Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρελαβα σημερα το Tronsmart Pavo M9 και πρωτη μερα μου κανει κολπα.

 

Ανοιγω τη πρωτη φορα το Kodi κρασαρει η οθονη βγαζει πρασσινες γραμμες παντου και κολανε τα παντα..

αναγκαζομαι να το κλεισω απο πισω με το κουμπι... μετα δε ανοιγει.... κανενα μπλε φωτακι που υπηρχε δε αναβε.....

μετα απο πολλαπλες προσπαθειες ξανα ανοιξε το μπλε φωτακι ανοιξε το μηχανημα .. κατεβαζω απο το playstore το facebook

ειμαι 2 λεπτα μεσα ξανα crasharei πρασινες γραμμες.... το κλεινω απο πισω.. κ τωρα παλι δε ανοιγει με τιποτα....

 

Ρε κινεζοι... καθιστε καλα ρε!

 

Μηπως θελει κανα καινουργιο firmware?

 

Έχω ένα mxiii εδώ και 3 μήνες περίπου και πρέπει να τα έπαιξε η θύρα hdmi. Έχει τύχει σε κάποιον άλλον?

Έχω αλλάξει 3 καλώδια, το έχω δοκιμάσει σε άλλη τηλεόραση αλλά τίποτα. Θα το πάω σε κάποιον ηλεκτρονικό μήπως καταφέρει και το φτιάξει.

Επίσης το συνδέω στη θύρα με τα τρία χρωματιστά καλώδια (κόκκινο, κίτρινο, άσπρο) και παίζει αλλά δεν ανοίγει το kodi ενώ browsing π.χ μπορώ να κάνω.

 

 

Τελικα το ταπεινο μου cs968 αποδειχθηκε η καλυτερη επιλογη.:):):):):)

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το ταπεινο μου cs968 αποδειχθηκε η καλυτερη επιλογη.:):):):):)

Άλλος ένας εδώ κάτοχος που το έχω να δουλεύει 24/7 εδώ και ένα χρόνο χωρίς κανένα θέμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας εδώ κάτοχος που το έχω να δουλεύει 24/7 εδώ και ένα χρόνο χωρίς κανένα θέμα.

 

Mια απο τα ιδια και το ειχα παρει απο το ελεεινο merimobiles αλλα τελικα το μηχανημα αποδειχτηκε σκυλι, βεβαια να πω την αληθεια το μονο που του εκανα μολης ηρθε ηταν ρουταρισμα και xbmc. τωρα τελευταια του περασα το kodi με της οδηγιες μεσα απο το φορουμ και μαμαη το μηχανημα.:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια παρομοια περιπτωση κανεις με Tronsmart Οποιοδηποτε μοντελο να μη αναβει το μπλε λαμπακι αλλα να αναβει το λαμπακι του ethernet?

 

Δηλαδη να υπαρχει τροφοδοσια αλλα το κουμπι του power on να μη νιωθει κ να μη ανοιγει το tv box?

 

Το εκλεισα απο πισω απο το διακοπτακι επειδη κολλησε... τι brickare τωρα? Τοσο ευκολα? Σημερα το πηρα ουτε το καφε μου δε προλαβα να τελειωσω και τα παιξε.... τα μυαλα μου πονανε !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γι αυτό έχω επιλέξει να μην κάνω παρουσιάσεις σε tronsmart. Είναι προβληματικά και σημειωτέων οτι η tronsmart έχει το geekbuying

Σοβαρά? Τώρα εξηγείται γιατί το geek τα προωθεί τόσο πολύ τα συγκεκριμένα. Γιατί μου είχε φανεί περίεργο τόσο πολύ promotion.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας

έχω το beelink i one 818 εδω και 1 μήνα το οποίο το χρησιμοποιώ μόνο για kodi.

θέλω να του περάσω το firmware από την αρχή μπας και στρώσει γιατί μου κάνει κάτι κόλπα και κολαει στο άσχετο και πρέπει να το βγάλω απο το ρεύμα , γνωρίζει κάποιος μήπως που μπορώ να βρω το official firmware ? η ακόμα καλύτερα κάποιο ξενο forum που μπορώ να ψάξω μόνος μου για οδηγίες etc?

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη σε καποια σχολια,μην υπερβαλουμε σε δραματικο βαθμο....δεν θαβουμε απλα για να θαψουμε.....καλη η διαφημηση καποιων αλλα ας βαλουμε και καποια ορια.......φιλικα παντα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα cs968 tv box και θελω να μπορω να το χειριστω απο το κινητο μου.

Στην ουσια μια εφαρμογη τυπου teamviewer.

