Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το mele εχω και το rikomagik αλλά μολις αγόρασα 6 από αυτά μετα απο συζήτηση με φιλο σε διπλανό φορουμ.

Δεν είναι και τα 6 τα ίδια αλλά παρόμοια τηε ίδιας μάρκας

http://m.gearbest.com/air-mouse/pp_400716.html

 

ολα αυτα τα keyboards συνδεονται με smartTV? Η ειναι μονο για tvbox?

Εχει δοκιμασει κανενας να τα συνδεσει με smarttv LG η samsung?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1280

  • makis1024

    553

  • ath156

    1784

Καταρχάς σ' ευχαριστώ. Το δοκίμασα με επιτυχία σε ταινίες...όμως έβγαλε error με το που ξεκίνησε σε live streaming και σε Youtube videos ενώ μου έγραψε ότι ολοκληρώθηκε το κατέβασμά τους, τα αρχεία δεν υπήρχαν πουθενά εκεί που του είχα ορίσει να σώνει.

 

στο ειπα σε live streaming δεν το ειχα δοκιμασει αφου το δοκιμασες και δεν πιανει, μια τελευταια προσπαθεια ψαξε για το dreamcatcher addon μηπως και... αν οχι τοτε μονο με video capture απο pc ή zidoo x9s που εχει hdmi in ή παρομοιο μηχανακι με hdmi in.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν μας είπε κάποιος εάν η εταιρία που βγάζει το Box ''MECOOL BB2 Android 6.0 Amlogic S912 Octa Core KODI 17.0'' θεωρείται ισάξια εταιρία και αξιόπιστη όπως ή γνωστή σε όλους μας Beelink .Ή είναι μια από τις χιλιάδες εταιρίες που ξεφυτρώνουν μια φορά και βγάζουν ένα αντίγραφο Box και εξαφανίζονται μετά.!!!!

Το ότι δεν έχει κουμπί (On-Off) το beelink gt1 , το επιβεβαίωσε η ίδια η gearbest σε απάντηση σχολείου της σε υποψήφιο πελάτη.

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα X9 4K Amlogic S905X για έναν φίλο και υπάρχουν 2 θεματάκια.

Το ένα είναι ότι το miracast λαγκάρει. Βέβαια αυτό δεν είναι ιδιαίτερο ζήτημα.

Το άλλο πρόβλημα είναι ότι κάθε φορά που ανοίγει το tv box η γλώσσα γυρνάει στα κινέζικα και χάνει και ημερομηνία και ώρα. Το tv box είναι συνέχεια στην πρίζα οπότε δεν χάνει ρυθμίσεις για τέτοιο λόγο.

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει το πρόβλημα και σε άλλα tv box μήπως υπάρχει καμία λύση?

 

Κατά τα άλλα η συσκευή φαίνεται μια χαρά για τα λεφτά της.

Link to comment
Share on other sites

στο ειπα σε live streaming δεν το ειχα δοκιμασει αφου το δοκιμασες και δεν πιανει, μια τελευταια προσπαθεια ψαξε για το dreamcatcher addon μηπως και... αν οχι τοτε μονο με video capture απο pc ή zidoo x9s που εχει hdmi in ή παρομοιο μηχανακι με hdmi in.

κάποια παράπονα διάβαζα για αυτο και ιδιαίτερα για το προηγούμενο μοντέλο που αφορούσαν το steaming, την ποιότητα εγγραφής, δεν θυμάμαι τι και πως αλλα θυμάμαι ότι μίλαγαν για χαμηλό bitrate, 6Mbit για 1080.

Και ίσως τα 6 να αφορούν το τελευταίο μοντέλο και να είναι βελτιωμένα σε σχέση με το παλιό

Ισως στα comments του κουτιού που αναφέρεις στο cnx

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω καταντάει κουραστικό αλλά αυτά τα μη root υπάρχει πιθανότητα να παίζουν nova go;

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στο ειπα σε live streaming δεν το ειχα δοκιμασει αφου το δοκιμασες και δεν πιανει, μια τελευταια προσπαθεια ψαξε για το dreamcatcher addon μηπως και... αν οχι τοτε μονο με video capture απο pc ή zidoo x9s που εχει hdmi in ή παρομοιο μηχανακι με hdmi in.

Χωρίς να το δοκιμάσω το Dreamcatcher, στην περιγραφή του γράφει: "Downloads the file (video or music) currently playing. This does not work for live streams." Άρα δεν δουλεύει σε live streaming. Σ' ευχαριστώ πάλι πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν μας είπε κάποιος εάν η εταιρία που βγάζει το Box ''MECOOL BB2 Android 6.0 Amlogic S912 Octa Core KODI 17.0'' θεωρείται ισάξια εταιρία και αξιόπιστη όπως ή γνωστή σε όλους μας Beelink .Ή είναι μια από τις χιλιάδες εταιρίες που ξεφυτρώνουν μια φορά και βγάζουν ένα αντίγραφο Box και εξαφανίζονται μετά.!!!!

