Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω πηρα αυτο http://www.meimaris.com/product.asp?intProdID=4117&ref=bestprice.gr. Τρεις μερες εκανε ναρθει Κρητη απο Θεσαλλονικη, στα 24€. Παραλαμβανω αυριο.

Με το air mouse τι θελεις να κανεις? Να δουλεψεις tv box η να ελεγχεις την τηλεοραση? Ρωταω γιατι και εγω lg smart tν εχω και αγορασα το δικο της airmouse το οποιο ειναι πολυ καλο γυρω στα 30€.

 

Τελικα το mx3-m ειναι πολυ καλο. Λειτουργει αψογα (ως τωρα) με την smart tv , και με το ταμπλετ που το συνδεσα. Κανει σχεδον τα παντα. Voice search- voice calls, ir learning, πληρες πληκτρολογιο κ.λ.π. Στα 24€ ειναι μια χαρα. Το συνιστω.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1280

  • makis1024

    553

  • ath156

    1784

Εγω πηρα αυτο http://www.meimaris.com/product.asp?intProdID=4117&ref=bestprice.gr. Τρεις μερες εκανε ναρθει Κρητη απο Θεσαλλονικη, στα 24€. Παραλαμβανω αυριο.

Με το air mouse τι θελεις να κανεις? Να δουλεψεις tv box η να ελεγχεις την τηλεοραση? Ρωταω γιατι και εγω lg smart tν εχω και αγορασα το δικο της airmouse το οποιο ειναι πολυ καλο γυρω στα 30€.

Καλησπέρα!!

Ενδιαφέρομαι να το λειτουργησω με LG Smart TV.

Δεν θέλω να δώσω 30€.

Θελω λιγότερα και ξέρω ότι υπάρχουν πολλά Air mouse, αλλά δεν ξέρω αν παίζουν με την Smart τηλεόραση μου!!

Link to comment
Share on other sites

Το ότι έχει firmware που διορθώνει τα κακώς κείμενα πολύ θετικό, έτσι είχα κάνει με το αθάνατο μου m8. Το FTMC είναι kodi απ ότι είδα φτιαγμένο απ το freaktab.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες σας παιδιά.:)

 

Ο superceleron στο freaktab έκανε θαύματα, τόσο στο fw του Gt1 όσο και στο ftmc και πλέον το μηχάνημα είναι μια χαρά. Κάποια στιγμή η beelink θα βγάλει update λογικά (αν και μετά τη φλόμπα που έφαγα από minix ποτέ δεν είμαι σίγουρος για τέτοια θέματα) και τότε περνάς σε επίσημο fw αν χρειαστεί

 

Τελικα το mx3-m ειναι πολυ καλο. Λειτουργει αψογα (ως τωρα) με την smart tv , και με το ταμπλετ που το συνδεσα. Κανει σχεδον τα παντα. Voice search- voice calls, ir learning, πληρες πληκτρολογιο κ.λ.π. Στα 24€ ειναι μια χαρα. Το συνιστω.

 

στα 20 είναι πλέον. νομίζω πάντως ότι το mele που αναφέρθηκε νωρίτερα είναι καλύτερο λόγω λειτουργίας εκμάθησης

Alex
Link to comment
Share on other sites

Ο superceleron στο freaktab έκανε θαύματα, τόσο στο fw του Gt1 όσο και στο ftmc και πλέον το μηχάνημα είναι μια χαρά. Κάποια στιγμή η beelink θα βγάλει update λογικά (αν και μετά τη φλόμπα που έφαγα από minix ποτέ δεν είμαι σίγουρος για τέτοια θέματα) και τότε περνάς σε επίσημο fw αν χρειαστεί

 

 

 

στα 20 είναι πλέον. νομίζω πάντως ότι το mele που αναφέρθηκε νωρίτερα είναι καλύτερο λόγω λειτουργίας εκμάθησης

24€ παει με την αντικαταβολη που εδωσα και εχει και αυτο εκμαθιση tv. Αυτο που δεν εχω καταφερει να κανω στο μισαωρο που ασχοληθηκα, ειναι να παιξω κανενα παιχνιδι. Χρειαζεται καποια ρυθμιση να κανω?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι υπάρχει custom firmware το γλυκοκοιτάζω πολύ το gt1 2gb/32 και είναι μέσα στο μπάτζετ μου. Καταλαβαίνω ότι μου λες και δεν διαφωνώ ότι αρκετοί προσπαθούν να πλασάρουν μποξάκια. Συνήθως το ψάχνω αρκετά πριν αγοράσω κάτι. Όσον αφορά για το sw εννοείς service/warranty; Δεν μου έρχεται κάτι άλλο απ τα συμφραζόμενά σου.

