Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ

 

2020-2021.jpg

 

Δείτε και το σχετικό βιντεάκι : https://mega.nz/file/FpEDjYLa#s-9GQ2ECiq6040uP2Igp6JqVtcpm_iuuXeLWQqXNBI8

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

παρέλαβα Εχθές 12:30.

Α ρε γάτε αν ποστάρες 5-6 ώρες πριν θα το είχα σώσει και θα μπορούσα να φλασάρω ότι ήθελα.

Πάντως από το λίγο που τον δούλεψα πάει σφαίρα και η θερμοκρασία είναι μία χαρά

 

Αχ...

Που να .... ξερα !

Τεσπα....

Καλως ηρθες ... στο club !

Και οπως λεει ο σοφος λαος μας ...

Shit ....happens !!! :lol::lol::lol:

Ευτυχως το μποξακι εχει οπως θα διαπιστωσεις ενα απο τα καλυτερα λογισμικα ... και επειδη το ανοιξα και μεσα και ενα αρκετα προσεγμενο hardware !

Θεωρητικα παντως οτι αλλο και να δοκιμαζαμε παλι Ugoos θα ... ηταν ! ;)

Αφου οτι custom λογισμικο κυκλοφορει αρχιζει και τελειωνει ... εκει !

Αλλα οπως ειπα .... ετσι για το γ...το !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Τι λαθος κανω και σε mibox 3 το ertflix ενω γινεται κανονικα εγκατασταση μολις παω να πατησω να δω κατι αστραπιαια παει στον player του και μετα ξανα στο μενου που ημουν στην επιλογη του επεισοδίου ?

Σαν να μην ξεκινάει τα βίντεο κανει

 

Χρονια πολλα και καλη χρονια σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Τι λαθος κανω και σε mibox 3 το ertflix ενω γινεται κανονικα εγκατασταση μολις παω να πατησω να δω κατι αστραπιαια παει στον player του και μετα ξανα στο μενου που ημουν στην επιλογη του επεισοδίου ?

 

Σαν να μην ξεκινάει τα βίντεο κανει

 

 

 

Χρονια πολλα και καλη χρονια σε όλους

και στο δικό μου nvidia shield το ίδιο κάνει

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατάσταση ERTFLIX και εγκάσταση παλαιότερης έκδοσης πριν την 1.6 και απενεργοποίηση της αυτόματης ενημέρωσης από playstore για την συγκεκριμένη εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

σωστός.προσωπικα καίγομαι ωρες, μέρες σε reviews πριν την αγορά οτιδήποτε.Ετσι έκανα και με το vorke Z6 και δε το μετάνιωσα και ας πέρασαν σχεδόν 3 χρόνια ακόμα σκύλος μαύρος!!!

 

Συμφωνώ για το Ζ6 ,όπως και το Plus . Άψογα κουτάκια και απροβλημάτιστα.

Καλή χρονιά .

Link to comment
Share on other sites

Η λύση που λες είναι ουσιαστικά η έκδοση 1.6 (25/11/2020) όπως έχουμε ήδη πει. Δεν ξέρω σε εσάς, αλλά σε εμένα παρόλο που εγκαταστάθηκε μετά δεν εμφανιζόταν στις εγκατεστημένες, αλλά έπρεπε να την ψάξεις από τα Settings-Εφαρμογές.

Τέλος πάντων κατά την γνώμη μου η καλύτερη λύση είναι η εγκατάσταση σε KODI ενός Ελληνικού build που πάντοτε μέσα έχει και την ERTflix;)

Καλή Χρονιά.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχετε το H96 max X3 ή το HK1 Box και θέλετε να του αλλάξετε το bootanimation σε αυτό που πράγματι έχετε ή σε άλλο (οποιαδήποτε custom rom και να έχετε) κατεβάστε:

1. Για το H96 max X3 : https://mega.nz/file/wkUCDbCC#iSuqWR1sueAJpulZNct8r6noMD-U-miZ8RuJED0FV20

2. Για το HK1 Box : https://mega.nz/file/hlcXzC6I#fReE3dtgN0TwLKyYeKmM_63GSjb46WA8O-JU3djqrMY

Για οποιοδήποτε μποξάκι και να έχετε και με οποιαδήποτε ρομ, εάν θέλετε να βάλετε το bootanimation των ugoos :

https://mega.nz/file/U8NX0SwR#CHqR_y308qGyFbxoBUzGZQWntfg96zt5iOOV5VYUHhw

 

Χρησιμοποιείτε ένα προσωρινό TWRP, εγκαθιστάτε το zip αρχείο που θέλετε (καλό είναι να το κάνετε για σιγουριά 2 συνεχόμενες φορές -εγκατάσταση-back-εγκατάσταση2η) και αυτό είναι.

