Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1278

  • makis1024

    550

  • ath156

    1781

1.δεν γινετε να εγκατασταθει frash player αρα site με περιεχομενο flash γιοκ.

Δεν έχω το συγκεκριμένο box, αλλά όταν χρειάστηκα να δω flash περιεχόμενο στο κινητό μου, χρησιμοποίησα τον Puffin Browser που δίνει αυτή τη δυνατότητα, αρκεί να ενεργοποιηθεί η επιλογή "Flash on Demand" μέσα από τις ρυθμίσεις και πιο συγκεκριμένα ακολουθώντας τη διαδρομή: Settings -> Data Savings -> Customize -> Flash on Demand, οπότε σκέφτηκα να το αναφέρω μήπως βοηθήσει την κατάσταση.

Η πραγματική τέχνη της συζήτησης, δεν είναι μόνο να λέει κάποιος το σωστό πράγμα στο κατάλληλο σημείο, αλλά ν' αφήνει ανείπωτο το λάθος πράγμα στη δελεαστική στιγμή!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το συγκεκριμένο box, αλλά όταν χρειάστηκα να δω flash περιεχόμενο στο κινητό μου, χρησιμοποίησα τον Puffin Browser που δίνει αυτή τη δυνατότητα, αρκεί να ενεργοποιηθεί η επιλογή "Flash on Demand" μέσα από τις ρυθμίσεις και πιο συγκεκριμένα ακολουθώντας τη διαδρομή: Settings -> Data Savings -> Customize -> Flash on Demand, οπότε σκέφτηκα να το αναφέρω μήπως βοηθήσει την κατάσταση.

1 :Κατεβάστε ο apk του flash player και κάντε το εγκαταστήσει

2: Εγκατάσταση από playstore το dolphin browser και είστε έτοιμοι

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα να τρέξω ένα site που ήθελε το Flash και ο Dolphin αμέσως έβγαλε μήνυμα για εγκατάσταση.

Το έτρεξα και αμέσως λειτούργησε.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Προσέξτε λίγο με παραγγελίες tv box από ali. Έκτος του ότι κυκλοφορούν αρκετοί κλώνοι, ειδικά για τα Μ8, Μ8s, έχω αναφέρει στο παρελθόν ότι υπάρχουν αρκετοί διαφορετικοί κατασκευαστές της σειράς Μ8, Μ8s με τα ίδια χαρακτηριστικά. Το ότι στο ali αναφέρει Μ8s, δεν συμβαίνει ότι είναι το ίδιο που πουλά πχ το geekbuying, το banggood κλπ. Γι αυτό εμφανίζονται περιπτώσεις όπου σε άλλους παίζουν νεράκι αλλά σε άλλους υπάρχουν προβλήματα. Για μένα το καλύτερο είναι, ειδικά για tv box, να τα αγοράζετε από τα γνωστά κινεζομαγαζα όπου οι κατασκευαστές είναι αξιόπιστοι.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Έτσι ακριβώς είναι. Διαβάζω συνέχεια για προβλήματα με μηχανάκια με 2gb Ram σε kodi και εγώ που έχω με 1gb και τον παλιό s805 2 μηνες τώρα δεν έχω κανένα θέμα τρέχει υποδειγματικα τα πάντα. Όλη η ουσία είναι στο λειτουργικό και πόσο καλή δουλειά έχει γίνει.

 

Στάλθηκε από NOTE 3 CM13

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

μπορειτε να μου προτεινετε καποιο μοντελο;

ενδιαφερομαι μονο για να βλεπω μεσω show view app σε 720 ή με pop corn σε 1080

θελω κατι μεχρι 60€

βλεπω εδω στα τελευταια post τα M8S και καποια beelink

ακουω προτασεις

 

ευχαριστω !!!!

Link to comment
Share on other sites

Απορω πως δεν βρισκονται ατομα να πουν αρνητικα για την υποτιθεμενη ναβαρχιδα των αντροιτ box s812 mxiii g με το προβληματικο adroid 5.1 .

1.δεν γινετε να εγκατασταθει frash player αρα site με περιεχομενο flash γιοκ.

1 :Κατεβάστε ο apk του flash player και κάντε το εγκαταστήσει

2: Εγκατάσταση από playstore το dolphin browser και είστε έτοιμοι

Άλεξ, είχα ήδη κάνει αυτή την διαδικασία, αλλά στην συγκεκριμένη συσκευή που έχω κι εγώ, ο Dolphin κρασάρει. Δουλεύει μόνο αν απενεργοποιήσεις το Dolphin Jetpack αλλά έτσι δεν θα έχεις flash.

