Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Videostrong kii, bb2, και μάλλον και το km8 pro.

Αν και στο τελευταίο δεν θυμάμαι αν συμβαίνει γιατί δεν το δουλεύω ιδιαίτερα.

Δεν θυμάμαι αν γινόταν και σε άλλης εταιρείας.

 

Να θυμίσω ότι τα συγκεκριμένα ανεβάζουν

ΑΡΚΕΤΆ θερμοκρασία σε σχέση με κάτι nexbox 905x 912 αλλά δεν είχαν ποτέ θέμα με σκοτεινές οθόνες.

Συγκεκριμένα η φωτεινότητα ηταν υψηλότερη σε σχέση με τα nexbox ακόμα και μετά το fix από την εταιρία.

Στο bb2 χτες έβαλα ψύκτρες σε μνήμες και "σκληρό" και τρύπες από επάνω.

Όχι οτι είχε θέμα απλά για πείραμα.

Το kii pro το εχω πάρα τις θερμοκρασίες κολλητά στο καλοριφέρ και δεν μασάει

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σωστά αλλά σε εμένα το κανει χωρίς να βάλω Ethernet.

Δηλαδη στο κανει σε ολες τις συσκευες σου ενα καταλαβα καλα.Το δυκτιο σου το τσεκαρες?Επανεκινηση στο router εκανες?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Εγώ. Έβαλα το Λαπτοπ στην θέση του κουτιού και ησύχασα από σκοταδια και διάφορες χαζομάρες
Link to comment
Share on other sites

Εγώ. Έβαλα το Λαπτοπ στην θέση του κουτιού και ησύχασα από σκοταδια και διάφορες χαζομάρες

Ε καλα και εσυ τωρα,δεν ειναι το ιδιο πραμα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ε καλα και εσυ τωρα,δεν ειναι το ιδιο πραμα.:)

 

Είναι πολύ Καλύτερο φίλε μου εκτός από το αυτόματο ανοιγμα του Λαπτοπ όλα τα άλλα είναι καλύτερα με μεγάλη διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Εγώ. Έβαλα το Λαπτοπ στην θέση του κουτιού και ησύχασα από σκοταδια και διάφορες χαζομάρες

Έβαλες και remote control?

Και πιάνει τον ίδιο χώρο;

Και καίνε το ίδιο;

 

Με λίγα λόγια, άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ Καλύτερο φίλε μου εκτός από το αυτόματο ανοιγμα του Λαπτοπ όλα τα άλλα είναι καλύτερα με μεγάλη διαφορά

Το οτι ειναι πολυ καλυτερο το ξερω,αλλα αλλο να δωσεις 30-40-50 ευρο και αλλο 300-400 για να βλεπεις ταινιες σειρες κτλ,επιλογες εχεις ακομα και για dual boot μηχανακια.....καπου ειχα αναιβασει foto εδω με ενα που εχω εγω σπιτι,κριμα ειναι να το καις το laptop.

Να υποθεσω οτι γραφεις για συνδεση του laptop στην tv σου ετσι..........:rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν συγκρίνονται τα δύο πράγματα, το κουτί το παίρνεις και μαζί σου σε ξένο σπίτι.

 

 

Λοιπόν, πήρα καλώδιο Ethernet cat7 και μπορώ να πω ότι τρέχει καλύτερα σε σχέση με κάτι σάπια που δίνουν με τα ρούτερ.

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα ένα παλιό Λαπτοπ το έβαλα στην tv έχω χώρο που δεν φένεται έβαλα ένα ασύρματο ποντίκι και το μόνο που χρειάζεται είναι απλά να το ανοίξω χειροκίνητα

 

Στην πράξη είναι πολύ πολύ πολύ καλύτερα σήμα WiFi καμπάνα Μαύρο άσπρο κίτρινο στο κοντι δεν έχω

περιήγηση στο νετ καλύτερα τουλάχιστον γιαυτό που το θέλω εγώ είναι μακράν καλύτερο

 

Και φαντάσου ότι δεν είναι κάνα Λαπτοπ που τα σπάει από χαρακτηριστικά δύο πυρήνες στα 2ghz 4giga ram

Φαντάσου να βάλεις κάνα καλό εργαλείο τι να λέμε τωρα

Edited by mples
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα ένα παλιό Λαπτοπ το έβαλα στην tv έχω χώρο που δεν φένεται έβαλα ένα ασύρματο ποντίκι και το μόνο που χρειάζεται είναι απλά να το ανοίξω χειροκίνητα

