Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλήμερα.

μιλώντας πριν λιγο με birdphone μου είπαν οτι εχει εγγύηση 2 χρόνια αλλα δεν εχει ελληνικά και θα πρέπει να εγκαταστήσω εγω τα ελληνικά οταν το παραλάβω.

 

...για πείτε οι ποιο έμπειροι τι εννοούν? και απο που μπορεί να ειναι?

ρώτησα απο που ειναι και μου ειπαν επιμένοντας ευρωπη τίποτα παραπάνω...

 

Αν η συσκευη ειναι απο Ευρωπη εχει εγγυηση 2 χρονια κανονικα, απλα δεν ειναι επισημη εισαγωγη.

Το πώς μπαινουν τα ελληνικα ειναι ενα αλλο ζητημα...

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλήμερα.

μιλώντας πριν λιγο με birdphone μου είπαν οτι εχει εγγύηση 2 χρόνια αλλα δεν εχει ελληνικά και θα πρέπει να εγκαταστήσω εγω τα ελληνικά οταν το παραλάβω.

 

...για πείτε οι ποιο έμπειροι τι εννοούν? και απο που μπορεί να ειναι?

ρώτησα απο που ειναι και μου ειπαν επιμένοντας ευρωπη τίποτα παραπάνω...

 

Μαλλον δεν ξερουν τους γινεται! Μηπως εννοούν πως θα πρέπει να επιλέξεις εσύ τα ελληνικά στο πρώτο σεταρισμα του τηλεφωνου;;; Γιατί εφόσον είναι ευρωπαϊκή συσκευή Δεν υπάρχει περίπτωση να μην έχει ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα.

μιλώντας πριν λιγο με birdphone μου είπαν οτι εχει εγγύηση 2 χρόνια αλλα δεν εχει ελληνικά και θα πρέπει να εγκαταστήσω εγω τα ελληνικά οταν το παραλάβω.

 

...για πείτε οι ποιο έμπειροι τι εννοούν? και απο που μπορεί να ειναι?

ρώτησα απο που ειναι και μου ειπαν επιμένοντας ευρωπη τίποτα παραπάνω...

Θα δεις να προορίζεται για τις χώρες της Ευρώπης (κοιτάς πίσω μέρος στο κουτάκι κάτω και δεξιά και βλέπεις όλες τις χώρες της EU μαζί και την Ελλαδα, GR, FR, IT, UK, etc, etc). Ελληνικά δεν παίζει να μην έχει σαν γλώσσα, μάλλον εννοούν ότι θα πρέπει να πας στις ρυθμίσεις και να αλλάξεις την γλώσσα. Από εκεί και πέρα δεν θα έχεις κανένα θέμα και στην τελική περνάς από Odin μια επίσημη Γαλλική και είσαι κομπλέ!

Για μένα το IOS τέλος μέχρι να αποφασίσουν εκεί στην apple ότι πρέπει να γίνουν σοβαρές

αλλαγές πριος όφελος των πελατών και όχι μόνο πρις την κατςυθυνση

της δικης τους οικονομας.

Αγοράζεις το Note και διαθέτει OEM τις βασικές εφαρμογές. Το ιδιο και τα WP.

Εγώ βλέπω αλλαγή στο κοινό. Έχουν αρχίσει να βλέπουν την κοροϊδία. Στην Ευρώπη θα υπάρξει μεγάλη πτώση.

Κοροϊδία δεν λες τίποτα! Ελπίζω να αρχίσει να πέφτει Χ στα προϊόντα με iOS γιατί εγώ απλά δεν μπορώ να το βλέπω άλλο. To ipad αν δεν επέμενε η γυναίκα θα το είχα ξεφορτωθεί και θα έπαιρνα κάτι πιο μικρό ίσως ή και τίποτα... Τα πάντα εξελίσσονται και αυτό μένει στάσιμο με αλλαγές για να αγαπιόμαστε :mad:

Link to comment
Share on other sites

βασικά εαν γράφεις προς το κάτω μέρος της επιφάνειας αναγνωρίζει την γραφή πιο καλά... εμενα απλα μου την σπάει που δεν αφήνει αυτοματα κενα μολις γραφεις... εκτος εαν έχει καποιο σετινγκ και δεν έχω πάρει χαμπάρι... μεχρι στιγμής απλά τραβάω μια γραμμή μολις δει την λέξη και την βλέπει σαν κενο... αλλα είναι σπαστικό να τραβάς γραμούλες αναμεσα απο καθε λέξη...

