Jump to content

Αναβαθμισμένο Νέο Δίκτυο της WIND. Aναφέρετε τις περιοχές!


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν όπως υποσχέθηκα μόλις επιστρέψω Θεσσαλονικη θα μετρησω το 3G δίκτυο της Wind στον Ευοσμο(κοντά στην πλατεία) ...με άνεση έπιασε 5Mbps download με το ZTE MF 60 που έχω ...έχει όριο 21Mbps το ρουτερ

[ATTACH]26485[/ATTACH]

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 233
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο ιδιο σημείο με χθες Ευοσμο κοντα στην πλατεια με καρφομενο το μοντεμ-ρουτερ πανω στον υπολογιστη... δινει λιγο πραπανω, μπορει να έχει να κανει και με την ώρα

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεσημέρι Κ. Καραμανλή & Γρ. Ε γωνία μπροστά στην Eurobank ...φυσάει με το ZTE MF 60!!!

[ATTACH]26496[/ATTACH]

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Στην πλατεία του Εύοσμου - Θεσσαλονικη σήμερα το βράδυ ...

[ATTACH]26507[/ATTACH][ATTACH]26508[/ATTACH][ATTACH]26509[/ATTACH]

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Kαλα πάει το άτιμο στην Αθήνα!!!

http://www.speedtest.net/result/2129311777.png

 

τέλεια πάει. Σε ποίa περιοχή είσαι ;.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Kαλα πάει το άτιμο στην Αθήνα!!!

http://www.speedtest.net/result/2129311777.png

 

Καλά πάει αλλά σε λίγη ώρα πάνε τα δωρεαν MB :lol: :p

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω giga δεν τελειωνουνε ευκολα τα 30!!!:happy:

Περιοχη Λ. Αλεξανδρας!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλα πάει το άτιμο στην Αθήνα!!!

http://www.speedtest.net/result/2129311777.png

 

Πιο μοντεμ -ρουτερ έχεις φιλε???

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Έχει τρέξει κανείς την εφαρμογή Speed & Win της Wind?

Την έτρεξα μερικές φορές και ολο γύρω στο 1 mbit έπιανα.

Καμιά ιδέα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχει τρέξει κανείς την εφαρμογή Speed & Win της Wind?

Την έτρεξα μερικές φορές και ολο γύρω στο 1 mbit έπιανα.

Καμιά ιδέα;

 

κατεβά στην λεωφόρο αλεξάνδρας ή όπου άλλου έχει δημοσιεύτεί εδώ σε αυτο το φόρουμ ότι έχει μεγάλη ταχυτητα και κάνε speedτεστ και συμμετείχε στον διαγωνισμό. Και εγώ μόλις τώρα τον είδα τον διαγωνισμό στο txtme που μπήκα να στείλω ένα δωρεάν μυνημa.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

8.4Mbps σήμερα στην Άνω Γλυφάδα! Όπου έχει γίνει αναβάθμιση το δίκτυο πετάει!!
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Πετάει σε σχέση με πριν...γενικά αυτά τα νούμερα (εκτός από τα 20 mbps που έδειξε κάποιος πριν) είναι αποδεκτά. Γνώμη μου....
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γενικα τα νουμερα εξαρτωνται και απο τις δυνατοτητες της συσκευης.

Αν καποιος εχει 14.4 Mbps συσκευη τα 8 Mbps ειναι super.

Για να εισαι σιγουρος τι μπορει να δωσει το δυκτιο πρεπει να εχεις DC-HSDPA stick στα 42 Mbps.

Μεχρι τωρα μαλλον μονο ενας ειχε τετοια συσκευη, ολες οι αλλες μετρησεις περιοριζονται (και) απο την συσκευη.

 

Επομενως για να εχουμε καλυτερη εικονα καλο θα ηταν να δινετε και την μεγιστη ταχυτητα που υποστηριζει η αν δεν την γνωριζετε το μοντελο της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα τα νουμερα εξαρτωνται και απο τις δυνατοτητες της συσκευης.

Αν καποιος εχει 14.4 Mbps συσκευη τα 8 Mbps ειναι super.

Για να εισαι σιγουρος τι μπορει να δωσει το δυκτιο πρεπει να εχεις DC-HSDPA stick στα 42 Mbps.

Μεχρι τωρα μαλλον μονο ενας ειχε τετοια συσκευη, ολες οι αλλες μετρησεις περιοριζονται (και) απο την συσκευη.

 

Επομενως για να εχουμε καλυτερη εικονα καλο θα ηταν να δινετε και την μεγιστη ταχυτητα που υποστηριζει η αν δεν την γνωριζετε το μοντελο της συσκευης.

 

Τελικά έπιασα σήμερα 10.4Mbps μέγιστο. Η συσκευή μου ήταν το Huawei K3806 της Vodafone που μπορεί να δώσει έως 14Mbps! :)

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Εδώ μιλάμε για το νέο δίκτυο 3g της wind;

Ακούστε τι έκανα εγώ. Πήρα μια κάρτα της Vodafone, την έβαλα στο Samsung P7500 και κάνω tethering στο HD2 μέσω bt. Έτσι το Internet πάει σφαίρα!!! Μπράβο στην wind! Κερδίζω κάτι;

350 mb από το πρόγραμμα που έχω, πάνε χαμένα γιατί στην ουσία είναι άχρηστα, αν το ανεβάσω στο fb υπάρχει περίπτωση να κερδίσω;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μέτρηση απέναντι απο την πύλη του Παύλου Μελά ...συνδεμενος με το ZTE MF 60

[ATTACH]26738[/ATTACH]

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στη ροδο, οπου και βρισκομαι η ανωτερη ταχυτητα απο usb stick ειναι περιπου 1700kbps περιπου με το stick hauwei E1550. Δεν εχω δει

καποια διαφορα οσν αφορα το αναβαθμισμενο δικτυο. αν υπαρχei διαφορα με το Ε3131 usb stick περιμενω τις αποψεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Στη ροδο, οπου και βρισκομαι η ανωτερη ταχυτητα απο usb stick ειναι περιπου 1700kbps περιπου με το stick hauwei E1550. Δεν εχω δει

καποια διαφορα οσν αφορα το αναβαθμισμενο δικτυο. αν υπαρχei διαφορα με το Ε3131 usb stick περιμενω τις αποψεις σας.

E1550 supports up to 3.6Mbps. Επιπλέον στη Ρόδο δε νομίζω να έχει αναβαθμιστεί ακόμη το δίκτυο.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γενικα τα νουμερα εξαρτωνται και απο τις δυνατοτητες της συσκευης.

Αν καποιος εχει 14.4 Mbps συσκευη τα 8 Mbps ειναι super.

Για να εισαι σιγουρος τι μπορει να δωσει το δυκτιο πρεπει να εχεις DC-HSDPA stick στα 42 Mbps.

Μεχρι τωρα μαλλον μονο ενας ειχε τετοια συσκευη, ολες οι αλλες μετρησεις περιοριζονται (και) απο την συσκευη.

 

Επομενως για να εχουμε καλυτερη εικονα καλο θα ηταν να δινετε και την μεγιστη ταχυτητα που υποστηριζει η αν δεν την γνωριζετε το μοντελο της συσκευης.

 

Πολύ σωστή παρατήρηση που η συντριπτική πλειοψηφία δεν προσέχει. Τις ταχύτητες τις κρίνουμε τόσο από τα τεχνικά του δέκτη όσο και από την ποιότητα του - αν και για το δεύτερο δεν μπορούμε να το γνωρίζουμε, αν δεν έχουμε τη συγκριτική γνώση...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...