Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://m.youtube.com/#/res...%20multiwindow

 

Τιποτα που να ανησυχεις.Λογικα θα το παρεις με update της rom

 

Δες στο βίντεο αυτό από το 6.05' και μετά.

http://www.youtube.com/watch?v=B1jxwzOA4IU

Ευχαριστω πολυ παιδια καταλαβα ακριβως τι ειναι... Και δηλαδη η Γαλλικη rom δεν το εχει ακομα ε? Μλκια :/ Υπομονη παιδια ισως με καποιο Update να ερθει... Δεν ειμαι γνωστης γι'αυτο ειπα ισως

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια, υποσχεθηκα ενα review στον καλο φιλο Αγγελο, αλλα δυστυχως οι ανειλημμενες υποχρεωσεις δε μου το επετρεψαν.

Θα γραψω 2 λογια για την μεχρι τωρα εμπειρια μου απο τη συσκευη:

Θα ξεκινησω απο το συμπερασμα. Τολμω να πω πως ανηκει στις 4-5 καλυτερες - πληρεστερες συσκευες που περασαν απο τα χερια μου τα 10 (περιπου) χρονια που ασχολουμαι με το αθλημα.

Και το γραφω αυτο, εχοντας πιασει κυριολεκτικα ολα τα αξιολογα τηλεφωνα που κυκλοφορησαν αυτα τα χρονια. Συσκευες σταθμοι (Nokia 7650, Siemens SX1, Sonyericsson P800, Qtek S100, HTC HD2 για να αναφερω μοναχα μερικα) και σε αυτες ερχεται να προστεθει το note 2.

Πρακτικα προκειται για ενα πειραμα της σαμμυ που της βγηκε (ο γραφων ειχε κι εχει τρελη λοξα με αυτο το form factor, απο τη στιγμη που ειχα πρωτοπιασει το αγαπημενο dell streak μολις ειχε κυκλοφορησει στο εξωτερικο) και τωρα το βελτιωνει στα σημεια.

Οι βελτιωσεις απο το note 1 ειναι πολλες και πρακτικα σχεδον σε ολους τους τομεις.

 

Αυτο που δεν βελτιωθηκε ειναι η καμερα. Οπως φαινεται χρησιμοποιηθηκαν τα οπτικα του S3, ενα κλικ κατωτερα δηλαδη απο αυτα του note 1.

Απο εκει και περα εχουμε μονο βελτιωσεις.

Αψογη αυτονομια (+30% στην πραξη απο το note 1), καλυτερη οθονη (επιτελους μια amoled που δεν... πιξελιαζει - απολαυση η αναγνωση κειμενων - ιστοσελιδων και πολυ καλυτερο saturation απο αυτη του S3), διπλασια RAM (μαζι με τη μπαταρια οι βασικοι λογοι αλλαγης απο τον προκατοχο), ταχυτερη CPU (βαλτε nova launcher και απολαυστε την πιο smooth εμπειρια που εχετε δει ποτε σε android συσκευη - παρομοια ειδα μονο στο nexus 7), καλυτερο WiFi, GSM, καλυτερη γραφιδα (το S-PEN ακουει πραγματικα καλα πλεον, οπως και στο note 10.1), πιο δυνατο και ποιοτικο ηχειο...

Ουσιαστικα μιλαμε για μια βελτιωμενη συσκευη σε ολους τους επιμερους τομεις!

 

Ειναι ντροπη για τη samsung που εβαλε σε μια τετοια συσκευη πλαστικα - σκουπιδια, που κανουν τη συσκευη να μοιαζει σαν παιχνιδακι που παιζουν τα παιδια (ευτυχως λογω βαρους, σωζεται καπως η κατασταση και δεν ειναι το χαλι που ειδαμε κρατωντας στο χερι το S3) - πρεπει επιτελους να σοβαρευτει και να χρησιμοποιησει ποιοτικα υλικα σε μια συσκευη που στοιχιζει 700 ευρω (!!!).