 

Στην πράξη είναι πολύ πολύ πολύ καλύτερα σήμα WiFi καμπάνα Μαύρο άσπρο κίτρινο στο κοντι δεν έχω

περιήγηση στο νετ καλύτερα τουλάχιστον γιαυτό που το θέλω εγώ είναι μακράν καλύτερο

 

Και φαντάσου ότι δεν είναι κάνα Λαπτοπ που τα σπάει από χαρακτηριστικά δύο πυρήνες στα 2ghz 4giga ram

Φαντάσου να βάλεις κάνα καλό εργαλείο τι να λέμε τωρα

Φίλε μου, Δεν έχουμε όλοι δύο λάπτοπ ή δομές χώρου όπως εσύ έτσι ώστε ακόμα και να έχουμε 2ο να το βάλουμε αντί box.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν συγκρίνονται τα δύο πράγματα, το κουτί το παίρνεις και μαζί σου σε ξένο σπίτι.

 

 

Λοιπόν, πήρα καλώδιο Ethernet cat7 και μπορώ να πω ότι τρέχει καλύτερα σε σχέση με κάτι σάπια που δίνουν με τα ρούτερ.

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Cat 7 σε 24 γραμμή ,εχεις στήσει lan ,έχεις server στο σπίτι ; Υπερβολικό ....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ. Έβαλα το Λαπτοπ στην θέση του κουτιού και ησύχασα από σκοταδια και διάφορες χαζομάρες

 

Η σύγκριση Λαπτοπ με Android TV Box είναι αδικαιολόγητη, άσκοπη και άτοπη. Το Forum που βρισκόμαστε έχει τον τίτλο "Android TV Box" που σημαίνει ότι :

 

- Αφορά συσκευή με λειτουργικό Android που είναι ίδιο με αυτό που έχουμε στο κινητό μας, στο τάμπλετ μας κλπ. άρα ήδη γνώριμο και οικείο σχεδόν σε όλους. Ακόμα και οι γονείς μας ή ο παπούς και η γιαγιά που έχουν κάποιο smartphone και δεν έχουν ίσως καθήσει σε κανένα λάπτοπ μπορούν να το χρησιμοποιήσουν εύκολα.

 

- Η λέξη TV προσδιορίζει ακριβώς ότι πρόκειται για μια συσκευή που προορίζεται κυρίως για να συνδεθεί στην TV μας. Κοινώς απλά και οικονομικά να κάνει Smart TV εύκολα και οικονομικά σχεδόν οποιαδήποτε TV (ακόμα και την πιο παλιά). Επιπλέον το λειτουργικό τους είναι πολύ πιο ευέλικτο και με περισσότερες δυνατότητες ακόμα και από την πιο ακριβή Smart TV του εμπορίου (που έχουν πολλούς περιορισμούς στη χρήση του).

 

- Η λέξη BOX προσδιορίζει ότι πρόκειται για κάποιο πολύ μικρό κουτάκι (στην περίπτωσή μου 9εκ. Χ 9εκ.) που δεν έχει βέβαια καμμία σύγκριση με το μέγεθος και τον όγκο ενός λάπτοπ. Προορίζονται δε να είναι σχεδόν μόνιμα συνδεδεμένα στην TV ή να μεταφέρονται πανεύκολα από TV σε TV. Υπάρχουν μάλιστα και τα sticks με ακόμα μικρότερο μέγεθος που μπαίνουν απευθείας στην είσοδο HDMI της τηλεόρασης (τα οποία βέβαια δεν προτείνω, εφόσον πιστεύω ότι τα μποξάκια έχουν παραπάνω δυνατότητες, αλλά για κάποιους άλλους είναι αρκετά).

 

Τα λάπτοπ είναι βέβαια εξαιρετικά χρήσιμα, πιστεύω ότι όλοι κάποια στιγμή τα έχουμε συνδέσει στην TV μας (αρκεί να έχουν έξοδο HDMI διότι εάν τα συνδέσεις με VGA+ξεχωριστά τον ήχο δεν υπάρχει σύγκριση στην εικόνα). Μπορείς δε να χρησιμοποιείς δε στον ίδιο χώρο ταυτόχρονα το TV Box και το λάπτοπ (με την δική του οθόνη) για να βλέπεις ταυτόχρονα π.χ. 2 αγώνες, ή 2 διαφορετικά προγράμματα.

