Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο amazon fire stick 1 η γενιάς basic, που έχω παίζει κανονικά και η cosmote

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

πως το καταφερες και παιζει cosmote στο fire stick;υπαρχει καποιος οδηγος για να το δοκιμασω;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1278

  • makis1024

    550

  • ath156

    1781

Προσωπικά πιστεύω δε θα το ριξει ουτε 1 βαθμό γιατι η πλακέτα σκεψου είναι καπου στο μέσον του box και τρύπες υπάρχουν μόνο στο πλάι..οπότε σύμφωνα με την ταπεινή μου γνώμη πιστεύω τζάμπα το έξτρα ρεύμα έτσι!

 

Κάνεις λάθος. Το δουλεύω έτσι πάνω από 1,5 χρόνο και πάντοτε πετυχαίνει μείωση θερμοκρασίας τουλάχιστον 15-20 βαθμούς (φαίνεται στις καταγραφές όταν λειτουργεί με/ή χωρίς ανεμιστηράκι).

Μάλιστα στο δικό μου (Beelink GT1) δεν υπάρχουν καθόλου τρύπες πέρα από τις διάφορες υποδοχές (2USB,HDMI,DC5V,MicroSD,LAN) που στην περίπτωσή μου είναι όλες κατειλημένες (άρα κλειστές). Οπότε το ανεμιστηράκι βοηθάει στην απαγωγή της θερμότητας από το όλο σύστημα, που ούτως ή άλλως είναι εξαιρετικά compact.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

πως το καταφερες και παιζει cosmote στο fire stick;υπαρχει καποιος οδηγος για να το δοκιμασω;

 

 

 

Είναι εύκολο,θα σου στείλω το απόγευμα pm

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τραγικό για εμένα το Mi Box S :mad: Κλαίω τα χρήματά μου :devil:

Θα ήθελες να το αναλύσεις λίγο για εμάς τους υπόλοιπους που σκεφτόμαστε να το πάρουμε;:D

Link to comment
Share on other sites

πως το καταφερες και παιζει cosmote στο fire stick;υπαρχει καποιος οδηγος για να το δοκιμασω;
Υπάρχει ξεχωριστό θέμα για το fire stick.

Καλύτερα να ρωτήσεις εκεί

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό το εργαλείο λέει τίποτα; Το έχει πάρει κανείς; Είχα πάρει ένα ίδιο πριν 4 χρόνια με 1/8GB που έβγαλε τα λεφτά του αλλά πλέον δε σηκώνει και πολλά. Ετούτο εδώ όμως μου φαίνεται καλή περίπτωση... https://www.shopcenter.gr/tv-box-mx10-android-9-0-new-rk3328-4gb-ram-ddr4-32gb-rom-kodi-18-0-netflix-kodi-me-elliniko-menou?fbclid=IwAR0PB3cksbuS4OvX1xz_TFLMcykski1oTYc-T6ubasPpXasPT_SM8IGESaE

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα χρήματα νομίζω υπάρχουν καλύτερες επιλογές αν ρίξεις.Μια ματιά στα γνωστά.κινεζομαγαζα..

 

Same Sh1t... Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος. Το δουλεύω έτσι πάνω από 1,5 χρόνο και πάντοτε πετυχαίνει μείωση θερμοκρασίας τουλάχιστον 15-20 βαθμούς (φαίνεται στις καταγραφές όταν λειτουργεί με/ή χωρίς ανεμιστηράκι).

Μάλιστα στο δικό μου (Beelink GT1) δεν υπάρχουν καθόλου τρύπες πέρα από τις διάφορες υποδοχές (2USB,HDMI,DC5V,MicroSD,LAN) που στην περίπτωσή μου είναι όλες κατειλημένες (άρα κλειστές). Οπότε το ανεμιστηράκι βοηθάει στην απαγωγή της θερμότητας από το όλο σύστημα, που ούτως ή άλλως είναι εξαιρετικά compact.

 

Μαλλον εχουμε το ιδιο tv box, Beelink GT1 Mini, ath156, εχεις παρατηρησει καμια φορα να εξαφανιζονται οι συντομευσεις απο τα προγραμματα που επιλεγεις να εχεις στην αρχικη οθονη ?

Link to comment
Share on other sites

Τραγικό για εμένα το Mi Box S :mad: Κλαίω τα χρήματά μου :devil:

Ένα άλλο boxaki 3+ χρόνων που έχω στην κατοχή μου, δουλεύει πολύ καλύτερα!!!