Υπαρχει καποια προταση που να δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, ψαχνω 1 Android TV Box, με το οποιο θα μπορω να βλεπω ζωντανα παιχνιδια ποδοσφαιρου.. η τηλεοραση που εχω δεν ειναι hd, ειναι της περασμενης δεκαετιας, υπαρχει καποιο Android TV Box το οποιο μπορει να εφαρμοζει?? επισης δεν ειμαι λατρεις της τεχνολογιας, αρα θα ηθελα κατι απλο στην εγκατασταση, η λειτοργια του γινεται απλως με τη χρηση ιντερνετ? υπαρχει κατι στα πλαισια αυτα που αναφερω πιο πανω? Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τηλεόραση του 2004 είχα αλλά ήταν τελείως μούφα με το μποξ. Αγόρασα καινούργια αφού είχα τη δυνατότητα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου προτεινετε καποια tv box, με τα οποια βλεπω ζωντανα ποδοσφαιρο? καθε tv box λειτουργα με ιντερνετ παντα? αν ναι σε τι ταχυτητες ειναι το ιδανικο? ρωταω γιατι εχω 2Mbps ταχυτητα. παρακαλω κατατοπιστεμε οσο το δυνατο περισσοτερο, γιατι θελω να κανω την αγορα αμεσα
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου προτεινετε καποια tv box, με τα οποια βλεπω ζωντανα ποδοσφαιρο? καθε tv box λειτουργα με ιντερνετ παντα? αν ναι σε τι ταχυτητες ειναι το ιδανικο? ρωταω γιατι εχω 2Mbps ταχυτητα. παρακαλω κατατοπιστεμε οσο το δυνατο περισσοτερο, γιατι θελω να κανω την αγορα αμεσα

για streaming Με 2Mbps δεν έχεις ελπίδες....από buffering σε buffering θα πας ...για να λειτουργήσει ΌΧΙ δεν θέλεις Internet ΑΛΛΑ για όλα τα καλούδια χρειάζεται να έχεις... να προσέξεις μνήμη ram να έχει 2 gb τουλάχιστον rom 8gb(τα θεωρώ λίγα ..πήγαινε για 16gb) cpu,gpu

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Για το streaming συμφωνώ, με 2Mbps θα έχεις θέμα, θες τουλάχιστον 5-6. Οσο για την Rom, αν το θέλει απλά για streaming με 8GB καλύπτεται, τα 16 είναι υπερβολή νομίζω και ανεβάζουν την τιμή.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια, αρα παω για 8Mbps.Οσο αφορα το tv box δωστεμου μερικες επιλογες με ευκολες στη χρηση(γιατι απο τεχνολογικα δεν εχω ιδεα) και μεχρι 65ευρω αν ειναι δυνατο το μαξιμουμ

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.aliexpress.com/store/product/XBMC-Fully-Loaded-Original-Q7-MK888-CS918-Quad-core-1G-8G-RK3188-Android-TV-BOX-smart/603688_1956743437.html

 

με το πιο πανω ειμαι καλυμενος η χρειαζομαι κατι αλλο για tv και ζωντανους αγωνες

Link to comment
Share on other sites

Παλιό μεν αλλά σύμφωνα με τους κατόχους του είναι καλό και αξιόπιστο.

 

Αν σε ενδιαφέρει

- περιήγηση στο ιντερνετ

- να βλέπεις ταινίες που έχεις κατεβάσει (προτίμησε 720p γιατί στα 1080p ΙΣΩΣ έχεις σπασίματα)

- να παίζεις παιχνιδάκια χωρίς μεγάλες απαιτήσεις σε hardware

είναι μια χαρά.

 

Με 2mbps γραμμή όμως δεν πρόκειται να δεις αγώνες σε streaming.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου προτεινηςκαποιο tv box, ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παλιό μεν αλλά σύμφωνα με τους κατόχους του είναι καλό και αξιόπιστο.

 

Αν σε ενδιαφέρει

- περιήγηση στο ιντερνετ

- να βλέπεις ταινίες που έχεις κατεβάσει (προτίμησε 720p γιατί στα 1080p ΙΣΩΣ έχεις σπασίματα)

- να παίζεις παιχνιδάκια χωρίς μεγάλες απαιτήσεις σε hardware

είναι μια χαρά.

 

Με 2mbps γραμμή όμως δεν πρόκειται να δεις αγώνες σε streaming.

 

μπορεις να μου προτεινηςκαποιο tv box, ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παλιό μεν αλλά σύμφωνα με τους κατόχους του είναι καλό και αξιόπιστο.

