Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή αγορά στα 63?

Για ποιο λόγο το πιστεύεις αυτό;

 

Ποια είναι η κύρια χρήση που θες να κάνεις;

 

Επίσης για τελωνείο, ποτέ δεν υπάρχει 100% σιγουριά. Απλά χρησιμοποίησε τους προτεινόμενους τρόπους αποστολής

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

κριτηριο μου ειναι ενα tv box που να εχει after sales - updates μετα την αγορα.

Θα το παρω με android 8.1 και ευελπιστω αν το παρω να βγει firmware για 9.

Θα ειναι μεγαλο μειον αν δεν αναβαθμιστει ποτε του οποτε για μενα αυτο ειναι κρισιμο.

Επισης, να εχει χωρο μπολικο για ενδεχομενα παιχνιδια (οχι δικα μου, της κορης)

 

Προσωπικη χρηση θα ειναι να βαλω ενα kodi και να βλεπω οτι στρημαρεται.

Η τιβι που εχω δεν παιζει πανω απο 1080p.

 

Εσυ θα επαιρνες κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1270

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

κριτηριο μου ειναι ενα tv box που να εχει after sales - updates μετα την αγορα.

 

Θα το παρω με android 8.1 και ευελπιστω αν το παρω να βγει firmware για 9.

 

Θα ειναι μεγαλο μειον αν δεν αναβαθμιστει ποτε του οποτε για μενα αυτο ειναι κρισιμο.

 

Επισης, να εχει χωρο μπολικο για ενδεχομενα παιχνιδια (οχι δικα μου, της κορης)

 

 

 

Προσωπικη χρηση θα ειναι να βαλω ενα kodi και να βλεπω οτι στρημαρεται.

 

Η τιβι που εχω δεν παιζει πανω απο 1080p.

 

 

 

Εσυ θα επαιρνες κατι αλλο?

 

Προσωπικά έχω αλλάξει 3 κουτιά, με τελευταίο το απίστευτο Amazon Fire Stick στα 45€. Θεωρώ ότι δεν αξίζει για τέτοια χρήση να δώσει κάποιος πάνω από 45-50€, καθώς σχεδόν όλα (εκτός 2-3 ακριβά μοντέλα) δεν παίρνουν πάνω από 2-3 αναβαθμίσεις.

Οπότε η λογική είναι λίγα χρήματα για πιο συχνές αλλαγές.

 

Το τι έκδοση Android φοράει, επίσης είναι τελείως περιττό. Να παίζει HD θέλω Netflix και να στριμαρει γρήγορα. Όλα τα άλλα είναι περιττά για μένα.

 

Τα παιχνίδια είναι άλλη ιστορία. Πώς θα παίζει το παιδί; Με τι remote;

Άλλα έξοδα εκεί και θέματα συμβατότητας ειδικά αν πρέπει να παίζει σφαίρα το κάθε κουμπί που πατάει

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν μπορω να βγαλω και θα μου σπασουν τα νευρα μου ,θελω αν μπορει να με βοηθησει καποιος.

Εχω ενα mecool m8s pro L με bluetooth voice.Το εχω καιρο αλλα δεν πολυασχοληθηκα μαζι του.

Ειναι η εκδοση LS και ψαχνω μια custom rom απο freaktab να του φλασαρω για να λειτπυργει χωρις την TV rom.Σαν κονητο δηλαδη για να εχω και το πληρες google store.

Ποια ειναι η ρομ που πρεπει να του φλασαρω γιατι μονο για LB και LQ βρισκω;

Ο λογος που θελω να το κανω αυτο ειναι για να προσπαθησω με magisk να το ξερουταρω,και να του περασω nova go.Και φυσικα για το πληρες google play store.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν μπορω να βγαλω και θα μου σπασουν τα νευρα μου ,θελω αν μπορει να με βοηθησει καποιος.

Εχω ενα mecool m8s pro L με bluetooth voice.Το εχω καιρο αλλα δεν πολυασχοληθηκα μαζι του.

Ειναι η εκδοση LS και ψαχνω μια custom rom απο freaktab να του φλασαρω για να λειτπυργει χωρις την TV rom.Σαν κονητο δηλαδη για να εχω και το πληρες google store.

