Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την δουλειά που το θέλει, μια χαρά θα είναι και με S905 .

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

Με αυτη την τιμή Εφόσον το θέλει από Ελλάδα μπορεί να πάρει Πολύ καλύτερο μηχάνημα !! Ε όχι 99.90 για τον s905

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1277

  • makis1024

    550

  • ath156

    1780

Με αυτη την τιμή Εφόσον το θέλει από Ελλάδα μπορεί να πάρει Πολύ καλύτερο μηχάνημα !! Ε όχι 99.90 για τον s905
Δεν έγραψα πουθενά ότι πρέπει να δώσει 100€ για S905.

Να προσέχουμε τι γράφουμε.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν έγραψα πουθενά ότι πρέπει να δώσει 100€ για S905.

Να προσέχουμε τι γράφουμε.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

Ο φίλος έγραψε για συγκεκριμένο κουτί (φοράει τον s905),από συγκεκριμένο μαγαζί + τιμή . Μην το παίρνεις προσωπικά, χρόνιαρες μέρες έχουμε...

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος έγραψε για συγκεκριμένο κουτί (φοράει τον s905),από συγκεκριμένο μαγαζί + τιμή . Μην το παίρνεις προσωπικά, χρόνιαρες μέρες έχουμε...

Μην στεναχωριέσαι. Κάποιοι έχουν διάθεση τέτοιες μέρες. Άσε που πρέπει να πεισθούμε ότι το "κουτί" που έχουμε είναι προβληματικό, άσχετα εάν δεν το έχουν αυτοί το μηχάνημα και άσχετα εάν δεν έχουμε πράγματι προβλήματα.

Στην ουσία της συζήτησης όμως πράγματι μπορεί κάποιος να βρει μηχάνημα με 905 ή 912 πολύ-πολύ φθηνότερα από 100 ευρώ. Προσωπικά θα έπαιρνα βέβαια 912.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Μην στεναχωριέσαι. Κάποιοι έχουν διάθεση τέτοιες μέρες. Άσε που πρέπει να πεισθούμε ότι το "κουτί" που έχουμε είναι προβληματικό, άσχετα εάν δεν το έχουν αυτοί το μηχάνημα και άσχετα εάν δεν έχουμε πράγματι προβλήματα.

Στην ουσία της συζήτησης όμως πράγματι μπορεί κάποιος να βρει μηχάνημα με 905 ή 912 πολύ-πολύ φθηνότερα από 100 ευρώ. Προσωπικά θα έπαιρνα βέβαια 912.

Παλληκάρι ονειρεύεσαι τσαμπουκάδες;

Προσοχή γιατί αν ψάχνεις και για παλούκια, μπορεί να σου βρεθεί και κανένα, εκεί που δεν το περιμένεις.

Όταν δεν ασχολούμαι μαζί σου, μην ασχολείσαι και εσύ.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το mecool ki pro από baggood ξέρουμε αν έρχεται root; Το root checker βγάζει ότι δεν είναι αλλα το novago στην τελευταία έκδοση βγάζει error σχετικό με root απ ότι έχω καταλάβει. Τι παίζει τελικά; Το supersu φοβάμαι να το εγκαταστήσω γιατί έχω διαβάσει για bootloop μετά από εγκατάσταση του...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Βάλε πχ το adaway.

Αν σε αφήσει να προχωρήσεις σημαίνει ότι είναι root.

Σε εμένα εχουν αυτή την συμπεριφορά δηλαδή αν θυμάμαι καλά είναι root απλά δεν σου ζητάει εσένα δικαιώματα, τα δίνει χωρίς να σε ρωτήσει.

θυμάμαι ότι είναι έτσι αλλά δεν μπορώ να δοκιμάσω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά και Καλά!

