Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα υπάρχει θέμα αν πάρουμε το MECOOL M8S PRO με τα 16 μνήμη, αντί τα 32; (στα 57€)

 

Εν τω μεταξύ κοιτάω και το MECOOL KII PRO Hybird με τον S905D που μάλλον είναι ίδιο με το ΚΙ (επειδή έχω και μια παρατημένη κεραία με δέκτη δορυφορικών)(63€)geekbuying

 

Η διαφορά στην απόδοση είναι μεγάλη ώστε να πάω καλύτερα στον 912 ή να να πάρω τον ΚΙΙ ώστε να ξαναδώ δορυφορικά;

 

Τι γνώμη έχετε;

 

EDIT

 

Μάλλον θα πάω στο GT1 ultimate 3/32 λόγω flash sale στα 61€ με priority

https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_607542.html

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Μάλλον θα πάω στο GT1 ultimate 3/32 λόγω flash sale στα 61€ με priority

https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_607542.html

 

Το priority σημαίνει από Ευρωπαϊκή αποθήκη και άρα χωρίς τελωνείο ;

 

 

 

 

Sent from my iPad Pro.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Το priority σημαίνει από Ευρωπαϊκή αποθήκη και άρα χωρίς τελωνείο ;

 

 

 

 

Sent from my iPad Pro.

Σημαίνει από Κίνα απλά φαίνεται ότι έρχεται από Ευρώπη οπότε σίγουρα δεν περνάει τελωνείο.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Το priority σημαίνει από Ευρωπαϊκή αποθήκη και άρα χωρίς τελωνείο ;

Sent from my iPad Pro.

 

 

Έρχεται από Κίνα μέσω Ευρώπης χωρίς τελωνείο, όπως είπε και ο φίλος από πανω.

Το KI pro με τον 905D που έχεις τι λέει σαν μηχάνημα; (αντίστοιχο με το νέο ΚΙΙ με DDR3 που κοιτούσα)

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται από Κίνα μέσω Ευρώπης χωρίς τελωνείο, όπως είπε και ο φίλος από πανω.

 

Το KI pro με τον 905D που έχεις τι λέει σαν μηχάνημα; (αντίστοιχο με το νέο ΚΙΙ με DDR3 που κοιτούσα)

 

 

 

Τυπογραφικο λαθος. Το Κ ΙΙ εχω.

Το πηρα γιατι στο συγκεκριμμενο σημειο χρειαζομουν αποκωδικοποιητη για τα ελληνικα καναλια. Ετσι απεκτησα 3 σε 1. Δεκτη για τα καναλια της τηλεορασης, tv box και δορυφορικο δεκτη που δεν εχω χρησιμοποιησει καθολου.

Δεν εχω κανενα παραπονο, δεν μου εχει κολλησει πουθενα στην θεαση kodi, netflix, terrarium.

 

 

Sent from my iPhone 8

Edited by skiace
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ψαχνω android box με android 7,1 και 2gb ram 16gb rom σε χαμηλη τιμη. Καμια προταση?

Πολλες!!!Κοιτα τι πιο πισω σελιδες!!!:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τυπογραφικο λαθος. Το Κ ΙΙ εχω.

Το πηρα γιατι στο συγκεκριμμενο σημειο χρειαζομουν αποκωδικοποιητη για τα ελληνικα καναλια. Ετσι απεκτησα 3 σε 1. Δεκτη για τα καναλια της τηλεορασης, tv box και δορυφορικο δεκτη που δεν εχω χρησιμοποιησει καθολου.

Δεν εχω κανενα παραπονο, δεν μου εχει κολλησει πουθενα στην θεαση kodi, netflix, terrarium.

 

 

Sent from my iPhone 8

Αναβάθμιση σε αυτόν γίνεται? Έχω τον ίδιο με non original λογισμικό γιατί έτσι το αγόρασα. Αν μπορείς πες μου με ποια έκδοση είσαι και αν το έχεις αναβαθμίσει δύο βασικές οδηγίες να το κάνω κι εγώ. Σε ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο geekbuying mx10 android 7,1,2 4gb ram, 32gb rom, rk3328.γυρω στα 53 ευρω με dhl απο ιταλια. Αξιζει?

 

Αν το θες για kodi οι rk επεξεργαστες δεν "τεριαζουν" με το kodi.Μην ψαρωνεις με τα 4gb.

Link to comment
Share on other sites

Απο geekbuying mx10 android 7,1,2 4gb ram, 32gb rom, rk3328.γυρω στα 53 ευρω με dhl απο ιταλια. Αξιζει?
Γιατί να πας σε ΡΚ όταν πιο πριν δόθηκαν οι καλύτερες επιλογές με S912?

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση σε αυτόν γίνεται? Έχω τον ίδιο με non original λογισμικό γιατί έτσι το αγόρασα. Αν μπορείς πες μου με ποια έκδοση είσαι και αν το έχεις αναβαθμίσει δύο βασικές οδηγίες να το κάνω κι εγώ. Σε ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Δεν τον εχω κοντα μου για να σου πω λεπτομερειες.