Ποια ειναι η ρομ που πρεπει να του φλασαρω γιατι μονο για LB και LQ βρισκω;

Ο λογος που θελω να το κανω αυτο ειναι για να προσπαθησω με magisk να το ξερουταρω,και να του περασω nova go.Και φυσικα για το πληρες google play store.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα σου έλεγα αν δεν βρεις τελικά κατάληλη ρομ να προσπαθήσεις ( πάντα υπάρχει ο κίνδυνος brick ) το ξερουτάρισμα μέσω super su, να εγκαταστήσεις δηλαδή την εφαρμογή να δεις αν πέρνει δικαιώματα και αν ναι έχει μέσα στο μενού της full unroot

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν μπορω να βγαλω και θα μου σπασουν τα νευρα μου ,θελω αν μπορει να με βοηθησει καποιος.

Εχω ενα mecool m8s pro L με bluetooth voice.Το εχω καιρο αλλα δεν πολυασχοληθηκα μαζι του.

Ειναι η εκδοση LS και ψαχνω μια custom rom απο freaktab να του φλασαρω για να λειτπυργει χωρις την TV rom.Σαν κονητο δηλαδη για να εχω και το πληρες google store.

Ποια ειναι η ρομ που πρεπει να του φλασαρω γιατι μονο για LB και LQ βρισκω;

Ο λογος που θελω να το κανω αυτο ειναι για να προσπαθησω με magisk να το ξερουταρω,και να του περασω nova go.Και φυσικα για το πληρες google play store.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν θελεις πραγματικα να αλλαξεις το λογισμικο ο πιο σωστος τροπος ειναι αφου δεν βρισκεις τιποτα να το ανοιξεις προσεκτικα το καπακι και να το τραβηξεις μια πολυ καθαρη φωτο και να μας την δειξεις!

Αν δουμε το τσιπακι του wifi και την βερσιον της πλακετας θα εχουμε πιο ξεκαθαρη γνωμη...!

;)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις πραγματικα να αλλαξεις το λογισμικο ο πιο σωστος τροπος ειναι αφου δεν βρισκεις τιποτα να το ανοιξεις προσεκτικα το καπακι και να το τραβηξεις μια πολυ καθαρη φωτο και να μας την δειξεις!

 

Αν δουμε το τσιπακι του wifi και την βερσιον της πλακετας θα εχουμε πιο ξεκαθαρη γνωμη...!

 

;)

Καταρχας σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση

Ελπιζω να σε βοηθανε οι φωτο

bb35bae9dfdd0853b9adbe3b065034d0.jpg53c6a8bad73ab59c8ec3417aff915440.jpg13d77516567dd9d15f106b822807f061.jpg4de74544309ddf185e5e3ece289d0499.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω αλλάξει 3 κουτιά, με τελευταίο το απίστευτο Amazon Fire Stick στα 45€. Θεωρώ ότι δεν αξίζει για τέτοια χρήση να δώσει κάποιος πάνω από 45-50€, καθώς σχεδόν όλα (εκτός 2-3 ακριβά μοντέλα) δεν παίρνουν πάνω από 2-3 αναβαθμίσεις.

Οπότε η λογική είναι λίγα χρήματα για πιο συχνές αλλαγές.

 

Το τι έκδοση Android φοράει, επίσης είναι τελείως περιττό. Να παίζει HD θέλω Netflix και να στριμαρει γρήγορα. Όλα τα άλλα είναι περιττά για μένα.

 

Τα παιχνίδια είναι άλλη ιστορία. Πώς θα παίζει το παιδί; Με τι remote;

Άλλα έξοδα εκεί και θέματα συμβατότητας ειδικά αν πρέπει να παίζει σφαίρα το κάθε κουμπί που πατάει

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Χαίρεται, τις τελευταίες μέρες πήρα το fireTV 4k stick και όντως είναι απίστευτο. Γρήγορο και καλή ποιότητα εικόνας. Τώρα πώς θα γίνει να τρέξω σωστά το novaflix ; υποψιάζομαι ότι επειδή δεν έχει google services δεν τρέχει σωστά γιατί ενώ κάνω πλοήγηση στα μενού μόλις κάνω μεγιστοποίηση του βίντεο δείχνει συνεχώς ότι φορτώνει.

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση

Ελπιζω να σε βοηθανε οι φωτο

bb35bae9dfdd0853b9adbe3b065034d0.jpg53c6a8bad73ab59c8ec3417aff915440.jpg13d77516567dd9d15f106b822807f061.jpg4de74544309ddf185e5e3ece289d0499.jpg

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

To wifi τσιπακι σου ειναι το QCA9377....

