Jump to content

Αναβαθμισμένο Νέο Δίκτυο της WIND. Aναφέρετε τις περιοχές!


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλοι ίδιοι είναι φίλε μου. Κάνουν την πάπια.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 233
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://e-pcmag.gr/reviews/mobile-internet-sto-uikroskopio

 

Οι νέες μετρήσεις σε Αθήνα από pcmag. Η wind γ.... & σπέρνει. Βγάζουν λίγο καλύτερη την cosmote αλλά φαίνεται ότι γίνεται για άλλους λόγους.

 

Διαδώστε το.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

http://e-pcmag.gr/reviews/mobile-internet-sto-uikroskopio

 

Οι νέες μετρήσεις σε Αθήνα από pcmag. Η wind γ.... & σπέρνει. Βγάζουν λίγο καλύτερη την cosmote αλλά φαίνεται ότι γίνεται για άλλους λόγους.

 

Διαδώστε το.

 

Ωραία δεν λέω οτι στην αθήνα το 3G της Wind τα σπάει ... αλλά εκτός αθηνών είναι μέρα με την νύχτα να μην επαναλαμβανόμαστε

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος και σωστος ο cmvr :) Kαλο θα ηταν να τους κραζαμε πιο πολλοι γιατι αυτοι ειναι μασονοι και αν δεν μαζευτουνε πολλα παραπονα αυτοι εχουν σκοπο να δινουν 5 GB στα 100 ευρω. σε ολες τις εταιρειες ισχυει αυτο, δηστυχως. Αν δεν βλεπουνε αντιδρασεις απο τον κοσμο....θα μας... Edited by commannd1
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος και σωστος ο cmvr :) Kαλο θα ηταν να τους κραζαμε πιο πολλοι γιατι αυτοι ειναι μασωνοι και αν δεν μαζευτουνε πολλα παραπονα αυτοι εχουν σκοπο να δινουν 5 GB στα 100 ευρω. σε ολες τις εταιρειες ισχυει αυτο, δηστυχως. Αν δεν βλεπουνε αντιδρασεις απο τον κοσμο....θα μας...

 

facebook έχουν όλες οι εταιρίες. Θέλουν κράξιμο κάθε μέρα εκεί από όλους. !!!:D

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, πάντως, που είμαι "φρέσκος" στη Wind, προερχόμενος (και... κακομαθημένος :p ) από Voda, στον Κορυδαλλό όχι απλώς έχω σταθερά και αποκλειστικά EDGE, αλλά δεν μπορώ καν να μιλήσω μέσα στο σπίτι μου. Άσε που σε τηλεφωνική συνδιάλεξη καθ' οδόν στο αυτοκίνητο πρόσφατα είχα δυο-τρεις διακοπές συνδιάλεξης λόγω δικτύου, κατάσταση απλώς άγνωστη στο κόκκινο δίκτυο. Αν συνεχιστεί η κατάσταση, δεν βλέπω να μακροημερεύω...
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος και σωστος ο cmvr :) Kαλο θα ηταν να τους κραζαμε πιο πολλοι γιατι αυτοι ειναι μασονοι και αν δεν μαζευτουνε πολλα παραπονα αυτοι εχουν σκοπο να δινουν 5 GB στα 100 ευρω. σε ολες τις εταιρειες ισχυει αυτο, δηστυχως. Αν δεν βλεπουνε αντιδρασεις απο τον κοσμο....θα μας...

 

Σωστό, αλλά μη τα θέλουμε και όλα δικά μας. Και εγώ Αθήνα μένω και η Wind με καλύπτει απόλυτα. Σε ποιότητα δικτύου, ταχύτες και οικονομικά πακέτα, απλά δεν έχει ανταγωνισμό. Βέβαια, όπως έγραψε και ο tech_geek παραπάνω, τα πάντα εξαρτώνται απ' την περιοχή.

