθές.

 

Αναμένετε εντυπώσεις.

 

Σίγουρα είσαι root?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γύρισα σε στοκ 4.1.2 απο 4.3 ΜΚ4 (τετοια θα παρουμε κι εμεις) και μου φαίνεται ότι το νοτελι έγινε ξαφνικά πύραυλος :lol: .Έτσι που έκαναν την 4.3 είναι πικρά, είναι αργή σε σχέση με αυτήν που έχουμε
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...