Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου εχω κανει,χρονια τωρα,100δες αγορες απο εκει,αλλα να μου πληρωσουν τελωνιο,οπως εσυ αναφαιρεις 1η φορα το διαβαζω...:rolleyes:Δλδ μεσα στην τιμη ειναι και το τελωνιο??

Δεν το αναφερουν πουθενα αυτο.Πως εβγαλες εσυ αυτο το συμπερασμα?

δεν ξερω τι μου λες έχω αγοράσει κινητά ταμπλετ και βάλε. Οτι γράφει η τιμή του πωλητη ευρώ παραπάνω Σου είπα αν έρθει με το καλό σου στελνω μέσο φορουμ το τιμολόγιο τι άλλο μπορώ να σου πω

Δεν σου ε'ιπα οτι πληρώνουν τελωνεία .Μη λες πράγμα που δεν ειπα καληνυχτα

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

δεν ξερω τι μου λες έχω αγοράσει κινητά ταμπλετ και βάλε. Οτι γράφει η τιμή του πωλητη ευρώ παραπάνω Σου είπα αν έρθει με το καλό σου στελνω μέσο φορουμ το τιμολόγιο τι άλλο μπορώ να σου πω

Δεν σου ε'ιπα οτι πληρώνουν τελωνεία .Μη λες πράγμα που δεν ειπα καληνυχτα

 

Μπαρδον???:blink:Εσυ δεν το εγραψες αυτο--->

........Το πλήρωσα μέσα στην τιμή είναι κ το τελωνείο......

Αυτο σε ρωτησαμε να μας πεις,που ειδες οτι μεσα στην τιμη ειναι και το τελωνιο πληρωμενο απο τον πωλητη φιλε........

 

Οτι ναναι......:confused:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

το μόνο και λάθος μου στην παραγγελία αντι για 3gb ram πήρα 2gb ram

https://www.aliexpress.com/item/Genuine-X92-2G-3G-16g-32G-Android-6-0-Smart-TV-Box-Amlogic-S912-Octa/32804779083.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.290f6937nSgGb4

στην τιμή είναι μέσα τα έξοδα αποστολής κ τελωνείο .Τελική τιμη 51.40 ευρω

έχω κάνει πολλές αγορές είμαι ικανοποιημένος

 

Αυτά εσύ τα έγραψες. Μην λες λοιπόν ότι δεν είπες ότι συμπεριλαμβάνονται και τα έξοδα τελωνείου. Τώρα από που έβγαλες αυτό το συμπέρασμα ...................................

ΥΓ. Βλέπω ότι ήδη πρόλαβε και στα είπε και άλλος.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Μπαρδον???:blink:Εσυ δεν το εγραψες αυτο--->

........Το πλήρωσα μέσα στην τιμή είναι κ το τελωνείο......

Αυτο σε ρωτησαμε να μας πεις,που ειδες οτι μεσα στην τιμη ειναι και το τελωνιο πληρωμενο απο τον πωλητη φιλε........

 

Οτι ναναι......:confused:

 

Μάλλον έχει σταθεί τυχερός μέχρι τώρα και δεν του έχουν χρεώσει τελωνείο, αλλιώς μόνο για το άνοιγμα του πακέτου στο τελωνείο, ήθελε 15€ στην καλύτερη περίπτωση + δασμούς που θα επέβαλαν ... Μήπως είναι priority και ευρωπαϊκή αποθήκη?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Αυτό παιδιά XIAOMI MI TV BOX 4K BLACK (GLOBAL EU) έχει ελληνικά;

Αξίζει για αγώνες κυρίως και καμιά ταινία από USB; Η τηλεόρασή μου τώρα είναι 1080 ίσως στο μέλλον πάρω κάποια Κ

 

Επίσης αναγνωρίζει hub για να βάλω στικάκι για αύξηση εσωτερικού χώρου και ποντίκι;

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Edited by pdt
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το πληρωμενο τελωνιο δεν καταλαβα καλα.Εγω βλεπω αυτα να αναφερουν....:rolleyes:

1.your order will be shipped in the promised time

2.the customs tax or remote area fee need to be paid by buyer ,we won't bear

3.For Remote area, DHL/Fedex/UPS/TNT will charge extra " Remote Area Fee". please understanding it.