Ήθελα να ρωτήσω για αναπαραγωγή ταινιών mkv, avi μέχρι 1080p από στικάκι καθώς και internet, youtube, skype, facebook αξίζει το

T95 Amlogic S905 4K TV BOX Quad Core 1GB/8GB 2.4G WIFI KODI Pre-installed H.265 OTG HDMI 2.0 3D https://www.geekbuying.com/item/T95-Amlogic-S905-4K-TV-BOX-Quad-Core-1G-8G-2-4G-5G-Dual-Band-WIFI-LAN-Bluetooth4-0-KODI-3D-H-265-OTG-361135.html ?

Προς αντικατάσταση του Αppstreamer της Crystal Acoustics το οποίο πνέει τα λοίσθια!:lol:

ΥΓ Μία άποψη και γι΄αυτό, ευχαριστώ πολύ

Sunvell T95 Max TV Android Box Quad Core Amlogic S905 - 4K x 2K H.265 Android 5.1 2.4G + 5G Dual WiFi Bluetooth 4.0 2GB DDR3 RAM 32GB eMMC ROM with KODI 16.0 Smart Media Player https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_414775.html?wid=21

Edited by ioannisman2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά. Αν βρεις άκρη ενημέρωσε σε παρακαλώ...

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έβαλα το πρόγραμμα και ότι γλώσσα έχω στο εικονικό πληκτρολόγιο, την ίδια γλώσσα έχω και στο airmouse, χωρίς να πατάω control+space.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το πρόγραμμα και ότι γλώσσα έχω στο εικονικό πληκτρολόγιο, την ίδια γλώσσα έχω και στο airmouse, χωρίς να πατάω control+space.
Καλημέρα αυτό γίνεται και με το δικό μου.Απλά με το android 6 πατώντας control+space άλλαζε η γλώσσα χωρίς να ασχοληθώ με το εικονικό πληκτρολόγιο

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,καλά Χριστούγεννα και καλή Πρωτοχρονιά να έχουμε

Ήθελα να μου πει κάποιος για το παρακάτω

https://m.banggood.com/Mecool-M8S-PRO-W-S905W-2GB-RAM-16GB-ROM-TV-Box-p-1206085.html?rmmds=search

Το θέλω κυρίως για ρετρό gaming emulation θα είμαι οκ;θα έχω θέματα;κυρίως για αυτο θέλω να το αγοράσω kodi κτλ πιο μετά

Ευχαριστώ για τις απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,καλά Χριστούγεννα και καλή Πρωτοχρονιά να έχουμε

Ήθελα να μου πει κάποιος για το παρακάτω

https://m.banggood.com/Mecool-M8S-PRO-W-S905W-2GB-RAM-16GB-ROM-TV-Box-p-1206085.html?rmmds=search

Το θέλω κυρίως για ρετρό gaming emulation θα είμαι οκ;θα έχω θέματα;κυρίως για αυτο θέλω να το αγοράσω kodi κτλ πιο μετά

Ευχαριστώ για τις απαντησεις

Γιατί βάζεις αφιλιέιτ λινκ;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Γιατί βάζεις αφιλιέιτ λινκ;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι σκοπίμως πάντως,διαγραφή χωρίς ερώτηση ,

Μια απάντηση σε αυτό που ρωτησα

Έχει κάποιος γνώμη

 

Το λινκ να διαγραφεί ,ήθελα να βάλω το προϊόν αντί να κάθομαι να γράφω mecool κτλ

Φαίνεται affiliate ? Εγώ δεν παίρνω αφφ από αυτό πάντως ούτε μου είπε κάποιος βάλε αυτο εκεί πχ

Edited by popc3
Link to comment
Share on other sites

Ο σύνδεσμος, όπως τον βλέπω παραπάνω δεν είναι affiliate/προωθητικός...τη κατάληξη "rmmds=search" τη προσθέτει το banggood αυτόματα όταν οδηγηθείς στη σελίδα ενός προϊόντος κατόποιν αναζήτησης...

 

...οι προωθητικοί κωδικοί του ανωτέρου καταστήματος έχουν τη μορφή "p=20ψήφιος κωδικός", συνηθέστερα στο τέλος του συνδέσμου.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αρχικά θα μπορούσες να δοκιμάσεις τον πιο εύκολο τρόπο και χωρίς χρήση του reset button.

