Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά σόρρυ αλλά επειδή έχω μπερδευτεί λίγο μπορεί κάποιος να ξαναποστάρει τις οδηγίες για την αλλαγή της rom και το λινκ με όλες τις rom???

επίσης αν την αλλάξω ουσιαστικά τι χάνω από την υποστήριξη της samsung????

 

Εδώ είσαι .. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=345784

Δεν χάνεις τίποτα γιατί ξαναβάζεις αυτή που είχες και δεν φαίνεται κάτι..

Διάβασε όλη τη σελίδα που σου έδωσα αργά και προσεχτικά και θα μάθεις ότι χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εδώ είσαι .. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=345784

Δεν χάνεις τίποτα γιατί ξαναβάζεις αυτή που είχες και δεν φαίνεται κάτι..

Διάβασε όλη τη σελίδα που σου έδωσα αργά και προσεχτικά και θα μάθεις ότι χρειάζεται.

 

ναι την διάβασα και επίσης βρήκα και αυτή:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1896696

απλά επειδή δεν κατάλαβα αυτά με το csc και τι θα φαίνεται μετά....και με την εγγύηση κανένα θέμα ε????επίσης αν μπρικάρει το κινητό υπάρχει δυνατότητα να κάνω restore???

Link to comment
Share on other sites

ναι την διάβασα και επίσης βρήκα και αυτή:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1896696

απλά επειδή δεν κατάλαβα αυτά με το csc και τι θα φαίνεται μετά....και με την εγγύηση κανένα θέμα ε????επίσης αν μπρικάρει το κινητό υπάρχει δυνατότητα να κάνω restore???

 

Το csc δείχνει ποιας χώρας είναι το firmware που φοράς.

Αν λοιπόν το πήρες και φορούσε Ελληνικό firmwarε και χρειαστείς εγγύηση,θα πρέπει να το πας πίσω με Ελληνικό firmware.

Δες το csc σου και βρες ποιας χωρας είναι το τηλέφωνο σου,ώστε να ξέρεις τι θα περάσεις αν χρειαστεί εγγύηση.

Για να μπρικάρει το κινητό πρέπει να κάνεις "χοντράδες" με kernel κλπ,που δεν υπάρχει κανένας λόγος.

Αν κάνεις αυτά τα απλά πραγματάκια δεν παίζει brick και ανα πάσα στιγμή μπορεις να κάνεις restore.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες απο θεμα κοστους ειναι καλυτερη η επιλογη των 16GΒ και απλα να κανω επεκταση με εξωτερικη καρτα? Ή καλυτερα να παω σε μεγαλυτερη χωρητικοτητα? Ποσοι το εχουν παρει με 16GB και ποσοι με παραπανω?

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες απο θεμα κοστους ειναι καλυτερη η επιλογη των 16GΒ και απλα να κανω επεκταση με εξωτερικη καρτα? Ή καλυτερα να παω σε μεγαλυτερη χωρητικοτητα? Ποσοι το εχουν παρει με 16GB και ποσοι με παραπανω?

 

Και να θες μεγαλύτερη από τα 16 αυτήν την στιγμή δεν υπάρχει

Στο μέλλον ελπίζω το κοντινό να έχει βγει.

Αν και τα 16 μια χαρά είναι αφού υπάρχει και η external μέχρι τα 64.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το csc δείχνει ποιας χώρας είναι το firmware που φοράς.

Αν λοιπόν το πήρες και φορούσε Ελληνικό firmwarε και χρειαστείς εγγύηση,θα πρέπει να το πας πίσω με Ελληνικό firmware.

Δες το csc σου και βρες ποιας χωρας είναι το τηλέφωνο σου,ώστε να ξέρεις τι θα περάσεις αν χρειαστεί εγγύηση.

Για να μπρικάρει το κινητό πρέπει να κάνεις "χοντράδες" με kernel κλπ,που δεν υπάρχει κανένας λόγος.

Αν κάνεις αυτά τα απλά πραγματάκια δεν παίζει brick και ανα πάσα στιγμή μπορεις να κάνεις restore.

 

αυτό που πήρα από όσο κατάλαβα έχει γερμανική rom αλλά πως το βλέπω για να σιγουρευτώ???

