Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ έχω το GT1 το 2/16 χωρίς κανένα πρόβλημα από τότε που κυκλοφόρησε. Παρόλα αυτά χρειάζομαι και δεύτερο κουτάκι αφού αυτό θα πάει στο υπνοδωμάτιο. Προσανατολιζομαι σε κάποιο με s905x3 αλλά θα ήθελα να έχει και DDR4 ram. Ξέρετε κάποιο στα 60 ευρώ;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν και δεν εχει καμια πραγματικη διαφορα στην πραξη με αυτα τα 32bit λογισμικα ισως και το μοναδικο που εχει και ''επισημα'' ddr4 ειναι το Beelink GT1 MINI-2!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1277

  • makis1024

    550

  • ath156

    1779

Θέλω βοήθεια απο κάποιο γατονι γιατι θα το σπάσω (Vorke Z6/Tanix TX92) εντελώς ακανόνιστα,μου κάνει αποσυνδέσεις το ethernet.Τι εννοώ.Πχ μπορεί 5,6 μήνες ωνα είναι κομπλέ.Αν μετά το πιάσει η κρίση, πετάει τη σύνδεση ανα 15 δευτερόλεπτα σταθερά.Αν κάνω και καμιά επανεκκίνηση, πέφτει στη μία αποσύνδεση ανά λεπτό.Εχω δοκιμάσει τα πάντα,(reboot router,static ip,reset extender (το εχω εκεί συνδεμένο με καλώδιο) το extender στο wifi λειτουργεί άψογα.reset δεδομένων δικτύου, εγκατάσταση ξανά το firmware του extender (WA850RE) και η κατάσταση ίδια.Μονο f.reset το box δεν έκανα, γιατί δεν είμαι σε φάση τώρα..τι μπορεί να φταίει αν εξαιρέσουμε ότι χάλασε το box? κάποια root εφαρμογή να κάνει το θαύμα; χρειάζομαι το καλώδιο, γιατί με wifi οι online 1080p ταινίες κολλάνε.

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 Prime μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω στην κατοχή μου το gt king της beelink & αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Ενώ το έχω συνδέσει με το WiFi μου δεν μου κάνει mirror τα βίντεο από το YouTube. Το προηγούμενο tanix που είχα έκανε mirror το YouTube κανονικά χωρίς να ρυθμίσω κάτι εγώ. Στο gt king παίρνει κάποια ρύθμιση για να παίξει?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω βοήθεια απο κάποιο γατονι γιατι θα το σπάσω (Vorke Z6/Tanix TX92) εντελώς ακανόνιστα,μου κάνει αποσυνδέσεις το ethernet.Τι εννοώ.Πχ μπορεί 5,6 μήνες ωνα είναι κομπλέ.Αν μετά το πιάσει η κρίση, πετάει τη σύνδεση ανα 15 δευτερόλεπτα σταθερά.Αν κάνω και καμιά επανεκκίνηση, πέφτει στη μία αποσύνδεση ανά λεπτό.Εχω δοκιμάσει τα πάντα,(reboot router,static ip,reset extender (το εχω εκεί συνδεμένο με καλώδιο) το extender στο wifi λειτουργεί άψογα.reset δεδομένων δικτύου, εγκατάσταση ξανά το firmware του extender (WA850RE) και η κατάσταση ίδια.Μονο f.reset το box δεν έκανα, γιατί δεν είμαι σε φάση τώρα..τι μπορεί να φταίει αν εξαιρέσουμε ότι χάλασε το box? κάποια root εφαρμογή να κάνει το θαύμα; χρειάζομαι το καλώδιο, γιατί με wifi οι online 1080p ταινίες κολλάνε.

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 Prime μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

2 πραγματακια κοιταξε...

1-το τροφοδοτικο σου και 2-βρες ενα τροπο να το τεσταρεις κατευθειαν στο ρουτερ σου γιατι ολα αυτα τα μαραφετια βγαζουν προβληματα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, έχω στην κατοχή μου το gt king της beelink & αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Ενώ το έχω συνδέσει με το WiFi μου δεν μου κάνει mirror τα βίντεο από το YouTube. Το προηγούμενο tanix που είχα έκανε mirror το YouTube κανονικά χωρίς να ρυθμίσω κάτι εγώ. Στο gt king παίρνει κάποια ρύθμιση για να παίξει?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ξερω για το youtube γιατι χρησιμοποιω το smart youtube στο οποιο δεν ειμαι καν συνδεμενος!