Προσωπικα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο το note 2 και σε αυτο βρηκα το διαδοχο του αγαπημενου Note 1 μου...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια καταλαβα ακριβως τι ειναι... Και δηλαδη η Γαλλικη rom δεν το εχει ακομα ε? Μλκια :/ Υπομονη παιδια ισως με καποιο Update να ερθει... Δεν ειμαι γνωστης γι'αυτο ειπα ισως

 

Δεν ειναι κατι για το οποιο θα πρεπει να ανησυχουμε.Ειναι software αρα θα το εχουμε με τον εναν η τον αλλο τροπο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Οι βελτιωσεις απο το note 1 ειναι πολλες και πρακτικα σχεδον σε ολους τους τομεις.

 

Αυτο που δεν βελτιωθηκε ειναι η καμερα. Οπως φαινεται χρησιμοποιηθηκαν τα οπτικα του S3, ενα κλικ κατωτερα δηλαδη απο αυτα του note 1.

.

 

σε ολα τα αλλα χοροπηδάω! το ηξερα! το ξέραμε ολοι!

εδω εχω ενα κόμπο ομως που με ξενερώνει απιστευτα!!!

απιστευτα ομως!

προσωπικά δεν το δεχομαι αυτο!

μεσα σε ολα τα αλλα ειχα να λεω για την καμερα του note...

"ναι ψήνει φραπε και μεσα σε ολα τα αλλα ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΣ PHOTOS...αντε τραβα φαε το μήλο σου...:p"

εδω ξενέρωσα...και για να πω την αληθεια δεν το περιμενα!

περιμενα οτι θα κανανε την υπέρβαση οπως την κανανε με το πρωτο note σε σχεση με το SGII

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είναι νήμα αντιπαραθέσεων και εγώ ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να βγάζεις στην αγορά τα δύο πιο πολυδιαφημισμένα προϊόντα σου, να τα πουλάς κοντά στα 700€ και να έχεις κάνει τέτοια κατασκευαστικά λάθη!!!

Ένταξη θα τα σκάσω τα λεφτά (αν και δεν μου περισσεύουν) αλλά γιατί πρέπει σώνει και καλά να υστερεί στην κάμερα ένα Τέτοιο Κινητό;;; Επίσης αν όντως τα πλαστικά του είναι το ίδιο «αισχρά» όπως του S3 (το έχω δει από δύο φίλους μου) τότε αμφιβάλω για την αισθητική ικανότητα και κριτική του τμήματος σχεδιασμού των Κορεατών!...

Άρε Jumbo που σας χρειάζεται...:p

Link to comment
Share on other sites

Μα ποιος είπε πως υστερεί???:confused:

Παιδιά, διαβάζουν και φίλοι που ενδιαφέρονται αλλά δε γνωρίζουν πολλά και θα νομίζουν ότι η κάμερα είναι χάλια!

Λίγο προσοχή λοιπόν να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους...Προσωπικά δεν έχω τη συσκευή ακόμα, αλλά είμαι σίγουρος (μιας και είμαι ένας μέσος χρήστης φωτογραφικής μηχανής) ότι δε θα με απογοητεύσει στις φωτογραφίες μου!

Τώρα αν κάποιος είναι photo junkie, είναι κάτι που απασχολεί μικρότερη μερίδα χρηστών.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πιασαμε τα πλαστικα(αληθεια ειναι πλαστικο-πλαστικο?), απο τι αλλο υλικο θα μπορουσε να φτιαχτει και να μπορει να κρατησει την ισορροπια βαρος συσκευης-κοστος;

Προσωπικα δεν με χαλασε καθολου ουτε στην αισθηση στο χερι αλλα και τα κουμπια του τα βρηκα μια χαρα (που στο s3 μου την ψιλοεσπαγαν γιατι εκαναν αυτο το κλικ-κλικ)

Για την καμερα δεν την ψειριζω τη μαιμου.

