Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες.

Χρόνια Πολλά και καλή χρονιά!

Έχω ένα minix x8 H plus.

Υ

Υπάρχει δυνατότητα αναβάθμισης λογισμικού?

Το έχω χρόνια και ota Update η δεν έχει βγει ποτέ η δεν υποστηρίζει οτα.

Τώρα θέλω να το κάνω ένα φρεσκάρισμα και σκεφτόμουν αν μπορώ να περάσω νεότερο λογισμικό η και το ίδιο από την αρχή αντί να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.

Ευχαριστώ

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Ενδιαφερομε για tv box s912 3gb ram και 16-32gb rom.

Ποια απο τα box αυτα ειναι vfm σε αυτη την κατηγορια οσο αφορα :

-Ελειψη προβληματων λειτουργιας

- να ανεβαζει θερμοκρασια κατα τη χρηση ( οχι το καλοκαιρι )

Γνωμες χρηστων θα βοηθουσαν πολυ.

Μερικα απο αυτα Belling gt1 ultimate , mecool m8s pro ,tanix tx92,z69 plus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Χρόνια Πολλά και καλή χρονιά!

Έχω ένα minix x8 H plus.

Υ

Υπάρχει δυνατότητα αναβάθμισης λογισμικού?

Το έχω χρόνια και ota Update η δεν έχει βγει ποτέ η δεν υποστηρίζει οτα.

Τώρα θέλω να το κάνω ένα φρεσκάρισμα και σκεφτόμουν αν μπορώ να περάσω νεότερο λογισμικό η και το ίδιο από την αρχή αντί να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.

Ευχαριστώ

 

Κοίταξε στο σάιτ της minix

 

http://www.minixforum.com/forums/official-firmware-releases.68/

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομε για tv box s912 3gb ram και 16-32gb rom.

Ποια απο τα box αυτα ειναι vfm σε αυτη την κατηγορια οσο αφορα :

-Ελειψη προβληματων λειτουργιας

- να ανεβαζει θερμοκρασια κατα τη χρηση ( οχι το καλοκαιρι )

Γνωμες χρηστων θα βοηθουσαν πολυ.

Μερικα απο αυτα Belling gt1 ultimate , mecool m8s pro ,tanix tx92,z69 plus

Δεν νομίζω να υπάρχει κουτί που να μην ανεβάζει θερΜοκρασία το καλοκαίρι.

Ειδικά αν έχουν τον ίδιο επεξεργαστή.

 

Επίσης είναι θέμα εφαρμογών.

Πχ από τότε που έκοψα το KODI και δουλεύω μόνο TERRARIUM και NETFLIX, πάνω από 60 δεν βλέπω στο ΤΑΝΙΧ ΤΧ92. Αλλιώς πήγαινε μέχρι 75-89, όπως σε όλα με S912.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει κουτί που να μην ανεβάζει θερΜοκρασία το καλοκαίρι.

Ειδικά αν έχουν τον ίδιο επεξεργαστή.

 

Επίσης είναι θέμα εφαρμογών.

Πχ από τότε που έκοψα το KODI και δουλεύω μόνο TERRARIUM και NETFLIX, πάνω από 60 δεν βλέπω στο ΤΑΝΙΧ ΤΧ92. Αλλιώς πήγαινε μέχρι 75-89, όπως σε όλα με S912.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

Ευχαριστω για την απαντηση ,δεν ενοουσα το καλοκαιρι .Ελεγα για να ανεβαζει θερμοκρασιες με χρηση κοdi ή οταν παιζει μια hd ταινια απο σκληρο,το χειμωνα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση ,δεν ενοουσα το καλοκαιρι .Ελεγα για να ανεβαζει θερμοκρασιες με χρηση κοdi ή οταν παιζει μια hd ταινια απο σκληρο,το χειμωνα.
Εκτός από KODI, τίποτα άλλο δεν ανεβάζει την θερμοκρασία στο ΤΑΝΙΧ ΤΧ92.

