Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Freddy εγω το χαιρομαι το note2.Απλα ο Κωστας εχει δικιο που λεει οτι το s3 επρεπε να ειναι at par με το note 2.Πατατα δεν μπορω να το πω το s3,θα πεσει ο ουρανος να με πλακωσει αλλα τη ram του την ηθελε

 

edit και προστασια οθονης που παρηγγειλα (sgp και τα μυαλα στα καγκελα)

http://www.ebay.com/itm/280979407535?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

και μια θηκη μεχρι να βγει κατι καλυτερο

http://www.ebay.com/itm/140857529802?var=440080122487&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Αργυρη ειναι ατοπο να έχεις σαν Ναυαρχίδα μια εξειδικευμένη συσκευη σαν το ΝΟΤΕ.

Δεν λέω οτι πρεπει το ΝΟΤΕ να ειναι υποδεεστερο.

Το οτι καμία εταιρεία δεν είχε μεγαλύτερη ram, δεν λέει τίποτα. Εκτός κι αν καβαλησε το καλάμι η Samsung και σκέφτεται σαν την apple. Και νομίζω οτι αυτο έγινε αλλα στην πορεία κατάλαβε το λάθος της.

Οταν είσαι Νο1 σε πωλήσεις και βλέπεις απο τις δοκιμές σου οτι με το ics είσαι τσίμα τσίμα και έχεις βασικό προβλημα στο multitasking και στον Dialer, δεν σκέπτεσαι τα 5$ κόστος για λίγο μεγαλύτερη ram.

Και ξέρετε κάτι φίλοι μου? ποτε δεν θα γίνει στα ματιά των ευρωπαϊκών και αμερικανών μια κορεατικη εταιρεία τόσο χαι ώστε να μπορεί να πουλα οτι και όπως γουστάρει. Αν δεν δελεάζει το κοινό με προσφορά κορυφαίου hardware δεν θα πουλα επ απείρον.

Οταν είσαι η κορυφαία branded φίρμα πουλάς φικια για μεταξωτές κορδέλες όπως εκανε κάποτε η ΝΟΚΙΑ και τώρα η apple. Στις εταιρείες σαν την Samsung δεν συγχωρουνται τα λάθη .

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια χαλαρωστε και σκεφτειτε οτι το note2 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ smartphone, ειναι phablet. Αυτο και μονο θα εξηγησει πολλα μεσα σας. Ακομα και στην επισημη σελιδα της samsung δεν το συγκαταλεγουν στα τηλεφωνα.

Anyway, εγινε και το στησιμο και πραγματικά πεταει, ειναι αλλο πραγμα, ειναι απο αλλο Γαλαξια :)

Εν αναμονη της πρώτης omega for Note2 !

Link to comment
Share on other sites

Αργυρη ειναι ατοπο να έχεις σαν Ναυαρχίδα μια εξειδικευμένη συσκευη σαν το ΝΟΤΕ.

Δεν λέω οτι πρεπει το ΝΟΤΕ να ειναι υποδεεστερο.

Το οτι καμία εταιρεία δεν είχε μεγαλύτερη ram, δεν λέει τίποτα. Εκτός κι αν καβαλησε το καλάμι η Samsung και σκέφτεται σαν την apple. Και νομίζω οτι αυτο έγινε αλλα στην πορεία κατάλαβε το λάθος της.

Οταν είσαι Νο1 σε πωλήσεις και βλέπεις απο τις δοκιμές σου οτι με το ics είσαι τσίμα τσίμα και έχεις βασικό προβλημα στο multitasking και στον Dialer, δεν σκέπτεσαι τα 5$ κόστος για λίγο μεγαλύτερη ram.

Και ξέρετε κάτι φίλοι μου? ποτε δεν θα γίνει στα ματιά των ευρωπαϊκών και αμερικανών μια κορεατικη εταιρεία τόσο χαι ώστε να μπορεί να πουλα οτι και όπως γουστάρει. Αν δεν δελεάζει το κοινό με προσφορά κορυφαίου hardware δεν θα πουλα επ απείρον.

