Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες έχει κάποιος το iview στο box του;σαν apk η στο kodi υπάρχει add-on?και πως παίρνουμε activaton code?κάθε πληροφορία δεκτή,ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1280

  • makis1024

    553

  • ath156

    1784

Θα το δοκιμάσω και θα σας πω . απλά έτσι για την ιστορία αν πάρεις back up από kodi με το backup addon και το κάνεις restore στο spmc στα περνάει όλα κανονικά,γιατί κάπου υπήρχε αυτή η απορία

Οπότε είναι οι φάκελοι συμβατοι

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Άμα είναι ίδια έκδοση του kodi στη προκειμένη περίπτωση το spmc πρέπει να το δεχτεί και το ίδιο μηχάνημα που στη περίπτωση σου είναι το ίδιο μηχάνημα.

Και πάλι με κάθε επιφύλαξη μπορεί και να μην πετύχει δεν το έχω κάνει.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.. Θα ήθελα να αγοράσω ένα Android TV BOX μιας και είμαι Γερμανία για να βλέπω ελληνική τηλεόραση και ταινίες. Είδα μοντέλα και από Ελλάδα μέσω skroutz αλλά και μέσω ebay εδώ Γερμανία. Θα μπορούσατε να με προτείνετε 2-3 καλά ώστε να επικεντρωθώ να μάθω για αυτά πιο είναι πιο καλό και να το επιλέξω; Να είναι συμβατά με Ευρώπη.. Ευχαριστώ καλές γιορτές..
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι ίδια έκδοση του kodi στη προκειμένη περίπτωση το spmc πρέπει να το δεχτεί και το ίδιο μηχάνημα που στη περίπτωση σου είναι το ίδιο μηχάνημα.

 

Και πάλι με κάθε επιφύλαξη μπορεί και να μην πετύχει δεν το έχω κάνει.

 

 

 

Όχι τελικά,δεν παίζει δεν ανοίγει το spmc στο εικονίδιο του kodi

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι τελικά,δεν παίζει δεν ανοίγει το spmc στο εικονίδιο του kodi

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Τότε κάτι παίζει με τη ρομ έχουν συνδέσει το kodi με το εικονίδιο θέλει παρέμβαση μέσα στη ρομ για να δουλέψει δεν ξέρω πως γίνετε

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται αυτό που θέλετε με τον μαμά launcher

 

Χτες συνέδεσα εξωτερικό σκληρό, με εξωτερική τροφοδοσία να δοκιμάσω το home cinema.ήχο έχω dts κτλπ αλλά το βίντεο παίζει με κολλήματα και κλείνει.1080 βίντεο Όχι τίποτα ιδιαίτερο. Mx player δοκίμασα, vlc και spmc.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονιά με υγεία.

 

Το km8 pro που έγραψα οτι παει σφαίρα ισως έχει ενα θεματάκι.

Αν το παρατήσω χωρίς hdmi επάνω για 2 μέρες δεν ανταποκρίνεται και θέλει να βγει απο το ρεύμα για να στρώσει.

Για αυτο βέβαια μπορεί να φταίει οτι δεν εχει hdmi... αλλά μπορεί να το κάνει και κανονικά .

Δεν μπορώ να ξέρω γιατί το έχω μόνο για να το ετοιμάσω για ενα φίλο.

 

 

Κατι αλλο που θελω βοήθεια ειναι οτι στα 2 απο τα 3 videstrong 905 &912 οταν ξεκινάει το κουτί έχει σχεδον πάντα το wifi off και θα πρέπει να το εενεργοποιήσω.

Μερικές φορές νομίζω απενεργοποιείτε μόνο του μετα από πολύ ώρα αδράνειας.

Το έχει συναντήσει και άλλος?

Μήπως είναι κάποια ρύθμιση/πρόγραμμα που έχω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους :)

 

Έχω ένα θεματάκι: παρέλαβα το πρώτο μου TV Box, το Alfawise H96 Pro+ από το Gearbest και έχω σοβαρό πρόβλημα με τα δικτυακά του. Πιο συγκεκριμένα:

 

(α) το ασύρματο του συνδέεται αλλά οι ταχύτητες είναι σχεδόν μηδενικές

(β) το σύνδεσα και ενσύρματα αλλά το πρόβλημα επιμένει, μία προβληματική συμπεριφορά με ταχύτητες που ανεβοκατεβαίνουν από το 0 στο ~300ΚB/s και πάλι πίσω, timeouts κτλ.