Με τι στο εστειλαμ δλδ?

Στο (2) λέει ξεκάθαρα ότι το τελωνείο το πληρώνει ο αγοραστής και δεν έχει σχέση ο πωλητής. Και γενικά από Κίνα δεν προπληρώνεις ποτέ τελωνείο, αν σου κάτσει το πληρώνεις εσύ. Μόνο σε παραγγελίες από Αμερική έχω πετύχει να έχει και έξοδα τελωνείου κατά τη διαδικασία πληρωμής της παραγγελίας.

Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Αυτό παιδιά XIAOMI MI TV BOX 4K BLACK (GLOBAL EU) έχει ελληνικά;

Αξίζει για αγώνες κυρίως και καμιά ταινία από USB; Η τηλεόρασή μου τώρα είναι 1080 ίσως στο μέλλον πάρω κάποια Κ

 

Επίσης αναγνωρίζει hub για να βάλω στικάκι για αύξηση εσωτερικού χώρου και ποντίκι;

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

και μενα που λεει international εχει ελληνικα.

δεν εχω δοκιμασει απο usb αλλα μια χαρα παιζει απο kodi ταινιες kai netflix κανενα κολλημα.

Link to comment
Share on other sites

και μενα που λεει international εχει ελληνικα.

δεν εχω δοκιμασει απο usb αλλα μια χαρα παιζει απο kodi ταινιες kai netflix κανενα κολλημα.

 

Βρίσκω Xiaomi Mi Box, Xiaomi Mi Box 3, Xiaomi Mi Box 3s ποια η διαφορά;;;;

Edited by pdt
Link to comment
Share on other sites

Στο (2) λέει ξεκάθαρα ότι το τελωνείο το πληρώνει ο αγοραστής και δεν έχει σχέση ο πωλητής. Και γενικά από Κίνα δεν προπληρώνεις ποτέ τελωνείο, αν σου κάτσει το πληρώνεις εσύ. Μόνο σε παραγγελίες από Αμερική έχω πετύχει να έχει και έξοδα τελωνείου κατά τη διαδικασία πληρωμής της παραγγελίας.

Εγω βρε το βλεπω τι γραφει το Κινεζοπουλο,και τι ακριβως σου πουλα...:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγω βρε το βλεπω τι γραφει το Κινεζοπουλο,και τι ακριβως σου πουλα...:)

Το ξέρω ρε συ :) Το έγραψα για να το δει ο foust που έκανε την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης αναγνωρίζει hub για να βάλω στικάκι για αύξηση εσωτερικού χώρου και ποντίκι;

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

 

Το δικό μου πάντως με το hub μάλλον πρέπει να έκαψε την usb (την είχα πάνω μόνιμα),και είναι μόνο μία η άτιμη!

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ρε συ :) Το έγραψα για να το δει ο foust που έκανε την αγορά.
ρ

τωρα θα μου πεις εαν είναι καλό το κουτί

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ξέρω ρε συ :) Το έγραψα για να το δει ο foust που έκανε την αγορά.

 

ο τελωνειακός φόρος ή το τέλος απομακρυσμένης περιοχής πρέπει να καταβληθεί από τον αγοραστή, δεν θα το βγάλουμε

3.Για την απομακρυσμένη περιοχή, η DHL / Fedex / UPS / TNT θα χρεώσει επιπλέον "Τέλη απομακρυσμένης περιοχής". παρακαλώ την κατανόηση.

πριν την αγορά διάβασα αυτό

τώρα στα ελτα θα δείξει για επιπλέον χρέωση

Link to comment
Share on other sites

Αυτό, πώς σας φαίνεται;

Μιλάω για το 3ο "color"

Χ96 mini: S905X, 2gb ddr3, 16gb rom, android 7.1.2 @ 20.93€ (21.47€ βγαίνει με τις προμήθειες των τραπεζών)

Νομίζω κάτω από τα 22€ δεν υπάρχει κίνδυνος τελωνείου σωστά;

 

Δε γνωρίζω όμως αν περιλαμβάνει remote.