Οταν είσαι η κορυφαία branded φίρμα πουλάς φικια για μεταξωτές κορδέλες όπως εκανε κάποτε η ΝΟΚΙΑ και τώρα η apple. Στις εταιρείες σαν την Samsung δεν συγχωρουνται τα λάθη .

 

βρε φιλε να σε ρωτησω λιγο κατι?:)

εγω με το note 1 γιατι ειμαι ακομη ευχαριστημένος και δεν μου κανει κλικ το 2(μου κανει απλα δεν τρελαίνομαι να το παρω σημερα κιολας κτλ κτλ κτλ ).

ειμαι διπύρηνος με την ιδια ραμ του sgiii και παλι ειμαι μια χαρα!

μηπως ειστε λιγο υπερβολικοί????

εννοείται οτι η sammy μετα το μεγαλείο του note θα μας έδινε κατι που αγγίζει κορυφη!

και παλι ομως δεν μπορω να σας καταλαβω...(οχι εσενα μονο γενικα μιλαω:) )

τι μου δινει εμενα το διπύρηνο note που δεν σας δινει εσας το SGIII....

 

Παιδια χαλαρωστε και σκεφτειτε οτι το note2 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ smartphone, ειναι phablet. Αυτο και μονο θα εξηγησει πολλα μεσα σας. Ακομα και στην επισημη σελιδα της samsung δεν το συγκαταλεγουν στα τηλεφωνα.

Anyway, εγινε και το στησιμο και πραγματικά πεταει, ειναι αλλο πραγμα, ειναι απο αλλο Γαλαξια :)

Εν αναμονη της πρώτης omega for Note2 !

 

θα συμφωνησω!!!!:)

επισης θα το ξαναπω μιλαμε για μια συσκευη που περισυ γελουσαν ολοι για το μεγεθος της κτλ και φετος την συγκρινουν με ναυαρχίδες!

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει αν το Ν2 έχει τα πλαστικά καπάκια που έχει το S3? Δυστυχώς κρατώντας το S3 δίπλα στο Ν1 μου, και παρά τους 8 μήνες διάφορα, το Ν1 έδειχνε πιο στιβαρό.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εγώ πρέπει να είμαι ο πιο άτυχος απ όλους μιας κ ενω έχω πληρώσει από την τρίτη δεν μου το έστειλαν λόγω ελειψης του galaxy s duos που το είχα βάλει στην ίδια παραγγελία. Το πρωί που του ςπήρα να κάνουν ξεχωριστές αποστολές πρώτα τα 2 note ii που εχω παραγγείλει , ενώ μου είπαν ότι θα φεύγανε σήμερα στη σελίδα με την παραγγελία δεν βλέπω τίποτα να κινείται. Πληρωμένα από την τρίτη , έχει παραλάβει η ευρώπη όλη και εγώ έμεινα με το κα...λι στο χέρι.

 

Ευτυχώς που έχω το note 10.1 και μετριάζω τον πόνο μου.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εγώ πρέπει να είμαι ο πιο άτυχος απ όλους μιας κ ενω έχω πληρώσει από την τρίτη δεν μου το έστειλαν λόγω ελειψης του galaxy s duos που το είχα βάλει στην ίδια παραγγελία. Το πρωί που του ςπήρα να κάνουν ξεχωριστές αποστολές πρώτα τα 2 note ii που εχω παραγγείλει , ενώ μου είπαν ότι θα φεύγανε σήμερα στη σελίδα με την παραγγελία δεν βλέπω τίποτα να κινείται. Πληρωμένα από την τρίτη , έχει παραλάβει η ευρώπη όλη και εγώ έμεινα με το κα...λι στο χέρι.

 

Ευτυχώς που έχω το note 10.1 και μετριάζω τον πόνο μου.