 

 

 

 

Το ότι έχει firmware που διορθώνει τα κακώς κείμενα πολύ θετικό, έτσι είχα κάνει με το αθάνατο μου m8. Το FTMC είναι kodi απ ότι είδα φτιαγμένο απ το freaktab.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες σας παιδιά.:)

 

Πήρα το beelink 2 32 απο gearbest, σε συνδυασμό με ενα ασύρματο ποντίκι και βάζοντας και ενα έτοιμο kodi Greek forum build σε 15 λεπτά που τα έχει όλα .

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

 

Πηρα χθες το raspberry pi 3 να στησω kodi. Για αρχη περασα raspbian και kodi μεσω αυτου. Εχει καποιος εμπειρια ο ιδιος να μου επιβεβαιωσει την ποιοτητα εικονας που παιρνει?

Θελει καλυτερα ethernet ή ειναι οκ με το wifi για 1080p, και μπορει να τα πιασει?

 

Γιατι μου φαινεται σα να κολλαν τα βιντεο. Τα frames δεν ειναι ομαλα. Και εχει καποια "παγωματα"... Δοκιμες σε youtube μεσω chromium.

 

Και το βασικο παιζει ρολο η καρτα που θα χρησιμοποιησω? Ταχύτητα εγγραφης/αναγνωσης?

 

Edit : ευχαριστώ

Edited by konstantinos7
konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το beelink 2 32 απο gearbest, σε συνδυασμό με ενα ασύρματο ποντίκι και βάζοντας και ενα έτοιμο kodi Greek forum build σε 15 λεπτά που τα έχει όλα .

Ασύρματο check, ,kodi είμαι λίγο fan του pulse built, οπότε από Δευτέρα παραγγελία το gt1...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

 

Πηρα χθες το raspberry pi 3 να στησω kodi. Για αρχη περασα raspbian και kodi μεσω αυτου. Εχει καποιος εμπειρια ο ιδιος να μου επιβεβαιωσει την ποιοτητα εικονας που παιρνει?

Θελει καλυτερα ethernet ή ειναι οκ με το wifi για 1080p, και μπορει να τα πιασει?

 

Γιατι μου φαινεται σα να κολλαν τα βιντεο. Τα frames δεν ειναι ομαλα. Και εχει καποια "παγωματα"... Δοκιμες σε youtube μεσω chromium.

 

Και το βασικο παιζει ρολο η καρτα που θα χρησιμοποιησω? Ταχύτητα εγγραφης/αναγνωσης?

Καλυτερα θα ήταν να περνουσες openelec αν το θέλεις αποκλειστικά για kodi. Εγώ περίπου ένα χρόνο περίπου το δουλεύω έτσι χωρίς κανένα πρόβλημα,και χωρίς να το έχω συνδέσει ποτέ με ethernet! Μόνο WiFi. σιγουρα μια κάρτα class 10 βοηθάει.

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια πολλά σε όλους, με υγεία!

 

Μπορεί κανείς να μου πει αν για την διαχείριση του tv box μου το παρακάτω πληκτρολόγιο είναι καλό ?

 

RII I8+ MINI WIRELESS KEYBOARD WITH TOUCHPAD

http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=200029814

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι ο τηλεχειρισμός του box, η χρήση kodi, και κανένα παιχνίδι για τα παιδιά από τα google apps

 

Μπορεί κανείς να παίξει παιχνίδια με αυτό το πληκτρολόγιο ?

 

Διαφορετικά πείτε μου αν έχετε κάτι άλλο να προτείνετε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια πολλά σε όλους, με υγεία!

 

Μπορεί κανείς να μου πει αν για την διαχείριση του tv box μου το παρακάτω πληκτρολόγιο είναι καλό ?

 

RII I8+ MINI WIRELESS KEYBOARD WITH TOUCHPAD

http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=200029814

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι ο τηλεχειρισμός του box, η χρήση kodi, και κανένα παιχνίδι για τα παιδιά από τα google apps

 

Μπορεί κανείς να παίξει παιχνίδια με αυτό το πληκτρολόγιο ?

 

Διαφορετικά πείτε μου αν έχετε κάτι άλλο να προτείνετε.

 

Για kodi είναι πολύ καλό για παιχνίδι δεν κάνει θέλεις game controller

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Ποιον emulator να βάλω για να παίξω όλα τα metal slug; μετά πως προσθέτω τα παιχνίδια;ds3 αναγνωρίζει; και τέλος να δώσω 5 ευρώ να το αγοράσω στο ps4 η Όχι;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

έχω 2 και είναι μια χαρά.

Μόλις εμφανίστηκε και το kiii με s912- 3GB ram στο ali αλλά σε τιμή που ξεφεύγει, 150$.