Link to comment
Share on other sites

25 Ε 30 GB είναι πολύ καλή τιμή...Και προσωπικά στην Αθήνα δεν έχω ποτέ προβλημα με τη Wind...Και το ΣΚ που ήμουν Ευβοια, πάλι μια χαρά σήμα είχα...
Link to comment
Share on other sites

Σωστό, αλλά μη τα θέλουμε και όλα δικά μας. Και εγώ Αθήνα μένω και η Wind με καλύπτει απόλυτα. Σε ποιότητα δικτύου, ταχύτες και οικονομικά πακέτα, απλά δεν έχει ανταγωνισμό. Βέβαια, όπως έγραψε και ο tech_geek παραπάνω, τα πάντα εξαρτώνται απ' την περιοχή.

 

 

Τι εννοείς λέγοντας μη τα θέλουμε κι όλα δικά μας?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΥΜΝΟ

5.2 down 1.5 upload

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΥΜΝΟ

5.2 down 1.5 upload

 

Τυχερέ μακάρι σύντομα παντού :p

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Το πασχα παντως σερνοταν στην καλυμνο αρκετα η wind αν και πηγαινε καλυτερα απο την cotte προπερσι...εγω παντως απο σημερα cotte..μετα απο 7-8χρονια στην wind.

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Το πασχα παντως σερνοταν στην καλυμνο αρκετα η wind αν και πηγαινε καλυτερα απο την cotte προπερσι...εγω παντως απο σημερα cotte..μετα απο 7-8χρονια στην wind.

 

Όλες σέρνονται στις γιορτές και ιδιαίτερα επειδή έχει αργία και όλοι ήταν στο internet.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Όλες σέρνονται στις γιορτές και ιδιαίτερα επειδή έχει αργία και όλοι ήταν στο internet.

 

 

Πάντως ένα περίεργο πράγμα που εγώ δεν το παρατήρησα ούτε και το παρατηρώ: δεν έχω διαπιστώσει ποτέ μείωση της ταχύτητας ή αύξηση της ταχύτητας ανάλογα με την ώρα ή Χριστούγεννα κλπ. Ακόμα και σε adsl γραμμή. Πάντα όσο κατεβάζω ή ανεβάζω ανεξάρτητα της ώρας και της ημέρας παραμένει σταθερό. Πάντως έχει πολύ μεγάλη σημασία το usb stick θα πρέπει να παραμένει ακίνητο χωρίς να μετακινείται καθόλου γιατί άλλες ταχύτητες έχει 2 ή 5 ή 10 μέτρα πιο μακριά και άλλο να μένει ακίνητο. Είναι λογικό να έχει διαφορά στις ταχύτητες ακόμα και δραματικές διαφορές στις ταχύτητες. Γιατί κι εγώ έχω πρόβλημα στην περιοχή μου και με wind και με vodafone γι αυτό κι έχω φτιάξει ειδική κατασκευή για να έχω αυτές τις πολύ καλές ταχύτητες που έχω και απ'τις 2 εταιρείες. Μέσα στο σπίτι με το ζόρι πιάνουν gprs και οι δύο εταιρείες και μιλάω με διακοπές μέσα στο σπίτι. το ίδιο ισχύει και για την cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ένα περίεργο πράγμα που εγώ δεν το παρατήρησα ούτε και το παρατηρώ: δεν έχω διαπιστώσει ποτέ μείωση της ταχύτητας ή αύξηση της ταχύτητας ανάλογα με την ώρα ή Χριστούγεννα κλπ. Ακόμα και σε adsl γραμμή. Πάντα όσο κατεβάζω ή ανεβάζω ανεξάρτητα της ώρας και της ημέρας παραμένει σταθερό. Πάντως έχει πολύ μεγάλη σημασία το usb stick θα πρέπει να παραμένει ακίνητο χωρίς να μετακινείται καθόλου γιατί άλλες ταχύτητες έχει 2 ή 5 ή 10 μέτρα πιο μακριά και άλλο να μένει ακίνητο. Είναι λογικό να έχει διαφορά στις ταχύτητες ακόμα και δραματικές διαφορές στις ταχύτητες. Γιατί κι εγώ έχω πρόβλημα στην περιοχή μου και με wind και με vodafone γι αυτό κι έχω φτιάξει ειδική κατασκευή για να έχω αυτές τις πολύ καλές ταχύτητες που έχω και απ'τις 2 εταιρείες. Μέσα στο σπίτι με το ζόρι πιάνουν gprs και οι δύο εταιρείες και μιλάω με διακοπές μέσα στο σπίτι. το ίδιο ισχύει και για την cosmote.