 

δικος μου εισαι και εσυ :P

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα όποιος είχε S2 και πήρε S3 να μην κλαίγεται που βγηκε το ΝΟΤΕ 2... γιατι απλουστατα ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΛΟΓΟ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗΣ. το S3 βγήκε και εν μέρη για να διορθωθεί το αίσχος των S2 G με την παλια καρτα γραφικών που το πουλουσαν ιδια τιμή με το S2... Μετά απο τόσο καιρό χρήσης του S2 εγώ σαν χρήστης ήθελα ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ καλύτερη CAMERA , Μεγαλύτερη ΟΘΟΝΗ γιατι το surfing ειναι απολαυση στο S2 και ΝΑ ΜΗΝ ΡΟΥΦΑΕΙ την ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΠΟΥΡΙ σε χρηση wifi .Το S3 εδινε την camera σιγουρα, ΟΧΙ ΟΜΩΣ την ΟΘΟΝΗ και αμφίβολα την μπαταρία. Σαν εφαρμογες ξερουμε ολοι οτι δεν υπαρχει κατι που το s2 δεν μπορει να τρεξει και το τρεχει το s3 και δεν μπορω να ακουω χαζομαρες περι μνημης γιατι ΑΠΛΑ στο s2 δεν περασα ποτε τα 480 mb με φορτωμενο χιλια δυο πραγματα. Αρα λοιπον το s3 ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΟΤΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ S2, ιδιως οταν μεχρι σημερα εκανε 500 ευρω στον γερμανο και επρεπε να βγουν τα πρωτα ΝΟΤΕ 2 για να πεσει το S2 στα 329(πλαισιο , mediamarkt)....

 

και τωρα λυστε μου ένα δίλημα... ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΛΕΥΚΟ ή ΓΚΡΙ ???? το λευκό το βλέπω στα video δεν γυαλίζει τόσο και φαινεται πιο κυριλατο και ποιοτικό ενω το γκρι που το θελω για να ταιριαζει με το ταμπλω του αμαξιου για να τρεχω το torque το βλέπω γυαλίζει σαν κινεζικο ψευτικο παιχνίδι...

Link to comment
Share on other sites

http://www.notebook.de/index.php?section=shop&group=2567&lang=en

 

589 ευρω λέει....και όταν πας να προχωρήσεις στην παραγγελία σου πετάει επιλογές για αποστολή με την φθηνότερη να είναι €75 (ακριβότερη μια 140αρα νομίζω)......αι σιχτήρ λαλάκες, ούτε στην Ελλάδα δεν τα κάνουμε αυτά.

 

ΑΝ ήταν νορμάλ τα έξοδα αποστολής εννοείται πως το επόμενο βήμα θα ήταν να τσεκάρει κάποιος reviews για το site, κατά πόσο είναι σοβαρό, από ανεξάρτητες πηγές.

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι απλά. Το s3 είναι υπέροχο σε όλα του και από τις πιο ολοκληρωμενες συσκευές που είχα ποτέ. Μεγάλη οθόνη αλλά μαζεμένο μέγεθος και βάρος (το ξεχνάς στην τσέπη σου), μπαταρία για σεμινάριο, έξυπνα features (κι ας μην τα χρησιμοποιώ) και με το jelly bean επιτέλους τρέχει σωστά. Στα μείον φυσικά είναι η κακή φωτεινότητα και η καθυστέρηση στον dialler/επαφές. Επίσης ερχόμενος από το note η κάμερα μου φάνηκε χειρότερη. Αν είχαν προσέξει το θέμα reload και καθυστέρηση dialer/επαφών ίσως δεν γκρινιαζαμε καν για ραμ (α, ήταν και το reload που έκανε αλλά το ξεχνουσα λόγω χρήσης nova). Δηλαδή 3 πραγματάκια και θα ήταν τέλειο που κακώς δεν πρόσεξαν. Επίσης η σχεδίαση μου άρεσε αλλά τα υλικά fail. Πιάνω το one s της γυναίκας και κ@υλωνω τι να λεμε τώρα...

 

Το note2 ήρθε απαλλαγμενο από αυτά τα προβληματακια και είναι ένα deja vous από πέρυσι.. Και εννοώ ότι ενώ το s2 πέρυσι με εντυπωσίασε σε όλα του η κάμερα του ήταν τραγική (όπως και η εμπειρία πλοήγησης αφού το δικό μου απλά δεν έπιανε σήμα μέσα στο αυτοκίνητο..πεζός ρωτάω τον κόσμο δεν ντρέπομαι :p) και γι αυτό πήρα το note τότε ως πείραμα/αστείο και τελικά έπαιξε έρωτας βαρύς και αγιατρευτος!! Φυσικά το s3 με το s2 δεν έχουν και τόσα κοινά μιας που η οθοναρα και η μπαταρία του 2ου το κάνουν να ξεχωρίζει κι όχι ως μια απλή αναβάθμιση μοντέλου. Για αυτό και γράφει την δικιά του ιστορία σε πωλήσεις και στην συνείδηση των καταναλωτών.