Αλλα απο την προτελευταια αναβαθμιση και μετα δουλευει μια χαρα το miracast που εχει και θα μπορεις να κανεις ετσι την δουλεια σου!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

2 πραγματακια κοιταξε...

 

1-το τροφοδοτικο σου και 2-βρες ενα τροπο να το τεσταρεις κατευθειαν στο ρουτερ σου γιατι ολα αυτα τα μαραφετια βγαζουν προβληματα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Δεν ξερω για το youtube γιατι χρησιμοποιω το smart youtube στο οποιο δεν ειμαι καν συνδεμενος!

 

Αλλα απο την προτελευταια αναβαθμιση και μετα δουλευει μια χαρα το miracast που εχει και θα μπορεις να κανεις ετσι την δουλεια σου!

Υπάρχει κάποια ρύθμιση για το miracast? Στο tanix οταν άνοιγα το YouTube στο βίντεο που έπαιζε έβγαζε το σύμβολο του miracast, τώρα δεν μου το εμφανίζει.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν εχει καμια πραγματικη διαφορα στην πραξη με αυτα τα 32bit λογισμικα ισως και το μοναδικο που εχει και ''επισημα'' ddr4 ειναι το Beelink GT1 MINI-2!
Α ωραία, αν δεν έχει διαφορά να πάω και σε κάτι πιο φθηνό. Βλέπω κάτι Magicsee Tanix και A95 με s905x3 γύρω στο 40αρι. Από αυτά πιο να προτιμήσω;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω βοήθεια απο κάποιο γατονι γιατι θα το σπάσω (Vorke Z6/Tanix TX92) εντελώς ακανόνιστα,μου κάνει αποσυνδέσεις το ethernet.Τι εννοώ.Πχ μπορεί 5,6 μήνες ωνα είναι κομπλέ.Αν μετά το πιάσει η κρίση, πετάει τη σύνδεση ανα 15 δευτερόλεπτα σταθερά.Αν κάνω και καμιά επανεκκίνηση, πέφτει στη μία αποσύνδεση ανά λεπτό.Εχω δοκιμάσει τα πάντα,(reboot router,static ip,reset extender (το εχω εκεί συνδεμένο με καλώδιο) το extender στο wifi λειτουργεί άψογα.reset δεδομένων δικτύου, εγκατάσταση ξανά το firmware του extender (WA850RE) και η κατάσταση ίδια.Μονο f.reset το box δεν έκανα, γιατί δεν είμαι σε φάση τώρα..τι μπορεί να φταίει αν εξαιρέσουμε ότι χάλασε το box? κάποια root εφαρμογή να κάνει το θαύμα; χρειάζομαι το καλώδιο, γιατί με wifi οι online 1080p ταινίες κολλάνε.

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 Prime μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όσο καιρό το είχα με Ethernet δεν είχα ποτέ θέμα με το Τ92.

Ειλικρινά δεν έχω ξανακούσει να χαλάει το Ethernet.

Επίσης δεν δικαιολογείται να έχει θέμα το Wi-Fi για online 1080 ταινίες, που συνήθως είναι υπερσυμπιεσμενες και άρα δεν είναι μεγάλες σε μέγεθος. Εκτός αν το κουτάκι είναι μακριά από το ρούτερ. Το Τ92 έχει καλό Wi-Fi.

Άλλες συσκευές δεν έχουν θέμα με το Wi-Fi του ίδιου ρούτερ;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εχω δυο μποξακια το ενα αρχαιο με 1 γιγα ραμ και ροκτσιπ και ενα ποιο καινουριο με 2 γιγα ραμ και s912

το παλιο στο ιδιο σπιτι να βρισκει πολες πηγες και μαλιστα 1080 που παιζουν καμπανα και το καινουριο μονο 2 που ειναι καμερας και ειναι για κλαματα

ξερει κανεις τι γινετε γιατι το Cyberflix μιλαω :X

 

εχω απεγκαταστησει την εφαρμογη και την εχω ξαναβαλει πολλες φορες και τιποτα :(

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

εχω δυο μποξακια το ενα αρχαιο με 1 γιγα ραμ και ροκτσιπ και ενα ποιο καινουριο με 2 γιγα ραμ και s912

 

το παλιο στο ιδιο σπιτι να βρισκει πολες πηγες και μαλιστα 1080 που παιζουν καμπανα και το καινουριο μονο 2 που ειναι καμερας και ειναι για κλαματα

 

ξερει κανεις τι γινετε γιατι το Cyberflix μιλαω :X

 

 

 

εχω απεγκαταστησει την εφαρμογη και την εχω ξαναβαλει πολλες φορες και τιποτα :(

Δοκίμασε το CINEMA HD ή Kodi.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το CINEMA HD ή Kodi.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

To kodi μια χαρά είναι το σινεμά δεν βγάζει πηγές σε κανένα το σαιμπερφλιξ βγάζει καλές πηγές αλλά μόνο στο παλιό μποξακι

Link to comment
Share on other sites

Όσο καιρό το είχα με Ethernet δεν είχα ποτέ θέμα με το Τ92.