Οπως εγραψε και ο Βαγγελης πιο πανω και συμφωνω μαζι του το τηλεφωνο ειναι ΠΛΗΡΕΣ με ολη την εννοια,και σας το λεει ενας χρηστης που βλεπει ρομ samsung και βγαζει σπυρακια

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μα ποιος είπε πως υστερεί???:confused:

Παιδιά, διαβάζουν και φίλοι που ενδιαφέρονται αλλά δε γνωρίζουν πολλά και θα νομίζουν ότι η κάμερα είναι χάλια!

Λίγο προσοχή λοιπόν να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους...Προσωπικά δεν έχω τη συσκευή ακόμα, αλλά είμαι σίγουρος (μιας και είμαι ένας μέσος χρήστης φωτογραφικής μηχανής) ότι δε θα με απογοητεύσει στις φωτογραφίες μου!

Τώρα αν κάποιος είναι photo junkie, είναι κάτι που απασχολεί μικρότερη μερίδα χρηστών.

 

Όχι βέβαια, δεν εννοώ πως είναι χάλια, απλά πιάνομαι από το σχόλιο των αγαπητών φίλων freddaras και v@gelis ότι η κάμερα δεν είναι βελτιωμένη και είναι ένα κλικ πιο κάτω από του Note1. Δεν θα την συγκρίνω με Nikon D...αλλά ρε γ@μωτο γιατί δεν την κάνεις τουλάχιστον ίδια με του 1 που αποδεδειγμένα και κατά γενική ομολογία είναι από τις καλύτερες κάμερες κινητών;;;

 

@afilopou το γυαλιστερό του πλαστικού με ξενερώνει τελείως. Όχι το πλαστικό αυτό καθαυτό...:)

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Μιας και πιασαμε τα πλαστικα(αληθεια ειναι πλαστικο-πλαστικο?)

 

Αν είναι όπως το s3,

Μεταλικό σασί, πλαϊνό νίκελ μεταλλικό (συνέχεια απο το σασι) με πλαστική επίστρωση (αρκετή μάλλον, στο s3 είναι λεπτοτερη), πίσω καπάκια polycarbonate μέσα έξω και το εξωτερικό έχει πλαστική/γυαλιστερή επίστρωση.

Όλα αυτά αν είναι όπως το s3 (απο polycarbonate είναι σίγουρα, το αισθάνεσαι στην αφή).

 

Γενικά πολύ καλή ποιότητα κατασκευής (για μένα) αν και με χαλάει το γυαλιστερό φινίρισμα πίσω (θήκες quick sand, polycarbonate, δεν θέλει κόπο :p).

Αν δεν έβαζε τη γυαλιστερή επίστρωση στο καπάκι και στο πλαϊνό, όσοι τα αποκαλούν playmobil (s3 & note) θα τα εξυμνούσαν. Κλασσικά πράγματα ;)

 

το τηλεφωνο ειναι ΠΛΗΡΕΣ με ολη την εννοια,και σας το λεει ενας χρηστης που βλεπει ρομ samsung και βγαζει σπυρακια

 

Συμφωνώ 100%

(λάτρης του aosp κι εγώ).

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Μα ποιος είπε πως υστερεί???:confused:

Παιδιά, διαβάζουν και φίλοι που ενδιαφέρονται αλλά δε γνωρίζουν πολλά και θα νομίζουν ότι η κάμερα είναι χάλια!

Λίγο προσοχή λοιπόν να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους...Προσωπικά δεν έχω τη συσκευή ακόμα, αλλά είμαι σίγουρος (μιας και είμαι ένας μέσος χρήστης φωτογραφικής μηχανής) ότι δε θα με απογοητεύσει στις φωτογραφίες μου!

Τώρα αν κάποιος είναι photo junkie, είναι κάτι που απασχολεί μικρότερη μερίδα χρηστών.

