Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω παραφερεσαι τώρα,

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1278

  • makis1024

    550

  • ath156

    1781

Καλημέρα στο TANIX TX92 όταν ανοίγω το kodi μου λέει ότι έχω την 17.4 έκδοση και έχει βγει η 17.6. Όμως όταν πάω στο google play δεν μου δείχνει ότι υπάρχει καινούρια έκδοση. Πρέπει να την κατεβάσω χειροκίνητα; Και αν ναι χειροκίνητα έχει 3 επιλογές στο site του kodi η μια είναι το google play που δεν κατεβαίνει κάτι απλά σε πάει στην εφαρμογή του google play, η άλλη είναι η ARMV7A(32BIT) και η ARMV8A(64BIT). Αυτές οι ARMV είναι σωστές εκδόσεις για τα boxάκια;
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η έκδοση που είχε η συσκευή είναι πειραγμένη και δεν τη βλέπει το google play. Αν θες σβήστη και κατέβασε από google play την επίσημη. Αλλιώς για χειροκίνητα από το σάιτ του kodi θα κατεβάσεις την έκδοση armv7a 32bit (αυτή είναι η σωστή 100% αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα εγκατασταθεί αν η υπάρχουσα που έχεις είναι πειραγμένη).
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο TANIX TX92 όταν ανοίγω το kodi μου λέει ότι έχω την 17.4 έκδοση και έχει βγει η 17.6. Όμως όταν πάω στο google play δεν μου δείχνει ότι υπάρχει καινούρια έκδοση. Πρέπει να την κατεβάσω χειροκίνητα; Και αν ναι χειροκίνητα έχει 3 επιλογές στο site του kodi η μια είναι το google play που δεν κατεβαίνει κάτι απλά σε πάει στην εφαρμογή του google play, η άλλη είναι η ARMV7A(32BIT) και η ARMV8A(64BIT). Αυτές οι ARMV είναι σωστές εκδόσεις για τα boxάκια;
Γιατί ταλαιπωρείσαι;

Μια χαρά παίζει;

Μην το πειράζεις.

 

Θα γλυτώσεις προβλήματα.

Τέτοια updates δεν είναι τόσο απαραίτητα.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αγορα tv box απο ελλαδα ( rk3229 ) αναβει το μπλε φως αλλα μενει στο λογοτυπο δεν μπουταρει .Δεν εχει γινει χρηση πανω απο μια βδομαδα.Τι εχει γινει?Ουτε riset το επαναφερει.Αλλαξα και τροφοδοτικο που λειτουργει σιγουρα σε αλλο box δεν ειναι απο αυτο.

Επιστροφη στο καταστημα? Θα το δεχθουν ? εχει ενα χρονο εγγυηση.

Edited by pow
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω αυτη την εποχη στο banggood οτι:

α) πολλα απο τα best seller tv box ειναι out of stock (ιδιος η σειρα mecoooll m8s pro)

β) οι τιμες τους ειναι πολυ υψηλες

γ) δεν υπαρχουν κουπονια που να κατεβαζουν τις τιμες σε λογικα επιπεδα.

Με δεδομενο οτι το priority του banggood ειναι μονοδρομος για αγορες απο κινα , οι επιλογες μας ειναι περιορισμενες και εν αναμονη επανεφοδιασμου tv box και νεων κουπονιων απο το banggood.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο TANIX TX92 όταν ανοίγω το kodi μου λέει ότι έχω την 17.4 έκδοση και έχει βγει η 17.6. Όμως όταν πάω στο google play δεν μου δείχνει ότι υπάρχει καινούρια έκδοση. Πρέπει να την κατεβάσω χειροκίνητα; Και αν ναι χειροκίνητα έχει 3 επιλογές στο site του kodi η μια είναι το google play που δεν κατεβαίνει κάτι απλά σε πάει στην εφαρμογή του google play, η άλλη είναι η ARMV7A(32BIT) και η ARMV8A(64BIT). Αυτές οι ARMV είναι σωστές εκδόσεις για τα boxάκια;

 

Κατεβασε ενα-δυο forks του kodi και δοκιμασε τα με διαφορετικα build, να δεις και πιο σ αρεσει καλυτερα.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!

Εχω το Beeling Gt1 Ultimate και προσπαθώ να του βάλω το netflix αλλά δεν μου το δίνει καν το store...

Στο κινητό μου, κανονικά....!!!

Το έχει βάλει κάποιος ; Τι συμβαίνει ;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!

Εχω το Beeling Gt1 Ultimate και προσπαθώ να του βάλω το netflix αλλά δεν μου το δίνει καν το store...

Στο κινητό μου, κανονικά....!!!

Το έχει βάλει κάποιος ; Τι συμβαίνει ;;;

Βάλτο από το apkmirror.

Έτσι το πέρασα στο TANIX ΤΧ92 και παίζει τέλεια.

 

Μια και μιλάμε για NETFLIX.