επιπλέον πως να το κάνω γιατί αυτό που λέει η βίβλος δεν αναφέρει το odin ενώ στο xda το αναφέρει

τέλος να περάσω ελληνική ή γαλλική rom????

Link to comment
Share on other sites

Παιδες απο θεμα κοστους ειναι καλυτερη η επιλογη των 16GΒ και απλα να κανω επεκταση με εξωτερικη καρτα? Ή καλυτερα να παω σε μεγαλυτερη χωρητικοτητα? Ποσοι το εχουν παρει με 16GB και ποσοι με παραπανω?

 

Οπως στα ειπε ο Νικόλας.Αν εχεις βεβαια διαθεση να βαλεις ολη τη συλλογη της gameloft τοτε περιμενε για τα 32gb.Ειναι καθαρα τί χρηση κανεις στο κινητο σου.Αν θες να ακους τα τραγουδια σου με μια εξωτερικη εισαι μια χαρα.Προσωπικα αρνουμαι να δω ακομα και ταινια σε 5.5 inches (για αυτο υπαρχει η τηλεοραση στο σπιτι και το ipad) οποτε για μενα 16Gb ειναι υπεραρκετα μαζι με την extsd 64gb

 

αυτό που πήρα από όσο κατάλαβα έχει γερμανική rom αλλά πως το βλέπω για να σιγουρευτώ???

επιπλέον πως να το κάνω γιατί αυτό που λέει η βίβλος δεν αναφέρει το odin ενώ στο xda το αναφέρει

τέλος να περάσω ελληνική ή γαλλική rom????

 

πηγαινε στον dialer και γραψε *#1234# , θα σου δωσει τρεις σειρες με αλφαριθμητικους χαρακτηρες, γραψε εδω το CSC (αν ειναι γερμανικο λογικα θα περιεχει μεσα το DBT)

 

Δεν αναφερει Odin? Θα σε μαλωσω...αδιαβαστος :lol:

 

"OFFICIAL FIRMWARES:

 

■Πως να περάσετε επίσημα Firmwares στο Galaxy Note II (Ο οδηγός είναι απο το Note I και ισχύει η ίδια διαδικασία.Το μόνο που αλλάζει ειναι η έκδοση PC Odin που μπορείτε να κατεβάσετε απο εδώ )"

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε στον dialer και γραψε *#1234# , θα σου δωσει τρεις σειρες με αλφαριθμητικους χαρακτηρες, γραψε εδω το CSC (αν ειναι γερμανικο λογικα θα περιεχει μεσα το DBT)

 

Δεν αναφερει Odin? Θα σε μαλωσω...αδιαβαστος :lol:

 

"OFFICIAL FIRMWARES:

 

■Πως να περάσετε επίσημα Firmwares στο Galaxy Note II (Ο οδηγός είναι απο το Note I και ισχύει η ίδια διαδικασία.Το μόνο που αλλάζει ειναι η έκδοση PC Odin που μπορείτε να κατεβάσετε απο εδώ )"

 

ωραία....είδα ότι είναι γερμανικό και επίσης τον οδηγό που μου είπες....τι περνάμε όμως??? γαλλική ή ελληνική????

Link to comment
Share on other sites

ωραία....είδα ότι είναι γερμανικό και επίσης τον οδηγό που μου είπες....τι περνάμε όμως??? γαλλική ή ελληνική????

 

Προσωπικα εχω τη γαλλικη και ειμαι μια χαρα.Δεν εχω κανενα λογο να βαλω ελληνικη μιας και δεν προσφερει κατι παραπανω και σχεδον 99% η γαλλικη θα παρει πιο γρηγορα update απο οτι η ελληνικη.its up to you

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=33092439&postcount=10618 οποτε ας ηρεμησουμε οι devs φαίνεται τελικα θα ασχοληθουν με τον echynos ....
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήταν η πρώτη μέρα που δεν είχα ανοιχτό το Skype σε αναμονή και n μπαταρία φαίνεται να τα πηγε πολύ καλύτερα. 'Εχει διαπιστώσει κανείς άλλος αυξημένη κατανάλωση λόγω της συγκεκριμένης εφαρμογής;
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και ποιο πρίν ήρθε σήμερα.

 

Απλά τέλειο!!!Μετά την εμπειρία μου με το S3 δεν είναι ποιο μεγάλο αλλά ποιό μεγάλη επιφάνεια εργασίας και απόλαυσης!!!