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ, είχα ήδη κάνει αυτή την διαδικασία, αλλά στην συγκεκριμένη συσκευή που έχω κι εγώ, ο Dolphin κρασάρει. Δουλεύει μόνο αν απενεργοποιήσεις το Dolphin Jetpack αλλά έτσι δεν θα έχεις flash.

κατέβασε μια έκδοση του dolphin browser που δεν κρασάρει (μια η δύο εκδόσεις πριν ... )

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου ψάχνω για ενα αξιόπιστο android tv box με 2gb ram και dvb-t το θέλω για ταινίες xbmc kodi και κανένα αγώνα.

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου ψάχνω για ενα αξιόπιστο android tv box με 2gb ram και dvb-t το θέλω για ταινίες xbmc kodi και κανένα αγώνα.

Σας ευχαριστώ.

To dvb γιατί το θες ;

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε μια έκδοση του dolphin browser που δεν κρασάρει (μια η δύο εκδόσεις πριν ... )

Κι αυτό το είχα δοκιμάσει με παλαιότερες εκδόσεις από εδώ (http://www.apkmirror.com/apk/dolphin-browser/) χωρίς επιτυχία. Έχεις να προτείνεις κάποια συγκεκριμένη;

Link to comment
Share on other sites

Κι αυτό το είχα δοκιμάσει με παλαιότερες εκδόσεις από εδώ (http://www.apkmirror.com/apk/dolphin-browser/) χωρίς επιτυχία. Έχεις να προτείνεις κάποια συγκεκριμένη;

άβυσσος η ψυχή του κινέζικου..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ σε αναζήτηση tvbox, είναι καλύτερα να πάω στον νέο S905 ή να προτιμήσω τον δοκιμασμένο (και πιό δυνατό νομίζω) S812 ?

 

Την ίδια ακριβώς απορία έχω και εγώ.

 

Βρίσκω το MXQ Pro 4K Ultimate με S905 στα 35€

http://www.banggood.com/MXQ-Pro-4K-Ultimate-KODI-Android-5_1-Lollipop-Amlogic-S905-Quad-Core-1GB8GB-TV-Box-Android-Mini-PC-p-1015008.html

 

Και το ΜΧΙΙΙ-G στα 67€

http://www.banggood.com/MXIII-G-Amlogic-S812-Quad-Core-2GB8GB-Bluetooth-1000M-LAN-Android-TV-Box-Mini-Smart-PC-p-985181.html

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ σε αναζήτηση tvbox, είναι καλύτερα να πάω στον νέο S905 ή να προτιμήσω τον δοκιμασμένο (και πιό δυνατό νομίζω) S812 ?

 

 

Πάνω σε αυτά που έβαλες θα σου έλεγα να μην πας σε κάποιο με 1GB ram αλλά με 2GB όπως αυτό

Beelink MiniMXIII TV Box 1000M LAN

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_349815.html

ή Mini M8S

http://www.everbuying.net/product1154192.html

Επίσης το ΜΧΙΙΙ-G με λιγότερα χρήματα εδώ

http://www.ebay.com/itm/121926020969?_trksid=p2055119.m1438.l2649&var=420916667552&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

Πάνω σε αυτά που έβαλες θα σου έλεγα να μην πας σε κάποιο με 1GB ram αλλά με 2GB όπως αυτό

Beelink MiniMXIII TV Box 1000M LAN

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_349815.html

ή Mini M8S

http://www.everbuying.net/product1154192.html

Επίσης το ΜΧΙΙΙ-G με λιγότερα χρήματα εδώ

http://www.ebay.com/itm/121926020969?_trksid=p2055119.m1438.l2649&var=420916667552&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Συμπληρώνω και αυτο:

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_354313.html

που ειναι η αναβάθμιση του mxq στα 2gb ram με s905 επεξεργαστή

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ρε παιδια αν παρω καποιο android box περα απο το kodi μπορω να το χρησημοποιησω και σαν pc?

Mε ενδιαφερει απλο σερφαρισμα-facebook και για κατεβαστηρι*-torrent και να μπορω να συνδεσω πληκτρολογιο-ποντικι.