 

Πήγαινε

Ρυθμίσεις-->Γλώσσα και εισαγωγή-->πληκρολογιο samsung-->χειρόγραφο-->Τύπος αναγνώρισης=πλήρης

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις.

με νεα ενημέρωση μου ειπαν οτι εχει ελληνικά αλλα δεν υποστηρίζει ελληνικές επαφές αλλα και sms ελληνικά..???

 

το imei θα γράφεται στην απόδειξη.

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιο νεο για το ποτε θα το φερουνε εδω οι φορείς κινητής τηλεφωνίας?

περιμενω να το δω απο κοντα και επισης να τους παρω τηλεφωνο να τους κανω παζαρι για επιδοτηση!:D

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις.

με νεα ενημέρωση μου ειπαν οτι εχει ελληνικά αλλα δεν υποστηρίζει ελληνικές επαφές αλλα και sms ελληνικά..???

 

το imei θα γράφεται στην απόδειξη.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοούν... Τι δεν υποστηρίζει "ελληνικές επαφές και sms ελληνικά"???:wacko:

Αν προορίζεται για την Ευρωπαϊκή αγορά θα φορά Γερμανική ή Γαλλική που υποστηρίζονται πλήρως όσον αφορά στα ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοούν... Τι δεν υποστηρίζει "ελληνικές επαφές και sms ελληνικά"???:wacko:

Αν προορίζεται για την Ευρωπαϊκή αγορά θα φορά Γερμανική ή Γαλλική που υποστηρίζονται πλήρως όσον αφορά στα ελληνικά

 

Φίλε Ευθύμη είναι αυτό που συμβαίνει στις περισσότερες εταιρίες στο Ελλαδισταν.. Δεν ξέρουν τι πουλάνε και Δεν ξέρουν τι τους γίνεται!!!:)

Ήθελα να ήξερα καλά δεν ξέρουν...δεν διαβάζει κανένας τους myphone;;;:D

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

πάω να το παρω... θα σας ενημερώσω.

Καλή αγορά..να δεις το κουτάκι όπως σου είπα!!!!

Ναι βρε Pandritis έτσι είναι. Απλά αυτοί νόμιζα ότι το έχουν το θέμα λίγο παραπάνω... Δυστυχώς Ελλαδιστάν!!

 

Αργύρη και εμένα σε αυτά τα 2 πήγε το μυαλό μου αλλά λέω τόσο "γκαγκά" πλέον κι εκεί??? Μην μπερδέψουμε κι άλλο το παλικάρι..

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοούν... Τι δεν υποστηρίζει "ελληνικές επαφές και sms ελληνικά"???:wacko:

Αν προορίζεται για την Ευρωπαϊκή αγορά θα φορά Γερμανική ή Γαλλική που υποστηρίζονται πλήρως όσον αφορά στα ελληνικά

 

Το κλασικο θα εννοουν...δεν εχει στις επαφες τη μπαρα δεξια με ελληνικα (που ουτως ή αλλως δεν την εχουν ολες οι rom) και προφανως για τα sms οι 60 χαρακτηρες.Με αλλα λογια εχουν χασει τον μπουσουλα?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το gmail όταν στέλνω ένα μαιλ πάει με μερικές οθόνες κινέζικα,, βάζω ένα δείγμα να δείτε, τι φταίει?

=?UTF-8?B?z4HOsSDOuiDOus6xzrvOtyDOtc6yzrTOv868zqzOtM6x?=

MIME-Version: 1.0

Content-Type: multipart/alternative; boundary=20cf3074d6c488239804cc9f59d6

 

--20cf3074d6c488239804cc9f59d6

Content-Type: text/plain; charset="utf-8"

Content-Transfer-Encoding: base64

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το gmail όταν στέλνω ένα μαιλ πάει με μερικές οθόνες κινέζικα,, βάζω ένα δείγμα να δείτε, τι φταίει?

=?UTF-8?B?z4HOsSDOuiDOus6xzrvOtyDOtc6yzrTOv868zqzOtM6x?=

MIME-Version: 1.0

Content-Type: multipart/alternative; boundary=20cf3074d6c488239804cc9f59d6

 

--20cf3074d6c488239804cc9f59d6

Content-Type: text/plain; charset="utf-8"

Content-Transfer-Encoding: base64

 

Μήπως το στέλνεις με το μαμά mail του τηλεφώνου; Δοκίμασε με την εφαρμογή του Gmail να δεις...λογικά με αυτήν θα στο στείλει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το στέλνεις με το μαμά mail του τηλεφώνου; Δοκίμασε με την εφαρμογή του Gmail να δεις...λογικά με αυτήν θα στο στείλει κανονικά.

