Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι αλλα αμα ο σκληρος εχει δικια του παροχη ρευματος? η δεν παιζει παλι ρολο?

 

φιλε μου στο note μου χωρις κερνελ κτλ(cf root απλα) διαβαζω ntfs στικακια και εξωτερικούς σκληρους ntfs κανονικα και χωρις κανενα προβλημα!(το ειχε ποσταρει παλιοτερα ενα παιδι το κολπακι στο φορουμ του πρωτου note)

απλα θελει τον ανταπτορα του USB ON THE GO!

δειτε λιγο εδω!

PHOTO 1 οι εξωτερικοί σκληροι! ο ενας 1 τερα και ο αλλος 500 mb και οι δυο ntfs!

https://www.dropbox.com/s/54ltqk88o00iatj/DSCN0036.JPG

PHOTO2

https://www.dropbox.com/s/dvdszt4r066kq98/2012-10-07%2021.33.14.jpg

ο ανταπτορας με τον οποιο θα συνδέσω το κινητο!

PHOTO3

https://www.dropbox.com/s/53kcf207hbtt6gp/DSCN0042.JPG

To νοτελι συνδεμενο με το ενα τερα(nfs ) με τον ανταπτορα! ο σκληρος παιρνει ρευμα απο την πρίζα!

ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΕΙ ΤΟ ΝΟΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΣΚΛΗΡΟ ΜΟΥ!

δειτε προσεκτικα! αναγνωρίζει τον εξωτερικό μου κανονικα! τον διαβαζω και στο τελος τον κανω αποσύνδεση!(οπως στο Pc)

απίστευτο ετσι?:)

το μονο που εκανα ηταν να κατεβασω απο το μαρκετ δυο εφαρμογες!:)

την εφαρμογη NTFS MOUNTER και την εφαρμογη STIK MOUNT!

προϋπόθεση να εισαι ροοτ!

τις ανοιξα μια μονο φορα δεν ΠΕΙΡΑΞΑ τιποτα και απο τοτε συνδέομαι με ntfs στικακια και εξωτερικους σκληρους(με μπριζα ομως χωρις πριζα δεν το εχω δοκιμασει)!

οσοι ειστε ροοτ στο note 2 δοκιμαστε το να δουμε αν δουλεύει! που πιστεύω αφου δουλευει στο πρωτο νοτελι θα δουλευει και στο 2!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά εγώ την κάμερα τη βλέπω καλή, προερχόμενος από Note1.

Νυχτερινή λήψη χωρίς φλας...

http://db.tt/AXn3DAkJ

 

Πολύ καλή φωτογραφία και χωρίς θόρυβο.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

και τα γλέντια συνεχίζονται... Ακόμα μου δείχνει Departed Facility in LEIPZIG - GERMANY από χθες το πρωί 8:09 χωρίς καμια ενημέρωση... Παιδιά παίζει να μην το ενημερώνουν λόγο σ/k?? Η ειμaί από τους ατυχους της "ληστείας"??

 

Λόγω ΣΚ είναι αυτό. Αν όμως αυριο τοπρωι δεν αλλάξει σε "with delivery courrier" άρχισε να το ψάχνεις το θέμα. Και εμένα στο Leipzig είναι τώρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Λόγω ΣΚ είναι αυτό. Αν όμως αυριο τοπρωι δεν αλλάξει σε "with delivery courrier" άρχισε να το ψάχνεις το θέμα. Και εμένα στο Leipzig είναι τώρα.

Ποθεν εσχες;:p.(Εννοω απο ποιο μαγαζι βεβαια).

Eγω το S3 μου,το πηρα απο το Ηoh.de σε πολυ καλη τιμη τοτε.

Σε σχεση με αυτα, http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/3285665_-galaxy-note-2-samsung.html ,το πηρες σε καλυτερη τιμη;

Και κατι συγκριτικο.Εχετε συγκρινει μηπως,την ενταση του ηχειου του,σε σχεση με το S3;

