Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από όσα διάβασα κατάλαβα ότι αυτή την στιγμή υπερέχουν σε αξιοπιστία οι επεξεργαστες της Amlogic και δη έπί του παρόντος οι S905X2..

 

Θα ήθελα να ακούσω μία αξιόπιστη πρόταση από πραγματικούς χρήστες για tv box από Κίνα έως 50€ με καλή συμβατότητα Kodi και Netflx. Κύρια χρήση η προβολή on line αγώνων, ενώ παράλληλα έχω Cosmote TV.

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1277

  • makis1024

    550

  • ath156

    1780

Ανά δύο σελίδες τα ίδια πράγματα απαντάμε, ψάξτε λίγο πίσω.χτες απαντήθηκε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο φίλε μου.

 

Κάποιο μηχανάκι έως 50€ με ενσωματωμένο Kodi (δεν θέλω να κάτσω να κατεβάζω ή να κάνω side loading πως το λένε) μπορείς να μου προτείνεις παρ' όλα αυτά? Ρωτάω κυρίως χρήστες όχι άτομα που διαβάζουν απλά τεχνικά χαρακτηριστικά..

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ποια μεθοδο αποστολης να επιλεξω για αγορα απο GearBest ?

Aπεφασισα να παρω αυτο εδω

 

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009267575666.html

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο φίλε μου.

 

Κάποιο μηχανάκι έως 50€ με ενσωματωμένο Kodi (δεν θέλω να κάτσω να κατεβάζω ή να κάνω side loading πως το λένε) μπορείς να μου προτείνεις παρ' όλα αυτά? Ρωτάω κυρίως χρήστες όχι άτομα που διαβάζουν απλά τεχνικά χαρακτηριστικά..

Δεν θες να κάτσεις να διαβάσεις και έτσι θα πάρεις μούφα μηχάνημα με προφορτωμενη σαβούρα και μετά θα παραπονιέσαι ότι δεν δουλεύει το ένα και δεν δουλεύει το άλλο.

Υπόψιν αν δεν διαβάσεις, δεν θα έχεις ποτέ λειτουργικό KODI.

 

Αλλιώς πέρνα το CINEMA(HD MOVIES) και τέλος. Απλή εφαρμογή στην χρήση

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο φίλε μου.

 

Κάποιο μηχανάκι έως 50€ με ενσωματωμένο Kodi (δεν θέλω να κάτσω να κατεβάζω ή να κάνω side loading πως το λένε) μπορείς να μου προτείνεις παρ' όλα αυτά? Ρωτάω κυρίως χρήστες όχι άτομα που διαβάζουν απλά τεχνικά χαρακτηριστικά..

Φίλε μου το kodi είναι σαν λειτουργικό σύστημα που βάζεις από μόνος σου τις εφαρμογές που θέλεις,αν δεν διαβάσεις τι θα του βάλεις και τι θα δεις;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το kodi είναι σαν λειτουργικό σύστημα που βάζεις από μόνος σου τις εφαρμογές που θέλεις,αν δεν διαβάσεις τι θα του βάλεις και τι θα δεις;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έχω ασχοληθεί με Kodi και ίσως φανεί χαζή η ερώτηση, αλλά το Kodi λειτουργεί κανονικά, ακόμα και όταν κλείνουν οι σελίδες διαμοιρασμού υλικού torrents, πχ pirate Bay κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σκεφτομαι να αγοράσω το mi box για ote tv go, netflix και youtube. Η αγορά θα γίνει απο Ελλάδα. Έχει διαφορά με αυτό που πωλείται στα κινέζικα καταστήματα? Γιατί στα ελληνικά αναφέρεται ως mi tv box ενώ στα κινέζικα έχει και ένα s (mi box s).
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο το βλεπω πολυ καλο, τι λετε? Θελω να ειναι οσο γινετε πιο δυνατο να κρατησει σε χρονο και να παιζει 4k60fps ανετα.