 

Το θέμα είναι ότι το note2 είναι πλέον στα χέρια αρκετών και δείχνει τα δόντια του από την αρχή! Τέλειο σε όλα του με μόνο μελανό σημείο τα ίδια εξωτερικά πλαστικά. Κρατώ αυτό που είπε ο Αργύρης ότι δείχνει πιο ποιοτικό από ότι είχε δει σε φωτογραφίες και βίντεο. Επίσης και ο Κώστας έχει δίκιο που λέει ότι δεν νοείται να πρέπει να έχεις ένα phablet για να έχεις την ναυαρχίδα.. Παιδιά έτσι είναι το "σπορ μας" τι να κάνουμε, πάμε εκεί που θεωρούμε ότι βρίσκονται τα λιγότερα ψεγάδια σε συνδυασμό λειτουργικου/hardware και κακά τα ψέματα σαν το Android αυτή την στιγμή τίποτα.. Για iPhone δεν συζητώ, epic fail γελάει ο κόσμος και wp8 εμένα δεν μου κάνουν απλά περιμένω να τα δω (htx θα έπαιρνα αν τα δοκίμαζα ή ακόμα και το ativ s)

 

Περιμένω κι εγώ λοιπόν να δώσω το s3 μου και μαζί με ένα εξέχον μέλος του note να τα πάρουμε μαζί τα θηριακια μας και να αρχίσει το happy season και για φέτος :D

Επίσης φέτος και από αυτά που ακούω από τα παιδιά δεν με βλέπω να αλλάζω τις rom την μία πίσω από την άλλη αφού η συσκευή δείχνει perfect out of the box, ίσως ασχοληθώ με την δημιουργική μου πλευρά!! Καλά ε μπορείς να κάνεις απλά ότι σου κατέβει με το s pen πλέον και με τέτοια οθονη/μπαταρία είσαι ΘΕΟΣ!!

 

Αντε καλημέρα σε όλους, συγνώμη που μακρυγορησα και πάλι μεγειά και με χαρά..

 

Παιδιά την κάμερα την είδατε?? Σε κάποια reviews έλεγαν ότι είναι καλύτερη του s3..εσείς τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

. Αν είχαν προσέξει το θέμα reload και καθυστέρηση dialer/επαφών ίσως δεν γκρινιαζαμε καν για ραμ (α, ήταν και το reload που έκανε αλλά το ξεχνουσα λόγω χρήσης nova). Δηλαδή 3 πραγματάκια και θα ήταν τέλειο που κακώς δεν πρόσεξαν. Επίσης η σχεδίαση μου άρεσε αλλά τα υλικά fail. Πιάνω το one s της γυναίκας και κ@υλωνω τι να λεμε τώρα...

 

 

Ρε Ευθύμη συγγνώμη αλλά πραγματικά δεν κρατήθηκα.Με τη γυναίκα σου έχετε περάσει σε άλλο επ'ιπεδο ,έτσι;:lol:

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι απλά. Το s3 είναι υπέροχο σε όλα του και από τις πιο ολοκληρωμενες συσκευές που είχα ποτέ. Μεγάλη οθόνη αλλά μαζεμένο μέγεθος και βάρος (το ξεχνάς στην τσέπη σου), μπαταρία για σεμινάριο, έξυπνα features (κι ας μην τα χρησιμοποιώ) και με το jelly bean επιτέλους τρέχει σωστά. Στα μείον φυσικά είναι η κακή φωτεινότητα και η καθυστέρηση στον dialler/επαφές. Επίσης ερχόμενος από το note η κάμερα μου φάνηκε χειρότερη. Αν είχαν προσέξει το θέμα reload και καθυστέρηση dialer/επαφών ίσως δεν γκρινιαζαμε καν για ραμ (α, ήταν και το reload που έκανε αλλά το ξεχνουσα λόγω χρήσης nova). Δηλαδή 3 πραγματάκια και θα ήταν τέλειο που κακώς δεν πρόσεξαν. Επίσης η σχεδίαση μου άρεσε αλλά τα υλικά fail. Πιάνω το one s της γυναίκας και κ@υλωνω τι να λεμε τώρα...