 

Χρειάζεσαι για αυτό:

 

- Ένα καλώδιο USB male - USB male (μικρού μήκους - εάν είναι δυνατόν και κάτω από 15εκ.)

 

- Την αρχική ROM σε μορφή .img

 

- Το USB burning Tool

 

 

 

Βγάζεις από το κουτί τα πάντα (τροφοδοτικό, τυχόν κάρτες SD, USB sticks κλπ) και μένει γυμνό.

 

Τρέχεις το USB burning Tool

 

Φορτώνεις το αρχείο .img

 

Πατάς το "Start"

 

Και μόνο μετά συνδέεις το κουτί με τον υπολογιστή με το καλώδιο.Περιμένεις να αρχίσει η ενημέρωση.Σε περίπτωση που δεν αρχίσει δοκιμάζεις ξανά (απλώς συνδέοντας και αποσυνδέοντας το καλώδιο).

 

 

 

Προυπόθεση των παραπάνω είναι:

 

Να έχουν εγκατασταθεί σωστά οι drivers (άρα να κάνει καποιο θόρυβο όταν συνδέεται στο PC)

 

Πιθανόν να μπουτάρει το κουτί (όπως λες ότι γίνεται στην περίπτωσή σου)

 

 

 

Τα έκανα αυτά και μου βγάζει

b617f03bc6176b223f27c6869ae4b141.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα αυτά και μου βγάζει

b617f03bc6176b223f27c6869ae4b141.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

To log γράφει lowpower μήπως δεν συνδεσες το τροφοδοτικό και έπαιρνε ρεύμα μόνο από τον υπολογιστή και για αυτό σου έβγαλε error?

 

Αν ακολουθήσεις κατά γράμμα αυτό το οδηγό

https://www.chinagadgetsreviews.com/download-amlogic-burn_card_maker-v2-0-2.html

 

Θα φτιάξεις μια καρτουλα microsd με το image και μετά βάζεις την microsd μέσα μετά με ένα συνδετήρα πατάς το reset button συνδέεις το τροφοδοτικό χωρίς να αφήσεις το reset button μόλις δεις το android (μπαρπαδελι) στην οθόνη το αφήνεις να κάνει την δουλειά του μέχρι να μπεί σε περιβάλλον android.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εκεί που έλεγε normal erase,επέλεξα fall erase και τσέκαρα το overwright Key και έγινε κανονικά

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Τώρα είδα την ανάρτησή σου γιατί έλειπα. Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν .

Πιστεύω ότι η κρίσιμη παράμετρος ήταν η επιλογή "full erase" ή "force erase all" και όχι το "overwright key". Για την ακρίβεια μάλιστα πιστεύω ότι στις περισσότερες περιπτώσεις αυτό πρέπει να είναι αποεπιλεγμένο.

Το ότι σε μπρικαρισμένα κουτιά πρέπει να επιλέγεις το "force erase all" το έχω αναφέρει αρκετές σελίδες πίσω, όταν σημείωσα για 1η φορά αυτή την μέθοδο και μάλιστα έβαλα το ακριβές απόσπασμα του φίλου από ξένο site που πρωτοανέφερε αυτή τη μέθοδο.

 

Επίσης θεωρητικά θα μπορούσε να φταίει και το μήκος του καλωδίου ("low power").Για στατιστικούς λόγους τι μήκος είχε το καλώδιο που χρησιμοποίησες?

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα την ανάρτησή σου γιατί έλειπα. Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν .

Πιστεύω ότι η κρίσιμη παράμετρος ήταν η επιλογή "full erase" ή "force erase all" και όχι το "overwright key". Για την ακρίβεια μάλιστα πιστεύω ότι στις περισσότερες περιπτώσεις αυτό πρέπει να είναι αποεπιλεγμένο.

Το ότι σε μπρικαρισμένα κουτιά πρέπει να επιλέγεις το "force erase all" το έχω αναφέρει αρκετές σελίδες πίσω, όταν σημείωσα για 1η φορά αυτή την μέθοδο και μάλιστα έβαλα το ακριβές απόσπασμα του φίλου από ξένο site που πρωτοανέφερε αυτή τη μέθοδο.