Το γραφω, γιατι με ενοχλει που το ηχειο του S3,ειναι πολυ αδυνατο σε σχεση με το W995, που ειχα πριν.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε freddaras εγω εχω final chrack και εχω και ανταπτορα οχι ιδιο με το δικο σου ομως... Συνδεομε κανονικα με USB stick αλλα εχω ενα 8 gb και μου βγαζει οτι πρεπει να κανω εκκαθαριση της μνημης κατι τετοιο και αν θυμαμαι καλα μια φορα που πηγα να συνδεσω το εξ.σκληρο του αδελφου μου 320gb χορις ρευμα δεν θυμαμαι να τον αναγνωρισε.. Μηπως γνωριζεις τι μπορει να φταει? ευχαριστω
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Φιλε freddaras εγω εχω final chrack και εχω και ανταπτορα οχι ιδιο με το δικο σου ομως... Συνδεομε κανονικα με USB stick αλλα εχω ενα 8 gb και μου βγαζει οτι πρεπει να κανω εκκαθαριση της μνημης κατι τετοιο και αν θυμαμαι καλα μια φορα που πηγα να συνδεσω το εξ.σκληρο του αδελφου μου 320gb χορις ρευμα δεν θυμαμαι να τον αναγνωρισε.. Μηπως γνωριζεις τι μπορει να φταει? ευχαριστω

 

αν προσεξες ειπα οτι πρεπει να βαλεις 2 προγραμματα απο το μαρκετ!:)

βαλτα κανε αυτο που λεω πιο πανω και ξαναπροσπάθησε!

δεν εχω δοκιμασει χωρις ρευμα να σου πω την αληθεια!

αλλα ntfs σκληρο με ρευμα τον διαβαζει κανονικα!

 

τεσπα δεν θεωρω οτι ειμαστε οφ-τοπικ γιατι πιστευω οτι το θεμα αφορα και τους κατοχους του note2

Link to comment
Share on other sites

Χμ... να πω ξανά για την μπαταρία..

Πιέζεις, ταλαιπωρείς το τηλέφωνο, τα έχεις όλα ανοιχτά , στο φουλ, και γυρνάς στο σπίτι με 30% μπαταρία..

Ε ωραία λες, μια χαρά τα πάει.

Για κάτσε όμως.. Το πρωί κατέβασα 1 gb την Ω 3.0!

Έκανα καθαρή εγκατάσταση και επαναφορά τον πατέρα μου και την μάνα μου...

Είχα faceniff ανοιχτό 5-6 ώρες.

Το άφησα καμία ώρα να παίζει μουσική στο τέρμα.

Γράφει 5+ ώρες ανοιχτή οθόνη ήδη.

Έγραψα και 10 λεπτά βίντεο.

Έφαγα και μια χυλόπιτα στο φβ τσατ.

Μίλησα και 25 λεπτά στο τηλέφωνο.

Έχω και "ζωντανή ταπετσαρία"

Βασικά το δούλεψα στο τέρμα και αυτό συνεχίζει να μου χαμογελάει με υπεροψία.

Δε γράφω ξανά για την μπαταρία. Είναι αλλά εξαιρετική.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Ποση εσωτερικη μνημη αποθηκευσης εχει ελευθερη το 16GB οταν το χρησιμοποιουμε για πρωτη φορα ? Edited by TLG
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Ποση ελευθερη εσωτερικη μνημη αποθηκευσης εχει ελευθερη το 16GB οταν το χρησιμοποιουμε για πρωτη φορα ?

 

11 Gb...Δύο προγράμματα πλοήγησης και δύο παιχνίδια της Gameloft και μου έχει πάει στα 4,3...:mad:

Link to comment
Share on other sites

11 Gb...Δύο προγράμματα πλοήγησης και δύο παιχνίδια της Gameloft και μου έχει πάει στα 4,3...:mad:

 

 

Εμανα με την τελευταια αναβαθμιση μου λεει 10.36GB free

Ειναι ενα θεμα αυτο . :worry:

Edited by TLG
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Εχω σοβαρο προβλημα με το κινητο απο χτες το πρωι που το εβγαλα απο την φορτιση κ μεχρι σημερα τωρα δηλαδη εχω ακομα 58% κατι γινεται παιδια κατι δεν παει καλα
Link to comment
Share on other sites

Λόγω ΣΚ είναι αυτό. Αν όμως αυριο τοπρωι δεν αλλάξει σε "with delivery courrier" άρχισε να το ψάχνεις το θέμα. Και εμένα στο Leipzig είναι τώρα.

 

Πάντως κάτι δεν παει καλα. Εμένα έχει κολλήσει εκεί απο Πέμπτη .Τα νεύρα μου .εχε χάρη που είμαι Ρόδο και δεν μπορώ να πάω απο εκεί....