Παιχνίδια δεν παίζω.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

 

Χρονια πολλα, μπορει καποιος να μου προτεινει, εστω και σε προσωπικο μηνυμα, καποιο αξιοπιστο, εννοω με τα λιγοτερα προβληματα, κουτι απο το λινκ παραπανω ή εστω κατι αλλο ως 120-140 αυστηρα.δεν μου αρεσουν τα πειραματα και τα κολπα θελω απλα πραγματα και αξιοπιστα , μη τρελαθω στο διαβασμα και την παραμετροιποιηση..και στα μαγικα για να δω μια ταινια με υποτιτλους...αν ζηταω πολλα να το πειτε....:lol::lol::X:X

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα, μπορει καποιος να μου προτεινει, εστω και σε προσωπικο μηνυμα, καποιο αξιοπιστο, εννοω με τα λιγοτερα προβληματα, κουτι απο το λινκ παραπανω ή εστω κατι αλλο ως 120-140 αυστηρα.δεν μου αρεσουν τα πειραματα και τα κολπα θελω απλα πραγματα και αξιοπιστα , μη τρελαθω στο διαβασμα και την παραμετροιποιηση..και στα μαγικα για να δω μια ταινια με υποτιτλους...αν ζηταω πολλα να το πειτε....:lol::lol::X:X

Τα beelink είναι αρκετά αξιόπιστα (στο μετρό του δυνατου, όλα κινέζικα είναι ) ,έχουν την υποστήριξη της κοινότητας (υπάρχουν αρκετά rom)

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα, μπορει καποιος να μου προτεινει, εστω και σε προσωπικο μηνυμα, καποιο αξιοπιστο, εννοω με τα λιγοτερα προβληματα, κουτι απο το λινκ παραπανω ή εστω κατι αλλο ως 120-140 αυστηρα.δεν μου αρεσουν τα πειραματα και τα κολπα θελω απλα πραγματα και αξιοπιστα , μη τρελαθω στο διαβασμα και την παραμετροιποιηση..και στα μαγικα για να δω μια ταινια με υποτιτλους...αν ζηταω πολλα να το πειτε....:lol::lol::X:X
Τσάμπα λεφτά θα δώσεις, αλλά αφού το θες από Ελλάδα..

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τσάμπα λεφτά θα δώσεις, αλλά αφού το θες από Ελλάδα..

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

Ακομα και απο ωξω να θελω να παραγγειλω πρεπει να ξερω μοντελα τουλαχιστον, βασικα δεν εχω ιδεα οποτεσιγουρα θα παρω πατατα γιαυτο ρωταω εσας εδω σας ακουω λοιπον

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και απο ωξω να θελω να παραγγειλω πρεπει να ξερω μοντελα τουλαχιστον, βασικα δεν εχω ιδεα οποτεσιγουρα θα παρω πατατα γιαυτο ρωταω εσας εδω σας ακουω λοιπον
Ήδη μερικά ποστ πιο πάνω,.10242, προτάθηκαν 4 μοντέλα.

Γιατί δεν κάθεσαι να διαβάσεις λίγο, ώστε να καταλάβεις τι παίζει;

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι καταλαβα οτι τανιχ χ92 και το beelink gt1 ultimate 3/32 ειναι κοντα και αξιοπιστα δε ξερω ποιο να διαλεξω απο ποιο μαγαζι. Το βεελινκ στο geerbeast to εχει με 2 λογοτυπα με ιδια νομιζω χαρακτηριστικα και δε καταλαβαινω τη διαφορα επισης δε καταλαβαινω τη διαφορα στις ευ αποθηκες... Ευ6 ευ99(πλακα κανω) παρακαλω βοηθεια εστω και πριβε για να μη κουραζουμε και τους παλιους..επισης διαβαζω για κουπονια...που πως και γιατι..χαχαχ ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι τα Mecool KI / KII αναβαθμίστηκαν με νέο επεξεργαστή (s905d, στο πρώτο αυξήθηκε και η μνήμη θαρρώ) και νέο λογισμικό (android 7) και το βρίσκω αισιόδοξο, γιατί μετά από μια διακοπή ρέυματος το Mecool KII Pro (s905, android 5.1.1) μου δεν εξάγει πια ήχο μέσω του 3.5 jack...κάτι κάηκε...

 

οπότε πρέπει να το στείλω πίσω, κι ελπίζω να μου κάνουν δωρεάν την αντικατάσταση με τη νεώτερη έκδοση, γιατί η παλιά εξαντλήθηκε κι η νέα έχει τιμολογηθεί ακριβότερα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι καταλαβα οτι τανιχ χ92 και το beelink gt1 ultimate 3/32 ειναι κοντα και αξιοπιστα δε ξερω ποιο να διαλεξω απο ποιο μαγαζι. Το βεελινκ στο geerbeast to εχει με 2 λογοτυπα με ιδια νομιζω χαρακτηριστικα και δε καταλαβαινω τη διαφορα επισης δε καταλαβαινω τη διαφορα στις ευ αποθηκες... Ευ6 ευ99(πλακα κανω) παρακαλω βοηθεια εστω και πριβε για να μη κουραζουμε και τους παλιους..επισης διαβαζω για κουπονια...που πως και γιατι..χαχαχ ευχαριστω

 

To tanix εχει πιο συμπαθητικο user interface. Απο την αλλη το GT1 Ultimate ειναι μοσχοπουλημένο οσο δεν πάει. Το ιδιο αποδίδουν.

