Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως...Απίστευτη η πλοηγηση στο διαδίκτυο με το εργαλείο!!!:D

 

Dolphin + jetpack παιδιά. Χωρίς υπερβολή είναι η καλύτερη εμπειρία πλοήγησης σε smartphone...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αστο φιλε μου θα χαζεψεις!

και στο λεω εγω που εχω το note1!

δεκα λεπτα το επιασα στα χερια μου και αναψα τσιγαρο ενω το ειχα κοψει για 2 βδομαδες!:p

ειναι ισως η καλυτερη android συσκευη out there....

 

Freddy εσύ λείπεις απο την παρέα...άσε τα παιχνίδια με το 1 και προχώρα στο παρασύνθημα.:D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρε παιδιά υπάρχει εκτός μάρκετ flash player το οποίο θα λειτουργα κανονικά στη jelly bean η όχι. Την έχω υποβάλει ξανά την ίδια ερώτηση αλλα βλέπω ότι οι απόψεις διαφέρουν. Ευχαριστώ.

 

:confused:Aμα κανεις εγκατασταση αυτο εδω δεν σου παιζει?--->>>https://dl.dropbox.com/u/52527612/com.adobe.flashplayer-111115017-11.1.115.17.apk

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να αναπαράγει mkv αρχεία από εξωτερικό δικτυακό σκληρό ?

Μου παίζει μια χαρά τα avi και με υπότιτλους srt και όλα... τα mkv ούτε με τον MX Player Pro :confused:

 

Επίσης ξέρει κανείς καμιά εφαρμογή για video streaming μέσω 3G ? κάτι σαν το airvideo ( το airvideo είναι μόνο για iOS)

 

Δεκτή πάσα βοήθεια..

Link to comment
Share on other sites

Freddy εσύ λείπεις απο την παρέα...άσε τα παιχνίδια με το 1 και προχώρα στο παρασύνθημα.:D

 

οχι ακομη νωρις ειναι!:)

ο προκάτοχος εχει πολλα να δωσει ακομη;)

ασε που περιμενω τρελη επιδότηση μετα το νεο ετος!

τεσπα για οσα παιδια αναρωτιούνται ουτε να το σκεφτονται...

η συσκευη απλα τα σπαει...:)

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με maxthon δεν είχε κανένα θέμα σε αυτή την σελίδα.. Βασικά δεν το έχω δει να κομπιασει κάπου. Καταπίνει ότι βρει στο διάβα του είναι ένα απίστευτο εργαλείο Lololol!! Και φυσικά μετά από αυτή την συσκευή δεν υπάρχει πισωγύρισμα,ειδικά μετά από αυτό το note ;)

(51% μετά από 14 ώρες και με οθόνη συνολικά 4 ώρες ανοιχτή.. Θες μεροκάματο full για να την φας την μπαταρία)

Link to comment
Share on other sites

Καινουριο CWM Recovery to 6.0.1.5. απο τον κινέζο...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1901196

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Dolphin + jetpack παιδιά. Χωρίς υπερβολή είναι η καλύτερη εμπειρία πλοήγησης σε smartphone...

 

Ρε γ@μωτο σε εμενα δεν παίζει o flash player με τον dolphin οτι και να κάνω ..στην επιλογή του flash μου λεει τα δικά του(οτι δεν είναι συμβατό με την jb)..μόνο boat..τι γίνεται ?

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για τις γρηγορες απαντησεις. Απ'οτι καταλαβα διαβαζοντας εδω ολοι ειναι καταενθουσιασμενοι!!! Το μονο που με ανησυχει ειναι μηπως δεν συνηθισω το μεγεθος τελικα, αλλα απ'οτι βλεπω θα την τολμησω την αγορα :D

Ευτυχως προερχομαι απο S2 που δεν το λες κ μικρο τηλεφωνο :p

 

Το σοκ θα το πάθεις φιλε μου οταν το δουλέψεις! Εγω απο το S2 είχα πάει στο Note 1 και τώρα το 2 μου κάθεται πολυ πιο εύκολα...:)

Όσον αφορά την τιμή έχει πέσει παντού, δεν είναι θέμα προέλευσης...μην ανησυχείς. :)