Το ότι δεν έχει κουμπί (On-Off) το beelink gt1 , το επιβεβαίωσε η ίδια η gearbest σε απάντηση σχολείου της σε υποψήφιο πελάτη.

 

Στο freaktab στο τμημα s912 εχει θεμα για το 'MECOOL BB2 δεν ειναι γνωστη εταιρια, απο οτι ειπε ενα μελος κρασαρει το spmc.

Το ότι δεν έχει κουμπί (On-Off) το beelink gt1 δεν βλεπω που ειναι το αρνητικο αφου θα εχεις επιλογη να το σβηνεις απο το τ/χ, και οταν βγει ρουτ με το καλο θα εχεις επιλογη να το σβηνεις με εφαρμογες reboot,

τωρα αν εννοεις οτι θα μενει στο standby τοτε με μια πριζα με διακοπτη On-Off παλι κανεις την ιδια δουλεια παντως απο οτι ειδα κανενα s912 δεν εχει κουμπι On-Off

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Το bb2 έπρεπε κανονικά να το έχω αλλα ότι έρχεται με nl μαμιεται.

Λογικά την Τετάρτη... ισως το έχω.

Το smbc είναι λειτουργικό η app τι ακριβώς κερδίζω με αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Στο freaktab στο τμημα s912 εχει θεμα για το 'MECOOL BB2 δεν ειναι γνωστη εταιρια, απο οτι ειπε ενα μελος κρασαρει το spmc.

 

Το ότι δεν έχει κουμπί (On-Off) το beelink gt1 δεν βλεπω που ειναι το αρνητικο αφου θα εχεις επιλογη να το σβηνεις απο το τ/χ, και οταν βγει ρουτ με το καλο θα εχεις επιλογη να το σβηνεις με εφαρμογες reboot,

 

τωρα αν εννοεις οτι θα μενει στο standby τοτε με μια πριζα με διακοπτη On-Off παλι κανεις την ιδια δουλεια παντως απο οτι ειδα κανενα s912 δεν εχει κουμπι On-Off

 

 

 

Εγώ εδώ στο βίντεο,μετά το 7ο λεπτό έχει ότι από την μπάρα κάτω μπορείς να κάνεις Shoutdown,sleep ή reboot.

Που είναι το διαφορετικό από το κλείσιμο,το ότι δεν πατάς κουμπί;

Και το mini που είχα έτσι έκλεινε

https://youtu.be/onIOv8ZzUPE

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Το bb2 έπρεπε κανονικά να το έχω αλλα ότι έρχεται με nl μαμιεται.

Λογικά την Τετάρτη... ισως το έχω.

Το smbc είναι λειτουργικό η app τι ακριβώς κερδίζω με αυτο?

Είναι μια πιο ελαφριά έκδοση του kodi, συνήθως αυτό τρέχουν όσοι έχουν raspberry pi.

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα μια ερώτηση. Επειδή είμαι νέος στον χώρο των tv boxes και τού kodi καί επειδή θέλω να πάρω για τους γονείς μου ένα tv box για να βλέπουν ταινίες σειρές κλπ μέσω kodi ποιο θα μου προτείνεται και αν υπάρχει η δυνατότητα αγοράς από Ελλάδα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα μια ερώτηση. Επειδή είμαι νέος στον χώρο των tv boxes και τού kodi καί επειδή θέλω να πάρω για τους γονείς μου ένα tv box για να βλέπουν ταινίες σειρές κλπ μέσω kodi ποιο θα μου προτείνεται και αν υπάρχει η δυνατότητα αγοράς από Ελλάδα

Διάβασε στις πίσω σελίδες

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

@xloupas , @nik1975, σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις, άρα ευτυχώς που δεν ακύρωσα την παραγγελία μου για το ''beelink gt1'' που έχω κάνει.

- Πάντως αν δείτε στο ''MECOOL BB2'' τις τεχνικές δυνατότητες συμβατότητας για το (video και τον ήχο), έχει ποιο πολλά πρότυπα από το ''beelink gt1''. Είναι αυτό όμως δυνατόν να έχουν τόσες μεγάλες διαφορές.!!!

- Παρακαλώ ξέρει κάποιος να μου πει εάν εμφανίζουν στοίχους μουσικής , δηλαδή αν είναι συμβατές οι εφαρμογές (Spotify - Musixmatch) στο ''beelink gt1'' , διότι λογικά το Musixmatch player που κάνει τα ''on the fly lyrics'' είναι για Android και Apple λειτουργικά.

