Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ουφ!

Έπειτα από 2 μήνες περίπου που μου πήρε να διαβάσω τις 570 σελίδες με αναρτήσεις στο παρόν νήμα, με μεγάλη ανακούφιση έφτασα στο τέλος!(?) :happy:

 

Πίσω στις αρχές Ιανουαρίου, όταν ξεκίνησα να ψάχνω για νέο τηλέφωνο διαβάζοντας το νήμα αυτό και άλλα sites, το Note ΙΙ ήταν ένα από τα υποψήφια να αντικαταστήσει το Galaxy SII. Μου πήρε λίγες μόνο εβδομάδες (και μερικές δεκάδες σελίδες εδώ μέσα) για να πειστώ και να το αγοράσω.

 

Διαβάζοντας το νήμα, κράταγα σε ένα αρχείο doc ότι θεωρούσα ότι θα μου χρειαστεί πριν ακόμα αγοράσω το τηλέφωνο. Έτσι είχα συμπυκνώσει σε καμμιά 10αριά σελίδες όλες τις χρήσιμες πληροφορίες και απαντήσεις σε προβλήματα του τύπου "εμένα δεν γράφει το πενάκι ελληνικά, τί να κάνω", και άλλα τέτοια...

 

Ο λόγος που γράφω είναι για να πω ένα ευχαριστώ στους συμφορουμίτες που έκαναν ερωτήσεις και σε εκείνους που έδωσαν τις απαντήσεις γιατί σίγουρα με βοήθησαν όλοι.

 

Όσο για το τηλέφωνο, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος αν και δεν έχω βρει το χρόνο να το ξεψαχνίσω όσο θα ήθελα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ουφ!

Έπειτα από 2 μήνες περίπου που μου πήρε να διαβάσω τις 570 σελίδες με αναρτήσεις στο παρόν νήμα, με μεγάλη ανακούφιση έφτασα στο τέλος!(?) :happy:

 

Πίσω στις αρχές Ιανουαρίου, όταν ξεκίνησα να ψάχνω για νέο τηλέφωνο διαβάζοντας το νήμα αυτό και άλλα sites, το Note ΙΙ ήταν ένα από τα υποψήφια να αντικαταστήσει το Galaxy SII. Μου πήρε λίγες μόνο εβδομάδες (και μερικές δεκάδες σελίδες εδώ μέσα) για να πειστώ και να το αγοράσω.

 

Διαβάζοντας το νήμα, κράταγα σε ένα αρχείο doc ότι θεωρούσα ότι θα μου χρειαστεί πριν ακόμα αγοράσω το τηλέφωνο. Έτσι είχα συμπυκνώσει σε καμμιά 10αριά σελίδες όλες τις χρήσιμες πληροφορίες και απαντήσεις σε προβλήματα του τύπου "εμένα δεν γράφει το πενάκι ελληνικά, τί να κάνω", και άλλα τέτοια...

 

Ο λόγος που γράφω είναι για να πω ένα ευχαριστώ στους συμφορουμίτες που έκαναν ερωτήσεις και σε εκείνους που έδωσαν τις απαντήσεις γιατί σίγουρα με βοήθησαν όλοι.

 

Όσο για το τηλέφωνο, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος αν και δεν έχω βρει το χρόνο να το ξεψαχνίσω όσο θα ήθελα.

 

Μπραβο φιλε για την υπομονη σου...Εγω πρωτα αγοραζω και μετα διαβαζω.:wacko:

Εκανες την καλυτερη επιλογη, απολαυσε το!

Link to comment
Share on other sites

Ουφ!

Έπειτα από 2 μήνες περίπου που μου πήρε να διαβάσω τις 570 σελίδες με αναρτήσεις στο παρόν νήμα, με μεγάλη ανακούφιση έφτασα στο τέλος!(?) :happy:

 

Πίσω στις αρχές Ιανουαρίου, όταν ξεκίνησα να ψάχνω για νέο τηλέφωνο διαβάζοντας το νήμα αυτό και άλλα sites, το Note ΙΙ ήταν ένα από τα υποψήφια να αντικαταστήσει το Galaxy SII. Μου πήρε λίγες μόνο εβδομάδες (και μερικές δεκάδες σελίδες εδώ μέσα) για να πειστώ και να το αγοράσω.

