Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τo βρηκα εδω http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_390233.html

35 euro Καλη τιμη ειναι ?

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1278

  • makis1024

    550

  • ath156

    1781

Τo βρηκα εδω http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_390233.html

35 euro Καλη τιμη ειναι ?

 

35 ειναι οκ

Το 16αρι πόσο εχει?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

37 euro !

Πιο καλα αυτο τοτε

 

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_471369.html. 41$

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_390235.html 39$

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση, αξιζει να παρω για εναν φιλο αυτο ?

Mini M8S II 4K Smart TV Box Amlogic S905X Quad Core Processor - 2GB+8GB στα 35euro ?

η να παρει κατι πιο δυνατο με τον S912 ?

Εγώ είχα πάρει 8 από αυτά, για φίλους. Τα 2 μετά από 2 μήνες δεν άνοιγαν καν, αλλάξαμε καλώδιο και τίποτα. Βέβαια δεν ξέρω τι έκαναν και πως τα έπαιξαν, ίσως κακές παρτίδες.

Αν μου έλεγε φίλος μου, δεν θα το ξαναπαιρνα εγώ προσωπικά. Αλλά όντως πολλοί λένε ότι αξίζει για τα λεφτά του.

Μία ιδέα να έχεις γενικότερα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις το scishion v88? Θελω να μαθω ποιο ειναι το τελευταιο firmware που υπαρχει (εμενα ηρθε με ημερομηνια 27/8), αν παιρνει ΟΤΑ, αν υπαρχει αλλης συσκευης που να παιζει σ αυτο το μηχανακι και ναναι καλυτερο απο αυτο που εχει τωρα και πως ενεργοποιειτε το developer option στις ρυθμισεις.

Αυταααα...:)

Thanx

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου πειτε αν ξερετε ποια ειναι η μπανανοφλουδα στο παρακατω tv box http://www.ebay.com/itm/New-X96-TV-Box-RAM-2GB-16G-Amlogic-S905X-Quad-Core-Android-6-0-TV-Box-Wifi-HDMI-/152399914413?hash=item237bbe25ad:g:PBsAAOSwZQRYezNz

με τιμη 16,55$

my tv boxes:X96 MAX X3 4/32, BEELINK KM2 , XIAOMI MI STICK 4K

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου πειτε αν ξερετε ποια ειναι η μπανανοφλουδα στο παρακατω tv box http://www.ebay.com/itm/New-X96-TV-Box-RAM-2GB-16G-Amlogic-S905X-Quad-Core-Android-6-0-TV-Box-Wifi-HDMI-/152399914413?hash=item237bbe25ad:g:PBsAAOSwZQRYezNz

με τιμη 16,55$

Ψάχνω και εγώ που είναι η μπανανοφλουδα.. Ίσως στις ελάχιστες αξιολογήσεις του πωλητή; λες να ρίξουμε μια παραγγελία;

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω και εγώ που είναι η μπανανοφλουδα.. Ίσως στις ελάχιστες αξιολογήσεις του πωλητή; λες να ρίξουμε μια παραγγελία;
Βλέπει κανείς δηλαδή το τυρί? Όλο το σκηνικό μπανανόφλουδα είναι. Η τιμή, οι ανύπαρκτες αξιολογήσεις (ελάχιστες και για άκυρα αντικείμενα αξίας 1-2 USD). Χρειάζεται ανάλυση το θέμα? Εντός της εβδομάδας ο πωλητής θα έχει εξαφανιστεί από το ebay.
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τα δύο αυτά λόγω 2gb ram ποιο να πάρω; (κλείνω προς το 2ο λόγω dual band wifi) από ebay

1. M8S II Mini (2gb/16gb) €39,00

2. Beelink MINI MXIII (2gb/16gb) €40,00

Link to comment
Share on other sites

Βλέπει κανείς δηλαδή το τυρί? Όλο το σκηνικό μπανανόφλουδα είναι. Η τιμή, οι ανύπαρκτες αξιολογήσεις (ελάχιστες και για άκυρα αντικείμενα αξίας 1-2 USD). Χρειάζεται ανάλυση το θέμα? Εντός της εβδομάδας ο πωλητής θα έχει εξαφανιστεί από το ebay.

 

Εξαφανιστηκε ηδη :lol:

By the way , το scishion v88, στο εικοσαρικο που το πηρα ειναι μια χαρα. Ειδικα το kodi παει σφαιρα. Του εβαλα και ενα greek built και ελπιζω να μην ξυπνησω αυριο και να μην ξερω απο που να αρχισω για να ξανακανω setup :lol:

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τα δύο αυτά λόγω 2gb ram ποιο να πάρω; (κλείνω προς το 2ο λόγω dual band wifi) από ebay

1. M8S II Mini (2gb/16gb) €39,00

2. Beelink MINI MXIII (2gb/16gb) €40,00

 

Θα διάλεγα το δεύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ξερεται ποιο εινα το password του Grecotm? Αν οχι, που θα το βρω?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εχω πάρει και εγώ ενα paradise $92 και όλα καλά,με έχει πεθάνει λίγο το μαύρο ακόμα και με το HDR στο on αλλά ελπίζουμε σε καμία άλλη λύση.σε ταινίες σε εσωτερικούς χώρους η λίγο σκοτεινές δεν φαίνεται τίποτα

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να γινει και το αναλογο σε αυτους που "δεν βλεπουν τα προβληματα".