Ειλικρινά δεν έχω ξανακούσει να χαλάει το Ethernet.

Επίσης δεν δικαιολογείται να έχει θέμα το Wi-Fi για online 1080 ταινίες, που συνήθως είναι υπερσυμπιεσμενες και άρα δεν είναι μεγάλες σε μέγεθος. Εκτός αν το κουτάκι είναι μακριά από το ρούτερ. Το Τ92 έχει καλό Wi-Fi.

Άλλες συσκευές δεν έχουν θέμα με το Wi-Fi του ίδιου ρούτερ;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Είναι το vorke z6 που στην ουσία είναι το ίδιο..Οχι,ολες οι συσκευές είναι κομπλέ!Για κάποιο περίεργο λόγο στο τεστ σε wifi βγάζει max 14mbit και στο ethernet 21..Και όμως με WiFi κολλάνε δε ξέρω γιατί..Για το τροφοδοτικό δε το σκέφτηκα..
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση για το miracast? Στο tanix οταν άνοιγα το YouTube στο βίντεο που έπαιζε έβγαζε το σύμβολο του miracast, τώρα δεν μου το εμφανίζει.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Α ωραία, αν δεν έχει διαφορά να πάω και σε κάτι πιο φθηνό. Βλέπω κάτι Tanix και A95 με s905x3 γύρω στο 40αρι. Από αυτά πιο να προτιμήσω;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι να σου πω...

Εγω παντως πριν λιγες μερες ''χτυπησα'' ενα Magicsee N5 Max Amlogic S905X3 4GB RAM 32GB!

Και βλεπουμε....!

 

καλημερα

εχω δυο μποξακια το ενα αρχαιο με 1 γιγα ραμ και ροκτσιπ και ενα ποιο καινουριο με 2 γιγα ραμ και s912

το παλιο στο ιδιο σπιτι να βρισκει πολες πηγες και μαλιστα 1080 που παιζουν καμπανα και το καινουριο μονο 2 που ειναι καμερας και ειναι για κλαματα

ξερει κανεις τι γινετε γιατι το Cyberflix μιλαω :X

 

εχω απεγκαταστησει την εφαρμογη και την εχω ξαναβαλει πολλες φορες και τιποτα :(

 

Κανε ενα τεστ για να δεις μηπως και καποια αλλη εφαρμογη ευθύνεται γι'αυτη την ξεραιλα...!

Μηπως εχει καποιους περιορισμους!

Απλα φροντισε να εχουν και τα 2 μποξακια ακριβως τις ιδιες εφαρμογες για να εχεις ενα σημειο αναφορας!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Τι να σου πω...

Εγω παντως πριν λιγες μερες ''χτυπησα'' ενα Magicsee N5 Max Amlogic S905X3 4GB RAM 32GB!

Και βλεπουμε....!

 

 

 

Κανε ενα τεστ για να δεις μηπως και καποια αλλη εφαρμογη ευθύνεται γι'αυτη την ξεραιλα...!

Μηπως εχει καποιους περιορισμους!

Απλα φροντισε να εχουν και τα 2 μποξακια ακριβως τις ιδιες εφαρμογες για να εχεις ενα σημειο αναφορας!

 

Τι τεστ να κάνω ?

 

Τις ίδιες ακριβώς εφαρμογές έχω στο παλιο βρίσκει πηγές νεράκι και στο καινούριο τίποτα μάλλον βρίσκει καποιες που είναι για κλάματα

Link to comment
Share on other sites

Τι τεστ να κάνω ?

 

Τις ίδιες ακριβώς εφαρμογές έχω στο παλιο βρίσκει πηγές νεράκι και στο καινούριο τίποτα μάλλον βρίσκει καποιες που είναι για κλάματα

 

Οταν λεω τις ιδιες εφαρμογες εννοω και στα 2 μποξακια ολες!