 

Διαβάζοντας το νήμα, κράταγα σε ένα αρχείο doc ότι θεωρούσα ότι θα μου χρειαστεί πριν ακόμα αγοράσω το τηλέφωνο. Έτσι είχα συμπυκνώσει σε καμμιά 10αριά σελίδες όλες τις χρήσιμες πληροφορίες και απαντήσεις σε προβλήματα του τύπου "εμένα δεν γράφει το πενάκι ελληνικά, τί να κάνω", και άλλα τέτοια...

 

Ο λόγος που γράφω είναι για να πω ένα ευχαριστώ στους συμφορουμίτες που έκαναν ερωτήσεις και σε εκείνους που έδωσαν τις απαντήσεις γιατί σίγουρα με βοήθησαν όλοι.

 

Όσο για το τηλέφωνο, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος αν και δεν έχω βρει το χρόνο να το ξεψαχνίσω όσο θα ήθελα.

 

Μεγεια ! Και εγω κατι αναλογο. Και εγω απο s2 ψαχνομουν και σκεφτομουν το s3 αλλα με κολλαγε οτι δεν ειχε αυτο τι κατι παραπανω για να με συγκινησει. Με την βοηθεια ολων των παιδιων εδω, τους οποιους ευχαριστω και εγω αποφασισα να αποδεχτω το εξτρα λαρτζ του νοτη2 και δεν το μετανοιωσα.

Δεν ημουν βεβαια τοσο τακτικος οσο εσυ να κραταω σημειωσεις. :-)

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Χαρά στο κουράγιο σου! Πρέπει να είσαι από τους ελάχιστους (αν όχι ο μοναδικός) που διάβασε όλο το thread. :)

Μιας και την έκανες την αγγαρεία και κράτησες σε αρχείο doc τις απαντήσεις, δεν το ανεβάζεις κάπου μήπως χρειαστεί και σε κανέναν άλλο; :D

Link to comment
Share on other sites

Χαρά στο κουράγιο σου! Πρέπει να είσαι από τους ελάχιστους (αν όχι ο μοναδικός) που διάβασε όλο το thread. :)

Μιας και την έκανες την αγγαρεία και κράτησες σε αρχείο doc τις απαντήσεις, δεν το ανεβάζεις κάπου μήπως χρειαστεί και σε κανέναν άλλο; :D

 

Μην το λες. Και εγώ πριν αγοράσω παρακολουθώ τουλάχιστον ένα μήνα πριν το αντίστοιχο νήμα. Νομίζω ότι έτσι αποφεύγεις και ατυχείς αγορές.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και καλή απόλαυση και σε εσάς που το έχετε.

Η αλήθεια είναι πως δεν είχα συνειδητοποιήσει τι σημαίνει να διαβάσεις περίπου 450 posts (κάπου τόσα ήταν όταν ξεκίνησα). Αλλά αφού άρχισα… είπα να το τελειώσω. Δεν φαντάζεστε τι καλό toilet reading είναι!!!! :lol:

 

Για όποιον ενδιαφέρεται τα “Pearls of Wisdom” που έχω συγκεντρώσει για το τηλέφωνο είναι εδώ:

 

http://dl.dropbox.com/u/40029474/Samsung%20Galaxy%20Note%20II%20-%20Pearls%20of%20Wisdom.doc

 

Υπόψη ότι είναι μια σταχυολόγηση από το παρόν νήμα (κυρίως) με βάση τις δικές μου όμως ανάγκες. Αν αυτό φανεί χρήσιμο και σε κάποιον άλλον τότε καλώς να το χρησιμοποιήσει.

 

Πάω τώρα να ξεκινήσω να διαβάζω το νήμα με τα accessories γιατί δεν έχω πάρει θήκη.

Τι να μας πουν 90 σελίδες;;;; :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και καλή απόλαυση και σε εσάς που το έχετε.

Η αλήθεια είναι πως δεν είχα συνειδητοποιήσει τι σημαίνει να διαβάσεις περίπου 450 posts (κάπου τόσα ήταν όταν ξεκίνησα). Αλλά αφού άρχισα… είπα να το τελειώσω. Δεν φαντάζεστε τι καλό toilet reading είναι!!!! :lol:

 

Για όποιον ενδιαφέρεται τα “Pearls of Wisdom” που έχω συγκεντρώσει για το τηλέφωνο είναι εδώ:

 

http://dl.dropbox.com/u/40029474/Samsung%20Galaxy%20Note%20II%20-%20Pearls%20of%20Wisdom.doc

 

Υπόψη ότι είναι μια σταχυολόγηση από το παρόν νήμα (κυρίως) με βάση τις δικές μου όμως ανάγκες. Αν αυτό φανεί χρήσιμο και σε κάποιον άλλον τότε καλώς να το χρησιμοποιήσει.