Παντως τα Χριστουγεννα που περασαν εκανε καποια στιγμη αναβαθμιση ΟΤΑ μονος του και μαλιστα με ενοχλησε που δεν με ρωτησε καν αν συμφωνω.

 

 

Sent from my iPhone 8

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Εαν μπορειται,σε οικονομικο επιπεδο του 100ρικου παντα,ψαξτε για μηχανακια με τον RK3399 Hexa-Core......;)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εαν μπορειται,σε οικονομικο επιπεδο του 100ρικου παντα,ψαξτε για μηχανακια με τον RK3399 Hexa-Core......;)

 

για δώσε details

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

H amlogic μετα τον s912 "εκλεισε" στο θεμα των επεξεργαστων σε tv box?

Εδω και 3 χρονια που κυκλοφορησε δεν εβγαλε ανωτερο μοντελο μονο κατι (κουτσουρεμενες) εκδοσεις του s905 για πιο φθηνα μηχανακια που σιγουρα δεν αποτελουν εξελιξη του s912.Ξερει κανεις για το αν θα βγαλει πιο δυνατο επεξεργαστη και ποτε?

Link to comment
Share on other sites

H amlogic μετα τον s912 "εκλεισε" στο θεμα των επεξεργαστων σε tv box?

Εδω και 3 χρονια που κυκλοφορησε δεν εβγαλε ανωτερο μοντελο μονο κατι (κουτσουρεμενες) εκδοσεις του s905 για πιο φθηνα μηχανακια που σιγουρα δεν αποτελουν εξελιξη του s912.Ξερει κανεις για το αν θα βγαλει πιο δυνατο επεξεργαστη και ποτε?

 

Έχουν βολευτεί αρκετά με τους S905/S912 και βγάζουν παραλλαγές τους...

Για νεότερο, περιμένουμε τον S922:

https://www.cnx-software.com/2018/01/10/amlogic-2018-roadmap-reveals-s905x2-s905c-and-s922-processors/

 

https://www.google.gr/amp/hometheatrelife.com/rk3328-vs-s912/amp/

O 912 υπερτερεί μόνο σε gaming

Κάνοντας μια βόλτα στα φόρουμ του Kodi και των LibreElec και OpenElec, βλέπει κανείς διάφορα παράπονα για τα Rockchip. Τα χαρακτηριστικά δεν είναι άσχημα, αλλά η συνεργασία με το software δεν είναι πάντα ιδανική.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

Είμαι ανάμεσα σε αγορά chromcaste ή android tv box. Ποσό που μπορώ να διαθέσω έως 60 ευρω.

Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι να βλέπω αγώνες live streaming στην tv και σπάνια καμιά ταινία για τα παιδιά(kodi,terarium). Επειδη είμαι ψιλοασχετος η απορία μου ειναι, δεν είναι καλύτερη επιλογή το chromcaste από την στιγμή που το κινητό μου εχει δυνατά specs(snapdragon 820), απο την άποψη οτι αυτο που μπορώ να κανω σε ενα tv box με ενα πιο αργό επεξεργαστή και με κωλύματα θα το κανει το κινητό απροβληματιστα και ξεκούραστα βάση πολύ καλύτερου επεξεργαστή και γενικά specs, ή δεν εχει σχέση ο επεξεργαστής και τα χαρακτηριστικα του κινητού με το αποτέλεσμα του mirroring στην οθόνη της tv. Τι προτείνεται;

Ελπίζω να μην είμαι εκτός θέματος. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

Είμαι ανάμεσα σε αγορά chromcaste ή android tv box. Ποσό που μπορώ να διαθέσω έως 60 ευρω.

Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι να βλέπω αγώνες live streaming στην tv και σπάνια καμιά ταινία για τα παιδιά(kodi,terarium). Επειδη είμαι ψιλοασχετος η απορία μου ειναι, δεν είναι καλύτερη επιλογή το chromcaste από την στιγμή που το κινητό μου εχει δυνατά specs(snapdragon 820), απο την άποψη οτι αυτο που μπορώ να κανω σε ενα tv box με ενα πιο αργό επεξεργαστή και με κωλύματα θα το κανει το κινητό απροβληματιστα και ξεκούραστα βάση πολύ καλύτερου επεξεργαστή και γενικά specs, ή δεν εχει σχέση ο επεξεργαστής και τα χαρακτηριστικα του κινητού με το αποτέλεσμα του mirroring στην οθόνη της tv. Τι προτείνεται;

Ελπίζω να μην είμαι εκτός θέματος. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Κανένα κώλυμα δεν υπάρχει σε κουτιά που είναι με σωστό software.

Η σύγκριση chromecast με box για μένα δεν υφίσταται.

Το box έχει πολλές παραπάνω δυνατότητες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...