 

Παρατήρησα ότι τα Mecool KI / KII αναβαθμίστηκαν με νέο επεξεργαστή (s905d, στο πρώτο αυξήθηκε και η μνήμη θαρρώ) και νέο λογισμικό (android 7) και το βρίσκω αισιόδοξο, γιατί μετά από μια διακοπή ρέυματος το Mecool KII Pro (s905, android 5.1.1) μου δεν εξάγει πια ήχο μέσω του 3.5 jack...κάτι κάηκε...

 

οπότε πρέπει να το στείλω πίσω, κι ελπίζω να μου κάνουν δωρεάν την αντικατάσταση με τη νεώτερη έκδοση, γιατί η παλιά εξαντλήθηκε κι η νέα έχει τιμολογηθεί ακριβότερα.

 

Πολύ καλη φουρνια αυτα με το S905D (το D βασικά αφορα την δυνατότητα για tuners. Δεν αλλαζει κατι αλλο σε σχεση με τα SoC).

To KI Pro ειναι το τελευταίο που εχει βγει (λιγο μετα το KIII).

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα δε σε καταλαβα, λες οτι το τανιχ τ92 ειναι καλυτερο για τα λεφτα του;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα δε σε καταλαβα, λες οτι το τανιχ τ92 ειναι καλυτερο για τα λεφτα του;
Όχι δεν είπε αυτό.

Λέει ότι είναι και τα 2 Καλά.

Ωστόσο το ΤΧ92 έχει δικό του, διαφορετικό Ui, αλλά το beelink γενικά έχει πουλήσει πολύ.

 

Ως χρήστης του ΤΧ92, το προτείνω σε όσους δεν θέλουν πειράγματα. Το συνδέεις και τέλος. Κανένας λόγος να ασχοληθείς με Roms κλπ.

Είναι και ήδη ροοτ, αν θες για έξτρα δυνατότητες,οπότε δεν ασχολείσαι ούτε με αυτό.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

To tanix εχει πιο συμπαθητικο user interface. Απο την αλλη το GT1 Ultimate ειναι μοσχοπουλημένο οσο δεν πάει. Το ιδιο αποδίδουν.

 

 

 

Πολύ καλη φουρνια αυτα με το S905D (το D βασικά αφορα την δυνατότητα για tuners. Δεν αλλαζει κατι αλλο σε σχεση με τα SoC).

To KI Pro ειναι το τελευταίο που εχει βγει (λιγο μετα το KIII).

 

Και το ΚΙΙ έχει αναβαθμιστεί

https://www.banggood.com/Mecool-KII-Pro-Amlogic-S905D-2GB-RAM-16GB-ROM-5_0G-WIFI-Bluetooth-4_1-DVB-T2S2-TV-Box-p-1238758.html

 

...πρακτικά ίδιες τις βλέπω τις δύο συσκευές πλέον, πριν νομίζω το ΚΙ είχε λιγότερη μνήμη ή κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ ρε παιδια αλλα νομιζω οτι το χ92 ειναι λιγο πιο ακριβο, η οθονη μπροστα ειναι οκ αλλα με τον χρονο ειναι το πρωτο που θα καει φανταζομαι επισης το βεελινκ νομιζω οτι ειναι πιο καλα υποστηριζομενο απο διαφορους φυσικα οτι λεω ειναι γενικο και δε ξερω αν ισχυει αλλα ετσι καταλαβα οπου διαβασα. Το ζητουμενο ειναι να μας πουν αυτοι που εχουν βεελινκ ποσο καιρο το εχουν και τι προβληματα ειχαν για χ92 δε ρωταω γιατι ειναι σαφες οτι ο junglist ειναι σουπερ με αυτο ή να μας πει καποιος που τα εχει δουλεψει και τα δυο. Ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Beelink με κλειστά μάτια. Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης. Και εταιρεία με τεράστια υποστήριξη και συσκευή που κυκλοφορεί εδώ και κάνα χρόνο (άρα δοκιμασμένη φουλ). Το Tanix μπορεί να είναι καλό χρυσό αλλά δεν το ξέρει η μάνα του (από πλευράς εταιρείας) και ο junglist το έχει το πολύ ένα μήνα (κανείς δεν ξέρει αν θα είναι το ίδιο ευχαριστημένος μετά από 2-3 μήνες ακόμα). Υπήρξαν μηχανάκια που αποθεώθηκαν αρχικά και μετά από 1-2 μήνες έβγαλαν προβλήματα και όλοι τα έθαβαν.
Link to comment
Share on other sites