 

Πάω τώρα να ξεκινήσω να διαβάζω το νήμα με τα accessories γιατί δεν έχω πάρει θήκη.

Τι να μας πουν 90 σελίδες;;;; :D

 

Μπράβο σου φίλε για την υπομονή. Είσαι πολύ τακτικός. Θα το διαβάσω προσεκτικά γιατί όπως είδα έχει και θέματα που δεν έχω πλήρη γνώση.

Ευχαριστώ.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και καλή απόλαυση και σε εσάς που το έχετε.

Η αλήθεια είναι πως δεν είχα συνειδητοποιήσει τι σημαίνει να διαβάσεις περίπου 450 posts (κάπου τόσα ήταν όταν ξεκίνησα). Αλλά αφού άρχισα… είπα να το τελειώσω. Δεν φαντάζεστε τι καλό toilet reading είναι!!!! :lol:

 

Για όποιον ενδιαφέρεται τα “Pearls of Wisdom” που έχω συγκεντρώσει για το τηλέφωνο είναι εδώ:

 

http://dl.dropbox.com/u/40029474/Samsung%20Galaxy%20Note%20II%20-%20Pearls%20of%20Wisdom.doc

 

Υπόψη ότι είναι μια σταχυολόγηση από το παρόν νήμα (κυρίως) με βάση τις δικές μου όμως ανάγκες. Αν αυτό φανεί χρήσιμο και σε κάποιον άλλον τότε καλώς να το χρησιμοποιήσει.

 

Πάω τώρα να ξεκινήσω να διαβάζω το νήμα με τα accessories γιατί δεν έχω πάρει θήκη.

Τι να μας πουν 90 σελίδες;;;; :D

Φίλε , καλώς ήρθες και μπράβο σου για την υπομονή και την τάξη που έχεις.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το καλοσόρισμα αν και επειδή σας διαβάζω όλους καιρό νιώθω σαν να σας ξέρω!

 

Άλλοι το λένε υπομονή και τάξη... η γυναίκα μου το λέει OCD! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Επειδη δεν εχω ασχοληθει στο παρελθον με το αξεσουαρ, υπαρχει τροπος να προβαλλονται εξωτερικοι υποτιτλοι (.srt δηλαδη, οχι hardcoded) μεσω του MHL adapter?

Με vlc, mx player που δε δοκιμασα δεν τα καταφερα...

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και καλή απόλαυση και σε εσάς που το έχετε.

Η αλήθεια είναι πως δεν είχα συνειδητοποιήσει τι σημαίνει να διαβάσεις περίπου 450 posts (κάπου τόσα ήταν όταν ξεκίνησα). Αλλά αφού άρχισα… είπα να το τελειώσω. Δεν φαντάζεστε τι καλό toilet reading είναι!!!! :lol:

 

Για όποιον ενδιαφέρεται τα “Pearls of Wisdom” που έχω συγκεντρώσει για το τηλέφωνο είναι εδώ:

 

http://dl.dropbox.com/u/40029474/Samsung%20Galaxy%20Note%20II%20-%20Pearls%20of%20Wisdom.doc

 

Υπόψη ότι είναι μια σταχυολόγηση από το παρόν νήμα (κυρίως) με βάση τις δικές μου όμως ανάγκες. Αν αυτό φανεί χρήσιμο και σε κάποιον άλλον τότε καλώς να το χρησιμοποιήσει.

 

Πάω τώρα να ξεκινήσω να διαβάζω το νήμα με τα accessories γιατί δεν έχω πάρει θήκη.

Τι να μας πουν 90 σελίδες;;;; :D

Ευχαριστουμε για το αρχειο και καλωσηρθες στην παρεα!

Παιδια καλησπερα. Επειδη δεν εχω ασχοληθει στο παρελθον με το αξεσουαρ, υπαρχει τροπος να προβαλλονται εξωτερικοι υποτιτλοι (.srt δηλαδη, οχι hardcoded) μεσω του MHL adapter?

Με vlc, mx player που δε δοκιμασα δεν τα καταφερα...

Ευχαριστω

Φιλε μου ΔΕΝ το εχω δοκιμασει μια και δεν εχω τον adapter αλλα μεχρι να σου απαντησει καποιος αλλος που ισως ξερει, δεν δοκιμαζεις να αλλαξεις τον decoder στον mxplayer ?