 

Μπορεις να το αναλύσεις περαιτερω; Τι δεν παει καλα; Το παρηγγειλα προσφατα για φιλο κυρίως για Netflix και Youtube.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχουμε το ιδιο tv box, Beelink GT1 Mini, ath156, εχεις παρατηρησει καμια φορα να εξαφανιζονται οι συντομευσεις απο τα προγραμματα που επιλεγεις να εχεις στην αρχικη οθονη ?

 

Όχι δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα. Όμως πιθανόν να μην έχουμε το ίδιο box εφόσον το δικό μου δεν θυμάμαι να έλεγε στην περιγραφή του τον όρο "mini" (είναι το Beelink GT1 μνήμη 2/16 dual wifi από το έτος 2016). Επιπλέον δεν χρησιμοποιώ την rom της beelink, αλλά του superceleron (όμως ως launcher έχω βάλει αυτόν της beelink, χωρίς ποτέ να αντιμετωπίσω αυτό που ανέφερες).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα. Όμως πιθανόν να μην έχουμε το ίδιο box εφόσον το δικό μου δεν θυμάμαι να έλεγε στην περιγραφή του τον όρο "mini" (είναι το Beelink GT1 μνήμη 2/16 dual wifi από το έτος 2016). Επιπλέον δεν χρησιμοποιώ την rom της beelink, αλλά του superceleron (όμως ως launcher έχω βάλει αυτόν της beelink, χωρίς ποτέ να αντιμετωπίσω αυτό που ανέφερες).

 

Ναι εχεις δικιο ειναι το πιο μετα μοντελο που εχω παρει.

Για ποιο λογο αλλαξες rom?

Ευχαριστω φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο ειναι το πιο μετα μοντελο που εχω παρει.

Για ποιο λογο αλλαξες rom?

Ευχαριστω φιλε μου!

 

Επειδή πήρα το κουτί σχεδόν μόλις κυκλοφόρησε δοκίμασα σχεδόν όλες τις rom της beelink (εκτός από αυτήν που πήγε στο επόμενο android).Επίσης δοκίμασα και όλες του superceleron και άλλων (απλές ή έκδοση TV). Έχω μείνει με την τελευταία έκδοση που έβγαλε ο superceleron επειδή είναι εξαιρετικά γρήγορη και με διάφορα tweaks/εφαρμογές έτοιμες (ρουτάρισμα/ξερουτάρισμα με 1 πλήκτρο, εύκολη παραμετροποίηση των πάντων κλπ). Με καλύπτει με απόλυτη επιτυχία εδώ και πολύ καιρό. Με το μόνο που ασχολήθηκα επιπλέον είναι το libreelec/coreelec (σε εξωτερικό στικ) για να μπορώ να δοκιμάζω εύκολα τα διάφορα builds του kodi.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πήρα το κουτί σχεδόν μόλις κυκλοφόρησε δοκίμασα σχεδόν όλες τις rom της beelink (εκτός από αυτήν που πήγε στο επόμενο android).Επίσης δοκίμασα και όλες του superceleron και άλλων (απλές ή έκδοση TV). Έχω μείνει με την τελευταία έκδοση που έβγαλε ο superceleron επειδή είναι εξαιρετικά γρήγορη και με διάφορα tweaks/εφαρμογές έτοιμες (ρουτάρισμα/ξερουτάρισμα με 1 πλήκτρο, εύκολη παραμετροποίηση των πάντων κλπ). Με καλύπτει με απόλυτη επιτυχία εδώ και πολύ καιρό. Με το μόνο που ασχολήθηκα επιπλέον είναι το libreelec/coreelec (σε εξωτερικό στικ) για να μπορώ να δοκιμάζω εύκολα τα διάφορα builds του kodi.

 

Μηπως γνωριζεις η να μου προτινεις καμια ρομ για το δικο μου ετσι καλη οπως αυτη που διαλεξες για το δικο σου? Γενικα για τις android tv rom τι γνωμη εχεις?

Link to comment
Share on other sites

kκαλησπέρα. υπάρχει περίπτωση να εγκαταστήσω σε android 4.4 kodi 18.1 σε εναλλακτικό π.χ CEMC, FTMC Ή κάποιο άλλο ώστε να δουλεύουν τα ελληνικά builds;
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζεις η να μου προτινεις καμια ρομ για το δικο μου ετσι καλη οπως αυτη που διαλεξες για το δικο σου? Γενικα για τις android tv rom τι γνωμη εχεις?

 

Έπαψα να ασχολούμαι με άλλες ρομ από την στιγμή που βρήκα αυτήν που με καλύπτει απόλυτα έως σήμερα και βέβαια δεν γνωρίζω για το δικό σου box, όμως κάποιος που το έχει θα μπορούσε ενδεχομένως να σε βοηθήσει.