Αν δεν το βιάζεσαι...

 

Ναι αλλα δεν βλεπω να εχει υποδοχη για κεραια επιγεια η δορυφορικη, μηπως δεν ειναι dvb?

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις το mx3-m airmouse να μου πει πως μπορεις να παιξεις κανα παιχνιδι χρησιμοποιωντας το σαν τιμονι π.χ?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ψάξιμο κατέληξα στο beelink gt1 2/32 και alfawise h96 pro+3/32.

Το πρώτο έχει αρκετός κόσμος και όπως είπαμε έχει custom rom και το δεύτερο έχει 3gb ram κάτι που σε δελεάζει.

Έχω κολλήσει στο ποιο να πάρω.

Ο λόγος είναι υποστήριξη από τη μία και από την άλλη λίγο καλύτερα χαρακτηριστικά. Γνώμες κάνεις;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ψάξιμο κατέληξα στο beelink gt1 2/32 και alfawise h96 pro+3/32.

Το πρώτο έχει αρκετός κόσμος και όπως είπαμε έχει custom rom και το δεύτερο έχει 3gb ram κάτι που σε δελεάζει.

Έχω κολλήσει στο ποιο να πάρω.

Ο λόγος είναι υποστήριξη από τη μία και από την άλλη λίγο καλύτερα χαρακτηριστικά. Γνώμες κάνεις;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ημουν και εγω αναμεσα σε αυτα τα δυο. Τελικα κατεληξα στο alfawise h96 pro+ λογω av out και 3gb ram. Βεβαια δεν ξερω τι support υπαρχει απο την εταιρια σε θεμα ενημερωσεων. Υπαρχει και σε προσφορα στο gearbest.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ημουν και εγω αναμεσα σε αυτα τα δυο. Τελικα κατεληξα στο alfawise h96 pro+ λογω av out και 3gb ram. Βεβαια δεν ξερω τι support υπαρχει απο την εταιρια σε θεμα ενημερωσεων. Υπαρχει και σε προσφορα στο gearbest.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ξέρω γι αυτό και το σκέφτομαι γιατί είναι μικρή η διαφορά μόνο μερικά δολάρια. Από support δεν έχω δει κάτι τουλάχιστον στο freaktab. Το μόνο που με ανησυχεί δηλαδή γιατί σχεδόν πάντα στις αγορές μου είναι ένα συν το support. Η προσφορά νομίζω είναι για 2 μέρες από το κινεζομαγαζο.

 

Στάλθηκε από το LG-V490 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω γι αυτό και το σκέφτομαι γιατί είναι μικρή η διαφορά μόνο μερικά δολάρια. Από support δεν έχω δει κάτι τουλάχιστον στο freaktab. Το μόνο που με ανησυχεί δηλαδή γιατί σχεδόν πάντα στις αγορές μου είναι ένα συν το support. Η προσφορά νομίζω είναι για 2 μέρες από το κινεζομαγαζο.

 

Στάλθηκε από το LG-V490 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παρε το gt1,η διαφορα απο τα 2gb στα 3 gb ram δεν θα σου κανει την διαφορα.Τουλαχιστον σε kodi-games.Mια καλογραμενη rom με καλο μοιρασμα της ram θα κανει την διαφορα....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παρε το gt1,η διαφορα απο τα 2gb στα 3 gb ram δεν θα σου κανει την διαφορα.Τουλαχιστον σε kodi-games.Mια καλογραμενη rom με καλο μοιρασμα της ram θα κανει την διαφορα....:)

Έχω ήδη το παλιό m8 4πυρηνο με 2 gb/8 και για αυτό το σκεφτόμουν.

Τώρα είμαι να πατήσω το κουμπί και θα πω ότι επηρεάστηκα, gt1 2/32. Εχεις και μία άλφα εμπειρία χωρίς να θέλω να ρίξω βάρος οπότε για μένα μετρά. Ευχαριστώ

 

Edit: Πάει το πάτησα, αγορά gt1 τώρα αναμονή και μακριά από τελωνείο!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη το παλιό m8 4πυρηνο με 2 gb/8 και για αυτό το σκεφτόμουν.

Τώρα είμαι να πατήσω το κουμπί και θα πω ότι επηρεάστηκα, gt1 2/32. Εχεις και μία άλφα εμπειρία χωρίς να θέλω να ρίξω βάρος οπότε για μένα μετρά. Ευχαριστώ

 

Edit: Πάει το πάτησα, αγορά gt1 τώρα αναμονή και μακριά από τελωνείο!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλή αγορά έκανες φίλε, το δουλεύω από τότε που πρωτοβγήκε ανοικτό 24/7,και δεν έχει κάνει κιχ... Και με το επίσημο λειτουργικό. Δεν μου έχει εμφανισει όλα τα προβλήματα που έχουν αναφέρει... Ίσως εκτός από αυτό της φωτεινότητας, το οποίο όμως δεν είμαι και σίγουρος και δεν έχω μέτρο σύγκρισης... Αλλά σε γενικές γραμμές με το επίσημο soft(και τις αναβαθμίσεις του) και για χρήση browsing και kodi είναι μια χαρά....