Ναι το έχω εκεί, συνήθως απαντώ από εκεί που έχω και το yahoo..:(

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω εκεί, συνήθως απαντώ από εκεί που έχω και το yahoo..:(

 

Το ίδιο μου κάνει και εμένα με το μαμά mail από την εποχή του Note1. Αν προσέξεις τα κινέζικα τα γράφει οταν απαντάς σε mail και όχι όταν γράφεις καινούριο. Είχα ρωτήσει τα παιδιά εδώ αλλά δεν πήρα απάντηση και έτσι χρησιμοποιώ μόνο το Gmail. Αφου έχεις πάνω από ένα mail βάλε το maildroid να ησυχάσει το κεφάλι σου. Το δουλεύω μία εβδομάδα και είναι άψογο! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόση ελευθερη ram έχετε κατά μέσο όρο?
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μου κάνει και εμένα με το μαμά mail από την εποχή του Note1. Αν προσέξεις τα κινέζικα τα γράφει οταν απαντάς σε mail και όχι όταν γράφεις καινούριο. Είχα ρωτήσει τα παιδιά εδώ αλλά δεν πήρα απάντηση και έτσι χρησιμοποιώ μόνο το Gmail. Αφου έχεις πάνω από ένα mail βάλε το maildroid να ησυχάσει το κεφάλι σου. Το δουλεύω μία εβδομάδα και είναι άψογο! :)

 

Τώρα το έχω στο δικό του gmail και με 5-6 που έχω κάνει δεν μου έβγαλε τίποτα ακόμα, ναι γίνετε μόνο σε απάντηση. ήθελα να τα έχω όλα σε ένα αλλά δεν γίνετε τελικά, αυτό το πρόβλημα το ειχα πάντα απο το gs2, note1, gs3 και τωρα στο νοτε2..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με birdphone Και ακύρωσα την παραγγελία γιατί μου είπε η κοπέλα το τηλέφωνο είναι Ευρωπαικό και δεν μπορεί να δημιουργίσει μνμ με ελληνικούς χαρακτήρες!!

 

Έχετε κάτι στα υπ όψην?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με birdphone Και ακύρωσα την παραγγελία γιατί μου είπε η κοπέλα το τηλέφωνο είναι Ευρωπαικό και δεν μπορεί να δημιουργίσει μνμ με ελληνικούς χαρακτήρες!!

 

Έχετε κάτι στα υπ όψην?

 

Όλα είναι ευρωπαϊκά, ακόμα δεν κυκλοφόρησε στην Ελλάδα, έμενα γαλλικό έχει κανονικά ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά εμε΄να μου είπε οτι δεν θα μπορώ να γράψω Ελληνικά πουθενά!!

 

Φιλε μου διάβασε τα σημερινά πρωινά μηνύματα...αυτά λεμε απο το πρωί για το συγκεκριμένο κατάστημα! Ο mastelos πήγε να το πάρει. :)

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων ασε που ρώτησα απο που θα είναι και επέμενε ότι είναι Ευρωπαικό!!Τελικά πήρα από VNP και είναι Γερμανίκο!!!
Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων ασε που ρώτησα απο που θα είναι και επέμενε ότι είναι Ευρωπαικό!!Τελικά πήρα από VNP και είναι Γερμανίκο!!!

 

Να γνωριζεις οτι out of the box δεν θα μπορεις να γραψεις ελληνικα με το spen.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων ασε που ρώτησα απο που θα είναι και επέμενε ότι είναι Ευρωπαικό!!Τελικά πήρα από VNP και είναι Γερμανίκο!!!

 

Πάλι της έφεξε της Μέρκελ...:p

Καλοριζικο. Ξέρεις τώρα, μόλις το πάρεις με το καλό, βάλε του την γαλλική για σπάσιμο...και για να έχεις και ελληνική αναγνώριση στο Spen. :D

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ελληνικά εχει,απλά θέλει ενημέρωση...............δεν εχει σκρολ επαφων με ελληνικούς χαρακτήρες..ελπιζω σύντομα να λυθεί.

απόδειξη με imei,κουτι σφραγισμένο.....

 

 

εχω πάθει πλακα....τι οθοναρααα ειναι αυτη.

τέλειο.

screen protector και θήκη επειγόντως θέλω.

υπάρχει καποιο ελληνικό κατάστημα για άμεση αγορά?

 

περίμενα ποιο δυνατό wifi εχει την ιδια ένταση με το s2 που εχω δίπλα δίπλα.

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...