Καλή Χρονιά σε όλους.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ σε όλους.

Γιατι δεν μπορώ στο tv box να εγκαταστήσω παλιότερη έκδοση του firefox; Τραγική η τελευταια ενημέρωση του για tv box,αφήστε που κατήργησε σχεδόν ολα τα πρόσθετα.

Προχτες μου ήρθε ενημέρωση στο gt king και μου έσβησε την sd coreelec άντε πάλι ψάξιμο.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ σε όλους.

Γιατι δεν μπορώ στο tv box να εγκαταστήσω παλιότερη έκδοση του firefox; Τραγική η τελευταια ενημέρωση του για tv box,αφήστε που κατήργησε σχεδόν ολα τα πρόσθετα.

Προχτες μου ήρθε ενημέρωση στο gt king και μου έσβησε την sd coreelec άντε πάλι ψάξιμο.

 

Καλη χρονια και σε σενα. Πως εσβυσε την sd? εισαι σιγουρος.? Για να κανει αναβαθμηση δεν εχεις καρτα μεσα .

Αν θελεις καλυτερη εικονα και πιο γρηγορο king βαλε spartan rom .

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ σε όλους.

Γιατι δεν μπορώ στο tv box να εγκαταστήσω παλιότερη έκδοση του firefox; Τραγική η τελευταια ενημέρωση του για tv box,αφήστε που κατήργησε σχεδόν ολα τα πρόσθετα.

Προχτες μου ήρθε ενημέρωση στο gt king και μου έσβησε την sd coreelec άντε πάλι ψάξιμο.

Πιθανότατα δεν έκανε αυτό που λες στην κάρτα sd, αλλά χρειάζεται να επαναλάβεις την διαδικασία για να "φορτώνει" την κάρτα.

Εγκατέστησε το "Terminal Emulator" και γράψε εκεί "reboot update". Περίμενε να κάνει επανεκκίνηση και πες εάν όλα είναι όπως πριν με το coreelec;)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με αυτη την εφαρμογή του ERTFLIX ρε παιδιά ξέρει κανείς κάτι;

Ακόμα δεν δουλεύει........

 

Η εκδοση 1.4 δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με αυτη την εφαρμογή του ERTFLIX ρε παιδιά ξέρει κανείς κάτι;

Ακόμα δεν δουλεύει........

1. Κατέβασε αυτή την έκδοση https://mega.nz/file/MN9gkbrL#g1JzwfeXxSHwxOcNaSaB6km9IMYILRrDkNkEuDXy-fY και ενημέρωσε εάν δουλεύει σε εσένα.

2. ή βάλε ελληνικό build στο KODI και "καθάρισες";)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το μποχ της xiaomi μετά την αναβάθμιση η εφαρμογή iptv smarters pro κολλάει σε όποιο κανάλι και να επιλέξεις κολλάει. Τι μπορώ να κανω?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν στο κάνει μόνο στο iptv smarters , εκκαθάριση δεδομένων εφαρμογής και δοκιμάζεις ξανά, αφού βάλεις ξανά M3U url, Εάν δεν στρώσει , απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση του smarters. Εάν δεν στρώσει , δοκίμασε την ίδια εφαρμογή στο κινητό , εάν δουλεύει κανονικά , δεν φταίει ο server. Αλλά το box ή καλύτερα η Ρομ του box. Όταν λες αναβάθμιση εννοείς σε Pie του mi box s ή αναβάθμιση του iptv smarters; Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ σε όλους.

Με τα πολλα αποφαφσισα και εγω να εγκαταστησω στο Η96ΜΑΧ Χ3 4/64 το τελευταιο coreelec 9.2.5 σε usb flash εκδοση 3.0 που ειχα αχρησιμοποιητο. Βρηκα την εκδοση generic και την εγκατεστησα με το rufus απο WIN10 , εκανα copy και το σωστο αρχειο dtb.img απο το device tree μετονομαζοντας το , και με την μεθοδο της οδοντογλυφιδας το σηματακι CE εμφανιστηκε.