Ξέρει κανένα αλάνι τρόπο να δούμε τι ποιότητα στριμαρει;

Είμαι σίγουρος βάση της εικόνας που βλέπω, ότι είναι 720p, αλλά θέλω και να μπορώ να το αποδείξω κάπως.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!

Εχω το Beeling Gt1 Ultimate και προσπαθώ να του βάλω το netflix αλλά δεν μου το δίνει καν το store...

Στο κινητό μου, κανονικά....!!!

Το έχει βάλει κάποιος ; Τι συμβαίνει ;;;

Στείλε το από το κινητό, μη μπλέκεις με apkmirror.εάν νιώθεις από πείραγμα να σε δώσω λινκ για έκδοση που υποστηρίζει 1080p

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Στείλε το από το κινητό, μη μπλέκεις με apkmirror.εάν νιώθεις από πείραγμα να σε δώσω λινκ για έκδοση που υποστηρίζει 1080p

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί τι έχει το apkmirror;

Σε 2 μηχανάκια περάσαμε το apk από εκεί και παίζει μια χαρά.

 

Όσο για το 1080p, τι εννοείς;

Υπάρχει apk που παίζει στάνταρ σε HD, άσχετα το κουτί;

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στείλε το από το κινητό, μη μπλέκεις με apkmirror.εάν νιώθεις από πείραγμα να σε δώσω λινκ για έκδοση που υποστηρίζει 1080p

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δώσε μας λινκ για netflix που υποστηριζει 1080p να δω αν δουλεψει στο beelink gt1 ultimate που εχω γιατί και πειραγμενα που δοκιμσα μεχρι 480p,τιποτα παραπανω.

Κατα τα αλλα, ο φιλος μπορει να κατεβασει την εκδοση απο apkmirror αφοβα. Σε τι θα μπλεξει;

 

Στάλθηκε από το thl 4000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sakis_v
Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας λινκ για netflix που υποστηριζει 1080p να δω αν δουλεψει στο beelink gt1 ultimate που εχω γιατί και πειραγμενα που δοκιμσα μεχρι 480p,τιποτα παραπανω.

Κατα τα αλλα, ο φιλος μπορει να κατεβασει την εκδοση απο apkmirror αφοβα. Σε τι θα μπλεξει;

 

Στάλθηκε από το thl 4000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λοιπόν έτρεξα το τεστ video μέσα από το NETFLIX.

 

960x540 είναι η ανάλυση.

Πάλι καλύτερα από 480p που έχουν άλλοι.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γράφτηκαν διάφορα ότι στέλνονται κάποια δεδομένα. Γράψτε στο γκουγκλ Netflix hd xda και θα σε βγάλει αποτέλεσμα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρει κάποιος γιατί σε android box στο terrarium όταν πατάω άνοιγμα με... μου βγάζει μόνο από players τον mx ενώ έχω εγκαταστήσει κι άλλους, και δεν βλέπω ούτε το άνοιγμα με το kodi ενώ κάποια στιγμή μου το εμφάνιζε;
Link to comment
Share on other sites

Βάλτο από το apkmirror.

Έτσι το πέρασα στο TANIX ΤΧ92 και παίζει τέλεια.

 

Μια και μιλάμε για NETFLIX.

Ξέρει κανένα αλάνι τρόπο να δούμε τι ποιότητα στριμαρει;

Είμαι σίγουρος βάση της εικόνας που βλέπω, ότι είναι 720p, αλλά θέλω και να μπορώ να το αποδείξω κάπως.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

 

Σας ευχαριστώ πολύ !!!!

Το apkmirror δεν το ήξερα... το βρήκα στο κινητό μου στο playstore... Μόλις επιστρέψω θα το δοκιμάσω !!!!

Από το κινητό πως θα μπορούσα να το στείλω στο GT1 ?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, για κάποιο λόγο, ούτε το apkmirror βρίσκει το GT1.....

Πως μπορώ να περάσω το netflix από το κινητό ;

Πως μπορώ να βρω το apk (εγκατάστασης) να το

αντιγράψω σε ένα usb να το βάλω στο GT1 ; Θα δουλέψει ;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, για κάποιο λόγο, ούτε το apkmirror βρίσκει το GT1.....

Πως μπορώ να περάσω το netflix από το κινητό ;

Πως μπορώ να βρω το apk (εγκατάστασης) να το

αντιγράψω σε ένα usb να το βάλω στο GT1 ; Θα δουλέψει ;

https://www.apkmirror.com/?post_type=app_release&searchtype=apk&s=Netflix

Ναι μπορεις με usb (μπορεις με es εξερεύνηση ,η με κάποιο apk extator,apk backup απο playstore )

η με προγράμματα τύπου.. πχ το xender https://play.google.com/store/apps/details?id=cn.xender

Καντο εγκατάσταση και στις δυο συσκευές ..

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Το send anywhere πλέον στέλνει απευθείας τις εφαρμογές που έχεις εγκατεστημένες στο τηλέφωνο

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Το send anywhere πλέον στέλνει απευθείας τις εφαρμογές που έχεις εγκατεστημένες στο τηλέφωνο

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ειναι στην ίδια κατηγορία με το xender (κανουν την ιδια δουλειά....)