 

Το note2 ήρθε απαλλαγμενο από αυτά τα προβληματακια και είναι ένα deja vous από πέρυσι.. Και εννοώ ότι ενώ το s2 πέρυσι με εντυπωσίασε σε όλα του η κάμερα του ήταν τραγική (όπως και η εμπειρία πλοήγησης αφού το δικό μου απλά δεν έπιανε σήμα μέσα στο αυτοκίνητο..πεζός ρωτάω τον κόσμο δεν ντρέπομαι :p) και γι αυτό πήρα το note τότε ως πείραμα/αστείο και τελικά έπαιξε έρωτας βαρύς και αγιατρευτος!! Φυσικά το s3 με το s2 δεν έχουν και τόσα κοινά μιας που η οθοναρα και η μπαταρία του 2ου το κάνουν να ξεχωρίζει κι όχι ως μια απλή αναβάθμιση μοντέλου. Για αυτό και γράφει την δικιά του ιστορία σε πωλήσεις και στην συνείδηση των καταναλωτών.

 

Το θέμα είναι ότι το note2 είναι πλέον στα χέρια αρκετών και δείχνει τα δόντια του από την αρχή! Τέλειο σε όλα του με μόνο μελανό σημείο τα ίδια εξωτερικά πλαστικά. Κρατώ αυτό που είπε ο Αργύρης ότι δείχνει πιο ποιοτικό από ότι είχε δει σε φωτογραφίες και βίντεο. Επίσης και ο Κώστας έχει δίκιο που λέει ότι δεν νοείται να πρέπει να έχεις ένα phablet για να έχεις την ναυαρχίδα.. Παιδιά έτσι είναι το "σπορ μας" τι να κάνουμε, πάμε εκεί που θεωρούμε ότι βρίσκονται τα λιγότερα ψεγάδια σε συνδυασμό λειτουργικου/hardware και κακά τα ψέματα σαν το Android αυτή την στιγμή τίποτα.. Για iPhone δεν συζητώ, epic fail γελάει ο κόσμος και wp8 εμένα δεν μου κάνουν απλά περιμένω να τα δω (htx θα έπαιρνα αν τα δοκίμαζα ή ακόμα και το ativ s)

 

Περιμένω κι εγώ λοιπόν να δώσω το s3 μου και μαζί με ένα εξέχον μέλος του note να τα πάρουμε μαζί τα θηριακια μας και να αρχίσει το happy season και για φέτος :D

Επίσης φέτος και από αυτά που ακούω από τα παιδιά δεν με βλέπω να αλλάζω τις rom την μία πίσω από την άλλη αφού η συσκευή δείχνει perfect out of the box, ίσως ασχοληθώ με την δημιουργική μου πλευρά!! Καλά ε μπορείς να κάνεις απλά ότι σου κατέβει με το s pen πλέον και με τέτοια οθονη/μπαταρία είσαι ΘΕΟΣ!!

 

Αντε καλημέρα σε όλους, συγνώμη που μακρυγορησα και πάλι μεγειά και με χαρά..

 

Παιδιά την κάμερα την είδατε?? Σε κάποια reviews έλεγαν ότι είναι καλύτερη του s3..εσείς τι λέτε?

 

Χαχα...το πιάσαμε το υπονοούμενο για το εξέχον μέλος!:) Τώρα πρέπει να γράφει την δεύτερη βίβλο έτσι;;;:p

Πάντως εγώ βλέπω πως το Note 2 θα μαζέψει τους Ευαγγελιστές και τους φίλους του Έλληνα dev Γιάννη σε ένα thread και o χειμώνας αναμένεται ζεστός (χωρίς πετρέλαιο)...:D

Link to comment
Share on other sites

Ρε Ευθύμη συγγνώμη αλλά πραγματικά δεν κρατήθηκα.Με τη γυναίκα σου έχετε περάσει σε άλλο επ'ιπεδο ,έτσι;:lol:

