Jump to content

Nostalgia @ myphone.gr: Nokia 7110


dpolal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πωωωωω τι μου θυμίσατε τώρα... Το πρώτο μου κινητό... Το πορτάκι ποτέ δεν δούλεψε τέλεια αλλά δεν μου καιγόταν καρφάκι! :lol::lol::lol:
Nokia 7110 (2000) -> Samsung E700 (2004) -> Nokia N73 (2007) -> Nokia Lumia 800 (2011) -> ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 73
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό δεν χρησιμοποιούσαν ο NEO και η TRINITI στο MATRIX για να επικοινωνούν?

 

Όχι... Αυτό! ;)

 

http://www.idhawati.com/wp-content/uploads/2011/02/Nokia-8110.jpg

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Τι απίστευτο κινητό... Θυμάμαι που, όταν είχε πρωτοβγεί, το χάζευα σε όποιου τα χέρια το έβλεπα.. :O Το πορτάκι,καθώς και η ροδέλα, ήταν πολύ ψαρωτικά, ειδικά για εκείνη την εποχή. Τελικά, φέτος ήρθε και αυτό στην κατοχή μου.. :D
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

To πρώτο μου τηλέφωνο τι εποχές! Θυμάμαι όλοι θέλανε να το πάρουν για να παίξουν τένις!!!
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

To πρώτο μου τηλέφωνο τι εποχές! Θυμάμαι όλοι θέλανε να το πάρουν για να παίξουν τένις!!!

 

Τι μου θύμησες...

Το είχε η κοπελιά μου, αλλά αν και μου άρεσε, μου φαινόταν πολύ μεγάλο μπροστά στο δικό μου (3210).

Αλλά το έπαιρνα όλη μέρα για να παίζω το τέννις κι εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Κινητάρα και γνήσια παντόφλα ταυτόχρονα.

Είχε και το καλύτερο game της εποχής μαζί με το φιδάκι. Πολύ λιώσιμο αυτό το κωλοτένις :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τι μου θυμισες τωρα!! Ακομη το χω και δουλευει κανονικοτατα (το σκαλιζα πριν καμμια εβδομαδα) αλλα εχει το κλασσικο προβλημα με τη ροδελα
Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερό μου καλύτερο κινητό εποχής, μετά το StarTac:):)

ΦΙΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΟΣ:)

Asus eee 1000H,NAVIGON 8310,HP 8730w Dreamcolor,iphone 3gs 32gb black,iPad,Nokia n97 black,Samsung Galaxy Note N7000,Sony Xperia Sole,Asus eee pad transformer TF101,Lumia 920, lumia 1020...... NaviFree.blogspot | NaviPhone-Hellas

Link to comment
Share on other sites

Τι μου θυμισες τωρα!! Ακομη το χω και δουλευει κανονικοτατα (το σκαλιζα πριν καμμια εβδομαδα) αλλα εχει το κλασσικο προβλημα με τη ροδελα

 

Offtopic: Λειτουργεί κανονικά με τις καινούριες sim; :confused:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Φοβερο τηλεφωνο με την γνωστη ποιοτητα της NOKIA....Σημερα το δειχνω στο γιο μου για να ξερει πως ηταν καποτε τα καλα κινητα με πληκτρα....
Link to comment
Share on other sites

Τέτοια κινητά δεν βγαίνουν πλέον,σκυλί,αν και είχε ένα θέμα με το κεντρικό πλήκτρο,απίστευτη μπαταριά

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το λάτρευα το κινητό αυτό. δυστυχώς δεν πέρασε ποτέ στην κατοχή μου, ήμουν 3η λυκείου αν θυμάμαι καλά όταν κυκλοφόρησε και το έβλεπα κατά κόρον στους τουρίστες όταν είχαμε πάει 5μερη στα χανιά... η τεράστια οθόνη του για τότε και το ψαρωτικό όπως είπε κάποιος φίλος παραπάνω σχέδιό του με το πορτάκι και τη ροδέλα, έκαναν το "βατράχι" διακαή πόθο μου για αρκετό καιρό

[sIGPIC][/sIGPIC]

_______________________________________

iPhone 4 32GB using AppleWeb HD v2.5.

bittenApple - Subscribe for the latest major news about Apple, guides, reviews, solutions and more!