Nαι οκ καλα τα λες,αλλα εγω που δεν εχω προβλημα,και πολλοι αλλοι,τι πρεπει να πω ρε φιλε οτι εχω με σκοταδια κτλ.......??

Πηρα αλλο 1 μηχανακι,συνολο 3 τωρα εχω αγορασει,με τον 912 και ολα ειναι τεφαρικι.

Και τα παιρνω για εμενα,οικογενειακα τα εχω δωσει για να καταλαβεις,δεν κανω εμποριο.....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Nαι οκ καλα τα λες,αλλα εγω που δεν εχω προβλημα,και πολλοι αλλοι,τι πρεπει να πω ρε φιλε οτι εχω με σκοταδια κτλ.......??

Πηρα αλλο 1 μηχανακι,συνολο 3 τωρα εχω αγορασει,με τον 912 και ολα ειναι τεφαρικι.

Και τα παιρνω για εμενα,οικογενειακα τα εχω δωσει για να καταλαβεις,δεν κανω εμποριο.....:rolleyes:

Συμφωνώ και επαυξάνω , αν εσύ βλέπεις πως όλα είναι καλά δεν βλέπω το λόγο να ψειρίσεις καταστάσεις. Το θέμα είναι να είμαστε ευχαριστημένοι με αυτό που έχουμε , απο εκεί και ύστερα κάποιοι είναι πιο απαιτητικοί , κάποια μηχανάκια πιθανολογώ έχουν μεγαλύτερο θέμα απο άλλα κτλ. Εδώ είμαστε να ανταλάσουμε απόψεις και να μαθαίνουμε ο ένας απο τον άλλο και όχι να προσπαθούμε να πείσουμε με το ζόρι για το αν η άποψή μας είναι σωστή .

Να πω πως και εγώ με 912 είμαι πολύ ευχαριστημένος με την απόδοση , τα χρώματα και γενικά την λειτουργία του .

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω, ποσο εντονο ειναι το προβλημα με το μαυρο? Παρατηρειται μονο στο κοντι και μονο με συγκεκριμενες cpu?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω, ποσο εντονο ειναι το προβλημα με το μαυρο? Παρατηρειται μονο στο κοντι και μονο με συγκεκριμενες cpu?

Δεν είναι μόνο στο Kodi, είναι γενικώς στην οθόνη του box και έχει παρατηρηθεί μόνο σε συσκευές με S912. Τώρα το πόσο έντονο είναι, μάλλον είναι σχετικό για τον καθένα. Γίνεται ιδιαίτερα αισθητό (έως ενοχλητικό) στις σκοτεινές σκηνές. Δεν είναι ότι είναι μαύρο στα σημεία που θα έπρεπε να είναι άσπρα απλώς εκεί που πρέπει να είναι μαύρο είναι κατράμι.

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω, ποσο εντονο ειναι το προβλημα με το μαυρο? Παρατηρειται μονο στο κοντι και μονο με συγκεκριμενες cpu?

φίλε μου εγώ μπορώ να σου απαντήσω μόνο για το gt1 chipset A912 αυτό που έχω σπίτι μου. Αρχικά όταν είδα την πρώτη ταινία παρατήρησα πως σε σκοτεινές εικόνες έχανα λεπτομέρειες , είχα όμως διαβάσει το σχετικό πρόβλημα και στο αναφέρω αυτό γιατί έχει τη σημασία του για το πόσο γρήγορα θα αντιληφθείς το πρόβλημα . Το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να αλλάξω τη ρύθμιση hdr απο auto σε on εντελώς τυχαία χωρίς να έχω διαβάσει κάπου κάτι και στην ίδια σκηνή με πριν είδα διαφορά τέτοια που πλέον να μην έχω θέμα ορατό σε πρακτικά ζητήματα. Όμως αν βάλω τη γνωστή μαύρη εικόνα με τους γκρι αριθμούς βλέπω μόνο μαύρο γεγονός που δείχνει πως ένα μικρό θέμα συνεχίζει να υπάρχει , χωρίς όμως να μπορώ να το αντιληφθώ σε streaming γεγονός που μου αρκεί προσωπικά .