Όσον αφορά τις Android TV Roms προσωπικά δεν μου άρεσαν καθόλου και τις βρήκα όχι και τόσο πρακτικές στην εγκατάσταση/οργάνωση των apps όπως εγώ θα ήθελα.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

kκαλησπέρα. υπάρχει περίπτωση να εγκαταστήσω σε android 4.4 kodi 18.1 σε εναλλακτικό π.χ CEMC, FTMC Ή κάποιο άλλο ώστε να δουλεύουν τα ελληνικά builds;
Όχι, προς το παρόν δεν μπορείς(και δεν νομίζω να αλλάξει κάτι στο μέλλον). Πάντως εγώ που έχω το ελληνικό build Gkobu σε ftmc, μια χαρά παίζει με androind 4.4.2. Και στο CEMC που είχα δοκιμάσει παλαιότερα έπαιζε οκ.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Έπαψα να ασχολούμαι με άλλες ρομ από την στιγμή που βρήκα αυτήν που με καλύπτει απόλυτα έως σήμερα και βέβαια δεν γνωρίζω για το δικό σου box, όμως κάποιος που το έχει θα μπορούσε ενδεχομένως να σε βοηθήσει.

Όσον αφορά τις Android TV Roms προσωπικά δεν μου άρεσαν καθόλου και τις βρήκα όχι και τόσο πρακτικές στην εγκατάσταση/οργάνωση των apps όπως εγώ θα ήθελα.

 

Να σαι καλα, ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

kκαλησπέρα. υπάρχει περίπτωση να εγκαταστήσω σε android 4.4 kodi 18.1 σε εναλλακτικό π.χ CEMC, FTMC Ή κάποιο άλλο ώστε να δουλεύουν τα ελληνικά builds;
Όλα αυτά δεν σταματήσαν να αναβαθμίζονται εδώ και καιρό;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά δεν σταματήσαν να αναβαθμίζονται εδώ και καιρό;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

δεν το ξέρω γι αυτό ρώτησα μήπως υπάρχει καμιά εναλλακτική για 4.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στα μποξακια μας ποια είναι η τελευταία έκδοση netflix?εχω μπερδευτεί.στο κινητό πάντως είναι 6..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

kκαλησπέρα. υπάρχει περίπτωση να εγκαταστήσω σε android 4.4 kodi 18.1 σε εναλλακτικό π.χ CEMC, FTMC Ή κάποιο άλλο ώστε να δουλεύουν τα ελληνικά builds;

Ανάλογα ποιον επεξεργαστή φοράει η μόνη λύση (με τον προηγούμενο περιορισμό της cpu) είναι libreelec με αποτέλεσμα να χάσεις το android λειτουργικό (σε περίπτωση που θέλεις και άλλες εφαρμογές)

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προτείνετε κάτι πολύ απλό της ταξης των 25€!Το θέλω σαν χρήση Για 2 μέσα στο δωμάτιο μονο για youtube και otetv.Βασική προϋπόθεση να μην εχει προεγκατεστημένο το youtube (για να βαλω το y.t vanced) και να μην είναι root για να παιξει το ote tv.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προτείνετε κάτι πολύ απλό της ταξης των 25€!Το θέλω σαν χρήση Για 2 μέσα στο δωμάτιο μονο για youtube και otetv.Βασική προϋπόθεση να μην εχει προεγκατεστημένο το youtube (για να βαλω το y.t vanced) και να μην είναι root για να παιξει το ote tv.
Με 25€ αναγκαστικά πάς αγορά από Κίνα, δυστυχώς όλα αυτά έχουν υπολείμματα root!!!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το αναλύσεις περαιτερω; Τι δεν παει καλα; Το παρηγγειλα προσφατα για φιλο κυρίως για Netflix και Youtube.

 

Για τη χρήση που θες μια χαρά επιλογή είναι..

Αν θες να κάνεις τρύπες, να βάζεις ανεμιστηράκια κλπ, δεν έκανες καλά!

Link to comment
Share on other sites

kκαλησπέρα. υπάρχει περίπτωση να εγκαταστήσω σε android 4.4 kodi 18.1 σε εναλλακτικό π.χ CEMC, FTMC Ή κάποιο άλλο ώστε να δουλεύουν τα ελληνικά builds;

και εγώ έχω το ελληνικό Gkobu στο FTMC με 4.4 και παίζει μια χαρά με 1GB ram...

ακόμη πιο άνετα τρέχει το JE4m

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...