Beelink με κλειστά μάτια. Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης. Και εταιρεία με τεράστια υποστήριξη και συσκευή που κυκλοφορεί εδώ και κάνα χρόνο (άρα δοκιμασμένη φουλ). Το Tanix μπορεί να είναι καλό χρυσό αλλά δεν το ξέρει η μάνα του (από πλευράς εταιρείας) και ο junglist το έχει το πολύ ένα μήνα (κανείς δεν ξέρει αν θα είναι το ίδιο ευχαριστημένος μετά από 2-3 μήνες ακόμα). Υπήρξαν μηχανάκια που αποθεώθηκαν αρχικά και μετά από 1-2 μήνες έβγαλαν προβλήματα και όλοι τα έθαβαν.

 

Συμφωνώ απόλυτα.

Έχω το Beelink GT1 2/16 (δηλαδή το απλό και όχι το ultimate) πάνω από χρόνο και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Μάλιστα με την ROM του superceleron V11 το μηχάνημα πετάει, η δε θερμοκρασία του δεν περνάει τους 59-60 βαθμούς τον χειμώνα (χωρίς την χρήση ανεμιστήρα) με την χρήση οποιασδήποτε εφαρμογής.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Beelink με κλειστά μάτια. Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης. Και εταιρεία με τεράστια υποστήριξη και συσκευή που κυκλοφορεί εδώ και κάνα χρόνο (άρα δοκιμασμένη φουλ). Το Tanix μπορεί να είναι καλό χρυσό αλλά δεν το ξέρει η μάνα του (από πλευράς εταιρείας) και ο junglist το έχει το πολύ ένα μήνα (κανείς δεν ξέρει αν θα είναι το ίδιο ευχαριστημένος μετά από 2-3 μήνες ακόμα). Υπήρξαν μηχανάκια που αποθεώθηκαν αρχικά και μετά από 1-2 μήνες έβγαλαν προβλήματα και όλοι τα έθαβαν.
Συμφωνώ στην λογική, αλλά υπάρχουν κάποια πράγματα που πρέπει να αναφερθούν.

Καταρχήν το ΤΑΝΙΧ ΤΧ92 υπάρχει ήδη αρκετούς μήνες έξω και πουθενά δεν έχουν αναφερθεί διαφορές στην απόδοση.

Μάλιστα στο freaktab που είναι το πιο ενημερωμένο forum για tv boxes, τα μόνα θέματα συζήτησης (αφού δεν υπάρχουν προβλήματα) είναι πώς θα αλλαχτουν εικονίδια και να αναβαθμίσουν το KODI, πράγματα τελείως περιττά και που δεν επηρεάζουν πουθενά την απόδοση.

 

Όσο για την τιμή, στα 55€ που βγαίνει κατά καιρούς το 3/32, είναι κορυφαία επιλογή.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα.

Έχω το Beelink GT1 2/16 (δηλαδή το απλό και όχι το ultimate) πάνω από χρόνο και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Μάλιστα με την ROM του superceleron V11 το μηχάνημα πετάει, η δε θερμοκρασία του δεν περνάει τους 59-60 βαθμούς τον χειμώνα (χωρίς την χρήση ανεμιστήρα) με την χρήση οποιασδήποτε εφαρμογής.

τι λετε ρε παιδια 60 βαθμους χειμωνα...και χωρις ανεμιστηρακι..δηλαδη το καλοκαιρι τι θελει για να παιξει;;;;; κλιματιστικο? χαχααχαχ πλακα μου κανετε; ενταξει κανω πλακα δεν κοροιδευω επι προσωπικου... μη παρεξηγηθουμε....και εγω σκεφτομαι να παρω το ULTIMATE 3/32 αλλα στο gearbeast εχει διαφορες αποθηκες ..τι διαλεγω; μεταφορακα; τελωνειο; τι πρεπει να προσεξω; κουπονι για καμμια εκπτωση που βρίσκω; ζηταω πολλα ε:lol::lol::lol:; υπάρχουν και αλλα μαγαζια που μπορω να το παραγγειλω αξιοπιστα και τσεκαρισμενα;;;;; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ αυτο λεω να παρω https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_607542.html?wid=94