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Το kodi δυστυχώς θέλει συνεχώς να ενημερώνεσαι και ανάλογα τι add on θα χρειαστείς! Δεν το δοκίμασα (από την συγκεκριμένη ημερομηνία) και δεν γνωρίζω τι γίνεται και με subs!! Για box υπάρχουν και λύσεις σε apk όπως ανέφερε ο φίλος ποιο πάνω, γενικά θέλει να ασχοληθείς και λίγο, έτοιμο όλοι το θέλουν :) :) απλά θέλει δουλειά και όρεξη!!!

Δεν έχω ασχοληθεί με Kodi και ίσως φανεί χαζή η ερώτηση, αλλά το Kodi λειτουργεί κανονικά, ακόμα και όταν κλείνουν οι σελίδες διαμοιρασμού υλικού torrents, πχ pirate Bay κλπ?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το kodi δυστυχώς θέλει συνεχώς να ενημερώνεσαι και ανάλογα τι add on θα χρειαστείς! Δεν το δοκίμασα (από την συγκεκριμένη ημερομηνία) και δεν γνωρίζω τι γίνεται και με subs!! Για box υπάρχουν και λύσεις σε apk όπως ανέφερε ο φίλος ποιο πάνω, γενικά θέλει να ασχοληθείς και λίγο, έτοιμο όλοι το θέλουν :) :) απλά θέλει δουλειά και όρεξη!!!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σίγουρα θα βόλευε να είναι όλα έτοιμα, αλλά δεν έχω πρόβλημα να ενημερώνομαι. Το θέμα είναι αν οι σερβερ που χρησιμοποιεί το kodi, κλείνουν και δεν μπορείς να δεις αυτό που θέλεις, γιατί δεν επιτρέπεται. Αυτό ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σκεφτομαι να αγοράσω το mi box για ote tv go, netflix και youtube. Η αγορά θα γίνει απο Ελλάδα. Έχει διαφορά με αυτό που πωλείται στα κινέζικα καταστήματα? Γιατί στα ελληνικά αναφέρεται ως mi tv box ενώ στα κινέζικα έχει και ένα s (mi box s).

το Xiaomi Mi Box S είναι νεότερο - αναβαθμισμένο μοντέλο

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα βόλευε να είναι όλα έτοιμα, αλλά δεν έχω πρόβλημα να ενημερώνομαι. Το θέμα είναι αν οι σερβερ που χρησιμοποιεί το kodi, κλείνουν και δεν μπορείς να δεις αυτό που θέλεις, γιατί δεν επιτρέπεται. Αυτό ρωτάω.
Μα αυτό σε γράφω, ανάλογα το add on είναι και όχι του kodi, υπάρχουν add on που παίζουν , άλλα για κανένα 6μηνο και ξανά ψάχνεις, άλλα μπορεί να βαράνε και 2 χρόνια σερί χωρίς προβλήματα, τώρα όμως παίζει και ο παράγοντας subs, να βρεις αξιόπιστο add on και να μην βρίσκει υπότιτλους!!!! Οι πάροχοι κλείσανε κάποια συγκεκριμένα (όχι όμως όλα) :) Οπότε είναι θέμα add on και όχι kodi οι σέρβερ! Το kodi είναι τα windows που βάζεις στο πσ,οι εφαρμογές όμως είναι δική σου επιλογή!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδιά εχω στην κατοχη μου το mecool KIII pro, και αντιμετωπηζω το εξης πρόβλημα μου κανει σπασηματα η εικονα μεσω του hdmi, δηλαδη αναβοσβήνει η εικονα η τρεμοπαιζει και δεν κλειδώνει σε κάποια συγκεκριμένη αναληση το σημα,δοκημασα διαφορά καλώδια hdmi αλλα δεν παιζουν, παρα μονο δυο απο αυτα παιζουν, το ενα καλωδιο παιζει κ με το ζόρι εφοσων το κουναω και βρω την κατάλληλη θεση, η αναλογικης θύρα av παιζει κανονικα που την δοκίμασα, ολα αυτά ξεκίνησαν αφου ειχα εγκατάστησει το xposed, επίσης εγκατεστησα διάφορες room και συνεχησει το προβλημα, ξερει κάποιος τι φταίει? μηπως τα επεξε η κάρτα γραφικων? ειναι κριμα γιατί να το παρατήσω αυτό το μηχάνημα γιατί το ειχα αγαπήσει και ηταν τρομερά γρήγορο