 

Τέλος για μια ακόμη φορά σταματήστε να αναφέρεστε σε θέματα "μαύρου". Το συγεκριμμένο "θέμα" έχει είτε ήδη λυθεί μόνιμα με firmware είτε υπάρχουν απλές λύσεις για να μην εμφανίζεται έως ότου η κάθε εταιρία εκδόσει το κατάλληλο update.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Cat 7 σε 24 γραμμή ,εχεις στήσει lan ,έχεις server στο σπίτι ; Υπερβολικό ....

Και όμως, το πως φορτώνουν τα stream παίζει ρόλο δάσκαλε.δοκίμασα και τα δύο

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Και όμως, το πως φορτώνουν τα stream παίζει ρόλο δάσκαλε.δοκίμασα και τα δύο

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ξέρω τι cat είναι το original καλώδιο που είχες αλλά με cat 6 θα έκανες την δουλειά σου ... είναι ποιο οικονομικη λύση

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι cat είναι το original καλώδιο που είχες αλλά με cat 6 θα έκανες την δουλειά σου ... είναι ποιο οικονομικη λύση

Δεν πειράζει, τώρα τα πήρα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για newbies

Αν συνδεσω το box μου σε μια 4κ tv, τι αναλυση θα μου δειχνει π.χ η οθονη του android?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τέλος για μια ακόμη φορά σταματήστε να αναφέρεστε σε θέματα "μαύρου". Το συγεκριμμένο "θέμα" έχει είτε ήδη λυθεί μόνιμα με firmware είτε υπάρχουν απλές λύσεις για να μην εμφανίζεται έως ότου η κάθε εταιρία εκδόσει το κατάλληλο update.
Τα updates που λες όμως αφορούν στα GT1 και Alfawise. Με τις υπόλοιπες συσκευές τι γίνεται? Εγώ έχω MXIII-G II και έχω πρόβλημα μαύρου. Custom Rom δεν υπάρχει, επίσημο update δεν έχει βγει ακόμα, το κόλπο με το αρχείο 4Κ δεν αλλάζει κάτι, το κόλπο με το HDR δεν αλλάζει κάτι, το αρχείο echo κάτι δεν υπάρχει στα system files για να πειράξω τη φωτεινότητα.

Άρα λοιπόν το πρόβλημα του μαύρου δεν έχει λυθεί (αλλιώς ας μου πει κάποιος τη λύση για το ΜΧΙΙΙ-G ΙΙ). Ίσως έχει λυθεί στο GT1 και στο Alfawise αλλά υπάρχουν 15 άλλα κουτιά εκεί έξω, δεν γυρίζει ο κόσμος γύρω από αυτά τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος είπε την γνώμη του για κάποιο που έχει στην κατοχή του, μπορεί να ξέρει τι γίνεται με αλλά κουτιά; Δηλαδή είναι τόσο δύσκολο να το καταλάβετε; Επίσης ότι διαλέξατε ένα κουτί, πιθανόν το φτηνότερο, το οποίο δεν υποστηρίζεται δεν σημαίνει ότι όλα βγαίνουν άχρηστα.μη παίζετε με τις λέξεις, εκτός εάν τρώγεστε για αντιπαράθεση

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλα τα λες φιλε μου........

Η μαγικη φραση εδω ειναι μια.........υποστηριξη απο την μαμα εταιρια........και δυστηχως δεν εχουν ολα τα κουτακια την ιδια.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ. Έβαλα το Λαπτοπ στην θέση του κουτιού και ησύχασα από σκοταδια και διάφορες χαζομάρες

 

Και γιατί δεν έβαζες ένα desktop pc να παίζεις και κανένα παιχνιδάκι στην μεγάλη οθόνη της τηλεόρασης;

Συγκρίνεις ανόμοια πράγματα.

Το tv box είναι πάμφθηνο, "αόρατο", φορητό μπαίνει στην τσέπη και δεν καίει ρεύμα (βασικότατο). Εξυπηρετεί συγκεκριμένες ανάγκες, στο 1/10 της τιμής ενός απλού laptop. Είναι μόνιμα συνδεδεμένο στη θέση του όπως ένα BluRay player. Δεν κουβαλάς το λάπτοπ, δεν συνδέεις - ξεσυνδέεις καλώδια τροφοδοσίας και HDMI. Τώρα αν έχεις περίσσιο λάπτοπ και το έχεις μόνιμα συνδεδεμένο στην τηλεόραση, καλά έκανες. Γλιτώνεις και χρήματα στους δύσκολους καιρούς που ζούμε. Αν το σκέφτηκες έτσι, πολύ καλά έκανες.