 

Αν σε ενδιαφέρει

- περιήγηση στο ιντερνετ

- να βλέπεις ταινίες που έχεις κατεβάσει (προτίμησε 720p γιατί στα 1080p ΙΣΩΣ έχεις σπασίματα)

- να παίζεις παιχνιδάκια χωρίς μεγάλες απαιτήσεις σε hardware

είναι μια χαρά.

 

Με 2mbps γραμμή όμως δεν πρόκειται να δεις αγώνες σε streaming.

 

http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Sale-CS918-Plus-Smart-Android-TV-Box-RK3288-Quad-Core-Cortex-A17-XBMC-2GB-RAM/603688_32319766028.html

http://www.aliexpress.com/store/product/Vensmile-M8S-Android-TV-Box-Amlogic-S812-Chip-4K-2G-8G-XBMC-Dual-band-2-4G/603688_32323294047.html

γενικά όπως έγραψα να έχει 2gb ram ...rom(σκληρός) 8gb η ποιο πάνω σε cpu(επεξεργαστή κάτι σε rk3288 η Amlogic S812...)

....με βάση αυτά θα βρεις κάτι στα χρήματα που διαθέτεις...

Link to comment
Share on other sites

http://www.gearbest.com/tv-box/pp_67822.html

 

μετα απο μια μελετη που εκανα αποφασισα να παρω το πιο πανω tv box, απλως θα ηθελα να μου πειτε αν τηρει αυτα που θελω δηλ live αγωνες, τηλεοραση και αν εφαρμοζει σε τηλεοραση που ειναι της περασμενης δεκαετιας, ευχαριστω για την υπομονη σας

Edited by billys13blue
Link to comment
Share on other sites

http://www.gearbest.com/tv-box/pp_67822.html

 

μετα απο μια μελετη που εκανα αποφασισα να παρω το πιο πανω tv box, απλως θα ηθελα να μου πειτε αν τηρει αυτα που θελω δηλ live αγωνες, τηλεοραση και αν εφαρμοζει σε τηλεοραση που ειναι της περασμενης δεκαετιας, ευχαριστω για την υπομονη σας

 

Το συγκεκριμένο μου έκαψε σε δύο μήνες κάρτα γραφικών =άχρηστο. Μπορεί και να έτυχε,δε θα το ξαναεπαιρνα.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τα χαρακτηριστικά που γράφει το gearbest με αυτό το tv box θα μπορείς να βλέπεις αγώνες και θα μπορέσεις να το συνδέσεις σε παλιά τηλεόραση.

 

Το tv box θα μπορεί να τα κάνει αλλά με τη σύνδεση που έχεις δεν θα τα καταφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

http://www.gearbest.com/tv-box/pp_67822.html

 

μετα απο μια μελετη που εκανα αποφασισα να παρω το πιο πανω tv box, απλως θα ηθελα να μου πειτε αν τηρει αυτα που θελω δηλ live αγωνες, τηλεοραση και αν εφαρμοζει σε τηλεοραση που ειναι της περασμενης δεκαετιας, ευχαριστω για την υπομονη σας

 

Θα σου έλεγα μακρυά απο το mx|||, το εχω 2 μήνες εχει απο την αρχή τρελό προβλημα με το ιντερνετ.

Εκεί που εχει σημα είτε με Ethernet είτε με wifi ξαφνικά κόβεται εντελώς το σημα.

Εχω δοκιμάσει τα πάντα ειναι προβληματικό και ουσιαστικά άχρηστο.

Τι να πω,μπορεί να έτυχε σε μένα....

Link to comment
Share on other sites

https://www.google.com/search?q=hdmi+%CF%83%CE%B5+svga&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CB0QsARqFQoTCNbWvIHavccCFcG1Ggod6V0JOA&biw=1366&bih=610#tbm=isch&q=hdmi+%CF%83%CE%B5+scart&imgrc=Lnp76FZhnKqeWM%3A

απο τη στιγμη που βρισκω ενα τετοιο καλωδιο θα μπορω να συνδεσω τη τηλεοραση μου που ειναι περασμενης δεκαετιας με οποιοδηποτε tv box η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Αφαιρέθηκαν οσα ποστ δεν σχετίζονται με το θέμα μας.

Υπάρχει ειδικό thread σχετικά με το ιντερνετ και τις διάφορες υπηρεσίες.

Συνεχίζουμε on topic :)

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εαν ψαχνει καποιος μηχανακι με windows,θα προτεινα το pipo x7s,τσεκαρισμο εδω και 2 μηνες,ΑΨΟΓΟ πραγματικα,ειδικα τωρα που πηρε και τα 10ρια πεταει........:)

Εαν θελει και ο φιλος που ειχε ποσταρει τον τροπο για να γεμισουμε paypal (απο το insomnia) ας στειλει ενα pm διοτι σβηστηκε το μυνημα του....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...