Χαχαχα, ναι κανονικά.. Είναι παιδί της Amiga 500 αυτή το 'χει με την τεχνολογία!! Οπότε βοηθώ κι εγώ :)

Χαχα...το πιάσαμε το υπονοούμενο για το εξέχον μέλος!:) Τώρα πρέπει να γράφει την δεύτερη βίβλο έτσι;;;:p

Πάντως εγώ βλέπω πως το Note 2 θα μαζέψει τους Ευαγγελιστές και τους φίλους του Έλληνα dev Γιάννη σε ένα thread και o χειμώνας αναμένεται ζεστός (χωρίς πετρέλαιο)...:D

Ο χειμώνας κρύος αλλά θα έχουμε καλή παρέα και εκλεκτή :D

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου Ευθύμη (όπως σχεδόν πάντα) σε αυτά που λες.

Θελω να τονίσω και περί custom ROM σαν flash junkie που είμαι.

Σε παλιότερα μοντέλα το πέρασμα custom ROM ήταν πολλές φορές μονόδρομος.

Μια η βελτίωση ram, μια η αύξηση internal memory, η βελτίωση μπαταρίας, το smoothness κτλ, μας έκαναν να ψάχνουμε/φτιάχνουμε/πειραματιστούμε σε οτιδήποτε ανέβαινε στους xda.

Στις καινούργιες high end συσκευές, με αποκορύφωμα το note ii που δείχνει αψεγάδιαστο out of box, νομίζω ότι οι devs θα πρέπει να έχουν πεσμένη δουλειά.

Τι να βελτιώσουν και τι να προσθέσουν;

Άσε που flashαρωντας μια νέα custom ROM στο note με full wipe χάνεις τα αποθηκευμένα καλούδια που έχεις δημιουργήσει με το Spen.

Είμαι πολύ περίεργος λοιπόν να δω τι θα μας παρουσιάσουν οι devs στη συσκευή αυτή.

Στο sgsiii πάντως αποδέχτηκε πως μια stock odex ROM τρέχει, αν όχι καλύτερα, το ίδιο με μια custom deox, και γενικά υπάρχουν λίγα πράγματα που μπορεί κάποιος να περάσει σαν fix.

 

Καλορίζικο σε όσους το πήραν ήδη.

Άντε να έρθει η σειρά μας..

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ηλία κάνε υπομονή ένα μήνα. Θα δώσουμε ΑΦΜ εταιρικό. Θα είμαι διαχειριστής επομένως ότι θέλουμε κάνουμε :D .Εξάλλου η Vodafone με το που άκουσε για γραμμές κινητού και σταθερού μέσω κινητής μου πρόσφερε ήδη 2 S3 τζάμπα ;).
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε οσους τυχερους το εχουν ηδη στην κατοχη τους !!! Μπορεί κάποιος κάτοχος να μας πει εαν η ταχύτητα στην καμερα οταν τραβηξεις φώτο η βίντεο ειναι αστραπιαία η αποθηκευση στην εξωτερική καρτα μνημης οπως στο s3 ??

Επίσης απο ποιότητα καμερας σε σχεση με το κινητό που είχαν ?? Στο dialer και στης επαφες δεν υπαρχει πλέον η καθυστέρηση οπως λενε και τα αλλα παιδιά ε ??

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !:)

Αντε να το πάρουμε και εμεις το εργαλείο!!

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Ηλία κάνε υπομονή ένα μήνα. Θα δώσουμε ΑΦΜ εταιρικό. Θα είμαι διαχειριστής επομένως ότι θέλουμε κάνουμε :D .Εξάλλου η Vodafone με το που άκουσε για γραμμές κινητού και σταθερού μέσω κινητής μου πρόσφερε ήδη 2 S3 τζάμπα ;).

 

Είσαι άψογος Αντώνη..:)

Θα μιλήσουμε.

 

Καλορίζικο σε οσους τυχερους το εχουν ηδη στην κατοχη τους !!! Μπορεί κάποιος κάτοχος να μας πει εαν η ταχύτητα στην καμερα οταν τραβηξεις φώτο η βίντεο ειναι αστραπιαία η αποθηκευση στην εξωτερική καρτα μνημης οπως στο s3 ??