Edited by jimbean
Link to comment
Share on other sites

Για να τελειώνουμε με το θέμα του "μαύρου" που αναφέρεται από ορισμένους και συναντάται και σε box μ ε τον S912 (και όχι μόνο).

Το "πρόβλημα" αυτό οφείλεται σε software(firmware) και όχι στο hardware και δεν το αντιμετωπίζουν όλοι, αλλά ορισμένοι με συνδυασμό συγκεκριμένης TV(εννοώ όχι κάποια συγκεκριμένη εταιρία αλλά συγκεκριμένων δυνατοτήτων TV) και Box.

Ήδη έχει αντιμετωπισθεί αποτελεσματικά (όπως αναφέρουν όσοι είχαν πρόβλημα) με τους εξής τρόπους:

 

- Με custom firmware, όπως στην περίπτωση του GT1 με την ROM του superceleron V5.

- Με ενεργοποίηση παραμέτρου στο bootvideo του μηχανήματος (μόνιμη λύση).

- Με "παίξιμο" ενός αρχείου 4Κ (λίγων δευτερολέπτων) σε κάθε επανεκκίνηση (απλώς δεν είναι μόνιμη λύση, αλλά πρέπει να γίνεται μετά από κάθε επανεκκίνηση).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Για να τελειώνουμε με το θέμα του "μαύρου" που αναφέρεται από ορισμένους και συναντάται και σε box μ ε τον S912 (και όχι μόνο).

Το "πρόβλημα" αυτό οφείλεται σε software(firmware) και όχι στο hardware και δεν το αντιμετωπίζουν όλοι, αλλά ορισμένοι με συνδυασμό συγκεκριμένης TV(εννοώ όχι κάποια συγκεκριμένη εταιρία αλλά συγκεκριμένων δυνατοτήτων TV) και Box.

Ήδη έχει αντιμετωπισθεί αποτελεσματικά (όπως αναφέρουν όσοι είχαν πρόβλημα) με τους εξής τρόπους:

 

- Με custom firmware, όπως στην περίπτωση του GT1 με την ROM του superceleron V5.

- Με ενεργοποίηση παραμέτρου στο bootvideo του μηχανήματος (μόνιμη λύση).

- Με "παίξιμο" ενός αρχείου 4Κ (λίγων δευτερολέπτων) σε κάθε επανεκκίνηση (απλώς δεν είναι μόνιμη λύση, αλλά πρέπει να γίνεται μετά από κάθε επανεκκίνηση).

Πως γίνεται η ενεργοποίηση παραμέτρου στο bootvideo?

Αυτό με το παίξιμο 4Κ βίντεο δεν δουλεύει σε όλα τα κουτιά, τουλάχιστον στο MXIII-G II που το δοκίμασα δεν άλλαξε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Για να τελειώνουμε με το θέμα του "μαύρου" που αναφέρεται από ορισμένους και συναντάται και σε box μ ε τον S912 (και όχι μόνο).

Το "πρόβλημα" αυτό οφείλεται σε software(firmware) και όχι στο hardware και δεν το αντιμετωπίζουν όλοι, αλλά ορισμένοι με συνδυασμό συγκεκριμένης TV(εννοώ όχι κάποια συγκεκριμένη εταιρία αλλά συγκεκριμένων δυνατοτήτων TV) και Box.

Ήδη έχει αντιμετωπισθεί αποτελεσματικά (όπως αναφέρουν όσοι είχαν πρόβλημα) με τους εξής τρόπους:

 

- Με custom firmware, όπως στην περίπτωση του GT1 με την ROM του superceleron V5.

- Με ενεργοποίηση παραμέτρου στο bootvideo του μηχανήματος (μόνιμη λύση).

- Με "παίξιμο" ενός αρχείου 4Κ (λίγων δευτερολέπτων) σε κάθε επανεκκίνηση (απλώς δεν είναι μόνιμη λύση, αλλά πρέπει να γίνεται μετά από κάθε επανεκκίνηση).

ξέχασες το βασικότερο ίσως που μαλιασε η γλώσσα να το λέει ..

Στις ρυθμίσεις της τηλεόρασης αλλαγή της επιλογής του εύρους του hdmi σε αυτόματο η πλήρες αν θυμάμαι καλά

Ξεκινάμε με αυτό πάντα αν το βρούμε στο μενού και μετα κοιτάμε αν με κάποια Ota εμφανίστηκε το rgb fix η όπως αλλιώς το λέει ο καθένας.

 

Το σίγουρο ειναι οτι οτι και να κάνουμε την φωτεινότητα της εικόνας ενός μηχανήματος χωρις πρόβλημα εξαρχής δεν μπορούμε να την φτάσουμε.

Φτάνουμε κοντά αλλά όχι δίπλα.

Τουλάχιστον με τα δικα μου ετσι έγινε.

Την φωτεινότητα του "ζεστού" bb2 η km8 pro κανένα δεν την ακούμπησε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...