Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα

και αποφυγετε τις prerooted stock roms γιατι δειχνει να ειναι υπευθυνες για αυτο http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=32446500&postcount=123

Αργυρη μου καλέ καλημερα!! Εγώ πάντως χθες περασα την διορθωμενη cwm και έτρεξα το triangle away αλλά το counter μένει στο +1.. Η cache μου βέβαια παραμένει στο 1GB ελεύθερος αλλά το counter? Όντως πρέπει να φταίνε οι prerooted... (ο Χάρης ζει???)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αργυρη μου καλέ καλημερα!! Εγώ πάντως χθες περασα την διορθωμενη cwm και έτρεξα το triangle away αλλά το counter μένει στο +1.. Η cache μου βέβαια παραμένει στο 1GB ελεύθερος αλλά το counter? Όντως πρέπει να φταίνε οι prerooted... (ο Χάρης ζει???)

 

Καλημερα.Ζει,μολις μιλησα μαζι του απλα πρεπει να εχει στραβωσει λιγο το στομα του

Θα σου μενει 1 γιατι εχεις cwm recovery.Σε καθε restart οσο εσυ θα μηδενιζεις αυτο θα ξαναγυρναει

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι σε μενα με stock recovery

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ζει,μολις μιλησα μαζι του απλα πρεπει να εχει στραβωσει λιγο το στομα του

Θα σου μενει 1 γιατι εχεις cwm recovery.Σε καθε restart οσο εσυ θα μηδενιζεις αυτο θα ξαναγυρναει

Οπότε για να καταλάβω ο μόνος τρόπος να γυρίσει σε "0" ο counter είναι να περάσω κάποια stock μέσω odin και να τρέξω το triangle away? (πχ αν πρέπει να πάω service - κούφια η ώρα!).. Ξέρω παιδιά σας κουράσαμε, εκτιμούμε την βοήθεια! :D

Link to comment
Share on other sites

Οπότε για να καταλάβω ο μόνος τρόπος να γυρίσει σε "0" ο counter είναι να περάσω κάποια stock μέσω odin και να τρέξω το triangle away? (πχ αν πρέπει να πάω service - κούφια η ώρα!).. Ξέρω παιδιά σας κουράσαμε, εκτιμούμε την βοήθεια! :D

 

 

Ετσι οπως εισαι τωρα....

Φλασαρεις απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1930418 το recovery του dr.ketan που ειναι stock recovery αλλα δεν χανεις το root

Μηδενιζεις με triangle away

Φλασαρεις με pc odin μια stock unrooted rom

Λογικα counter 0 και system status official

 

 

 

edit:

 

Ποιος μπορει να κανει το εξης τεστ (απο αυτους που φλασαραν το cache fix του chainfire)?

 

Συμφωνουμε οτι μετα το cache fix σας εφερε εφαρμογες οπως το music hub,learning hub,google play books και google play movies (που πιθανον να ειχατε κανει delete με το titanium backup)?

Τις κανατε delete ξανα,σωστα?

Για δοκιμαστε να μπειτε στο recovery (χωρις να πειραξετε κατι εκει) και κανετε reboot.

Τις εφαρμογες που σβησατε πριν (music hub κτλ κτλ) σας τις δειχνει παλι εγκατεστημενες? Σε εμενα ΝΑΙ :blink::blink:

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

πηρε φιλος μου πριν λιγο το κινητο απο την extreme-mobile.gr και ειναι Γαλλικο. απο οτι του ειπε ο νικος εκει αυτη η παρτιδα ηρθαν Γαλλικα. οποιος θελει Γαλλικο για να εχει και τα ελληνικα στο s-pen χωρις πειραγματα εχει λιγα κομματια ακομα.
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πολλά που διάβασα(παιδια να είστε καλλά-Χάρη όλα τα λεφτά με έκανες και γέλασα αρκετά:lol:)μάλλον θα απευθηνθω στην Samsung να τους ρωτήσω αν περάσω την Ελλήνικη Rom αν θα έχω πρόβλημα. Λογικά και όχι παράλογα...δεν πρέπει να έχουν το παραμικρό θέμα.
ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πολλά που διάβασα(παιδια να είστε καλλά-Χάρη όλα τα λεφτά με έκανες και γέλασα αρκετά:lol:)μάλλον θα απευθηνθω στην Samsung να τους ρωτήσω αν περάσω την Ελλήνικη Rom αν θα έχω πρόβλημα. Λογικά και όχι παράλογα...δεν πρέπει να έχουν το παραμικρό θέμα.