 

τι πατέντα έχεις φτιάξει ; πές μου εαν ειναι ευκολο επειδη και εγώ τa ίδια προβλήμaτa εσωτερικά μέσα στο σπίτι.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί, μέτρηση δικτύου κάπου στον Αλμυρό Μαγνησίας και στην Ν.Αγχίαλο.

 

(Στον Αλμυρό) το internet στο κινητό ΠΕΤΟΎΣΕ σήμερα! Δοκίμασα και το stick του mobile internet και σε κάποιο σημείο μου έδειξε 5.4! Ανάσταση!!! :D:D Και ήμουν κάπως πιο έξω από την πόλη. Στην Ν. Αγχίαλο όμως θέλει μια βελτίωση...:(

Το upload και στις δύο περιπτώσεις έχει βελτιωθεί πολύ, πριν περίπου δύο μήνες ήταν στο 0.7

 

Ίσως κάτι να άρχισε να αλλάζει, αλλά θέλει πολύ δουλειά ακόμη. Είναι όμως ένα ελπιδοφόρο μήνυμα αυτό το σημερινό.

ΘΈΛΩ Η ΚΕΡΑΊΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΝΌΜΙΜΗ

ΌΧΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΉΣΕΙΣ ΗΜΙΜΆΘΕΙΑΣ.

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την εφαρμογή speedtest για iPhone απο περιέργεια, και τα αποτελέσματα ειναι:

Ping: 69 ms

Download: 5.39 Mbps

Upload: 1.94 Mbps

Περιοχή μου: Βουλιαγμένη Αττικής

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς για τι ταχύτητες 3G υπάρχουν στην Σαλαμίνα?

 

Σαλαμίνα είχα πάει πρόσφατα το 3G δούλευε εξαιρετικά καλά με ικανοποιητικές ταχύτητες

Link to comment
Share on other sites

το τελευταίο δίμηνο το σήμα μία εξαφανίζεται μία έρχεται

 

δηλαδή το τριγωνάκι που έχει το κινητό γίνεται άδειο για μερικά λεπτά και μετά πάλι επανέρχεται

 

βέβαια δεν ξέρω αν είναι θέμα WIND ή της συσκευής

 

και δεν μπορώ να το δοκιμάσω σε άλλο κινητό γιατί θα πρέπει να μείνω με άλλο κινητό πολλές μέρες μέχρι υποτίθεται να εμφανιστεί ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

το τελευταίο δίμηνο το σήμα μία εξαφανίζεται μία έρχεται

 

δηλαδή το τριγωνάκι που έχει το κινητό γίνεται άδειο για μερικά λεπτά και μετά πάλι επανέρχεται

 

βέβαια δεν ξέρω αν είναι θέμα WIND ή της συσκευής

 

και δεν μπορώ να το δοκιμάσω σε άλλο κινητό γιατί θα πρέπει να μείνω με άλλο κινητό πολλές μέρες μέχρι υποτίθεται να εμφανιστεί ή όχι.

 

Κάποιες φορές τη μέρα μου το κάνει και εμένα. Αλλά διαρκεί περίπου 10 δευτερόλεπτα

ΘΈΛΩ Η ΚΕΡΑΊΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΝΌΜΙΜΗ

ΌΧΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΉΣΕΙΣ ΗΜΙΜΆΘΕΙΑΣ.

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

το τελευταίο δίμηνο το σήμα μία εξαφανίζεται μία έρχεται

 

δηλαδή το τριγωνάκι που έχει το κινητό γίνεται άδειο για μερικά λεπτά και μετά πάλι επανέρχεται

 

βέβαια δεν ξέρω αν είναι θέμα WIND ή της συσκευής

 

και δεν μπορώ να το δοκιμάσω σε άλλο κινητό γιατί θα πρέπει να μείνω με άλλο κινητό πολλές μέρες μέχρι υποτίθεται να εμφανιστεί ή όχι.

 

Δεν νομίζω να είναι θέμα δικτύου, λίγο περίεργο μου φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...