 

http://www.phonearena.com/reviews/Samsung-Galaxy-Note-II-vs-Galaxy-Note_id3136/page/3

We’d, however, give an advantage to the original Note when it comes to high dynamic range scenes, which got exposed better than on the Note II.

 

δεν ειπαμε οτι ειναι χαλια φιλε μου αλλα λενε οτι ειναι κατώτερη!

και το ειπε και αλλο παλικάρι πιο πανω!

(και ειδα απιστευτη γκρινια για την καμερα και στο τοπικ του SGIII!!! γιατι αραγε? )

η διαφορά του πρωτου note στο θεμα καμερας με το SGII ηταν χαοτικη για μενα!

τωρα λενε οτι εστω και λιγο ειναι κατωτερη!

 

τον ιουνιο πηγα μιλανο να δω την μαντονα αν σου δειξω τι photos τραβηξα με το note (την παντόφλα οπως την ελεγε η παρεα μου τοτε) θα παθεις πλακα!:)

δεν δεχομαι τιποτα κατώτερο! ειμαι κολλημένος αλλα το εννοώ αυτο που λεω!

ευχομαι να ειμαι λαθος και "υπερβολικος" στο θεμα!

σε ολα τα αλλα τα εγραψα και πιο πανω(και για την φωτεινότητα) το κινητο ειναι εκτος συναγωνισμού

 

Όχι βέβαια, δεν εννοώ πως είναι χάλια, απλά πιάνομαι από το σχόλιο των αγαπητών φίλων freddaras και v@gelis ότι η κάμερα δεν είναι βελτιωμένη και είναι ένα κλικ πιο κάτω από του Note1. Δεν θα την συγκρίνω με Nikon D...αλλά ρε γ@μωτο γιατί δεν την κάνεις τουλάχιστον ίδια με του 1 που αποδεδειγμένα και κατά γενική ομολογία είναι από τις καλύτερες κάμερες κινητών;;;

 

@afilopou το γυαλιστερό του πλαστικού με ξενερώνει τελείως. Όχι το πλαστικό αυτό καθαυτό...:)

 

 

ετσι! η καμερα του πρωτου note βαζει iphone κατω το ιδιο περιμενα και απο το 2!

μακαρι να ειμαι λαθος!

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

@freddaras έχω δει τις μουσικές ανυσηχίες σου και όντως έπαιζαν πολύ καλά!!!:p

 

Το θέμα μπορεί να υφίσταται για σένα αλλά γενικά η κάμερα είναι σε ικανοποιητικά επίπεδα και δε θα απογοητεύσει 7/10 χρήστες.

 

Και ποιος λέει ότι με μια αναβάθμιση software της κάμερας δε θα έρθει στα επίπεδα που εσύ θες???

Εγώ προσωπικά μια χαρά βλέπω τις φωτό μου και στο Note I και στο SGSiii και στο SGSii που είχα!Σίγουρα υπάρχουν πιο απαιτητικοί χρήστες στο θέμα κάμερας...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πιασαμε τα πλαστικα(αληθεια ειναι πλαστικο-πλαστικο?), απο τι αλλο υλικο θα μπορουσε να φτιαχτει και να μπορει να κρατησει την ισορροπια βαρος συσκευης-κοστος;

Προσωπικα δεν με χαλασε καθολου ουτε στην αισθηση στο χερι αλλα και τα κουμπια του τα βρηκα μια χαρα (που στο s3 μου την ψιλοεσπαγαν γιατι εκαναν αυτο το κλικ-κλικ)

Για την καμερα δεν την ψειριζω τη μαιμου.

Οπως εγραψε και ο Βαγγελης πιο πανω και συμφωνω μαζι του το τηλεφωνο ειναι ΠΛΗΡΕΣ με ολη την εννοια,και σας το λεει ενας χρηστης που βλεπει ρομ samsung και βγαζει σπυρακια

Το back και το menu δεν ειναι αφης?