@drdedus , Καλώς να σου έρθει το ''MECOOL BB2'' και περιμένουμε εντυπώσεις (από τον ανταγωνιστή του ''beelink gt1'').

Edited by geord211
Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

@xloupas , @nik1975, σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις, άρα ευτυχώς που δεν ακύρωσα την παραγγελία μου για το ''beelink gt1'' που έχω κάνει.

- Πάντως αν δείτε στο ''MECOOL BB2'' τις τεχνικές δυνατότητες συμβατότητας για το (video και τον ήχο), έχει ποιο πολλά πρότυπα από το ''beelink gt1''. Είναι αυτό όμως δυνατόν να έχουν τόσες μεγάλες διαφορές.!!!

- Παρακαλώ ξέρει κάποιος να μου πει εάν εμφανίζουν στοίχους μουσικής , δηλαδή αν είναι συμβατές οι εφαρμογές (Spotify - Musixmatch) στο ''beelink gt1'' , διότι λογικά το Musixmatch player που κάνει τα ''on the fly lyrics'' είναι για Android και Apple λειτουργικά.

@vrwmiaris , Καλώς να σου έρθει το ''MECOOL BB2'' και περιμένουμε εντυπώσεις (από τον ανταγωνιστή του ''beelink gt1'').

εννοείς τον dr,beelink επέλεξα

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωτω με την τελευταία αναβάθμιση του mini m8s ii, τι γίνετε?

Κανεις δεν το έχει?

Εγώ το περιμένω από Δευτέρα. Θα δω και ενημερώνω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε όλες τις αναβαθμίσεις εκτός απο του Σεπτεμβρίου.

Κάτι δεν πήγε καλά σε εμένα αλλά και σε άλλον εδώ μέσα.

 

Μου κάνει εντύπωση πάντως νόμιζα ότι ειναι διαδεδομένο μετά τις τελευταίες προσφορές..

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εγώ!

Πρίν 4 μέρες μου ήρθε!!Τι πρέπει να κοιτάξω?Όλα άψογα εώς τώρα!!

Ξαναρωτω με την τελευταία αναβάθμιση του mini m8s ii, τι γίνετε?

Κανεις δεν το έχει?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρωτήσει και εγώ πριν μερικές σελίδες σχετικά με την ενημέρωση που δεν περνάει στο mini m8 sII.

Σκέφτομαι να επικοινωνήσω πάλι με Banggood, μήπως και ξέρουν κάτι όπως την προηγούμενη φορά.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε όλες τις αναβαθμίσεις εκτός απο του Σεπτεμβρίου.

Κάτι δεν πήγε καλά σε εμένα αλλά και σε άλλον εδώ μέσα.

 

Μου κάνει εντύπωση πάντως νόμιζα ότι ειναι διαδεδομένο μετά τις τελευταίες προσφορές..

Εάν δίνει αυτή τη δυνατότητα οκ.Αλλά λογικά δεν θα μου βγάλει την τελευταία ενημέρωση άρα του Σεπτεμβρίου?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι χρηστης κυριως ios συσκευών,και αναφέρουμε συνεχώς ότι αυτό το box είναι root,το άλλο όχι,ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η διαφορά του ενός με του άλλου,δεν μπορούμε δηλαδή να τα αναβαθμισουμε,τι ακριβώς συμβαίνει;

Ευχαριστώ

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι χρηστης κυριως ios συσκευών,και αναφέρουμε συνεχώς ότι αυτό το box είναι root,το άλλο όχι,ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η διαφορά του ενός με του άλλου,δεν μπορούμε δηλαδή να τα αναβαθμισουμε,τι ακριβώς συμβαίνει;

Ευχαριστώ

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Το root ειναι οτι και το jailbreak στο ios .Υπάρχουν προγράμματα που χρειάζεται να είσαι Root για να λειτουργήσουν και λίγα που δεν λειτουργούν εάν εισαι Root...

Link to comment
Share on other sites

Το root ειναι οτι και το jailbreak στο ios .Υπάρχουν προγράμματα που χρειάζεται να είσαι Root για να λειτουργήσουν και λίγα που δεν λειτουργούν εάν εισαι Root...

 

 

 

Ωραία,άρα αν ένα box είναι root,εγώ δεν μπορώ να το αναβαθμίσω ή δεν μπορώ να το αναβαθμίσω,δεν θα μου παίζει;

Δώσε μου ένα δύο παραδείγματα τι παίζει το root αν μπορείς

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by nik1975
Link to comment
Share on other sites

Ωραία,άρα αν ένα box είναι root,εγώ δεν μπορώ να το αναβαθμίσω ή δεν μπορώ να το αναβαθμίσω,δεν θα μου παίζει;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Ολα ειναι σχετικα,και αναλογα παντα με ποιο μηχανακι εχεις.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...