Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορω να ρωτησω εδω για ένα app που ψαχνω μηπωε εχει κάποιος υπόψιν του;

 

Καλύτερα να ρωτήσεις στο σωστό θέμα Android - Προτάσεις: Γενικές εφαρμογές II

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα. Απο σημερα ειμαι κι εγω ευτυχης κατοχος του κινητου. Απο αυτο σας γραφω. Επιτελους! 2 θεματα, 1ον πως μαθαινω για ποια χωρα ειναι; 2ον, σημαντικο για μενα, παιδια η εφαρμογη equaliser δεν μου παιζει με τιποτα! Δεν μου δυναμωνει τον ηχο του κινητου. Ειχα το ιδιο προβλημα με το s3 μετα απο μια μικρη αναβαθμιση λογισμικου τον Αυγουστο και δεν λυθηκε. Καμια βοηθεια σας παρακαλω; Καποια αλλη εφαρμογη; :)

 

Για το πρώτο ερώτημα διαβάζεις το [ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΡΙΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ] Συχνές Eρωτήσεις / FAQ για το Galaxy Note II.

Για το δεύτερο ερώτημα θα πρέπει να απευθυνθείς στην ενότητα Android.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά....μετά το factory reset που έκανα η εφαρμογή email έχει σταματήσει να κάνει από μόνη της συγχρονισμό και πρέπει να μπω ο ίδιος στην εφαρμογή για να δω αν έχει έρθει κάποιο email...πριν ερχόταν κανονικά ειδοποίηση....τι πρέπει να κάνω???
Link to comment
Share on other sites

πηγα στην 4.3 με το νοτε 2 ολα καλα,αλλα επειδη δεν εχει ελληνικα θελω να γυρισω πισω μεχρι τα επισημα εγκαινια.ποια διαδικασια ακολουθω παληκαρια??
Link to comment
Share on other sites

πηγα στην 4.3 με το νοτε 2 ολα καλα,αλλα επειδη δεν εχει ελληνικα θελω να γυρισω πισω μεχρι τα επισημα εγκαινια.ποια διαδικασια ακολουθω παληκαρια??

 

Καταρχήν πως γίνεται να μην έχει ελληνικά;

 

Αν θέλεις να γυρίσεις πίσω, φλασαρε με οντιν οποία ρομ θέλεις;) Κοίταξε το θεμα με τα επίσημα firmware για οδηγίες κτλ

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

πηγα στην 4.3 με το νοτε 2 ολα καλα,αλλα επειδη δεν εχει ελληνικα θελω να γυρισω πισω μεχρι τα επισημα εγκαινια.ποια διαδικασια ακολουθω παληκαρια??

 

τι εννοεις δεν εχει ελληνικα?? Στο interface kai sta menu ή οταν γραφεις καπου κειμενο??

 

καλησπέρα παιδιά....μετά το factory reset που έκανα η εφαρμογή email έχει σταματήσει να κάνει από μόνη της συγχρονισμό και πρέπει να μπω ο ίδιος στην εφαρμογή για να δω αν έχει έρθει κάποιο email...πριν ερχόταν κανονικά ειδοποίηση....τι πρέπει να κάνω???

 

Μηπως δεν εχεις ενεργοποιησει το συγχρονισμο γενικα στη συσκευη σου?? Αυτο το βλεπεις και απο πανω απο το norification bar καπου στα δεξια βρισκεται...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει ουτε το μενου αλλα ουτε τα μηνυματα...κατεβασα απο πλαιυ στορε και οκ τα μηνυματα αλλα επειδη θελω να το πουλησω πρεπει να το κανω μαμα!!!! οκ για οντιν το γνωριζω ποιο firm δεν ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν εχεις ενεργοποιησει το συγχρονισμο γενικα στη συσκευη σου?? Αυτο το βλεπεις και απο πανω απο το norification bar καπου στα δεξια βρισκεται...

 

ενεργοποιημένος είναι....το εικονίδιο αναμμένο είναι.... :/

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι γιατι εζω αρχισει κ αγχωνομαι... η οθονη εχει προστασια girilla glass ή οχι??
ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι γιατι εζω αρχισει κ αγχωνομαι... η οθονη εχει προστασια girilla glass ή οχι??

Έχει gorilla glass 2 .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχει gorilla glass 2 .