Εγώ ξεκίνησα πριν χρόνια με διάφορους media players, πριν ενσωματωθούν στις τηλεοράσεις. Μέχρι και tablet και κινητό συνέδεσα στην τηλεοραση κατά καιρούς. Ώσπου εφευρέθηκε αναπόφευκτα το TV Box και έλυσε όλα τα "προβλήματα" που ενδεχομένως ακολουθούν μια συσκευή που χρησιμοποιείται για άλλη χρήση από αυτήν για την οποία προορίζεται, με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

Πριν καν εφευρεθεί το iPad, υπήρχε η ανάγκη να μπορείς να σερφάρεις άνετα καθιστός ή ξαπλωμένος χωρίς να κρατάς ένα λάπτοπ κάποιων κιλών. Και τα τάμπλετ κάλυψαν αυτή την ανάγκη. Ώσπου, με τα χρόνια έφτασαν να υποκαταστήσουν τα PC Στις βασικές λειτουργίες με αποτέλεσμα την συνεχιζόμενη πτώση των πωλήσεων των PC Και laptop τα τελευταία 5 χρόνια.

Το TV Box φτιάχτηκε για να λειτουργεί συμπληρωματικά με μία τηλεόραση πολλών ιντσών.

Το λάπτοπ πάλι, όχι.

Edited by aristarhos
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έκανα πριν λίγο καιρό αναβάθμιση στο BB2 και εμφανίστηκε η επιλογή rgb fix.

Εκανα και την μοντα με ψυκτρες που εγραψα.

 

Χτες έκατσα να δω μια σειρά και η εικόνα ηταν πολύ σκοτεινή.

ΠΟΤΕ δεν έχω δει σκοτεινή εικονα απο το bb2.

Τσέκαρα με το rgb fix on&off και κοίταξα και στην tv το hdmi range και ηταν στο πληρες.

 

Να φταίει η αναβάθμιση, το επεισόδιο η μοντα(τραβηγμένο)?

Θα σω στο μέλλον και θα ενημερώσω.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για newbies

Αν συνδεσω το box μου σε μια 4κ tv, τι αναλυση θα μου δειχνει π.χ η οθονη του android?

 

Eαν η τηλεοραση και το box ειναι 4Κ τοτε θα σου βγαλει 4Κ και αν οχι θα πας στο screen resolution και θα το ενεργοποιησεις εσυ αν και πρεπει να ειναι τσεκαρισμενο στο auto screen resolution αλλα λεμε τωρα αν δεν ειναι τσεκαρισμενο.

Υ.Γ. Δεν εχω 4Κ τηελοραση αλλα λογικα θα σου βγαλει την αναλυση 4Κ

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

 

Έκανα πριν λίγο καιρό αναβάθμιση στο BB2 και εμφανίστηκε η επιλογή rgb fix.

Εκανα και την μοντα με ψυκτρες που εγραψα.

 

Χτες έκατσα να δω μια σειρά και η εικόνα ηταν πολύ σκοτεινή.

ΠΟΤΕ δεν έχω δει σκοτεινή εικονα απο το bb2.

Τσέκαρα με το rgb fix on&off και κοίταξα και στην tv το hdmi range και ηταν στο πληρες.

 

Να φταίει η αναβάθμιση, το επεισόδιο η μοντα(τραβηγμένο)?

Θα σω στο μέλλον και θα ενημερώσω.

 

Στο Ποστ μου με αριθμό 7484 όπου επισυνάπτω αυτούσιες τις παρατηρήσεις για τις custom ROMs του GT1 και ακριβώς δίπλα από το Changelong Beta V5 θα δεις ότι γράφει μέσα στην παρένθεση "όσοι χρειάζονται το rgb fix να παραμείνουν στην V4".

Άρα ψάξε τις ρυθμίσεις του rgb fix μήπως σου δημιούργησαν το πρόβλημα που δεν είχες. Έχω δε την εντύπωση ότι προβλήματα δημιουργούνται κυρίως με παλιές τηλεοράσεις. Εγώ πάντως με το GT1 δεν είχα πρόβλημα είτε με την αυθεντική ROM είτε με την ccustom.

 

Ξέχασα να ρωτήσω εάν μετά από κάθε αλλαγή του rbfix έκανες 1-2 επανεκκινήσεις για να δεις την επίδρασή του???