Επειδη δεν διατυπωσα σωστα την ερωτηση μου πριν, αυτο που με απασχολει ειναι να ειναι Γαλλικη η συσκευη οπως αρκετων παιδιων εδω μεσα για να μου αναγνωριζει την ελληνικη γραφη, πραγμα το οποιο δεν γινοταν σε Γερμανικες συσκευες οπως διαβασα σε προηγουμενες σελιδες

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

:confused:Aμα κανεις εγκατασταση αυτο εδω δεν σου παιζει?--->>>https://dl.dropbox.com/u/52527612/com.adobe.flashplayer-111115017-11.1.115.17.apk

 

Δεν το έχω αγορασει ακόμα , θέλω να είμαι σίγουρος για αυτό ρωτάω. Πριν αγοράσω το 4s δυστυχώς δεν διάβαζα το myphone :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για τις γρηγορες απαντησεις. Απ'οτι καταλαβα διαβαζοντας εδω ολοι ειναι καταενθουσιασμενοι!!! Το μονο που με ανησυχει ειναι μηπως δεν συνηθισω το μεγεθος τελικα, αλλα απ'οτι βλεπω θα την τολμησω την αγορα :D

Ευτυχως προερχομαι απο S2 που δεν το λες κ μικρο τηλεφωνο :p

 

 

Επειδη δεν διατυπωσα σωστα την ερωτηση μου πριν, αυτο που με απασχολει ειναι να ειναι Γαλλικη η συσκευη οπως αρκετων παιδιων εδω μεσα για να μου αναγνωριζει την ελληνικη γραφη, πραγμα το οποιο δεν γινοταν σε Γερμανικες συσκευες οπως διαβασα σε προηγουμενες σελιδες

Είναι έτσι.Όμως, όπως έχουν αναφέρει πολλά παιδιά μπορείς να αλλάξεις την rom,από γερμανική σε γαλλική αλλά και σε ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω αγορασει ακόμα , θέλω να είμαι σίγουρος για αυτό ρωτάω. Πριν αγοράσω το 4s δυστυχώς δεν διάβαζα το myphone :(:(:(

ο f.player παιζει αλλα λογο προσφατων τιτλων τελους απο την εταιρια καποια στιγμη θα σταματησουν και οι browser να υποστηριζουν και θα παιζει html5 .:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

μετά από ένα αρκετά μεγάλο διάστημα με ένα galaxy SII πήρα την απόφαση να πάρω το note II. Aν και δεν το έχω πιάσει ακόμα στα χέρια μου, πιστεύω ότι είναι αυτό που ζητούσα από ένα smartphone. Πριν λοιπόν πάω αύριο και τα σκάσω στο extreme mobiles θα ήθελα να σας κανω μια ερώτηση.... αυτα που έχουν Γαλλική rom (αν δεν κάνω λάθος με Γαλλική rom δεν είναι τα κινητα που έχει τώρα?) εχουν ελληνικό menu, πληκτρολόγιο και spen? Δεν είμαι android guru οπως πολλοι από εσάς και δεν θέλω να πειράξω τιποτα... stock για αρχή!. Επίσης τα μελοντικά updates θα γίνονται κανονικά?

Ξέρω ότι μπορεί να έχει απαντηθεί κάτι τέτοιο αλλά δεν έχω χρόνο για να διαβάσω τόσες σελίδες πίσω και επειδη 619 ευρω πλέον στην εποχή μας είναι για καποιους ένα μηνιάτικο δεν υπάρχει το περιθώριο λανθασμένης επιλογής.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

... αυτα που έχουν Γαλλική rom (αν δεν κάνω λάθος με Γαλλική rom δεν είναι τα κινητα που έχει τώρα?) εχουν ελληνικό menu, πληκτρολόγιο και spen? Δεν είμαι android guru οπως πολλοι από εσάς και δεν θέλω να πειράξω τιποτα... stock για αρχή!. Επίσης τα μελοντικά updates θα γίνονται κανονικά?

 

 

 

Εχουν ελληνικο μενου , πληκτρολογιο και spen .