 

μηπως εχει σκετο γοριλα? ρωταω γιατι ειδα μια πολυ ψιλη γρατζουνιτσα στην οθονη μου (και δεν εχω κανει ακομα το τεστ με το μαχαιρι :lol::lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει ουτε το μενου αλλα ουτε τα μηνυματα...κατεβασα απο πλαιυ στορε και οκ τα μηνυματα αλλα επειδη θελω να το πουλησω πρεπει να το κανω μαμα!!!! οκ για οντιν το γνωριζω ποιο firm δεν ξερω...

 

Προφανως εβαλες την ασιατικη την MJ5 η οποια δεν εχει ευρωπαϊκές γλωσσες.Πριν τη βγαλεις δεν της φλασαρεις με odin το csc απο την στοκ ME6 μπας και εμφανισει τις γλωσσες?

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει σκετο γοριλα? ρωταω γιατι ειδα μια πολυ ψιλη γρατζουνιτσα στην οθονη μου (και δεν εχω κανει ακομα το τεστ με το μαχαιρι :lol::lol::lol:)

 

Το ιδιο ακριβως πραγμα επαθε κι ο ξαδερφος μου. Εχει αποκτησει μερικες γρατζουνιτσες ενω το φυλαει σαν κορη οφθαλμου!!

 

Εγω παλι εως τωρα ειμαι οκ. Αλλα αγχωθηκα... γιατι αυτος που το προσεχει περισσοτερο απο μενα την πατησε...

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

Απέκτησα κι εγώ ένα ελληνικό, σφραγισμένο, στα 300 και κάτι λίγα ευρώ. Εχω πολλές φορές πεί ότι πρέπει να το αγοράζει κάποιος που το έχει απόλυτη ανάγκη, λόγω του μεγέθους του. Με πολύ χαρά διαπίστωσα ότι σαν εργαλείο είναι όντως απίστευτο, πράγμα που υπερασπίζονταν με πολύ πάθος οι κάτοχοι του. Παρά την σύντομη συμβίωση, μου φαίνεται ότι έχουν απόλυτο δίκιο. Είναι ένα εκπληκτικό μηχάνημα που κάνει τα πάντα με τον καλύτερο τρόπο που υπάρχει στον κόσμο του Android. Έχει ένα μόνο μειονέκτημα...την μειωμένη φορητότητα...όχι το μέγεθος συνολικά γιατί ατό έχει και πάρα πολλά πλεονεκτήματα. Είναι σχεδόν ανύπαρκτα τα κινητά που έχουν ένα μόνο μειονέκτημα. Με τιμή λίγο πάνω από τα 300 ευρώ είναι σαν να έγινε θαύμα. Πήρε δύο αναβαθμίσεις ΟΤΑ και τώρα, με την XXDME6, περιμένει την 4.3. Καλώς να ορίσει! :)

Καλησπέρα φίλε τι εννοείς για την 4, 3 δεν θα την πάρουμε μέσο ΟΤΑ ;

Link to comment
Share on other sites

Έχει gorilla glass 2 .

 

Αφού το Note 2 δεν έχει Gorilla Glass γιατί το λέτε συνέχεια? Δείτε και στο επίσημο site της Corning Gorilla Glass: http://www.corninggorillaglass.com/products-with-gorilla/samsung

Link to comment
Share on other sites

Αφού το Note 2 δεν έχει Gorilla Glass γιατί το λέτε συνέχεια? Δείτε και στο επίσημο site της Corning Gorilla Glass: http://www.corninggorillaglass.com/products-with-gorilla/samsung

 

Α καλα.... εχει να φαει γρατζουνια δηλαδη στο φουλ! Ε ρε ****το! Τετοια συσκευη να μην εχει ανθεκτικη οθονη! Απαραδεκτο. Κι ακομη πιο απαραδεκτος που δεν το ειδα κ δεν το προσεξα πριν τκ αγορασω! Ε ρε... δηλαδη θελει οπως και δηποτε ή screen protector ή flip case?? Αχ κι εγω ελεγα να το κουβαλαω σε τσαντακι μπανανα οπως εκανα παντα με το γαλαξια σ2 και δε μασαγε πουθεναα!!

 

Προς γνωση κ συμμορφωση!