 

Δοκίμασα ότι μπορούσα (άλλα καλώδια, άλλη συνδεσμολογία, static IP, άλλο router, reset to factory defaults) αλλά φως δεν είδα.

 

Έχετε κάποια σχετική εμπειρία/ιδέα; Έστειλα ήδη μνμ στο GB αλλά η απάντηση ήταν άλλα αντ' άλλων... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα, καλη χρονια

Για οικονομικο air mouse απο Ελλαδα, που να κοιταξω? Ενδιαφερομαι για τετοιου ειδους συσκευη http://www.meimaris.com/product.asp?intProdID=4117&ref=bestprice.gr

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Στην αναζητηση μου για αγορα tv box επεσε στην αντιληψη μου το beelink gt1 αλλα διαβαζω πολλα προβληματα σχετικα με screen flickering κλπ. Υπαρχει κατι καλυτερο μεχρι 60 ευρω; Η αγορα θα γινει απο κινα , ειτε απο ali , ebay κλπ. Ενα αλλο που εχω στο μυαλο μου ειναι το A95X 2gb ram.
Link to comment
Share on other sites

@vasilis91 ρίξε μια ματιά και στο alfawise s92..

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 πολύ αξιόλογα μηχανήματα είναι το http://mediaplayers.gr/beelink-r68-ii/ με αλουμίνιο case και το http://mediaplayers.gr/alfawiseh96proplus/ με 3/32 το οποίο μάλλον τις επόμενες μέρες θα το παραγγείλω

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό ειναι και το Zidoo X9s αν και ειναι αρκετά πιο ακριβό , ενω αν κάποιος θέλει hd audio σε καλή τιμη ειναι και το Tronsmart Vega s95

Και τα δύο είναι απο εταιρείες οι οποίες φημίζονται για την υποστήριξη στα προιοντα τους.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό ειναι και το Zidoo X9s αν και ειναι αρκετά πιο ακριβό , ενω αν κάποιος θέλει hd audio σε καλή τιμη ειναι και το Tronsmart Vega s95

Και τα δύο είναι απο εταιρείες οι οποίες φημίζονται για την υποστήριξη στα προιοντα τους.

 

για να σε ρωτήσω μιας και σε βρίσκω και εδώ :)

Το Alfawise H96 Pro+ το συνδέω λοιπόν με οπτική στον av, από εκεί και πέρα θα παίζει αρχεία ταινιών 5.1 από δίσκο πχ που θα τα κάνω share, θα τα αναγνωρίζει απευθείας ο av, σωστά ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό ειναι και το Zidoo X9s αν και ειναι αρκετά πιο ακριβό , ενω αν κάποιος θέλει hd audio σε καλή τιμη ειναι και το Tronsmart Vega s95

Και τα δύο είναι απο εταιρείες οι οποίες φημίζονται για την υποστήριξη στα προιοντα τους.

Υπάρχουν προβλήματα όμως όπως γράφουν σε γειτονικό φόρουμ στο zidoo

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ καλη χρονιά σε ολους με υγεία! Ειμαι κ εγω στη αναζητηση για αγορα android tv box μεχρι 60€ κ εχω το ιδιο πρόβλημα με αρκετους στη επιλογή. Έχοντας διαβάσει αρκετές σελίδες κ εχοντας κανει κ προσωπική ερευνα αν κ εχω ξεχωρίσει κάποια αναφέρονται διαφορα προβλήματα, π.χ beelink gt1 σκοτεινή εικόνα -mecool bb2 υπερθέρμανση. Επειδη δεν θελω να επαναλαμβάνομαι κ να κουράσω αν καποιος μπορεί να βοηθήσει με κάποια αξιόπιστη δοκιμασμένη συσκευή χωρίς τα συγκεκριμένα θέματα θα βοηθούσε πολύ. Συγγνώμη για το μεγαλο post
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν προβλήματα όμως όπως γράφουν σε γειτονικό φόρουμ στο zidoo

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ότι και αν έχει το x9s είναι πταισμα μπροστά στων άλλων.