Link to comment
Share on other sites

Αργύρη περιτο να σου πω πως ξενέρωσα πανηγυρικά:mad:

 

 

 

 

 

 

Έτσι και αλλιώς και να ξεκινούσαν cm10 στο note 2 θα έλειπαν πάρα πολά features απο το pen...Θα ήταν μεν stock look αλλά θα ήταν μισό το τηλέφωνο...Με τέτοια χάλια documentation που έχουν στην samsung για τον exynos, κάποια πολύ σοβαρά προβλήματα που είχαν και με την CM10 στο sgs3 (βλέπε memory leak και την ram να πέφτει στο 0 και το τηλέφωνο να σέρνεται κτλ..) τα έλυσαν μόνο αφού πήραν leak πηγαίο κώδικα για 4.1.1 στο εν λόγω κινητό...Κάτι που δεν ισχύει σε κανένα άλλο τηλέφωνο...Το καλό είναι οτι και η τελευταία επίσημη έκδοση JB στο sgs3 όπως και στο note 2 είναι πολύ καλές...Οπότε stock look το ξεχνάμε για το note 2 και βολεύται ο καθένας με apex, nova κτλ... ;)

 

Αν και ξεφευγουμε λιγο, η αποχωρηση του codeworkx σημανε πολλα.Ημουν σιγουρος οτι δεν θα προχωραγε το πραγμα μετα απο αυτο.Οι γιωταδες βεβαια στο xda ποσταραν "ενταξει μην ανησυχειτε,εχει πολλους devs η cm".Για μενα η ψυχη της cm ειναι ο codeworkx και ακολουθει ο entropy

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενα θεμα αυτο . :worry:

 

Για εμένα είναι το μόνο μείον! Άραγε το ότι δεν μπορούμε να μεταφέρουμε παιχνίδια (και εφαρμογές) στην εξωτερική μνήμη είναι θέμα Jb η Samsung;;;

Link to comment
Share on other sites

Μπερδευτηκα :( Εμενα λεει

Μνημη συσκευης

Συνολικος χωρος : 1.97gb

Εφαρμογες : 487 mb

Διαθεσιμο : 1.32gb

Συσκ.αποθ.USB

Συνολικος χωρος :11.07gb

Ελευθερη??

ΩΧ ναι.... ε ρε οφθαλμιατρος που μου χρειαζεται.... Κοιταμε και τα λεμε, κοιταμε και τα λεμε....!! :D

Edited by TiAiNO
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

11 Gb...Δύο προγράμματα πλοήγησης και δύο παιχνίδια της Gameloft και μου έχει πάει στα 4,3...:mad:

 

Τόσο γρήγορα γεμίζει?:confused:

Αρα να στραφούμε αποκλειστικά σε εκδόσεις 32 και 64 GB ?:confused:

Edited by voithostyrempora

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Να ξαναρωτήσω εγώ τώρα. Όσοι έχετε screen time > 5h, έχετε φωτεινότητα στο αυτόματο;
Link to comment
Share on other sites

Χαχα,δεν ειμαι στο τυροκομείο ,στο Αϊντχόφεν είμαι :p.Ναι,θέλω να έχω εφαρμογή πληγησης.Ιδανικά θέλω την έκδοση 64 GB σε μαύρο,αλλά αυτή λογικά θα βγει κατά τα Χριστούγεννα :p και θα'ρθει Ελλάδα το Φλεβαρη (παίζει μεγάλη επιδότηση από Vodafone GR) .

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Να ξαναρωτήσω εγώ τώρα. Όσοι έχετε screen time > 5h, έχετε φωτεινότητα στο αυτόματο;

 

Ναι στο αυτόματο ή στο τέρμα.

Για να βγάλεις μόνο 5-6 ώρες προβολή στο κινητό πρέπει να τα εχεις ΟΛΑ ανοιχτά, φωτεινότητα τέρμα και παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Να ξαναρωτήσω εγώ τώρα. Όσοι έχετε screen time > 5h, έχετε φωτεινότητα στο αυτόματο;

 

εγω οχι και εχω πανω απο 6 ωρες στο 50% το δουλεύω

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δοκιμασει αλλα γενικως διαβασα πολυ καλα λογια..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1922715

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και ξεφευγουμε λιγο, η αποχωρηση του codeworkx σημανε πολλα.Ημουν σιγουρος οτι δεν θα προχωραγε το πραγμα μετα απο αυτο.Οι γιωταδες βεβαια στο xda ποσταραν "ενταξει μην ανησυχειτε,εχει πολλους devs η cm".Για μενα η ψυχη της cm ειναι ο codeworkx και ακολουθει ο entropy

 

Εντάξει τέρμα το καταλάβαμε εντέλει στην Samsung το παίζουν κ με τα 2 χέρια τι να πω!!! όποιος εχει κέφι ας διαβάσει έχουν αρχίσει κ βγαίνουν ολα στην φόρα:mad:

Που εισαι ρε Κωωωωωστααααα !!!!!!!!!!!!!!!