Link to comment
Share on other sites

https://www.apkmirror.com/?post_type=app_release&searchtype=apk&s=Netflix

Ναι μπορεις με usb (μπορεις με es εξερεύνηση ,η με κάποιο apk extator,apk backup απο playstore )

η με προγράμματα τύπου.. πχ το xender https://play.google.com/store/apps/details?id=cn.xender

Καντο εγκατάσταση και στις δυο συσκευές ..

 

Ναι έχω το sent anywhere...

Παρ όλα αυτά, επικοινώνησα με την ΝetFlix όπου μου έστειλαν με ένα email το app το οποίο εγκατέστησα και δούλεψε μια χαρά !!!

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και μεταφέρω και το email παρακάτω στην περίπτωση που έχει και κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα !!!!

 

_________________________

 

Certain Android devices that are compatible with Netflix will be unable to download the Netflix app from the Google Play Store.

For a list of supported devices, see Google Play's Supported Devices article. If your device is supported by Google Play but the Netflix app does not appear in the Play Store, follow the steps below to install the Netflix app.

Note:

You must be using a device running Android version 4.4.2 or later to install Netflix from this page.

 

First, you'll need to set up your Android phone or tablet so you can install the app directly from us:

 

  1. Go to Settings.
  2. Tap Settings.
  3. Tap Security.
  4. Put a check next to Unknown Sources: Allow installation of apps from sources other than the Play Store.
  5. Tap OK to confirm this change.

If you prefer, you can roll this change back once you have installed the Netflix app.

Then, on your Android phone or tablet:

 

  1. Click here to download the Netflix app.
  2. A blank screen will open and then close to indicate that the download has started.
  3. Navigate to the Apps menu.
  4. Select Downloads.
  5. Select Install.
  6. The installation is complete when the notification bar at the top of the screen displays Successfully Installed Netflix.
  7. Find and launch the Netflix app.
  8. If prompted, enter your Netflix credentials using the on-screen keyboard.

You're now ready to watch Netflix on your Android phone or tablet, enjoy!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, για κάποιο λόγο, ούτε το apkmirror βρίσκει το GT1.....

Πως μπορώ να περάσω το netflix από το κινητό ;

Πως μπορώ να βρω το apk (εγκατάστασης) να το

αντιγράψω σε ένα usb να το βάλω στο GT1 ; Θα δουλέψει ;

Συγγνώμη, αλλά δεν σε καταλαβαίνω φίλε.

Τι θα πει δεν βρίσκεις το apkmirror;

 

Website είναι και το ανοίγεις ως κανονική σελίδα μέσω οποιουδήποτε browser.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω το sent anywhere...

Παρ όλα αυτά, επικοινώνησα με την ΝetFlix όπου μου έστειλαν με ένα email το app το οποίο εγκατέστησα και δούλεψε μια χαρά !!!

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και μεταφέρω και το email παρακάτω στην περίπτωση που έχει και κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα !!!!

 

_________________________

 

Certain Android devices that are compatible with Netflix will be unable to download the Netflix app from the Google Play Store.

For a list of supported devices, see Google Play's Supported Devices article. If your device is supported by Google Play but the Netflix app does not appear in the Play Store, follow the steps below to install the Netflix app.

Note:

You must be using a device running Android version 4.4.2 or later to install Netflix from this page.

 

First, you'll need to set up your Android phone or tablet so you can install the app directly from us:

 

  1. Go to Settings.
  2. Tap Settings.
  3. Tap Security.
  4. Put a check next to Unknown Sources: Allow installation of apps from sources other than the Play Store.
  5. Tap OK to confirm this change.

If you prefer, you can roll this change back once you have installed the Netflix app.

Then, on your Android phone or tablet:

 

  1. Click here to download the Netflix app.
  2. A blank screen will open and then close to indicate that the download has started.
  3. Navigate to the Apps menu.
  4. Select Downloads.
  5. Select Install.
  6. The installation is complete when the notification bar at the top of the screen displays Successfully Installed Netflix.
  7. Find and launch the Netflix app.
  8. If prompted, enter your Netflix credentials using the on-screen keyboard.

You're now ready to watch Netflix on your Android phone or tablet, enjoy!

Το εγκατέστησα ακολουθώντας τις οδηγίες, ευχαριστώ πολύ! Υπάρχει δυνατότητα "αγοράς"? :X

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας λινκ για netflix που υποστηριζει 1080p να δω αν δουλεψει στο beelink gt1 ultimate που εχω γιατί και πειραγμενα που δοκιμσα μεχρι 480p,τιποτα παραπανω.

Κατα τα αλλα, ο φιλος μπορει να κατεβασει την εκδοση απο apkmirror αφοβα. Σε τι θα μπλεξει;

 

Στάλθηκε από το thl 4000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.apkmirror.com/apk/netflix-inc/

 

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/netflix-hd-ultrahd-ultrahd-dolby-5-1-l1-t3535349

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...