Αρα ... ξεκινα με αυτην εδω και βλεπουμε ! :

https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/mecool/firmware-roms/686034-rom-mecool-m8s-pro-l-stock-nano-nexus-rom-android-7-1

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται, τις τελευταίες μέρες πήρα το fireTV 4k stick και όντως είναι απίστευτο. Γρήγορο και καλή ποιότητα εικόνας. Τώρα πώς θα γίνει να τρέξω σωστά το novaflix ; υποψιάζομαι ότι επειδή δεν έχει google services δεν τρέχει σωστά γιατί ενώ κάνω πλοήγηση στα μενού μόλις κάνω μεγιστοποίηση του βίντεο δείχνει συνεχώς ότι φορτώνει.

 

Για περισσότερα μπορείς να ρωτήσεις εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=475362

 

Edit: Βλέπω ότι ήδη έχεις κάνει ερώτηση.

Edited by enterhere
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Αγόρασα τελευταία από εξωτερικό τον Mecool KM9PRO DELUXE.

Πολλές φορές δεν τον "βλέπει" η τηλεόραση LG Tv (καμία από τις 2 LG που έχω σπίτι) μέσω της θύρας HDMI

που έχει το box . :(

Τις περισσότερες βέβαια δεν τον "βλέπουν" καθόλου οι τηλεοράσεις !!! :(

Το έχω πάει σε τεχνικό για software και για hardware αλλά λύση δεν βρέθηκε ...:wacko:

Βέβαια τα χρήματα της αγοράς επιστράφηκαν αλλά box δεν έχω ...:worry:

Παρόμοια και με τον απλό Mecool KM9 που αγόρασα αργότερα από Ελλάδα. Έχει ακριβώς την ίδια συμπεριφορά !!!!! :confused:

Καμιά βοήθεια ;; :confused:

" Η αξιοπρέπεια κερδίζετε με πολλές πράξεις ...

χάνετε όμως με μία !!!!! " :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Αγόρασα τελευταία από εξωτερικό τον Mecool KM9PRO DELUXE.

 

Πολλές φορές δεν τον "βλέπει" η τηλεόραση LG Tv (καμία από τις 2 LG που έχω σπίτι) μέσω της θύρας HDMI

 

που έχει το box . :(

 

Τις περισσότερες βέβαια δεν τον "βλέπουν" καθόλου οι τηλεοράσεις !!! :(

 

Το έχω πάει σε τεχνικό για software και για hardware αλλά λύση δεν βρέθηκε ...:wacko:

 

Βέβαια τα χρήματα της αγοράς επιστράφηκαν αλλά box δεν έχω ...:worry:

 

Παρόμοια και με τον απλό Mecool KM9 που αγόρασα αργότερα από Ελλάδα. Έχει ακριβώς την ίδια συμπεριφορά !!!!! :confused:

 

Καμιά βοήθεια ;; :confused:

Άλλο καλώδιο hdmi δοκίμασες;

Ή άλλη θύρα στην τηλεόραση;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Άλλο καλώδιο hdmi δοκίμασες;

Ή άλλη θύρα στην τηλεόραση;

 

Τα πάντα δοκιμάστηκαν ...

Σε δυο τεχνικούς για software και για hardware :(

" Η αξιοπρέπεια κερδίζετε με πολλές πράξεις ...

χάνετε όμως με μία !!!!! " :cool:

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα δοκιμάστηκαν ...

Σε δυο τεχνικούς για software και για hardware :(

 

Μαλλον πρεπει να παρεις κατι αλλο....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Έχω το mini m8s ii

 

Θέλω να πάρω αλλο, καλύτερο.

 

Η χρήση που κάνω είναι απλή (κυρίως ταινίες με dts ηχο ο οποίος δεν υποστηρίζεται απ' τον player της τηλεόρασης-samsung)

 

Το mi box αξίζει?

Ή να δω κάτι άλλο με 4gb ram?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον πρεπει να παρεις κατι αλλο....:)

Αυτό βλέπω και εγώ ..:(

Έχετε να προτείνετε κάτι καλό; :)

" Η αξιοπρέπεια κερδίζετε με πολλές πράξεις ...