Έχει και εξαιρετικη υποστήριξη

Δεν γίνεται να τα έχεις όλα με 50 και 100ευρω.

Το θέμα είναι αν χάνει το μηχάνημα κάπου να είναι στα φρουφρου και όχι στην ουσία.

Link to comment
Share on other sites

2 πολύ αξιόλογα μηχανήματα είναι το http://mediaplayers.gr/beelink-r68-ii/ με αλουμίνιο case και το http://mediaplayers.gr/alfawiseh96proplus/ με 3/32 το οποίο μάλλον τις επόμενες μέρες θα το παραγγείλω

Το alfawise h96 pro+ φαινεται καλη επιλογη αν και ανεβαινει στα 80 ευρω περιπου και το εντοπιζω μονο στο gearbest. Με βλεπω για το beelink..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για να σε ρωτήσω μιας και σε βρίσκω και εδώ :)

Το Alfawise H96 Pro+ το συνδέω λοιπόν με οπτική στον av, από εκεί και πέρα θα παίζει αρχεία ταινιών 5.1 από δίσκο πχ που θα τα κάνω share, θα τα αναγνωρίζει απευθείας ο av, σωστά ?

 

Φυσικά.

Θα ρυθμίσεις ανάλογα και την έξοδο του ήχου από ταυτά μενού του Android.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι περίεργο μου συμβαίνει με το MXIII-G II. Όταν κλείνω την τηλεόραση και αφήνω ανοιχτό το box, μετά αν πάω και ανοίξω την τηλεόραση, το box κάνει shut down. Τι μπορεί να φταίει? Κάποια ρύθμιση?

Το μυαλό μου πήγε στο HDMI CEC αλλά το τσέκαρα και είναι στο off. Tο έβαλα και στο on για δοκιμή και το box έκανε συνεχώς restart (το αναφέρω μήπως βοηθάει κάτι στο να βγει συμπέρασμα).

Link to comment
Share on other sites

Κάτι περίεργο μου συμβαίνει με το MXIII-G II. Όταν κλείνω την τηλεόραση και αφήνω ανοιχτό το box, μετά αν πάω και ανοίξω την τηλεόραση, το box κάνει shut down. Τι μπορεί να φταίει? Κάποια ρύθμιση?

Το μυαλό μου πήγε στο HDMI CEC αλλά το τσέκαρα και είναι στο off. Tο έβαλα και στο on για δοκιμή και το box έκανε συνεχώς restart (το αναφέρω μήπως βοηθάει κάτι στο να βγει συμπέρασμα).

 

Στο κάνει σε όλες τις θύρες hdmi της τηλεόρασης?

Link to comment
Share on other sites

Ότι και αν έχει το x9s είναι πταισμα μπροστά στων άλλων.

Έχει και εξαιρετικη υποστήριξη

Δεν γίνεται να τα έχεις όλα με 50 και 100ευρω.

Το θέμα είναι αν χάνει το μηχάνημα κάπου να είναι στα φρουφρου και όχι στην ουσία.

Πταίσμα δεν είναι γιατί κοστίζει δύο φορές όσο τα άλλα, επίσης το δυνατό του σημείο όσον αφορά το προμο ήταν αυτό

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Πταίσμα δεν είναι γιατί κοστίζει δύο φορές όσο τα άλλα, επίσης το δυνατό του σημείο όσον αφορά το προμο ήταν αυτό

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ποια ελαττώματα αναφέρεσαι?

Link to comment
Share on other sites

Στο κάνει σε όλες τις θύρες hdmi της τηλεόρασης?
Δεν σκέφτηκα να του αλλάξω θύρα. Οι θύρες δεν θα έπρεπε να έχουν την ίδια συμπεριφορά? Θα το τσεκάρω πάντως και θα ενημερώσω.
Link to comment
Share on other sites

Στην αναζητηση μου για αγορα tv box επεσε στην αντιληψη μου το beelink gt1 αλλα διαβαζω πολλα προβληματα σχετικα με screen flickering κλπ. Υπαρχει κατι καλυτερο μεχρι 60 ευρω; Η αγορα θα γινει απο κινα , ειτε απο ali , ebay κλπ. Ενα αλλο που εχω στο μυαλο μου ειναι το A95X 2gb ram.

Mx iii - G s912 android 6. Το καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...