Κάτω από το item specifics, γράφει:

Remote Control: Not Included

 

Αλλά κάτω από το included, έχει:

1 x Smart TV Box

1 x IR Remote Control

1 x HDMI Cable

1 x Power Adapter

1 x User Manual

 

Επίσης δε δείχνει σε καμία φώτο remote, ούτε το αναφέρει στον τίτλο.

Έστειλα μήνυμα στο πωλητή από χθες το βράδυ. Περιμένω απάντηση.

 

Επίσης παίζει κουπόνι 4$ για εγγραφή νέου χρήστη επομένως η τιμή κατεβαίνει ακόμα λίγο.

Εγώ έκανα τη βλακεία κι επέλεξα μέθοδο αποστολής epacket όπου με 1.08€ έχεις και tracking.

 

Το θέμα τώρα είναι ότι το κουπόνι φαίνεται σαν ξεχωριστή (αρνητική χρέωση), δεν γίνεται συμψηφισμός)

Με αποτέλεσμα η χρέωση που "φαίνεται", είναι: 21.47+1.08= 22.55€ Οπότε βγήκα πάνω από τα 22€..

Το όριο των 22€, Ισχύει για συνολική τιμή;

Αν είναι να ακυρώσω και να παραγγείλω ξανά χωρίς tracking. (Ακόμα μου δίνει το δικαίωμα)

Το ali, χρεώνει προμήθεια paypal 0.84€ οπότε δεν μπορεί να το χρησιμοποιήσουμε (θα βγει πάνω από τα 22€)

 

Σε αυτήν την τιμή το μόνο που έβρισκα ήταν boxakia με 1gb ram.

Για να πάω σε κάτι καλύτερο, θα πρέπει ν'ανέβω στο 50ρικό νομίζω

και δεν ξέρω αν αξίζει, εφόσον, η μόνη χρήση που θα γίνει, είναι για θέαση ευρωπαϊκών αγώνων. :worry:

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Έχω το mecool KIII pro , το γνωστό υβριδικό που έχει και λειτουργία για δορυφορική.

Μέχρι το καλοκαίρι που του είχα τη ρομ του superceleron scv1 7.1.2 από το freaktab , το netflix έπαιζε σε HD 1080p τέλεια.

 

Κατόπιν έγιναν τα γνωστά περιοριστικά κοψίματα από το netflix και πάπαλα το HD.

 

Aπό τότε , έχω καταφέρει να βλέπω netflix σε FHD μόνο με πειραγμένο "μαύρο" apk . "Λευκό" δηλ. για android tv netflix , δεν έχω καταφέρει να παίξει κανένα.

'Εχει βρεί κανένας λύση , με αυτό ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρακληση μια απαντηση για να κανω την αγορα θα ηθελα στο ποστ 12497

Αν μπορειτε σας παρακαλω, λιγο πιο πανω ειναι.

Ποιο απο τα δυο να παρω γιατι στα χαρακτηριστικα λεει οτι εχει Η.265 αλλα μεσω του AIDA δειχνει οτι εχει μονο Η.264 .

Τι γινετε?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό, πώς σας φαίνεται;

Μιλάω για το 3ο "color"

Χ96 mini: S905X, 2gb ddr3, 16gb rom, android 7.1.2 @ 20.93€ (21.47€ βγαίνει με τις προμήθειες των τραπεζών)

Νομίζω κάτω από τα 22€ δεν υπάρχει κίνδυνος τελωνείου σωστά;

 

Δε γνωρίζω όμως αν περιλαμβάνει remote.

Κάτω από το item specifics, γράφει:

Remote Control: Not Included

 

Αλλά κάτω από το included, έχει:

1 x Smart TV Box

1 x IR Remote Control

1 x HDMI Cable

1 x Power Adapter

1 x User Manual

 

Επίσης δε δείχνει σε καμία φώτο remote, ούτε το αναφέρει στον τίτλο.

Έστειλα μήνυμα στο πωλητή από χθες το βράδυ. Περιμένω απάντηση.

 

Επίσης παίζει κουπόνι 4$ για εγγραφή νέου χρήστη επομένως η τιμή κατεβαίνει ακόμα λίγο.

Εγώ έκανα τη βλακεία κι επέλεξα μέθοδο αποστολής epacket όπου με 1.08€ έχεις και tracking.