Edited by Ntinos_tech

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

τι λετε ρε παιδια 60 βαθμους χειμωνα...και χωρις ανεμιστηρακι..δηλαδη το καλοκαιρι τι θελει για να παιξει;;;;; κλιματιστικο? χαχααχαχ πλακα μου κανετε; ενταξει κανω πλακα δεν κοροιδευω επι προσωπικου... μη παρεξηγηθουμε....και εγω σκεφτομαι να παρω το ULTIMATE 3/32 αλλα στο gearbeast εχει διαφορες αποθηκες ..τι διαλεγω; μεταφορακα; τελωνειο; τι πρεπει να προσεξω; κουπονι για καμμια εκπτωση που βρίσκω; ζηταω πολλα ε:lol::lol::lol:; υπάρχουν και αλλα μαγαζια που μπορω να το παραγγειλω αξιοπιστα και τσεκαρισμενα;;;;; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ αυτο λεω να παρω https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_607542.html?wid=94

 

Υποθέτω ότι τελικά κάνεις πλάκα διότι 59 βαθμοί δεν είναι πολλοί για τέτοια μηχανήματα. Όπως θα δεις πιο πίσω άλλοι αναφέρουν για 70 και 80 βαθμούς.

Σε πληροφορώ ότι ακόμα και το καλοκαίρι που σαφώς ανέβαζε μεγαλύτερη θερμοκρασία, παρόλα αυτά δούλευε άψογα (χωρίς κoλλήματα κλπ.).

Βέβαια εγώ του έχω φτιάξει και 2 εξωτερικά ανεμιστηράκια (από παλιά fans τροφοδοτικών PC) το ένα με USB καλώδιο(στη 1 θύρα του box, άρα ξεκινάει και σταματάει αυτόματα-δουλεύει στα 5V) και το άλλο με εξωτερικό τροφοδοτικό (7,5 V ή 9 ή 12V) που το χρησιμοποιώ μόνο το καλοκαίρι.

Εάν χρησιμοποιήσεις κάποιο από αυτά η θερμοκρασία πέφτει από 10 έως 20 βαθμούς. Δεν πιστεύω ότι είναι απαραίτητα, αλλά μόνο καλό μπορούν να κάνουν.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι τελικά κάνεις πλάκα διότι 59 βαθμοί δεν είναι πολλοί για τέτοια μηχανήματα. Όπως θα δεις πιο πίσω άλλοι αναφέρουν για 70 και 80 βαθμούς.

Σε πληροφορώ ότι ακόμα και το καλοκαίρι που σαφώς ανέβαζε μεγαλύτερη θερμοκρασία, παρόλα αυτά δούλευε άψογα (χωρίς κoλλήματα κλπ.).

Βέβαια εγώ του έχω φτιάξει και 2 εξωτερικά ανεμιστηράκια (από παλιά fans τροφοδοτικών PC) το ένα με USB καλώδιο(στη 1 θύρα του box, άρα ξεκινάει και σταματάει αυτόματα-δουλεύει στα 5V) και το άλλο με εξωτερικό τροφοδοτικό (7,5 V ή 9 ή 12V) που το χρησιμοποιώ μόνο το καλοκαίρι.

Εάν χρησιμοποιήσεις κάποιο από αυτά η θερμοκρασία πέφτει από 10 έως 20 βαθμούς. Δεν πιστεύω ότι είναι απαραίτητα, αλλά μόνο καλό μπορούν να κάνουν.

Προσωπικά θέλω την απόλυτη ησυχία, οπότε ούτε ανεμιστήρες, ούτε Kodi πολύ δουλεύω.

Όχι ότι κολλάει λόγω θερμοκρασίας, αλλά όσο γίνεται δουλειά με άλλα προγράμματα, γιατί να το ζοριζω στους 80 βαθμούς;

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σε όλους Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά !! Μόλις παράγγειλα 2 H96 Pro+ TV Box αλλά την έκδοση 3Ram/16Gb storage. Θα ήθελα την βοήθειά σας όποιος ξέρει να μου πει . 1ον Λογικά θα έρθει με το 6.0 για να βάλω το νεο 7.1 το παίρνει μέσο ota update πλέον η θέλει κάθε νέο update φλασάρισμα και εάν ναι έχω κατεβάσει το Burn_Card_Maker V.2.0.2 ?? 2ον Επειδή παράγγειλα 16gb μοντέλο και όχι το 32gb όταν περνάω ένα firmware πρέπει να λέει κάπου το 16 gb η τα firware από το 32αρι κάνουν μια χαρά !! Επίσης εάν υπάρχει κάποιο λίνκ η forum που να ασχολείται με αυτά τα μηχανάκια μπορείτε να μου τα πείτε ?? Ευχαριστώ. Γιώργος. ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...