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή και εγώ είμαι στην φάση να αγοράσω καινούριο media player (έδωσα στον πεθερό μου ένα της WD που είναι απροβλημάτιστο) και με βάση τα παραπάνω, κάνω του εξής συλλογισμούς:

 

1. τα μόνα tv box που δεν έχουν κάποιο επιβεβαιωμένο πρόβλημα (έχουν επίσημη διόρθωση για το μαύρο) είναι:

 

Alfawise S92 TV Box Octa Core Amlogic S912 Android 6.0

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_462432.html?wid=3

 

Beelink GT1 TV Box Octa Core Amlogic S912 - 2GB+16GB

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_428523.html?wid=3

 

Μιλάμε για μια out of the box λύση. Θα πάρω και ένα http://www.gearbest.com/mice-keyboards/pp_275286.html για κάτι παραπάνω ίσως στον μέλλον.

 

Οικονομικά με έξοδα αποστολής, βγαίνει 70ευρώ +10 για το airmouse.

 

2.Από την άλλη με 80 ευρώ χωρίς ΦΠΑ (το κόβω τιμολόγιο στην εταιρεία) αγοράζω το

http://www.you.gr/pc-printing-peripherals/statheroi-i-y/desktop/quest-nano-pc-on-stick-win-10

+

Ένα hub για usb (έχω κάτι παλιά (δωρεάν) ή με 10 ευρώ παίρνω ένα 4πορτο)

+

Ένα τηλεκοντρόλ (10 ευρώ)

http://www.gearbest.com/mice-keyboards/pp_275286.html

ή(15 ευρώ) με bluetooth για να μη δεσμεύσω usb θύρα

http://www.gearbest.com/air-mouse/pp_420515.html

Έχω ενδοιασμούς για την ευκολία χρήσης του, επειδή θα το χειρίζεται και ο 6χρονος γιος μου.

 

3. Παίρνω ένα φθηνό

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_471369.html?wid=3

ή ένα πολύ φθηνό

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_401685.html?wid=3

για να παίζει απλά βίντεο με το Kodi που στην ουσία είναι αυτό που κυρίως με ενδιαφέρει.

 

Ποια είναι η άποψη σας;

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου έχει το παρακάτω tv box.

X9 4K Amlogic S905X

http://www.geekbuying.com/item/X9-TV-BOX-Android-6-0-Amlogci-S905X-TV-Box-369327.html

 

Ενώ γενικά τα βίντεο τα παίζει άνετα σε διάφορες αναλύσεις που δοκίμασα κυρίως μέχρι 1080, στο kodi έχει ένα θεματάκι στις αναλύσεις 720 και 1080.

Ανά δευτερόλεπτα χάνει frames. Δεν είναι σε έντονο βαθμό αλλά ακόμα και αυτό το λίγο που κάνει ανά διαστήματα είναι εκνευριστικό.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση στο kodi που να βελτιώνεται? Πάντως στις ρυθμίσεις του tv box δε νομίζω να υπάρχει κάτι.

 

Επίσης υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα παρεμφερή του kodi μήπως λειτουργεί καλύτερα?

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να ρωτήσω εάν μετά από κάθε αλλαγή του rbfix έκανες 1-2 επανεκκινήσεις για να δεις την επίδρασή του???

Εγω δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Συγκεκριμένα το bb2 το είχα σαν το άριστο στο θέμα της φωτεινότητας για να το συγκρίνω με άλλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ένας φίλος μου έχει το παρακάτω tv box.

X9 4K Amlogic S905X

http://www.geekbuying.com/item/X9-TV-BOX-Android-6-0-Amlogci-S905X-TV-Box-369327.html

 

Ενώ γενικά τα βίντεο τα παίζει άνετα σε διάφορες αναλύσεις που δοκίμασα κυρίως μέχρι 1080, στο kodi έχει ένα θεματάκι στις αναλύσεις 720 και 1080.

Ανά δευτερόλεπτα χάνει frames. Δεν είναι σε έντονο βαθμό αλλά ακόμα και αυτό το λίγο που κάνει ανά διαστήματα είναι εκνευριστικό.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση στο kodi που να βελτιώνεται? Πάντως στις ρυθμίσεις του tv box δε νομίζω να υπάρχει κάτι.

 

Επίσης υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα παρεμφερή του kodi μήπως λειτουργεί καλύτερα?

Βάλε το terrarium tv χωρίς plugin κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...