Στην συνεχεια εκανα και restore ενα backup του ΚΟDI 18.9 απο αλλη android συσκευη με το BACKUP addon..

Μετα απο αρκετη χρηση του ειδα οτι εχει μονο καλα :

-Σωστο auto frame rate switch οπως και στο αντροιντ (εκει μονο μεσω AFRD)

- Σειρες-ταινιες τελεια οπως και στο αντροιντ

-Kαλυτερο deinterlacing σε IPTV χωρις σπασιματα

-Χρηση του τηλεχ/ρIου της tv -Sony xf9005 μεσω ΗDMI-CEC χωρις καμια ρυθμιση.

Επισης χρηση της YATSE app -ελεγχος απο το κινητο

-Επιτελους ΝΕΤΦΛΙΞ σε 1080 (μεχρι 3 Μbps ροες- παραπανω δεν μπορει ο 905Χ3).

Το αντροιντ μεχρι 540 επετρεπε

-Δεν δοκιμασα digital format ηχου γιατι εχω παλιο ηχοσυστημα , μεχρι

DD και DTS - ολα καλα εκει.

Θα ηθελα ομως την βοηθεια σας ωστε να μπορω να χρησιμοποιω το factory

remote που δεν δουλευει προς το παρον.

Επισης το δικο σας box με 905Χ3 στο νετφλιξ με coreelec μηπως μπορει να στριμαρει ροες με μεγαλυτερο bitrate γιατι καπου διαβασα οτι προηγουμενες εκδοσεις coreelec παιζουν και ροες με 6-7 Mbps χωρις προβλημα.

Edited by chriskan22

my tv boxes:X96 MAX X3 4/32, BEELINK KM2 , XIAOMI MI STICK 4K

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ σε όλους.

Με τα πολλα αποφαφσισα και εγω να εγκαταστησω στο Η96ΜΑΧ Χ3 4/64 το τελευταιο coreelec 9.2.5 σε usb flash εκδοση 3.0 που ειχα αχρησιμοποιητο. Βρηκα την εκδοση generic και την εγκατεστησα με το rufus απο WIN10 , εκανα copy και το σωστο αρχειο dtb.img απο το device tree μετονομαζοντας το , και με την μεθοδο της οδοντογλυφιδας το σηματακι CE εμφανιστηκε.

Στην συνεχεια εκανα και restore ενα backup του ΚΟDI 18.9 απο αλλη android συσκευη με το BACKUP addon..

Μετα απο αρκετη χρηση του ειδα οτι εχει μονο καλα :

-Σωστο auto frame rate switch οπως και στο αντροιντ (εκει μονο μεσω AFRD)

- Σειρες-ταινιες τελεια οπως και στο αντροιντ

-Kαλυτερο deinterlacing σε IPTV χωρις σπασιματα

-Χρηση του τηλεχ/ρIου της tv -Sony xf9005 μεσω ΗDMI-CEC χωρις καμια ρυθμιση.

Επισης χρηση της YATSE app -ελεγχος απο το κινητο

-Επιτελους ΝΕΤΦΛΙΞ σε 1080 (μεχρι 3 Μbps ροες- παραπανω δεν μπορει ο 905Χ3).

Το αντροιντ μεχρι 540 επετρεπε

-Δεν δοκιμασα digital format ηχου γιατι εχω παλιο ηχοσυστημα , μεχρι

DD και DTS - ολα καλα εκει.

Θα ηθελα ομως την βοηθεια σας ωστε να μπορω να χρησιμοποιω το factory

remote που δεν δουλευει προς το παρον.

Επισης το δικο σας box με 905Χ3 στο νετφλιξ με coreelec μηπως μπορει να στριμαρει ροες με μεγαλυτερο bitrate γιατι καπου διαβασα οτι προηγουμενες εκδοσεις coreelec παιζουν και ροες με 6-7 Mbps χωρις προβλημα.