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

Αφού το Note 2 δεν έχει Gorilla Glass γιατί το λέτε συνέχεια? Δείτε και στο επίσημο site της Corning Gorilla Glass: http://www.corninggorillaglass.com/products-with-gorilla/samsung

 

Κι η απαντηση της στο site της

Corning® Gorilla® Glass is used by more than 33 major brands, has been designed into more than 1000 product models, and is featured on more than 1.5 billion devices worldwide. Due to customer agreements, we cannot identify all devices that feature Gorilla Glass. Your favorite device may include Gorilla Glass, even if you don’t see it listed. Ask your manufacturer or retailer to learn more.

http://www.corninggorillaglass.com/products-with-gorilla/full-products-list-new

 

Το Νοτε 2 εχει gorilla glass 2 λεμε.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και καιρο το τηλεφωνο μου λεει για ενημερωση λογισμικου και ολο το απορριπτω...σημερα εκανα οκ.η ενημερωση εγινε αλλα τωρα μου λεει να κανω την εγκατασταση....απλα μου λεει οτι υλαρχει πιθανοτητα να χαθουν αρχεια..το κινητο ειναι 3 μηνων και ειναι μαμα ολο...δεν εχω πειραξει τιποτα...εχει σχεση με μεταβαση απο 4.1 android σε 4.3??ευχαριστω...τι να κανω??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και καιρο το τηλεφωνο μου λεει για ενημερωση λογισμικου και ολο το απορριπτω...σημερα εκανα οκ.η ενημερωση εγινε αλλα τωρα μου λεει να κανω την εγκατασταση....απλα μου λεει οτι υλαρχει πιθανοτητα να χαθουν αρχεια..το κινητο ειναι 3 μηνων και ειναι μαμα ολο...δεν εχω πειραξει τιποτα...εχει σχεση με μεταβαση απο 4.1 android σε 4.3??ευχαριστω...τι να κανω??

 

δεν παιζει κατι τετοιο...μαλλον ειναι καποιο μικρο αρχειο διορθωτικο της σαμι...οταν βγει η 4.3 για το note θα το καταλαβεις...θα κλαινε κ οι λυκοι :D(αν ειναι αυτο το διορθωτικο αρχειο 50-70mb δεν θα χασεις κατι...)αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος..

Link to comment
Share on other sites

Κι η απαντηση της στο site της

Corning® Gorilla® Glass is used by more than 33 major brands, has been designed into more than 1000 product models, and is featured on more than 1.5 billion devices worldwide. Due to customer agreements, we cannot identify all devices that feature Gorilla Glass. Your favorite device may include Gorilla Glass, even if you don’t see it listed. Ask your manufacturer or retailer to learn more.

http://www.corninggorillaglass.com/products-with-gorilla/full-products-list-new

 

Το Νοτε 2 εχει gorilla glass 2 λεμε.

 

Υπάρχει κάπου δήλωση απο Samsung μεριά ότι η συσκευή έχει gorilla?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου δήλωση απο Samsung μεριά ότι η συσκευή έχει gorilla?

 

http://www.corninggorillaglass.com/products-with-gorilla/full-products-list

 

συμφωνω το note2 δεν εχει gorilla glass...

Link to comment
Share on other sites

δεν παιζει κατι τετοιο...μαλλον ειναι καποιο μικρο αρχειο διορθωτικο της σαμι...οταν βγει η 4.3 για το note θα το καταλαβεις...θα κλαινε κ οι λυκοι :D(αν ειναι αυτο το διορθωτικο αρχειο 50-70mb δεν θα χασεις κατι...)αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος..

αν ειναι ομως αναβαθμιση απο 4.1.1 σε 4.1.2 ειναι full wipe κ θα στα σβησει ολα..

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι ομως αναβαθμιση απο 4.1.1 σε 4.1.2 ειναι full wipe κ θα στα σβησει ολα..

Δεν ισχύει. Δεν είναι full wipe η 4.1.2.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Α καλα.... εχει να φαει γρατζουνια δηλαδη στο φουλ! Ε ρε ****το! Τετοια συσκευη να μην εχει ανθεκτικη οθονη! Απαραδεκτο. Κι ακομη πιο απαραδεκτος που δεν το ειδα κ δεν το προσεξα πριν τκ αγορασω! Ε ρε... δηλαδη θελει οπως και δηποτε ή screen protector ή flip case?? Αχ κι εγω ελεγα να το κουβαλαω σε τσαντακι μπανανα οπως εκανα παντα με το γαλαξια σ2 και δε μασαγε πουθεναα!!

 

Προς γνωση κ συμμορφωση!

 

Ε, καλά, δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα. Πάρε ένα ωραιο tempered glass screen protector από το ebay και είσαι άρχοντας. Άλλωστε το gorilla glass μόνο πανάκεια δεν είναι...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...