I think at this point the Exynos nightmare is not fixable. There is a clear attitude of "**** outside developers" throughout Samsung Korea. There are a few people that care (codeworkx and I have a Korean contact that wants to make a difference and is a really nice person), but their management and the other engineers at Samsung constantly get in their way.

 

When I met with our contact and 2-3 other engineers a few months ago to discuss the eMMC disaster, things were looking promising. We were going to start opening up new channels of communication such that next time something like this happened, we could address it in a more timely fashion. Svetius offered to create a private subforum here that would just be select ERDs (those who work with Samsung devices), our contact, and hopefully eventually some other Samsung engineers and maybe some established RDs here that worked with Samsungs, in order to facilitate better communications, cooperation, and discussion.

 

Our contact's manager killed the idea. Email only - mind you, Samsung's email system is a broken mess that goes to great lengths to isolate the company from the outside world. Now, I could understand blocking emails sent to Sony or Asus or whatever - makes sense. I could understand blocking emails with various attachments. However, if an email even contains the word "Sony" or "Asus" or "Xperia" or godonlyknowshowmany other words, the firewall will drop it. So if I say, "Hey, Sony is doing this awesome stuff, what is Samsung doing to try and match that?" - the answer will never arrive due to the fact that it contains the word Sony.

 

So I've been trying to give Samsung the benefit of the doubt - after all, the eMMC meeting was a big first step for them, and I was hoping it would lead to the start of some progress. However, over the months since, no progress has been made, and in fact Samsung is regressing.

 

1) Engineers at Samsung constantly lie to my contact when they to get answers to questions we ask. Almost universally, when I get an answer it's either "no they won't provide that" or the answer is a blatant lie. (I detailed this in a post a few days ago... when search comes back I'll try to add the link there)

2) Samsung is not even bothering with proper GPL compliance any more. The Note 10.1 source code did not match any shipped kernels for any variant (the provided source had a totally broken wifi driver). When asked to provide source code that matched the UEALGB firmware originally shipped on the GT-N8013 (USA Wifi Note 10.1), they replied that UEALGB was a leak and thus they were not obligated to provide source for it. Bull**** - every single N8013 sold in the USA at the time I asked that question was preinstalled with UEALGB. (This is one of the lies detailed above.)

3) Samsung has not yet deployed the fix for eMMC damage to any affected device yet. If they have deployed a fix, they are (yet again) violating the GPL. The only devices for which the fix has appeared in source drops are the I9300, I9305, and N71xx - all of these devices have eMMC chips that are immune to damage in the first place, and the patch won't do ANYTHING on them!

 

As to cyanogen working for Samsung - he works for Samsung USA. It's of almost no benefit when dealing with Samsung Korea.

 

As to what device - right now, if you want OK CM support and a big screen, the N7000 is the closest. If you want a newer device - I strongly suggest waiting 1-2 months to see what happens with the next round of Nexus devices.

Edited by ampelift
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δοκιμασει αλλα γενικως διαβασα πολυ καλα λογια..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1922715

 

Το έβαλα έχοντας Omega. Η ένταση «σκοτώνει»:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια χαζή ερώτηση, εφόσον η μνήμη δεν ειναι ενσωματωμένη μπορώ να αγοράσω το 16αρι τωρα και μετά να αγοράσω μια microsd 64gb και να την βάλω, ετσι δεν είναι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια χαζή ερώτηση, εφόσον η μνήμη δεν ειναι ενσωματωμένη μπορώ να αγοράσω το 16αρι τωρα και μετά να αγοράσω μια microsd 64gb και να την βάλω, ετσι δεν είναι?

 

οχι η ενσωματωμενη μνημη ειναι 16gb και εχει και επεκτση sd card στην οποια μπορεις να βαλεις μεχρι 64gb. στην sd card Ομως δεν μπορεις να εγκαταστησεις εφαρμογες .

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...