 

Το θέμα τώρα είναι ότι το κουπόνι φαίνεται σαν ξερωριστή (αρνητική χρέωση), δεν γίνεται συμψηφισμός)

Με αποτέλεσμα η χρέωση που "φαίνεται", είναι: 21.47+1.08= 22.55€ Οπότε βγήκα πάνω από τα 22€..

Το όριο των 22€, Ισχύει για συνολική τιμή;

Αν είναι να ακυρώσω και να παραγγείλω ξανά χωρίς tracking. (Ακόμα μου δίνει το δικαίωμα)

Το ali, χρεώνει προμήθεια paypal 0.84€ οπότε δεν μπορεί να το χρησιμοποιήσουμε (θα βγει πάνω από τα 22€)

 

Σε αυτήν την τιμή το μόνο που έβρισκα ήταν boxakia με 1gb ram.

Για να πάω σε κάτι καλύτερο, θα πρέπει ν'ανέβω στο 50ρικό νομίζω

και δεν ξέρω αν αξίζει, εφόσον, η μόνη χρήση που θα γίνει, είναι για θέαση ευρωπαϊκών αγώνων. :worry:

Κουτί στα 22€ δεν νομίζω ότι θα είναι για πολλά πολλά, ούτε ότι έχει σημασία τι remote έχει.

Να αναλύσεις καμία σοβαρή αγορά στα 50+€ ίσως έχει νόημα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το όριο των 22€ είναι για την συνολική τιμή (κόστος προϊόντος+κόστος μεταφορικών).
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το έχει πάρει κάποιος αυτό για Xiaomi Mi Box

UGREEN RJ45 Ethernet Adapter with USB 2.0 Hub USB

 

 

λέει ότι είναι συμβατό. Μήπως έχετε να προτείνεται κάποιο άλλο δοκιμασμένο ότι δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

Έχω το mecool KIII pro , το γνωστό υβριδικό που έχει και λειτουργία για δορυφορική.

Μέχρι το καλοκαίρι που του είχα τη ρομ του superceleron scv1 7.1.2 από το freaktab , το netflix έπαιζε σε HD 1080p τέλεια.

 

Κατόπιν έγιναν τα γνωστά περιοριστικά κοψίματα από το netflix και πάπαλα το HD.

 

Aπό τότε , έχω καταφέρει να βλέπω netflix σε FHD μόνο με πειραγμένο "μαύρο" apk . "Λευκό" δηλ. για android tv netflix , δεν έχω καταφέρει να παίξει κανένα.

'Εχει βρεί κανένας λύση , με αυτό ;

 

Καλημέρα στην παρέα !

τελικά εδώ μέσα μόνο εγώ έχω το mecool kiii pro ; :lol: ή μάλλον μόνο εγώ θα έχω αυτό το πρόβλημα :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το έχει πάρει κάποιος αυτό για Xiaomi Mi Box

UGREEN RJ45 Ethernet Adapter with USB 2.0 Hub USB

 

 

λέει ότι είναι συμβατό. Μήπως έχετε να προτείνεται κάποιο άλλο δοκιμασμένο ότι δουλεύει;

 

Πάντως τον τύπο που το παρουσιάζει τον παραδέχομαι, κάνει λεπτομερείς παρουσιάσεις με καλές κριτικές.

 

Καλύτερη τιμή που βρήκα : https://www.ebay.com/itm/Ugreen-3-Ports-USB-Ethernet-Hub-USB-2-0-to-RJ45-10-100Mbps-Network-Adapter-Card/382589838272?hash=item591421a3c0%3Ag%3AYh4AAOSwhvFZFB1Y&LH_BIN=1

Edited by SCORPIONE69
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το παρακάτω tv box https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009922752906.html?wid=1433363.

Παρέλαβα χθες, το έστησα (cinema, kodi, swift, netflix, radio κτλ) και όλα καλά εκτός από κάτι περίεργο.

 

Όταν είναι στην αρχική οθόνη σαν να κάνει διακοπές στο σήμα που στέλνει στη τηλεόραση. Μαυρίζει και επανέρχεται δείχνοντας στην τηλεόραση την ανάλυση της συσκευής (αυτό είναι χαρακτηριστικό της τηλεόρασης - Samsung). Το κάνει σε άτακτα χρονικά διαστήματα. Δεν έχει κάποιο χρονικό μοτίβο.