Μπορει ετσι να παιξει δεν ξερω.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω το τελευταίο Thailand Firmware 4.1.2 με root έχω κανονικά official το status και το OTA δουλεύει κανονικά. Αυτό που έκανα ήταν από custom rom να περάσω μέσω Odin την επίσημη, μετά έτρεξα triangle away μετά factory reset και δούλεψε κανονικά. Αν θέλεις στο xda έχει thread που βάζεις πρε ρουταρισμένη την στόκ έκδοση firmware που θέλεις χωρίς να επηρεάζεται το custom binary. Και σε odex και σε deodex. Και κάτι άσχετο. Η διαφορά του Ταϊλανδέζικου fimrware με τα υπόλοιπα είναι εμφανισιακά καλύτερη και έδειξα 2-3 παραδείγματα από κοντά στην 2η συνάντηση του Myphone όπου φαίνεται η διαφορά αυτή ανάμεσα σε 3 Note II. Όσοι είδατε θυμάστε :D

 

 

Την έχω από την πρώτη μέρα που βγήκε. Είναι η καλύτερη ως τώρα.

Είχα γράψει τότε ότι είναι λίγο καλύτερη και σε αυτονομία.

Μου είχε βάλει υπό ιδανικές συνθήκες μόνο wifi, & χωρίς να μετακινηθώ από το σπίτι, με συγχρονισμούς κανονικά 9 ώρες και 50 λεπτά οθόνη.

 

 

 

 

Ουφ!

Έπειτα από 2 μήνες περίπου που μου πήρε να διαβάσω τις 570 σελίδες με αναρτήσεις στο παρόν νήμα, με μεγάλη ανακούφιση έφτασα στο τέλος!(?) :happy:

 

Πίσω στις αρχές Ιανουαρίου, όταν ξεκίνησα να ψάχνω για νέο τηλέφωνο διαβάζοντας το νήμα αυτό και άλλα sites, το Note ΙΙ ήταν ένα από τα υποψήφια να αντικαταστήσει το Galaxy SII. Μου πήρε λίγες μόνο εβδομάδες (και μερικές δεκάδες σελίδες εδώ μέσα) για να πειστώ και να το αγοράσω.

 

Διαβάζοντας το νήμα, κράταγα σε ένα αρχείο doc ότι θεωρούσα ότι θα μου χρειαστεί πριν ακόμα αγοράσω το τηλέφωνο. Έτσι είχα συμπυκνώσει σε καμμιά 10αριά σελίδες όλες τις χρήσιμες πληροφορίες και απαντήσεις σε προβλήματα του τύπου "εμένα δεν γράφει το πενάκι ελληνικά, τί να κάνω", και άλλα τέτοια...

 

Ο λόγος που γράφω είναι για να πω ένα ευχαριστώ στους συμφορουμίτες που έκαναν ερωτήσεις και σε εκείνους που έδωσαν τις απαντήσεις γιατί σίγουρα με βοήθησαν όλοι.

 

Όσο για το τηλέφωνο, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος αν και δεν έχω βρει το χρόνο να το ξεψαχνίσω όσο θα ήθελα.

Μπράβο αυτό κάνω κι εγώ πάντα όταν αγοράζω συσκευή που κυκλοφορεί αρκετό καιρό.

Το ίδιο πρέπει να κάνουν όλοι για να μην έχουμε συνέχεια επαναλήψεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το καλοσόρισμα αν και επειδή σας διαβάζω όλους καιρό νιώθω σαν να σας ξέρω!

 

Άλλοι το λένε υπομονή και τάξη... η γυναίκα μου το λέει OCD! :)

 

Καλώς ηρθες και από εμένα. Ελπίζω να έχει καταλάβει το συσκευαρα έχουμε Χαχαχα

Καλορίζικο λοιπον και εγώ ένα μήνα πριν το πάρω διάβαζα, όταν έκανα και την εγγραφή μου, γιατί έρχομαι από ios και ήθελα να είμαι έτοιμος.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένδειξη ότι μου ρημάζουν την μπαταρία «τα μέσα « αυτό με το κίτρινο βελάκι ούτε μέρα δεν κρατάει με ελάχιστη χρήση .Εγώ δεν κατεβάζω τίποτε υπάρχει περίπτωση να τρέχει πουθενά στο παρασκήνιο τίποτε ?

 

Καποιος να βοηθησει υπαρχει ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω ενα θέμα με το κινητό του κολλητου μου.

Ενω όλα δουλέυαν καλά, μετά την φορητότα του απο την κοσμοτε στην βονταφον, δεν συνδεεται με 3g, και αν τον πάρει καποιος τηλέφωνο που δεν το εχει καταχωρημενο στον τηλεφωνικο καταλογο αντι για το νουμερο γράφει"αγνωστος".