χάνετε όμως με μία !!!!! " :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς κατόχους Mi Box (S):

 

Αντιμετωπίζετε προβλήματα κατά την αναβάθμιση εφαρμογών που έχετε εγκαταστήσει, είτε μέσω Google Play είτε μέσω sideloading?? Μου βγάζει συνεχώς "Δεν επαρκεί ο αποθηκευτικός χώρος" και "η εφαρμογή δεν έχει εγκατασταθεί" αντίστοιχα. Δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση του Kodi σε 18,4

 

Κάνω εκκαθάριση cache από ρυθμίσεις, αλλά τίποτα.. Γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό και τρόπους αντιμετώπισης? Σημειώνω ότι έχω κατεβάσει όλες και όλες 6-7 εφαρμογές..

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς κατόχους Mi Box (S):

 

 

 

Αντιμετωπίζετε προβλήματα κατά την αναβάθμιση εφαρμογών που έχετε εγκαταστήσει, είτε μέσω Google Play είτε μέσω sideloading?? Μου βγάζει συνεχώς "Δεν επαρκεί ο αποθηκευτικός χώρος" και "η εφαρμογή δεν έχει εγκατασταθεί" αντίστοιχα. Δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση του Kodi σε 18,4

 

 

 

Κάνω εκκαθάριση cache από ρυθμίσεις, αλλά τίποτα.. Γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό και τρόπους αντιμετώπισης? Σημειώνω ότι έχω κατεβάσει όλες και όλες 6-7 εφαρμογές..

Δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα αλλά έχω προσθέσει ένα USB στικάκι για αποθηκευτικό χώρο. Είσαι σίγουρος ότι δεν εχεις ξεμείνει από αποθηκευτικό χώρο;

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οτιδηποτε σε S905X2 με 4 γιγα ειναι οτι πρεπει για καθημερινη χρηση και οχι μονο!

 

:up::up::up::up:

" Η αξιοπρέπεια κερδίζετε με πολλές πράξεις ...

χάνετε όμως με μία !!!!! " :cool:

Link to comment
Share on other sites

Οτιδηποτε σε S905X2 με 4 γιγα ειναι οτι πρεπει για καθημερινη χρηση και οχι μονο!
Από πότε έγιναν τα 4Gb Ram απαραίτητα για απλά μηχανήματα;;

Μην μασάτε τα παραμύθια των πωλητών που ψάχνουν να πουλήσουν πιο ακριβά μηχανάκια.

 

Όσα κουτιά έχουν σωστό λειτουργικό, μια χαρά πετάνε και με 3Gb Ram, για να μην πω με 2Gb.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

To wifi τσιπακι σου ειναι το QCA9377....

Αρα ... ξεκινα με αυτην εδω και βλεπουμε ! :

https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/mecool/firmware-roms/686034-rom-mecool-m8s-pro-l-stock-nano-nexus-rom-android-7-1

 

Να σαι καλα φιλε μου πετυχε με την ρομ αυτη.Βεβαια ειναι πιο δυσκολο να το χειριστεις τωρα μιας και δεν ειναι touch η οθονη,αλλα εχω πληρες play store.

Το εκανα και unroot για να παιξει το nova go ,ομως δεν πετυχε.

Ισως δεν γινεται ή κατι δεν εκανα καλα,θα το ψαξω.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα φιλε μου πετυχε με την ρομ αυτη.Βεβαια ειναι πιο δυσκολο να το χειριστεις τωρα μιας και δεν ειναι touch η οθονη,αλλα εχω πληρες play store.

Το εκανα και unroot για να παιξει το nova go ,ομως δεν πετυχε.

Ισως δεν γινεται ή κατι δεν εκανα καλα,θα το ψαξω.

 

Κατι δεν εκανες ... εσυ καλα...!

Τωρα ειναι ... αγραφος νομος οτι ολα τα μποξακια με καθαρο Android για να τα ''ευχαριστηθεις'' καλυτερα χρειαζονται χειρισμο με air mouse !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από πότε έγιναν τα 4Gb Ram απαραίτητα για απλά μηχανήματα;;

Μην μασάτε τα παραμύθια των πωλητών που ψάχνουν να πουλήσουν πιο ακριβά μηχανάκια.

 

Όσα κουτιά έχουν σωστό λειτουργικό, μια χαρά πετάνε και με 3Gb Ram, για να μην πω με 2Gb.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Μαλλον και μπερδευεσαι και εμεινες λιγο ... πισω!