 

Επίσης θεωρητικά θα μπορούσε να φταίει και το μήκος του καλωδίου ("low power").Για στατιστικούς λόγους τι μήκος είχε το καλώδιο που χρησιμοποίησες?

 

 

 

1,5 μετρο ηταν το καλωδιο και μαλιστα το διαβασε χωρις συνδετηρα,κατευθειαν

Επισης να ρωτησω για το Netflix αν ξερεις μου βγαζει error προφανως γιατι ειναι ρουτ

Πως μπορω αυτο να το λυσω ή υπαρχει καποια εκδοση για να παιζει;

Κατι που ειδα στο youtube για να σβησω ενα αρχειο lib... αυτο δεν υπαρχει

Υπαρχει κατι να κανω;

Ευχαριστω

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

1,5 μετρο ηταν το καλωδιο και μαλιστα το διαβασε χωρις συνδετηρα,κατευθειαν

Επισης να ρωτησω για το Netflix αν ξερεις μου βγαζει error προφανως γιατι ειναι ρουτ

Πως μπορω αυτο να το λυσω ή υπαρχει καποια εκδοση για να παιζει;

Κατι που ειδα στο youtube για να σβησω ενα αρχειο lib... αυτο δεν υπαρχει

Υπαρχει κατι να κανω;

Ευχαριστω

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Εάν με την φράση "χωρίς συνδετήρα" εννοείς χωρίς τη χρήση του reset button (ή συνδετήρα στην σχετική τρύπα), μα αυτό ακριβώς σου είχα προτείνει στο Ποστ μου #10207.

Όσον αφορά το καλώδιο 1,50 μέτρο είναι πολύ-πολύ......μεγάλο.Πάλι εάν προσέξεις είχα προτείνει κάτω των 15cm. Σε τόσο μεγάλο καλώδιο υπάρχουν εξίσου μεγάλες απώλειες ρεύματος και άρα πολύ πιθανόν μήνυμα/πρόβλημα "low power"!!!!!!

Όσον αφορά το Netflix δεν έχω ασχοληθεί καθόλου.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά παίζει το NETFLIX σε rooted συσκευές.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά παίζει το NETFLIX σε rooted συσκευές.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

 

 

 

Με ποια έκδοση; Γιατί με την επίσημη μου βγάζει error 0013

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εάν με την φράση "χωρίς συνδετήρα" εννοείς χωρίς τη χρήση του reset button (ή συνδετήρα στην σχετική τρύπα), μα αυτό ακριβώς σου είχα προτείνει στο Ποστ μου #10207.

Όσον αφορά το καλώδιο 1,50 μέτρο είναι πολύ-πολύ......μεγάλο.Πάλι εάν προσέξεις είχα προτείνει κάτω των 15cm. Σε τόσο μεγάλο καλώδιο υπάρχουν εξίσου μεγάλες απώλειες ρεύματος και άρα πολύ πιθανόν μήνυμα/πρόβλημα "low power"!!!!!!

Όσον αφορά το Netflix δεν έχω ασχοληθεί καθόλου.

 

 

 

Ναι τώρα το είδα,σωστός

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by nik1975
Link to comment
Share on other sites

Με ποια έκδοση; Γιατί με την επίσημη μου βγάζει error 0013

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Ναι τώρα το είδα,σωστός

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Με την τελευταία επίσημη που κατέβασα από apkmirror.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλη χρονια. Πηρα ενα xiaomi mi box και προσπαθω να βαλω ote tv. Καταβασα το apk, το εκανα εγκατασταση, συνδεομαι στον λογαριασμο μου και μου βγαζει οτι εχω φτασει τον μεγιστο αριθμο συσκευων αλλα δεν μου δινει επιλογη να αλλαξω συσκευη. Να προσθεσω οτι εχει περασει μηνας απο τοτε που αλλαξα τελευταια φορα συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...