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Το back και το menu δεν ειναι αφης?

 

Αφής είναι.

Τα κουμπιά τις έντασης και το power μάλλον εννοεί ο φίλος (εγώ ίδια τα βλέπω πάντως)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει αισθητή διαφορά ανάμεσα στα δυο Note στο θεμα camera αλλά και να υπάρχει όλα τα υπόλοιπα νέα που φέρνει το noteli No2 πιστεύω πως δικαίως το κατατάσσουν στο απόλυτο mobile 2012...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

@freddaras έχω δει τις μουσικές ανυσηχίες σου και όντως έπαιζαν πολύ καλά!!!:p

 

Το θέμα μπορεί να υφίσταται για σένα αλλά γενικά η κάμερα είναι σε ικανοποιητικά επίπεδα και δε θα απογοητεύσει 7/10 χρήστες.

 

Και ποιος λέει ότι με μια αναβάθμιση software της κάμερας δε θα έρθει στα επίπεδα που εσύ θες???

Εγώ προσωπικά μια χαρά βλέπω τις φωτό μου και στο Note I και στο SGSiii και στο SGSii που είχα!Σίγουρα υπάρχουν πιο απαιτητικοί χρήστες στο θέμα κάμερας...

 

αντε χαιρομαι! μακαρι να ειναι ετσι!!!!:)

και η καμερα του SGII καλη ηταν απλα με του note χαζεψα!!!!:)

το ξαναλεω ελπιζω να ειμαι υπερβολικός αλλα με το note 1 ειχα ησυχάσει απο πολλα θέματα:p

σε ολα τα αλλα το κινητο(note2) ειναι "αλλου"...

ακομη να συνέλθω απο το μεσημερι!!!!:lol:

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη πλήρης αποφόρτιση..

Καθόλου data/3g, wifi συνέχεια, ελάχιστες κλήσεις και πολύ σερφαρισμα/Tapatalk/YouTube.

Φωτεινότητα στο τέρμα για καμιά ώρα, στο μηδέν για κανένα 3ωρο και την υπόλοιπη ωρα στο 35% (στο περίπου).

Επίσης στο σπίτι έχω ελάχιστο σήμα

5% που έμεινε σημαίνει περίπου μισή ώρα προβολή ακόμη :D

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη πλήρης αποφόρτιση..

Καθόλου data/3g, wifi συνέχεια, ελάχιστες κλήσεις και πολύ σερφαρισμα/Tapatalk/YouTube.

Φωτεινότητα στο τέρμα για καμιά ώρα, στο μηδέν για κανένα 3ωρο και την υπόλοιπη ωρα στο 35% (στο περίπου).

Επίσης στο σπίτι έχω ελάχιστο σήμα

5% που έμεινε σημαίνει περίπου μισή ώρα προβολή ακόμη :D

 

Εξαιρετικό...Καλύπτει και τον πιο τρελό χρήστη...

Ε ρε τι έχει να γίνει και με τις μαγειρεμένες ρομ που θα έρθουν...

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Άντε να έρθει αύριο να βάλω και το δεύτερο νούμερο μου που είναι σε αχρηστία 6 μέρες

Edited by Superuser
Μορφοποίηση Κειμένου

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

http://www.phonearena.com/reviews/Samsung-Galaxy-Note-II-vs-Galaxy-Note_id3136/page/3

We’d, however, give an advantage to the original Note when it comes to high dynamic range scenes, which got exposed better than on the Note II.

 

δεν ειπαμε οτι ειναι χαλια φιλε μου αλλα λενε οτι ειναι κατώτερη!

και το ειπε και αλλο παλικάρι πιο πανω!