Οχι μονο τις εφαρμογες τηλεθεασης αλλα ολες!

Μηπως στο ενα μποξακι υπαρχει κατι διαφορετικο που κανει ... την διαφορα!

Και στα 2 κρατα ακριβως τις ιδιες εφαρμογες κανε τις οποιες αναβαθμισεις θελουν και στο ενα και στο αλλο οι εφαρμογες και δες αν υπαρχει καποια διαφορα!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

 

 

Τι να σου πω...

 

Εγω παντως πριν λιγες μερες ''χτυπησα'' ενα Magicsee N5 Max Amlogic S905X3 4GB RAM 32GB!

 

Και βλεπουμε....!

 

 

 

 

 

 

 

Κανε ενα τεστ για να δεις μηπως και καποια αλλη εφαρμογη ευθύνεται γι'αυτη την ξεραιλα...!

 

Μηπως εχει καποιους περιορισμους!

 

Απλα φροντισε να εχουν και τα 2 μποξακια ακριβως τις ιδιες εφαρμογες για να εχεις ενα σημειο αναφορας!

Το πρόβλημα μου δεν είναι να κάνω miracast το κινητό μου, θέλω να πετάω βίντεο από το YouTube του κινητού μου στο box. Δεν μου εμφανίζει το σύμβολο που έχω σε κύκλο στην φώτο στο YouTube ενώ είναι συνδεμένα & τα δύο στο ίδιο δίκτυο WiFi. Στο tanix που είχα πριν το έβγαζε. 73431975268c383af543b09afdc98ed6.jpg

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Μία πιθανότητα που δεν το εμφανίζει αυτό είναι ότι το καινούργιο σου TV box δεν έχει πάνω dlna server. Δες αν υπάρχει κάποια προεγκατεστημένη εφαρμογή dlna και αν όχι δοκίμασε κάποια από το play store όπως το bubble upnp

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα μου δεν είναι να κάνω miracast το κινητό μου, θέλω να πετάω βίντεο από το YouTube του κινητού μου στο box. Δεν μου εμφανίζει το σύμβολο που έχω σε κύκλο στην φώτο στο YouTube ενώ είναι συνδεμένα & τα δύο στο ίδιο δίκτυο WiFi. Στο tanix που είχα πριν το έβγαζε. 73431975268c383af543b09afdc98ed6.jpg

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω παντως σου ειπα ξεκαθαρα οτι αν δεν μπορεις εκεινο κανε αυτο (miracast ) !

Τεσπα ...

Για να το πιασουμε απο την αρχη πες μου πια εκδοση λογισμικου εχεις μεσα απο τις ρυθμισεις και αν το youtube ειναι του playstore η οχι!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Την eachlink την ξέρει κανείς σαν μάρκα; είναι καλή;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως σου ειπα ξεκαθαρα οτι αν δεν μπορεις εκεινο κανε αυτο (miracast ) !

 

Τεσπα ...

 

Για να το πιασουμε απο την αρχη πες μου πια εκδοση λογισμικου εχεις μεσα απο τις ρυθμισεις και αν το youtube ειναι του playstore η οχι!

Στο box έχω Android 9 YouTube έχω & vanced & το μαμά περασμένο, στο μαμά φοράει την 15.03.56 στο vanced 14.21.54 bulit - 01.40.20. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι το έχω συνδεμένο με utp το Box & ενώ έχω ενεργοποιημενο το WiFi μου δείχνει ότι δεν είναι συνδεμένο (βγάζει ένα ερωτηματικό στο WiFi). Όταν βγάζω το rj45 από το Box συνδέεται στο WiFi κανονικά αλλά & πάλι δεν μου δίνει την επιλογή να κάνω προβολή από το κινητό μου.

 

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Μία πιθανότητα που δεν το εμφανίζει αυτό είναι ότι το καινούργιο σου TV box δεν έχει πάνω dlna server. Δες αν υπάρχει κάποια προεγκατεστημένη εφαρμογή dlna και αν όχι δοκίμασε κάποια από το play store όπως το bubble upnp

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημερα δεν βλεπω να εχει κατι και εβαλα το bubble αλλα δεν καταλαβαινω τι κανω σε αυτο

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεω τις ιδιες εφαρμογες εννοω και στα 2 μποξακια ολες!

Οχι μονο τις εφαρμογες τηλεθεασης αλλα ολες!

Μηπως στο ενα μποξακι υπαρχει κατι διαφορετικο που κανει ... την διαφορα!