Ενω κάναμε ανεπαληλα τηλέφωνα στην voda, ισχυριζονται οτι εχει βλάβη η συσκευη. Εγω που κοιταξα τις ρυθμίσεις ιντερνετ ειναι όλα σωστα οπως και στο δικο μου note. Θεωρώ οτι ειναι πρόβλημα του δικτύου και οχι της συκευής. τι λέτε εσεις; ευχαριστώ

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω ενα θέμα με το κινητό του κολλητου μου.

Ενω όλα δουλέυαν καλά, μετά την φορητότα του απο την κοσμοτε στην βονταφον, δεν συνδεεται με 3g, και αν τον πάρει καποιος τηλέφωνο που δεν το εχει καταχωρημενο στον τηλεφωνικο καταλογο αντι για το νουμερο γράφει"αγνωστος".

Ενω κάναμε ανεπαληλα τηλέφωνα στην voda, ισχυριζονται οτι εχει βλάβη η συσκευη. Εγω που κοιταξα τις ρυθμίσεις ιντερνετ ειναι όλα σωστα οπως και στο δικο μου note. Θεωρώ οτι ειναι πρόβλημα του δικτύου και οχι της συκευής. τι λέτε εσεις; ευχαριστώ

 

Δοκιμασε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

 

Δοκίμασε και αυτό πριν την επαναφορά μήπως δουλέψει.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Επειδη δεν εχω ασχοληθει στο παρελθον με το αξεσουαρ, υπαρχει τροπος να προβαλλονται εξωτερικοι υποτιτλοι (.srt δηλαδη, οχι hardcoded) μεσω του MHL adapter?

Με vlc, mx player που δε δοκιμασα δεν τα καταφερα...

Ευχαριστω

 

Γύρνα το σε αποκωδικοποίηση software. Τώρα είναι σε hardware.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά, νομίζω πως έχω ένα ακόμη ένα θέμα προς επίλυση...

στο SGN ΙΙ που έχω (απείραχτο) έχω ενεργοποιήσει την επιλογή "Ειδοποίηση φλας"... (ρυθμίσεις/προσβασιμότητα/ακοή/ειδοποίηση φλας)

όταν ερχετε κάποια ειδοποίηση το τηλ μου κανονικά σφυρίζει... και άλλοτε αναβοσβήνει το φλας και άλλοτε όχι.

επίσης παρατήρησα ότι πολλές φορές, όταν από την αρχική οθόνη, στο drop down menu, κάνω "Διαγραφή" την ειδοποίηση" το φλας (σαν) να κολλάει... και δεν σταματάει να αναβοσβήνει, αν δεν έχει κανένα νεο συμβάν.

μετά από τα παραπάνω εάν κάνω restart, όλα επανέρχονται στο φυσιολογικό τους επίπεδο.

ξέρει κανείς κάτι σχετικά με αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε αν υπάρχει καποιο protection full body?βασικα για το πισω μερος θελω πιο πολυ για να μην γδερνεται...
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη πλάκα σήμερα. Σε meeting στο γραφείο με συνάδελφο που της αρέσει η Apple με το iPhone και να κραταει σημειώσεις σε χαρτί και εγώ μόνο με το note να έχω βγαλει s-pen και να γράφω. Σε μια στιγμή με παρατηρεί. .. "μα καλά με το κινητό σου παίζεις; " οποτε απλα της έδειξα την οθόνη. Άκρα σιωπή. ..:)
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά του Ταϊλανδέζικου fimrware με τα υπόλοιπα είναι εμφανισιακά καλύτερη και έδειξα 2-3 παραδείγματα από κοντά στην 2η συνάντηση του Myphone όπου φαίνεται η διαφορά αυτή ανάμεσα σε 3 Note II. Όσοι είδατε θυμάστε :D

 

Αυτό N7100XXDMB4 N7100OLBDMA4 ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό N7100XXDMB4 N7100OLBDMA4 ;

 

Αυτό που φοράω είναι το N7100XXDMB2 N71000DXDLK5. Δεν ξέρω με αυτό που αναφέρεις πώς έχει. Αυτό πάντως που έχω, έχει κανονικά Ελληνικά σε πληκτρολόγια κ.τ.λ., απλά δεν έχει σαν κύρια γλώσσα στα μενού τα Ελληνικά. Όχι πρόβλημα για 'μένα πάντως ;)

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...