 

Κ ότι λέει το παλικάρι είναι σωστό?Ξανακοιτώντας τις φώτο με βεβαιότητα σου λέω πως το 2 έχει καλύτερα οπτικά πιο φυσικά χρώματα (το λέω με επιφύλαξη) κ βγάζει λιγότερο θόρυβο.Βγάζει ένα στοπ πιο υποφωτισμένες φωτογραφίες απ το 1 (δεν είναι απαραίτητα κακό) αλλά αυτό είναι θέμα software κ μπορεί με μία αναβάθμιση να έχουμε άλλες ρυθμίσεις οπότε άλλο αποτέλεσμα.Αλλά ακόμη κ έτσι μπορείς να πετύχεις την ίδια έκθεση κ στα δύο τηλέφωνα πειράζοντας στις ρυθμίσεις την τιμή έκθεσης.

Με λίγα λόγια η γνώμη μου κ από τις φώτο που κοίταξα είναι πως όχι μόνο δεν υστερεί αλλά είναι καλύτερο.

 

Αν κ δεν έχω γνώσεις στο video να πω πως αν βάλετε το εξωτερικό video του 2 στο 0,54 κ το video του 1 στο 0,20 θα δείτε μία τρελή διαφορά στο πεδίο υπέρ του 2.Χόρια που μπορεί να κάνει κ ζουμ ενώ το ένα δεν μπορεί.Εκτός κ αν δεν το έχει τραβήξει σε φουλ ανάλυση οπότε άκυρο.

Edited by takisffff
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Κ ότι λέει το παλικάρι είναι σωστό?Ξανακοιτώντας τις φώτο με βεβαιότητα σου λέω πως το 2 έχει καλύτερα οπτικά πιο φυσικά χρώματα (το λέω με επιφύλαξη) κ βγάζει λιγότερο θόρυβο.Βγάζει ένα στοπ πιο υποφωτισμένες φωτογραφίες απ το 1 (δεν είναι απαραίτητα κακό) αλλά αυτό είναι θέμα software κ μπορεί με μία αναβάθμιση να έχουμε άλλες ρυθμίσεις οπότε άλλο αποτέλεσμα.Αλλά ακόμη κ έτσι μπορείς να πετύχεις την ίδια έκθεση κ στα δύο τηλέφωνα πειράζοντας στις ρυθμίσεις την τιμή έκθεσης.

Με λίγα λόγια η γνώμη μου κ από τις φώτο που κοίταξα είναι πως όχι μόνο δεν υστερεί αλλά είναι καλύτερο.

 

Αν κ δεν έχω γνώσεις στο video να πω πως αν βάλετε το εξωτερικό video του 2 στο 0,54 κ το video του 1 στο 0,20 θα δείτε μία τρελή διαφορά στο πεδίο υπέρ του 2.Χόρια που μπορεί να κάνει κ ζουμ ενώ το ένα δεν μπορεί.Εκτός κ αν δεν το έχει τραβήξει σε φουλ ανάλυση οπότε άκυρο.

 

Μακάρι:)

Άντε να λυθεί και αυτό και μετά δεν υπάρχει κανένα παράπονο:)

Link to comment
Share on other sites

Έπινα κι εγώ τον καφέ μου στη θάλασσα και διάβαζα τις ανησυχίες σου. Δεν έγραψα κάτι γιατί τα έλεγες όλα όσα ήθελα να πω!!!! Νομίζω ότι θα λυθεί το θέμα με την κάμερα, ειδικά όταν το πάρουν και κάποιοι άλλοι γνωστοί εδώ και μας πουν τη γνώμη τους. Το θέμα είναι ότι θα το πάρουμε κι εμείς αλλά αργότερα,μην αλλάξεις γνώμη πάνω σε αυτό και παρασυρθώ κι εγώ!! Το note του Δεκεμβρίου,που πήρα από το amazon.de, αποδείχθηκε χρυσάφι σε όλα, ακόμα και οι επίσημες roms ήταν η μια καλύτερη από την άλλη και κάθονταν περίφημα στο τηλέφωνο! Υπομονή,λοιπόν,κι εμείς θα πάρουμε τις επόμενες παρτίδες που θα είναι και πιο φτηνές και πιο καλές,έτσι να το σκέφτεσαι:)