 

Ναι ρε παιδιά! Αυτό δεν το καταλαβαίνω. Από τη στιγμή που το hardware του κινητού είναι ίδιο σ' όλη την Ευρώπη πού είναι το πρόβλημα να αλλάζεις ROM Officialy;;; Και γιατί η samsung βγάζει διαφορετικές ROM;;;;

 

Edit: Και κάτι ακόμα... δίνουν και ανταλλακτικές μύτες μαζί με το στικάκι;; όπως σε όλα τα digitizer δηλαδή;;;

Edited by Astroholic
Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

πηρε φιλος μου πριν λιγο το κινητο απο την extreme-mobile.gr και ειναι Γαλλικο. απο οτι του ειπε ο νικος εκει αυτη η παρτιδα ηρθαν Γαλλικα. οποιος θελει Γαλλικο για να εχει και τα ελληνικα στο s-pen χωρις πειραγματα εχει λιγα κομματια ακομα.

 

 

 

Θήκες έφερε;;;

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

:D πως το απολαμβάνω ένα πράγμα! πήρα τηλέφωνο την samsung και αφού μου είπε το κουλό...σπάει η εγγύηση...της είπα την απάντηση ως απάντηση την θέλω εγγράφως.

-Μισο λεπτάκι περιμένετε. Σας ευχαριστώ για την αναμονή όχι τελικά μπορείτε και δεν σπάει η εγγύηση απλά πρέπει να το κάνει το τεχνικό τμήμα το δικό μας..... απλά δεν είναι ακόμα διαθέσιμη.

-Την ρωτάω κυρία μου το sammobile.com είναι δικό σας επίσημο site η όχι?καταγράφετε η συνομιλία μας σας υπένθιμιζω...

-όχι δεν είναι μου λέει?!??....Κοιτάξτε μια απλή τηλέφωνήτρια είμαι καλέστε αν θέλετε στο τεχνικό μας τμήμα...

Τι στο καλό ρε γμτ...πάντα να πετάνε μια κουλή απάντηση δίχως να σκέφτονται-γνωρίζουν οεο??

ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

:D πως το απολαμβάνω ένα πράγμα! πήρα τηλέφωνο την samsung και αφού μου είπε το κουλό...σπάει η εγγύηση...της είπα την απάντηση ως απάντηση την θέλω εγγράφως.

-Μισο λεπτάκι περιμένετε. Σας ευχαριστώ για την αναμονή όχι τελικά μπορείτε και δεν σπάει η εγγύηση απλά πρέπει να το κάνει το τεχνικό τμήμα το δικό μας..... απλά δεν είναι ακόμα διαθέσιμη.

-Την ρωτάω κυρία μου το sammobile.com είναι δικό σας επίσημο site η όχι?καταγράφετε η συνομιλία μας σας υπένθιμιζω...

-όχι δεν είναι μου λέει?!??....Κοιτάξτε μια απλή τηλέφωνήτρια είμαι καλέστε αν θέλετε στο τεχνικό μας τμήμα...

Τι στο καλό ρε γμτ...πάντα να πετάνε μια κουλή απάντηση δίχως να σκέφτονται-γνωρίζουν οεο??

 

Το sammobile δεν ειναι επίσημο της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως εισαι τωρα....

Φλασαρεις απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1930418 το recovery του dr.ketan που ειναι stock recovery αλλα δεν χανεις το root

Μηδενιζεις με triangle away

Φλασαρεις με pc odin μια stock unrooted rom

Λογικα counter 0 και system status official

 

 

 

Eιμαι με

counter 0

current binary :Samsung Official

system status: Custom

 

μολις φλασαρα μεσω odin μια στοκ rom , αλλα το system status παρεμεινε Custom !!

Eκανα και wipe cache αλλα συνεχιζει το status ναι ειναι custom

Edited by TLG
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Eιμαι με

counter 0

current binary :Samsung Official

system status: Custom

 

μολις φλασαρα μεσω odin μια στοκ rom , αλλα το system status παρεμεινε Custom !!

Eκανα και wipe cache αλλα συνεχιζει το status ναι ειναι custom

 

Κανε wipe data/factory reset.Τοτε θα γυρισει σε official

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως εισαι τωρα....

Φλασαρεις απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1930418 το recovery του dr.ketan που ειναι stock recovery αλλα δεν χανεις το root

Μηδενιζεις με triangle away

Φλασαρεις με pc odin μια stock unrooted rom

Λογικα counter 0 και system status official

 

 

 

edit:

 

Ποιος μπορει να κανει το εξης τεστ (απο αυτους που φλασαραν το cache fix του chainfire)?

 

Συμφωνουμε οτι μετα το cache fix σας εφερε εφαρμογες οπως το music hub,learning hub,google play books και google play movies (που πιθανον να ειχατε κανει delete με το titanium backup)?

Τις κανατε delete ξανα,σωστα?

Για δοκιμαστε να μπειτε στο recovery (χωρις να πειραξετε κατι εκει) και κανετε reboot.

Τις εφαρμογες που σβησατε πριν (music hub κτλ κτλ) σας τις δειχνει παλι εγκατεστημενες? Σε εμενα ΝΑΙ :blink::blink:

 

Αργύρη σε μένα όχι δεν τις ξαναφέρνει....Το δοκίμασα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

πηρε φιλος μου πριν λιγο το κινητο απο την extreme-mobile.gr και ειναι Γαλλικο. απο οτι του ειπε ο νικος εκει αυτη η παρτιδα ηρθαν Γαλλικα. οποιος θελει Γαλλικο για να εχει και τα ελληνικα στο s-pen χωρις πειραγματα εχει λιγα κομματια ακομα.