Κατέβασε και αντέγραψε τα αρχεία που έχω από το δικό μου installation του coreelec (Δεν χρειάζονται όλα, αλλά καλύτερα αντέγραψέ τα όπως είναι). Για να τα αντιγράψεις στο κρυφό αρχείο ".config" από τον υπολογιστή σου χρησιμοποίησε το WINSCP :

https://winscp.net/eng/download.php

**** αρχεία στην sd κάρτα μου:https://mega.nz/folder/8odH0IJC#k0OGf1iv1Gz66Dk7asFqSA

Έτσι θα φτιάξει και το original remote control και η οθονίτσα. (πιθανόν εάν θυμάμαι καλά να πρέπει να ενεργοποήσεις και το VXD driver μέσα στο coreelec).

Τέλος μετά από όλα αυτά πήγαινε και στο “System-Coreelec-Hardware-Inject BL301 Blob” και ενεργοποίησέ το και αυτό. Έτσι θα μπορείς να ανοίγεις/κλείνεις το coreelec με το original remote:);)

 

edit: Το WINSCP δεν χρειάζεται να το εγκαταστήσετε. Κάνετε ένα προσωρινό φάκελο και εκεί αποσυμπιέζετε το zip αρχείο της portable έκδοσης. Τρέχετε το exe αρχείο του WINSCP και εκεί δίνετε ως "Host name" την διεύθυνση που έχει το κουτί σας στο δίκτυο π.χ 192.168.2.7. Τέλος ως "user=root" & "password=coreelec".

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω το H96max x3 περίπου δύο εβδομάδες ,δεν έχω καταφέρει να αλλαξωrom

παρόλο που είχα πολύ μεγάλη βοήθεια από τον ath156.

Το πρόβλημα μου είναι τώρα ότι δεν παίζει βίντεο μέσω browser,chrome, Firefox ,brave κτλ.

Το YouTube και το Netflix παίζουν κανονικά.

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω;

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε , απεγκατάσταση Chrome και βάλε παλαιότερη έκδοση. Βάλε την 78.0.3904.96 Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

1. Κατέβασε αυτή την έκδοση https://mega.nz/file/MN9gkbrL#g1JzwfeXxSHwxOcNaSaB6km9IMYILRrDkNkEuDXy-fY και ενημέρωσε εάν δουλεύει σε εσένα.

 

2. ή βάλε ελληνικό build στο KODI και "καθάρισες";)

Ναι δούλεψεε την παλαιότερη έκδοση που κατέβασα από το λινκ που εδωσες!!!!

Σε υπέρ ευχαριστώ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω το H96max x3 περίπου δύο εβδομάδες ,δεν έχω καταφέρει να αλλαξωrom

παρόλο που είχα πολύ μεγάλη βοήθεια από τον ath156.

Το πρόβλημα μου είναι τώρα ότι δεν παίζει βίντεο μέσω browser,chrome, Firefox ,brave κτλ.

Το YouTube και το Netflix παίζουν κανονικά.

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω;

Καλημέρα.

1. Το θέμα του video σε browser είναι πολύ "δημοφιλές" επειδή φαίνεται ότι το έχουν μπλοκάρει σε πολλές περιπτώσεις στις νέες εκδόσεις. Δεν είναι θέμα ρομ;) Νομίζω ότι έχω ξαναδώσει παλιά έκδοση του Chrome που εκτός του ότι πρέπει να παίζει και βίντεο μπορείς να κάνεις και copy/paste. Δεν πρέπει να αφήσεις όμως να γίνει update;). Δοκιμάζεις και λες.https://mega.nz/file/Y1MXCa7Q#R-io2xriHVlnyp4atUhatPLzw5SQZyGLS6hcLkzqLvA

2. Όσον αφορά την ρομ πως και δεν μπόρεσες? Επειδή δεν θυμάμαι (μετά από τόσα μειλ με πολλούς) έχεις καλώδιο 1,8 μέτρα? Αυτή είναι η περίπτωση? Δοκίμασες και με sd κάρτα? Εάν θέλεις στείλε πάλι PM.

 

edit: Ά και τώρα που το θυμήθηκα. Πολλοί προτείνουν ως τέλεια λύση για βίντεο τον Samsung Internet Browser https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sec.android.app.sbrowser&hl=en&gl=US

Δεν βρήκα χρόνο να τον τεστάρω. Εάν θέλεις δοκιμάζεις και μας λες εάν πράγματι σου λύνει το πρόβλημα !!!:rolleyes:

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...