 

Παιδια δηλαδη υπαρει περιπτωση οι επομενες παρτιδες να εχουν διαφορετικο hardware και να ειναι καλυτερες απο τις υπαρουσες? Τονιζω το hardware. Αν αυτο ισχυει τοτε να περιμενω

Παντως για την καμερα μην τρελαθουμε κιολας. Υπαρει μια μικρη διαφορα στις φώτο ναι αλλα τιποτα το ιδιαιτερο. Για ακουστε αυτη τη διαφορα ομως

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και όχι. Όλα ίδια θα είναι:) Απλά εγώ το είπα έτσι για άλοθι...Αυτό που παραθέτεις το ξέρουμε κι από το s3 και θα προτιμούσα να μην το είχε,αν η κάμερα ήταν καλύτερη του 1. Είναι κάτι που δε με απασχολεί. Όσο για την κάμερα,επίσης δε με απασχολεί,αρκεί να είναι ίδια με του note1. Αυτό,όμως,που θα με απασχολήσει είναι η φωτεινότητα. Με το 1 βλέπω πολύ καλά κόντρα στον ήλιο. Θα ήθελα να είναι έτσι και με το2 και όχι όπως του sg3...! Αυτός,ναι,θα είναι λόγος να μην πάρω το 2 και όχι η κάμερα.

 

Καλημέρα.Διάβασε λίγο πιο πάνω αυτά που έγγραψα για την φωτεινότητα..(έχω ανεβάσει και photos)

Τα είχα χθες δίπλα δίπλα(νοτελι ένα και δύο)

Εμένα μου φάνηκε το ίδιο πράγμα

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

παραλαμβανω και εγω σημερα απο extreme-mobile.gr θα εχει τισ πρωτες συσκευες σημερα απο προ-παραγγελια. ειδα λιγο το κινητο απο κοντα την παρασκευη και με εκανε και το θελω ακομα πιο πολυ. και μενα η οθονη μου φανηκε σε φωτηνοτητα ιδια με το note 1 που ειχα εκεινη τη στιγμη διπλα διπλα . αντε καλως να μας ερθει σημερα.
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

παραλαμβανω και εγω σημερα απο extreme-mobile.gr θα εχει τισ πρωτες συσκευες σημερα απο προ-παραγγελια. ειδα λιγο το κινητο απο κοντα την παρασκευη και με εκανε και το θελω ακομα πιο πολυ. και μενα η οθονη μου φανηκε σε φωτηνοτητα ιδια με το note 1 που ειχα εκεινη τη στιγμη διπλα διπλα . αντε καλως να μας ερθει σημερα.

Με το καλό να παραλαβεις και να το χαρείς!! Πες εκεί στον Νικολα να φέρει και καμιά θήκη γιατί μας βλέπω να κυκλοφορούμε με κάλτσες για 1-2 εβδομάδες :p

 

Καλημέρα σε όλους δεν είπα!!

Νίκο εντυπωσιακή η μπαταρία είμαι deeply impressed!!!

Για την κάμερα θα έχω άποψη όταν το έχω στα χέρια μου.. ;)

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα κατι σχετικα με τη φωτο για τη μπαταρια...εκανες χρηση 8 ωρες και τελειωσε?και χωρις να χρησιμοποιησεις καθολου data 3g? και εισαι ικανοποιημενος με αυτο?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα κατι σχετικα με τη φωτο για τη μπαταρια...εκανες χρηση 8 ωρες και τελειωσε?και χωρις να χρησιμοποιησεις καθολου data 3g? και εισαι ικανοποιημενος με αυτο?

 

8 ώρες ήταν η οθόνη ανοικτή φίλε μου.Μόνο η οθόνη.:wacko:

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...