Follow me on twitter.

Link to comment
Share on other sites

Λατρεία αυτό το τηλέφωνο!!! :p Το είχε φίλος και είχαμε λιώσει μαζί με το 6110 το δικό μου στα διπλά φιδάκια με υπέρυθρες:lol::lol::lol:

 

Το ψήνω πάρα πολύ να πάρω ενα απο ebay, έχω δει αρκετά refurbished κλπ...

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Τότε που η Nokia έβγαζε τηλέφωνα! Περασμένα μεγαλεία! Εκπληκτικό κινητό!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν τρελός για αυτό το τηλέφωνο. Πριν το πάρω είχα αγοράσει ότι περιοδικό υπήρχε που το είχε παρουσίαση για να το μάθω όσον το δυνατόν καλύτερα. Το πήρα και κάποια στιγμή το πούλησα. Κατάλαβα τι βλακεία έκανα και το ξανά αγόρασα. Φοβερό τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μιλάμε για κινητό. Είναι στο συρτάρι μου. Το είχε ο πατέρας μου 2-3 χρόνια, το πήρα μετά εγώ 1-2 χρόνια και μετά πάλι ο πατέρας μου για λίγο. Είναι στο συρτάρι και λειτουργεί.

 

Αν κάποιος αναρωτιέται γιατί τότε η Νόκια πουλούσε και τώρα παραπαίει...

 

Πείτε και άλλα ρε!!! 1 βδομάδα αυτονομία, παιχνίδι ρακέτα που στο δύσκολο ο υπολογιστής έβαζε και φάλτσο, στο μάτριξ το κινητό του νίο ήταν αυτό.

Edited by larryf13
Link to comment
Share on other sites

Κι αυτό το χρώμα ήταν πολύ μπροστά για την εποχή.. Ναι ρε σεις τρελή αυτονομία είχε αν και το έλιωνα στο τένις, αλλά γενικά το ψαχουλευα συνέχεια γιατί είχε απίστευτη οθόνη και τρελό εφέ ανοιξε-κλεισε!!
Link to comment
Share on other sites

και απροβλημάτιστο στην dual band λειτουργία του που το διαπίστωσα από πρώτο χέρι αφού με συνόδεψε σε αρκετά ταξίδια στην αντίπερα όχθη του Ατλαντικού και στη Μ. Ανατολή.:)

Αν ήταν dual-band δε θα έπρεπε και δουλεύει στην άλλη μεριά του Ατλαντικού.

Και η Μέση Ανατολή που κολλάει; Αφού χρησιμοποιούν τις ίδιες μπάντες με εμάς.... :X

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μου χάλασε η ροδέλα όταν ήμουν φαντάρος στη Ρόδο

 

δεν το διατυπωσες σωστα φιλε μου!! :shock:

περαν της πλακας ειναι ενα ακομη αξιολογο κινητο της ΝΟΚΙΑ που συνηθιζε να μας εκπλησσει ευχαριστα καποτε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,οντως κινηταρααααα, πολυ ωραιο αρθρο!!!!! Το εχω αποθηκευμενο βεβαια σε ενα ντουλαπι και αρκετα τραυματισμενο! Θυμαμαι το χα παρει οταν ημουν φανταρος, μου αρεσε τοσο πολυ που ειχα δανειστει λεφτα και το αγορασα σε μια εξοδο μου απο ενα Καταστημα γερμανου, νομιζω καπου 40.000 δρχ αν δεν κανω λαθος το 2000. Αν και εχω αλλαξει παρα πολλα τηλεφωνα απο τοτε ειναι το μοναδικο που εχω κρατησει, μαλλον εξηγειται στο οτι ηταν απο τα πιο ομορφα τηλεφωνα που ειχα. Ξερει κανεις αν μπορω να αλλαξω ολα τα εξωτερικα του μερη και να φαινεται σαν καινουργιο???
Johnnie :)
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο κινητό. Υπάρχει κάπου αλλά δεν θυμάμαι σε ποια κούτα στο πατάρι! Έρωτας!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...