 

Το κάνει και όταν θα μπω σε κάποια εφαρμογή στην αρχή. Όση ώρα και να περάσει δεν το ξανακάνει μέσα στην εφαρμογή (cinema, youtube).

 

Αν βγω στο αρχικό μενού το ξανακάνει. Το ίδιο αν αλλάξω εφαρμογή, αλλά μόνο αφού μπει στην εφαρμογή και μία μόνο φορά.

 

Παρατήρησα ότι το κάνει επαναλαμβανόμενα και όταν σερφάρω με τον chrome.

 

Δοκίμασα με άλλο καλώδιο σε άλλη θύρα. Άλλαξα αναλύσεις και επειδή δεν άλλαξε κάτι το άφησα στο αυτόματο (1920x1080i 60 Hz).

 

Καμία άλλη ιδέα; Μήπως να ζητήσω αντικατάσταση ή refund;

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το παρακάτω tv box https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009922752906.html?wid=1433363.

Παρέλαβα χθες, το έστησα (cinema, kodi, swift, netflix, radio κτλ) και όλα καλά εκτός από κάτι περίεργο.

 

Όταν είναι στην αρχική οθόνη σαν να κάνει διακοπές στο σήμα που στέλνει στη τηλεόραση. Μαυρίζει και επανέρχεται δείχνοντας στην τηλεόραση την ανάλυση της συσκευής (αυτό είναι χαρακτηριστικό της τηλεόρασης - Samsung). Το κάνει σε άτακτα χρονικά διαστήματα. Δεν έχει κάποιο χρονικό μοτίβο.

 

Το κάνει και όταν θα μπω σε κάποια εφαρμογή στην αρχή. Όση ώρα και να περάσει δεν το ξανακάνει μέσα στην εφαρμογή (cinema, youtube).

 

Αν βγω στο αρχικό μενού το ξανακάνει. Το ίδιο αν αλλάξω εφαρμογή, αλλά μόνο αφού μπει στην εφαρμογή και μία μόνο φορά.

 

Παρατήρησα ότι το κάνει επαναλαμβανόμενα και όταν σερφάρω με τον chrome.

 

Δοκίμασα με άλλο καλώδιο σε άλλη θύρα. Άλλαξα αναλύσεις και επειδή δεν άλλαξε κάτι το άφησα στο αυτόματο (1920x1080i 60 Hz).

 

Καμία άλλη ιδέα; Μήπως να ζητήσω αντικατάσταση ή refund;

 

Μήπως να το δοκιμάσεις και με μιαν άλλη τηλεόραση πριν το απορρίψεις?

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το παρακάτω tv box https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009922752906.html?wid=1433363.

Παρέλαβα χθες, το έστησα (cinema, kodi, swift, netflix, radio κτλ) και όλα καλά εκτός από κάτι περίεργο.

 

Όταν είναι στην αρχική οθόνη σαν να κάνει διακοπές στο σήμα που στέλνει στη τηλεόραση. Μαυρίζει και επανέρχεται δείχνοντας στην τηλεόραση την ανάλυση της συσκευής (αυτό είναι χαρακτηριστικό της τηλεόρασης - Samsung). Το κάνει σε άτακτα χρονικά διαστήματα. Δεν έχει κάποιο χρονικό μοτίβο.

 

Το κάνει και όταν θα μπω σε κάποια εφαρμογή στην αρχή. Όση ώρα και να περάσει δεν το ξανακάνει μέσα στην εφαρμογή (cinema, youtube).

 

Αν βγω στο αρχικό μενού το ξανακάνει. Το ίδιο αν αλλάξω εφαρμογή, αλλά μόνο αφού μπει στην εφαρμογή και μία μόνο φορά.

 

Παρατήρησα ότι το κάνει επαναλαμβανόμενα και όταν σερφάρω με τον chrome.

 

Δοκίμασα με άλλο καλώδιο σε άλλη θύρα. Άλλαξα αναλύσεις και επειδή δεν άλλαξε κάτι το άφησα στο αυτόματο (1920x1080i 60 Hz).

 

Καμία άλλη ιδέα; Μήπως να ζητήσω αντικατάσταση ή refund;

Κανε και μια επαναφορα πριν το στειλεις.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...