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή αγορά έκανες φίλε, το δουλεύω από τότε που πρωτοβγήκε ανοικτό 24/7,και δεν έχει κάνει κιχ... Και με το επίσημο λειτουργικό. Δεν μου έχει εμφανισει όλα τα προβλήματα που έχουν αναφέρει... Ίσως εκτός από αυτό της φωτεινότητας, το οποίο όμως δεν είμαι και σίγουρος και δεν έχω μέτρο σύγκρισης... Αλλά σε γενικές γραμμές με το επίσημο soft(και τις αναβαθμίσεις του) και για χρήση browsing και kodi είναι μια χαρά....

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλη είμαι. Το ήθελα και για 3,4 παιχνίδια και να μην σκέφτομαι αν θα έχω θέμα με τη χωριτηκότητα. Πιστεύω ότι θα δω διαφορά με αυτό που έχω τώρα.

Όπως είπα το αγόρασα σήμερα μονο και μονο για το support.

Πήρα και για φιλαράκι μου το alfawise h96+ με τα 3gb οπότε θα παίξω λίγο και με αυτό να έχω άποψη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Φίλη είμαι. Το ήθελα και για 3,4 παιχνίδια και να μην σκέφτομαι αν θα έχω θέμα με τη χωριτηκότητα. Πιστεύω ότι θα δω διαφορά με αυτό που έχω τώρα.

Όπως είπα το αγόρασα σήμερα μονο και μονο για το support.

Πήρα και για φιλαράκι μου το alfawise h96+ με τα 3gb οπότε θα παίξω λίγο και με αυτό να έχω άποψη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το alfa με ενδιαφέρει και εμένα, οπότε αναμένουμε ενημέρωση :)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Φίλη είμαι. Το ήθελα και για 3,4 παιχνίδια και να μην σκέφτομαι αν θα έχω θέμα με τη χωριτηκότητα. Πιστεύω ότι θα δω διαφορά με αυτό που έχω τώρα.

Όπως είπα το αγόρασα σήμερα μονο και μονο για το support.

Πήρα και για φιλαράκι μου το alfawise h96+ με τα 3gb οπότε θα παίξω λίγο και με αυτό να έχω άποψη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο android 6.0 που ειναι το gt1 μπορεις να βαλεις μια cd class 10 κι να επεκτηνεις την ram θα ειναι εσωτερικη μνημη.

Link to comment
Share on other sites

Edit: Πάει το πάτησα, αγορά gt1 τώρα αναμονή και μακριά από τελωνείο!

 

Edit : Αγοραστηκε το 32....Τωρα υπομονη......

 

καλή αγορά κανατε και οι δυο. πλεον βγηκε και η v5 του custom fw που σημαινει οτι εχει δραστηριο γκρουπ στο fraktab το συγκεκριμενο κατι που για μενα ειναι βασικο

Alex
Link to comment
Share on other sites

Την αγορα την καναμε

ευτυχως εχω και ενα CS911 , γιατι το ΜΧΙΙΙ-G τα εφτυσε χθες....

Kανει μονο του εκκινησεις, και δεν μενει στο Menu

Το εκανα επαναφορα εργοστασιακων κλπ....αλλα αυτο συνεχιζει ακαθεκτο !

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Το alfa με ενδιαφέρει και εμένα, οπότε αναμένουμε ενημέρωση :)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν έρθει με το καλό, θα πω τη γνώμη μου κλπ και θα συγκρίνω επίσης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο android 6.0 που ειναι το gt1 μπορεις να βαλεις μια cd class 10 κι να επεκτηνεις την ram θα ειναι εσωτερικη μνημη.

Ναι, το γνωρίζω αυτό απλά ήθελα να έχω εσωτερική 32gb και καρτουλα έχω ήδη. Ήταν σε καλή τιμή και με πόντους που είχα κερδίσει από gearbest βγήκε στα 53$.

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλή αγορά κανατε και οι δυο. πλεον βγηκε και η v5 του custom fw που σημαινει οτι εχει δραστηριο γκρουπ στο fraktab το συγκεκριμενο κατι που για μενα ειναι βασικο

Νομίζω το πιο σημαντικό απ όλα είναι η υποστήριξη και η beelink γενικότερα είναι καλή εταιρία.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...