Τα μελοντικα updates θα γινονται κανονικα και ποιο γρηγορα απο τα "ελληνικα"

Και εγω το γυρισα σε στοκ , δεν του λειπει πραγματικα τιποτα , η μαλλον το μονο που ισως του λειπει ειναι 16gb εσωτερικης μνημης ακομη.:p

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

μετά από ένα αρκετά μεγάλο διάστημα με ένα galaxy SII πήρα την απόφαση να πάρω το note II. Aν και δεν το έχω πιάσει ακόμα στα χέρια μου, πιστεύω ότι είναι αυτό που ζητούσα από ένα smartphone. Πριν λοιπόν πάω αύριο και τα σκάσω στο extreme mobiles θα ήθελα να σας κανω μια ερώτηση.... αυτα που έχουν Γαλλική rom (αν δεν κάνω λάθος με Γαλλική rom δεν είναι τα κινητα που έχει τώρα?) εχουν ελληνικό menu, πληκτρολόγιο και spen? Δεν είμαι android guru οπως πολλοι από εσάς και δεν θέλω να πειράξω τιποτα... stock για αρχή!. Επίσης τα μελοντικά updates θα γίνονται κανονικά?

Ξέρω ότι μπορεί να έχει απαντηθεί κάτι τέτοιο αλλά δεν έχω χρόνο για να διαβάσω τόσες σελίδες πίσω και επειδη 619 ευρω πλέον στην εποχή μας είναι για καποιους ένα μηνιάτικο δεν υπάρχει το περιθώριο λανθασμένης επιλογής.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

Κώστας

Φιλε μου ειμαι ΑΚΡΙΒΩΣ στην ιδια περιπτωση με εσενα. Τον ειχα παρει και εγω τηλεφωνο μεσα στην εβδομαδα και μου ειπε οτι αυτα που ειχε διαθεσημα ειναι με Γαλλικη ρομ, αλλα τον ειχα παρει οταν ειχε την προηγουμενη τιμη. Σημερα ειδα οτι αλλαξε τιμη οποτε δε μπορω να σου πω με σιγουρια...

Μπορεις να παρεις τηλεφωνο στο καταστημα αυριο πριν πας και να ρωτησεις, αυτο θα κανω και εγω... Ρωτησα πριν λιγο μηπως ηξερε καποιος απο εδω κατι επειδη ειμαι λιγο ανυπομονος :D

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα με τι τιμη 699????

δε λέει

υπαρχουν αλλα καταστηματα με πολυ καλυτερη τιμη

 

Παίζει μεγάλη επιδότηση (πέρυσι ηταν 1100 ευρώ).

 

;)

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω, αυτο που ηθελα ηταν σε πρωτη φαση να τσεκαρω αν εχει ελληνικα (menu-πληκτρολογιο-spen) ....αυριο πριν παω θα κανω ενα τηλ και αν ειναι με Γαλλικη ρομ βουρ...για λευκο.
Link to comment
Share on other sites

Είναι έτσι.Όμως, όπως έχουν αναφέρει πολλά παιδιά μπορείς να αλλάξεις την rom,από γερμανική σε γαλλική αλλά και σε ελληνική.

 

Ναι γνωριζω οτι μπορω να βαλω οποια επισημη ρομ θελω μεσω ODIN απλα θα το προτιμουσα να ειχε την Γαλλικη out of the box για να μην μπαινω σε τετοια διαδικασια με το καλημερα. Μετραει και για το service αν χρειαστει (κουφια η ωρα :p )

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

Εχουν ελληνικο μενου , πληκτρολογιο και spen .

Τα μελοντικα updates θα γινονται κανονικα και ποιο γρηγορα απο τα "ελληνικα"

Και εγω το γυρισα σε στοκ , δεν του λειπει πραγματικα τιποτα , η μαλλον το μονο που ισως του λειπει ειναι 16gb εσωτερικης μνημης ακομη.:p

 

Το έχει και το γαλλικό Amazon για σιγουριά:

http://www.amazon.fr/Samsung-Galaxy-Note-Smartphone-Android/dp/B0099QROEQ/

 

Εγώ αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι εάν υπάρχει σε κανένα κατάστημα στην Αθήνα ως έκθεμα, γιατί αν και έχω δει άπειρα reviews/videos/photos, θέλω να το δω και από κοντά πριν το παραγγείλω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρε παιδιά υπάρχει εκτός μάρκετ flash player το οποίο θα λειτουργα κανονικά στη jelly bean η όχι. Την έχω υποβάλει ξανά την ίδια ερώτηση αλλα βλέπω ότι οι απόψεις διαφέρουν. Ευχαριστώ.