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό σε γράφω, ανάλογα το add on είναι και όχι του kodi, υπάρχουν add on που παίζουν , άλλα για κανένα 6μηνο και ξανά ψάχνεις, άλλα μπορεί να βαράνε και 2 χρόνια σερί χωρίς προβλήματα, τώρα όμως παίζει και ο παράγοντας subs, να βρεις αξιόπιστο add on και να μην βρίσκει υπότιτλους!!!! Οι πάροχοι κλείσανε κάποια συγκεκριμένα (όχι όμως όλα) :) Οπότε είναι θέμα add on και όχι kodi οι σέρβερ! Το kodi είναι τα windows που βάζεις στο πσ,οι εφαρμογές όμως είναι δική σου επιλογή!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, είναι που αγνοώ πλήρως την αρχή λειτουργίας του kodi. Θέλει ψάξιμο όπως καταλαβαίνω...

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτούς που βαριούνται να διαβάσουν πέντε πράγματα...μην μπερδεύεται την βούρτσα με άλλα αντικείμενα.το κοντι είναι ένας media player..τελεία.το πως θα τον λειτουργεί ο καθένας είναι δικό του θέμα.

 

Same Sh1t... Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό η πρώτη ερώτηση για αγορά Android BOX είναι :για τι χρήση το θέλεις, και ποιο είναι το budget ? Υπάρχουν άπειρα στην αγορά αλλά δεν κάνουν όλα για κάποια πράγματα (υπάρχουν και οι εξαιρέσεις :Nvidia)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και για αυτό λέμε εκατοντάδες φορές, μην κάνετε δύσκολη τη ζωή σας αν θέλετε να βλέπετε μόνο σειρές και ταινίες.

Βάλτε τις εφαρμογές όπως το CINEMA και τέλος

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με το διάβασμα δεν έχω πρόβλημα, ούτε με το να εφαρμόσω οδηγίες. Το θέμα είναι μην αρχίσουν τα προβλήματα κατά το σετάρισμα και οι ερωταποκρισεις στο φόρουμ. Αυτό θέλω να αποφύγω...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι μισό κλικ πριν παραγγείλω αυτό

 

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009597975339.html?wid=1433363&currency=USD&vip=15564621&gclid=Cj0KCQiA28nfBRCDARIsANc5BFDoGVYCHZFij4kgsk3UEZ9JxGVojdiop3Zlzrwp33fsdnt9hdKpPd8aAifxEALw_wcB

 

Η χρήση αφορά για εγκατάσταση Kodi και τα κατάλληλα add ons, για ταινίες-σειρές (εγκατάσταση CINEMA), streaming αγώνων και Netflix. Αξίζει να το πάρω, το έχει κανείς??

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα, και περιμενω να ερθει

Θα δειξει το μελλον ποσο καλο ειναι......

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ρε παιδια το apk του σινεμά από που να το κατεβάσω από την επίσημη σελίδα δεν κατεβαίνει

 

Ελπίζω να μην το έκλεισαν και αυτό

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ρε παιδια το apk του σινεμά από που να το κατεβάσω από την επίσημη σελίδα δεν κατεβαίνει

 

Ελπίζω να μην το έκλεισαν και αυτό

Ο θείος junglist θα σε βολέψει.

 

https://app.box.com/s/8m2wc4a1oty5plv33uliyxz98e15a3my

 

Παλιότερη έκδοση αλλά θα κάνει autoupdate στην τελευταία από μόνο του μόλις το τρέξεις.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ο θείος junglist θα σε βολέψει.

 

https://app.box.com/s/8m2wc4a1oty5plv33uliyxz98e15a3my

 

Παλιότερη έκδοση αλλά θα κάνει autoupdate στην τελευταία από μόνο του μόλις το τρέξεις.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Ευχαριστώ φίλε να ξέρεις πάντως ούτε αναβάθμιση κάνει κάτι συμβαίνει ελπίζω να μην το κλείσουν το μαγαζί πάνω που το συνήθισα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...