Εδω πρωτιστως εχουμε να κανουμε με τον επεξεργαστη (S905X2) ο οποιος δουλευει σε γενικες γραμμες πολυ καλα χωρις να ζοριζεται και σιγα σιγα ''στρωνουν'' και τα λογισμικα που τον ''συνοδευουν''!

Δεν εχουμε λοιπον να κανουμε με τα ''πεταμενα'' συγχρονα rockchip των 4 γιγα που οποιος τα αγορασει θα σπαει τα νευρα του συχνα ..!

Και βαζω και τον RK3399 που για μενα ηταν σκετη αποτυχια!

Αρα λοιπον την διαφορα την κανει εδω το καλο τσιπακι που οκ κυκλοφορει και σε 2 γιγα αλλα απο την στιγμη που οι διαφορες δεν ειναι και τεραστιες γιατι να μην αγορασεις το 4 και να εχεις το κεφαλι σου ησυχο και στο ... multitasking (και οχι μονο...) ;

Τωρα ποια υλοποιηση θα αγορασει ο καθενας εξαρταται και απο τα βαλαντια του !

;)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν εκανες ... εσυ καλα...!

 

Τωρα ειναι ... αγραφος νομος οτι ολα τα μποξακια με καθαρο Android για να τα ''ευχαριστηθεις'' καλυτερα χρειαζονται χειρισμο με air mouse !!!

 

 

Εσβησα τον φακελο SU στο system.Με εφαρμογη για check root δειχνει οτι δεν ειμαι ρουτ.

Θελει και κατι αλλο;

Εχω κι air mouse κι ανεμιστηρακι και πληκτρολογιο και τα παντα ολα!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εσβησα τον φακελο SU στο system.Με εφαρμογη για check root δειχνει οτι δεν ειμαι ρουτ.

Θελει και κατι αλλο;

Εχω κι air mouse κι ανεμιστηρακι και πληκτρολογιο και τα παντα ολα!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δυστυχως δεν σβηνει ετσι το su !

Τωρα θα πρεπει να το ρουταρεις ξανα και μετα να το ξερουταρεις σωστα!

To ανεμιστηρακι ειναι must σε S905 , S905X , S905W & S912!

Kαι το air mouse φυσικα για καλυτερη εμπειρια χρησης σε ολα τα pure Android!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν εκανες ... εσυ καλα...!

 

Τωρα ειναι ... αγραφος νομος οτι ολα τα μποξακια με καθαρο Android για να τα ''ευχαριστηθεις'' καλυτερα χρειαζονται χειρισμο με air mouse !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Μαλλον και μπερδευεσαι και εμεινες λιγο ... πισω!

 

Εδω πρωτιστως εχουμε να κανουμε με τον επεξεργαστη (S905X2) ο οποιος δουλευει σε γενικες γραμμες πολυ καλα χωρις να ζοριζεται και σιγα σιγα ''στρωνουν'' και τα λογισμικα που τον ''συνοδευουν''!

 

Δεν εχουμε λοιπον να κανουμε με τα ''πεταμενα'' συγχρονα rockchip των 4 γιγα που οποιος τα αγορασει θα σπαει τα νευρα του συχνα ..!

 

Και βαζω και τον RK3399 που για μενα ηταν σκετη αποτυχια!

 

Αρα λοιπον την διαφορα την κανει εδω το καλο τσιπακι που οκ κυκλοφορει και σε 2 γιγα αλλα απο την στιγμη που οι διαφορες δεν ειναι και τεραστιες γιατι να μην αγορασεις το 4 και να εχεις το κεφαλι σου ησυχο και στο ... multitasking (και οχι μονο...) ;

 

Τωρα ποια υλοποιηση θα αγορασει ο καθενας εξαρταται και απο τα βαλαντια του !

 

;)

Ποιος ζορίζεται παλληκάρι μου που δεν ξέρεις καν τι μου λες.

 

Έχω 3 μηχανάκια, με 1Gb, 2gb και 3Gb Ram.

Όλα δουλεύουν σφαίρα γιατί έχουν βελτιστοποιημενο λειτουργικό.

 

Και εσύ μόνο να μιλάς για CPU ξέρεις και μιλάς ότι έχω μείνει πίσω;

Ακόμα να καταλάβεις ότι η ομαλή εμπειρία χρήσης έρχεται από το OS και όχι από το hardware;

 

Άντε ασχολησου λίγο μήπως καταλάβεις πώς δουλεύει το όλο θέμα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...