 

 

Καλημερα.Flash player υπαρχει,στο ποσταρε ο φιλος.Με stock browser και boat για παραδειγμα παιζει.Με dolphin και chrome δεν παιζει.Γενικα θα εχεις στο μυαλο σου οτι flash player γιοκ σιγα σιγα

 

 

 

 

Dolphin + jetpack παιδιά. Χωρίς υπερβολή είναι η καλύτερη εμπειρία πλοήγησης σε smartphone...

 

 

Πραγματικα πολυ καλο.Synchronize με τα bookmarks του chrome να ειχε(on the fly) και θα ειχαν φαει σουτ οι αλλο browsers

 

 

 

 

Δηλαδη φλασαρουμε μεσω odin και μετα κανουμε triangle away και ειμαστε οκ?

 

 

Φλασαρεις μεσω odin.Δεν εχει και πολυ νοημα το triangle away να το τρεξεις στην παρουσα φαση (μονο αν χτυπα ξυλο θες να πας service) γιατι ο bootloader εχει auto check sum και καθε φορα που θα μπαινεις στο cwm recovery θα σου ανεβαζει τον counter

 

 

 

 

Ρε γ@μωτο σε εμενα δεν παίζει o flash player με τον dolphin οτι και να κάνω ..στην επιλογή του flash μου λεει τα δικά του(οτι δεν είναι συμβατό με την jb)..μόνο boat..τι γίνεται ?

 

Ετσι ειναι.Και στον stock παιζει.Αποσυρουν τη συμβατοτητα στον flash player,εχει ανακοινωθει καιρο τωρα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το έχει και το γαλλικό Amazon για σιγουριά:

http://www.amazon.fr/Samsung-Galaxy-Note-Smartphone-Android/dp/B0099QROEQ/

 

Εγώ αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι εάν υπάρχει σε κανένα κατάστημα στην Αθήνα ως έκθεμα, γιατί αν και έχω δει άπειρα reviews/videos/photos, θέλω να το δω και από κοντά πριν το παραγγείλω.

 

The mall Athens, 3ος όροφος.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά που αποδίδετε την διάρκεια της μπαταρίας?Στα 3100 mAh ή στην καλύτερη διαχείριση απ το λειτουργικό?Ρωτάω γιατί τα 600 παραπάνω mAh που έχει απ το Note1 δεν νομίζω πως δικαιολογούν τόση μεγάλη διαφορά στην απόδοση.

Κανείς δεν έχει γνώμη?

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν έχει γνώμη?

Παίζει ρόλο ο νέος επεξεργαστής, η οθόνη και επίσης φαντάζομαι όλη η σχεδίαση της συσκευής (εννοώ μικρό κυκλώματα, κτλ, κτλ). Όλα είναι λιγότερο ενεργοβόρα και είναι λογικά ότι κάθε χρόνο υπάρχει βελτίωση στον τομέα. Και το s3 είχε καλύτερη κατανάλωση από το note κι ας έχει 4πηρυνο

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν έχει γνώμη?

 

Όλα παίζουν το ρόλο τους. Αλλά για να σου απάντησει καποιος τεκμηριωμένα θα πρέπει θα είναι expert. Ποιος πραγματικά ξέρει τι έχουν μαγειρέψει οι μηχανικοί της Samsung κάτω από το καπό της συσκευής?

Σίγουρα βλέπουμε και νιώθουμε μια υλοποίηση λογισμικού, καλύτερη κατ εμε από του sgiii.

 

Edit:ο expect από πάνω απάντησε! :p

Και έχει δίκιο σε αυτά που λέει. Το ρόλο τους παίζουν τα πάντα για την εμπειρία της μπαταρίας που έχουμε τη τύχη να ζούμε. :)

Σε ποιο βαθμό δε γίνεται να γνωρίζουμε.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...