Επίσης απο ποιότητα καμερας σε σχεση με το κινητό που είχαν ?? Στο dialer και στης επαφες δεν υπαρχει πλέον η καθυστέρηση οπως λενε και τα αλλα παιδιά ε ??

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !:)

Αντε να το πάρουμε και εμεις το εργαλείο!!

Απ ότι φαίνεται στα reviews, ναι.Γίνεται έτσι όπως λες...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Θα έχουμε πρόβλημα όμως. Θα είναι ελληνικά και δεν θα παίρνουμε αναβαθμίσεις γρήγορα :lol:

 

Αυτό που θέλω να καταλάβω είναι το εξής. Μπαταρία καλύτερη, πενάκι καλύτερο στην γραφή λένε, σε όλα καλύτερο (φυσικό είναι), μήπως όμως βοηθάει και το 4.1 software ; (4.1 δεν έχει ή χαζομάρα είπα ; )

Link to comment
Share on other sites

Επίσης παίδες ρωτάμε ξαναρωταμε:D

Κάποιο review της κάμερας;

Φτάνει στα επίπεδα του note 1 που ήταν και παραμένει κορυφαία?

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε οσους τυχερους το εχουν ηδη στην κατοχη τους !!! Μπορεί κάποιος κάτοχος να μας πει εαν η ταχύτητα στην καμερα οταν τραβηξεις φώτο η βίντεο ειναι αστραπιαία η αποθηκευση στην εξωτερική καρτα μνημης οπως στο s3 ??

Επίσης απο ποιότητα καμερας σε σχεση με το κινητό που είχαν ?? Στο dialer και στης επαφες δεν υπαρχει πλέον η καθυστέρηση οπως λενε και τα αλλα παιδιά ε ??

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !:)

Αντε να το πάρουμε και εμεις το εργαλείο!!

 

1.Σε εξωτερικη 64αρα που εχω ειναι αστραπιαια.Το ιδιο θα ελεγα με το s3

2.Δεν ειμαι power user της καμερας(προτιμω τη dslr μου) αλλα οι φωτο που τραβηξα ειναι μια χαρα.

3.Dialer δεν εχω δει καθυστερηση(ελπιζω να μην δω)ανοιγει σχεδον στιγμιαια και επισης τα contacts ανοιγουν γρηγορα.Τραγικη διαφορα με το s3

 

ps Θα βγαλω μερικες φωτο και βιντεο με το ταπεινο μου gnexus και σε λιγο θα τις ανεβασω να τις δειτε.Να δειτε και το νοτελι σε γκρι:)

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

1.Σε εξωτερικη 64αρα που εχω ειναι αστραπιαια.Το ιδιο θα ελεγα με το s3

2.Δεν ειμαι power user της καμερας(προτιμω τη dslr μου) αλλα οι φωτο που τραβηξα ειναι μια χαρα.

3.Dialer δεν εχω δει καθυστερηση(ελπιζω να μην δω)ανοιγει σχεδον στιγμιαια και επισης τα contacts ανοιγουν γρηγορα.Τραγικη διαφορα με το s3

 

ps Θα βγαλω μερικες φωτο και βιντεο με το ταπεινο μου gnexus και σε λιγο θα τις ανεβασω να τις δειτε.Να δειτε και το νοτελι σε γκρι:)

Εμ αυτό το γκρι περιμένουμε να δούμε!!! :D

Link to comment
Share on other sites

o Νεκτάριος το αποθεώνει...

 

http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=62747

 

p.s. τι ειναι η <<ρύθμιση λειτουργίας με το ένα χέρι???>>

Link to comment
Share on other sites

o Νεκτάριος το αποθεώνει...

 

http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=62747

 

p.s. τι ειναι η <<ρύθμιση λειτουργίας με το ένα χέρι???>>

 

Εδω εισαι.φωτος για τη ρυθμιση με το 1 χερι

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε αυτό το βίντεο στο 1.53 και μετά που το ΝΟΤΕ έχει τη δυνατότητα του split screen που έχει το ταμπλετ ΝΟΤΕ 10.1

Φοβερό και πολύ χρ'ησιμο.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...