 

Ναι έτσι είναι και εγώ το πήρα εχθές από τον Νίκο και ενω οι προηγούμενες παρτίδες πού έφερε ήταν γερμανικά αυτή ήταν γαλλικη σήμερα το δουλεύω για πρώτη μερα όλα τέλεια με το που το άνοιξα ήρθε το update και το s pen αναγνωρίζει ελληνικά κανονικά

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ο Νίκος (extreme mobile) προς το τέλος της άλλης εβδομάδας θα έχει θήκες και screen protectors (clear και matte) ίδιες με αυτές που συνήθως φέρνει και για τις άλλες συσκευές δηλαδή πολύ καλές, μίλησα πριν λίγο μαζί του :D
Link to comment
Share on other sites

Κάτι πείραξα και δεν μου εμφανίζει την επιπλέον οθόνη όταν βγάζω την s-pen ή συνδέω τα ακουστικά. Ξέρει κανείς πώς μπορώ να το επαναφέρω;
Link to comment
Share on other sites

Κάτι πείραξα και δεν μου εμφανίζει την επιπλέον οθόνη όταν βγάζω την s-pen ή συνδέω τα ακουστικά. Ξέρει κανείς πώς μπορώ να το επαναφέρω;

Θα πας Ρυθμίσεις--> Spen --> Άνοιγμα Pop Up Note

και Ρυθμίσεις--> Εξάρτημα --> Εμφάνιση οθόνης Desk home

Όλα επανέρχονται! :p

Link to comment
Share on other sites

Θα πας Ρυθμίσεις--> Spen --> Άνοιγμα Pop Up Note

και Ρυθμίσεις--> Εξάρτημα --> Εμφάνιση οθόνης Desk home

Όλα επανέρχονται! :p

Δεν εννοώ αυτό.

Μιλάω για την επιφάνεια εργασίας καθώς και την ένδειξη στην μπάρα που εμφανίζονται όταν τραβηχτεί το πενάκι. Κάτι πείραξα και δεν εμφανίζονται πια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα προέρχομαι από iphone με ότι αυτό καταλαβαίνεται συνεπάγεται , με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο κινητό αλλά θα ήθελα λόγο της εργασίας μου κάποια προγράμματα πού στο iphone δεν είχα αλλά είχα στο htc hd2 .

Α) πρόγραμμα καταγραφής (μαγνητοφώνησης) κλίσης

Β) μπλοκάρισμα σε κάποιους αριθμούς

Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

αρα κανενας φοβος

απο οπου και αν το παρουμε του κοτσαρεις αυτο μεσω ΚΙΕΣ και εχεις ελληνικη αναγνωριση για το spen

 

για να αλλάξω Rom δεν πρεπει να γίνουμε root? Η διαδικασια αλλαγής ειναι απλη? Τα updates OTA ερχονται κανονικα? Για να το κανω χάνω ολα τα δεδομενα?

Link to comment
Share on other sites

για να αλλάξω Rom δεν πρεπει να γίνουμε root? Η διαδικασια αλλαγής ειναι απλη? Τα updates OTA ερχονται κανονικα? Για να το κανω χάνω ολα τα δεδομενα?

Μπορείς και να περνάς επίσημες Rom από PC Odin, η διαδικασία είναι πάναπλη και δεν απαιτείται root. Τα updates έρχονται κανονικά OTA και για τα δεδομένα μπορείς να κάνεις backup στο google και με άλλους τρόπους από το Google Play με χρήση εφαρμογής

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες. Τελικά δεν είμαι ο μόνος που προέρχεται από hd2, iPhone(4s) και θέλει να παει στο θηρίο. Ομως έχω κάποια ερωτήματα :

1)θα υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλω στο note2 flash player χωρίς root αφού θα θέλω να το δουλεύω με official roms;(περίεργο ε,όσοι προέρχονται απο αιφον δεν θέλουν να το ρουταρουν-προφανώς γιατί το jailbreak επιβραδυνε την ομαλότητα/ ταχυτητα του τηλεφώνου και δεν θέλουν τα ίδια )

2) θα μπορούσε το note να αντικαταστήσει το αιπαντ μου σε α)σερφαρισμα και β)ταινίες. Γιατί αν μπορεί χαλάλι το αιπαντ στην σύζυγο και στα παιδιά

3) υπάρχει καθόλου lag στις επίσημες ρομς;

4)τα Odin και kies είναι προγράμματα Pc;

5)αναγνωρίζει σκληρό δίσκο χωρίς root;

 

Ξέρω ότι έχετε τις φουριες σας με το σκαλισμα του θηριου όμως θα εκτιμούσα αν μου τα απαντουσατε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...