Και στα 2 κρατα ακριβως τις ιδιες εφαρμογες κανε τις οποιες αναβαθμισεις θελουν και στο ενα και στο αλλο οι εφαρμογες και δες αν υπαρχει καποια διαφορα!

 

Θα το δοκιμάσω αν και τα κουτιά είναι διαφορετικά και με διαφορετικές ενσωματωμένες εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Την eachlink την ξέρει κανείς σαν μάρκα; είναι καλή;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η EACHLINK μεχρι τωρα εφτιαχνε μποξακια με Allwinner ''κινητηρα''

Το Χ3 ειναι αν δεν κανω λαθος η πρωτη τους Amlogic υλοποιηση!

Δεν εχουμε καποια εικονα αν εχει η οχι ''μαμα'' μπαρες πανω κατω που για μενα ειναι πολυ σημαντικο και αν το Android 9 που φοραει ειναι η οχι τυπου TV !

 

Στο box έχω Android 9 YouTube έχω & vanced & το μαμά περασμένο, στο μαμά φοράει την 15.03.56 στο vanced 14.21.54 bulit - 01.40.20. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι το έχω συνδεμένο με utp το Box & ενώ έχω ενεργοποιημενο το WiFi μου δείχνει ότι δεν είναι συνδεμένο (βγάζει ένα ερωτηματικό στο WiFi). Όταν βγάζω το rj45 από το Box συνδέεται στο WiFi κανονικά αλλά & πάλι δεν μου δίνει την επιλογή να κάνω προβολή από το κινητό μου.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να το ξαναπω απο την αρχη τι θελω ...

Πες μου την εκδοση λογισμικου του μποξ!

Οχι του youtube !

Παντως σ'εμενα με το youtube του playstore εχει κανονικα την ενδειξη που μου λες (cast)

Σ'ολα τα αλλα οχι!

 

Θα το δοκιμάσω αν και τα κουτιά είναι διαφορετικά και με διαφορετικές ενσωματωμένες εφαρμογές

 

Κοιταμε πρωτα πρωτα τις ιδιες εγκατεστημενες εφαρμογες!

Για τις ''μαμα'' δεν μπορουμε να κανουμε κατι γιατι οπως ειπες ειναι αλλα τα τσιπ!

Ετσι επαναλαμβανω θα εχουμε μια ''αρχη'' για το ψαξιμο μας!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Στο Αmazon fire stick έχω περάσει άλλο Utube fork, το Smaryoutube και παίζει και αυτό μια χαρά σε casting από κινητό.

https://smartyoutubetv.github.io/

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Η EACHLINK μεχρι τωρα εφτιαχνε μποξακια με Allwinner ''κινητηρα''

 

Το Χ3 ειναι αν δεν κανω λαθος η πρωτη τους Amlogic υλοποιηση!

 

Δεν εχουμε καποια εικονα αν εχει η οχι ''μαμα'' μπαρες πανω κατω που για μενα ειναι πολυ σημαντικο και αν το Android 9 που φοραει ειναι η οχι τυπου TV !

 

 

 

 

 

 

 

Να το ξαναπω απο την αρχη τι θελω ...

 

Πες μου την εκδοση λογισμικου του μποξ!

 

Οχι του youtube !

 

Παντως σ'εμενα με το youtube του playstore εχει κανονικα την ενδειξη που μου λες (cast)

 

Σ'ολα τα αλλα οχι!

 

 

 

 

 

 

 

Κοιταμε πρωτα πρωτα τις ιδιες εγκατεστημενες εφαρμογες!

 

Για τις ''μαμα'' δεν μπορουμε να κανουμε κατι γιατι οπως ειπες ειναι αλλα τα τσιπ!

 

Ετσι επαναλαμβανω θα εχουμε μια ''αρχη'' για το ψαξιμο μας!

Έκδοση kernel 4.9.113 & Αριθμός έκδοσης 907Ρ0_wol αν αυτό εννοείς.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Έκδοση kernel 4.9.113 & Αριθμός έκδοσης 907Ρ0_wol αν αυτό εννοείς.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οκ !

Απο οτι φαινεται εχεις ενα απο τα τελευταια gt king μποξακια της beelink με serial number C92X με το τελευταιο λογισμικο !

Δοκιμασες να κατεβασεις το youtube απο το playstore ;

Στο δικο μου B922 με αυτο το youtube οπως ειπα εχω την ενδειξη cast στην οθονη μου!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...