 

Είναι πολύ βολικό και μάλιστα με μεγαλύτερα τα κουμπιά του qwerty που με βόλεψαν περισσότερο!!!

 

Το Stylus δουλεύει κανονικά και η έκδοση είναι η παρακάτω!!!

 

CSC : N7100OXAALJ1

Link to comment
Share on other sites

Haha καλό αυτό γιατί μου είπαν ότι θα είναι Γερμανικό!!!

 

Θέλει λίγο να το συνηθήσεις το στυλό αλλά είναι μοναδική εμπειρία!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδες,να ρωτησω 2 πραματα, εχτες το αφησα να τελειωσει πρωτη φορα η μπαταρια,να κλεισει και το εβαλα γ φορτιση, τωρα 2η φορτιση να κανω το ιδιο η στο 10-15 να το βαλω? απο browser dolphin λετε καλυτερα? και τελος δεν υπαρχει τετοιο προβλημα με τη ραμ εδω ετσι? στο 1-1,2 δουλευει βαρια βαρια εμενα...
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και ποιο πρίν ήρθε σήμερα.

 

Απλά τέλειο!!!Μετά την εμπειρία μου με το S3 δεν είναι ποιο μεγάλο αλλά ποιό μεγάλη επιφάνεια εργασίας και απόλαυσης!!!

 

Είναι πολύ βολικό και μάλιστα με μεγαλύτερα τα κουμπιά του qwerty που με βόλεψαν περισσότερο!!!

 

Το Stylus δουλεύει κανονικά και η έκδοση είναι η παρακάτω!!!

 

CSC : N7100OXAALJ1

Ποθεν εσχες φιλε μου;(Απο που το πηρες δηλαδη;)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήταν η πρώτη μέρα που δεν είχα ανοιχτό το Skype σε αναμονή και n μπαταρία φαίνεται να τα πηγε πολύ καλύτερα. 'Εχει διαπιστώσει κανείς άλλος αυξημένη κατανάλωση λόγω της συγκεκριμένης εφαρμογής;

 

ναι , και σε εμενα η καταναλωση με το skype ανοιχτο ειναι αρκετα μεγαλυτερη...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήταν η πρώτη μέρα που δεν είχα ανοιχτό το Skype σε αναμονή και n μπαταρία φαίνεται να τα πηγε πολύ καλύτερα. 'Εχει διαπιστώσει κανείς άλλος αυξημένη κατανάλωση λόγω της συγκεκριμένης εφαρμογής;

Θα έχεις καλύτερη άποψη αν δεις το γράφημα της μπαταρίας και την λίστα των εφαρμογών με το ποσοστό που έχει κατανάλωσει η κάθε μία.. Εκεί θα δεις ακριβώς πόσο κατανάλωσε το Skype σε ένα πλήρη κύκλο φόρτισης. Πάντως τρώει, το έχω παρατηρήσει παλιότερα, τώρα δεν το πολυ-δουλεύω ;)

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=33092439&postcount=10618 οποτε ας ηρεμησουμε οι devs φαίνεται τελικα θα ασχοληθουν με τον echynos ....

 

Το αντιθετο θα ελεγα αγαπητε.Μαυρο φιδι που μας εφαγε εμας τους pure lovers

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=33166796

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το αντιθετο θα ελεγα αγαπητε.Μαυρο φιδι που μας εφαγε εμας τους pure lovers

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=33166796

 

Στον γραπτο λογο δεν μπορεις να το καταλάβεις αλλα ως pure lover και εγω ο τονος ηταν ειρωνικός

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Στον γραπτο λογο δεν μπορεις να το καταλάβεις αλλα ως pure lover και εγω ο τονος ηταν ειρωνικός

 

Στεφανε θα στο πω με απλα λογια....καλα κρασια :(

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Στεφανε θα στο πω με απλα λογια....καλα κρασια :(

 

Ησουν απολύτως κατανοητός αλλα παντα απο εσενα εξαρτάτε να το κρατησεις αγνο η οχι :)

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες βοηθήστε λίγο σας παρακαλώ..

Πως θα ξέρω χωρίς να ανοίξω μια συσκευή απο ποια χώρα είναι η προέλευση της.

Και αν δεν εχω απόδειξη τι γινεται με την εγγυηση ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...