Απο android υπαρχει καποια επιλογη με τα παραπανω χαρακτηριστικα η αναγκαστiκα παω σε windows mini-pc?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Ενδιαφέρομαι κι εγώ να αγοράσω κάποιο καλό android tv box (μέχρι 50€ max). Ο κυριότερος λόγος όμως που το θέλω είναι για να "διαβάζει" όλα τα περιεχόμενα (movies,videos,photos) του wd my cloud που έχω και που η τηλεόρασή μου δεν τα βλέπει απευθείας... Γνωρίζετε αυτή την λεπτομέρεια? -το χει δοκιμάσει κανεις?- Συνδέονται wireless με το my cloud ή θα ψωνίσω τσάμπα? Επίσης θα υποστηρίζουν .srt files (οσον αφορά τα movies-series που έχω κατεβασμένα στο my cloud)?

 

Ευχαριστώ για τις όποιες συμβουλές - απαντήσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα τελικα το MXIII-G TV Box 1000M Ethernet Android 5.1 Quad Core Google TV Player WiFi BT

MXIII-G TV Box 1000M Ethernet Android 5.1 Quad Core Google TV Player WiFi BT

[EU PLUG(2GB RAM + 8GB ROM)

Το εχει κανενας? Εντυπωσεις?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ρε παιδια αν παρω καποιο android box περα απο το kodi μπορω να το χρησημοποιησω και σαν pc?

Mε ενδιαφερει απλο σερφαρισμα-facebook και για κατεβαστηρι*-torrent και να μπορω να συνδεσω πληκτρολογιο-ποντικι.

Απο android υπαρχει καποια επιλογη με τα παραπανω χαρακτηριστικα η αναγκαστiκα παω σε windows mini-pc?

Δεν υπάρχει χρήση σαν pc ή σαν κινητό πια.

Πρέπει να ξέρεις τι χρήση κάνεις.

 

Για σερφάρισμα, κατέβασμα και να βλέπεις ταινίες, είναι μανουλα το Android tv box.

Γιατί θες όμως να συνδεσεις ποντίκι και δεν παίρνεις ένα ασύρματο keyboard να μην βγάλεις τα μάτια σου;

 

Sent from my ONDA A9 Core4 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει χρήση σαν pc ή σαν κινητό πια.

Πρέπει να ξέρεις τι χρήση κάνεις.

 

Για σερφάρισμα, κατέβασμα και να βλέπεις ταινίες, είναι μανουλα το Android tv box.

Γιατί θες όμως να συνδεσεις ποντίκι και δεν παίρνεις ένα ασύρματο keyboard να μην βγάλεις τα μάτια σου;

 

Sent from my ONDA A9 Core4 using Tapatalk

 

 

Όσο αναφορά το πληκτρολογιο ποντικι εννοείται ότι θα είναι ασύρματο.

Από το λίγο ψάξιμο στην android κατηγορία οι επιλογές δεν μου γέμισαν το μάτι μου φάνηκαν πολύ δεύτερες.

Θα ήθελα να μου προτείνεται ποιες είναι οι καλύτερες επιλογές με android έως 100 ευρώ μπας και βρω κάτι καλό.

Από windows θεωρώ καλές επιλογές τo voyo v2 και τα στικακια της intel αλλά γενικά δεν δεν βλέπω ο κόσμος

να τα προτιμάει και όλοι πάνε σε επιλογές με android.

Link to comment
Share on other sites

Όσο αναφορά το πληκτρολογιο ποντικι εννοείται ότι θα είναι ασύρματο.

Από το λίγο ψάξιμο στην android κατηγορία οι επιλογές δεν μου γέμισαν το μάτι μου φάνηκαν πολύ δεύτερες.

Θα ήθελα να μου προτείνεται ποιες είναι οι καλύτερες επιλογές με android έως 100 ευρώ μπας και βρω κάτι καλό.

Από windows θεωρώ καλές επιλογές τo voyo v2 και τα στικακια της intel αλλά γενικά δεν δεν βλέπω ο κόσμος

να τα προτιμάει και όλοι πάνε σε επιλογές με android.

Τι εννοείς δεν σου γέμισαν το μάτι;

Για αυτά που ζητάς και μηχανακια των 30$ σε καλύπτουν.

 

Μήπως έχεις μπερδευτεί κάπου;

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν σου γέμισαν το μάτι;

Για αυτά που ζητάς και μηχανακια των 30$ σε καλύπτουν.

 

Μήπως έχεις μπερδευτεί κάπου;

 

Unleashed by my M1 NOTE

 

Να σου πω την αληθεια ξεκινησα να αγορασω ενα μινi pc αλλα στην διαδρομη εχασα την μπαλα.

Η συσκευη προοριζεται για kodi αλλα να μπορω να κατεβαζω απο easybytez και torrent ωστε να μην μενει ανοιχτος ο βασικος υπολογιστγης και τρωει ρευμα. Απλα υπαρχουν τοσσες επιλογες που δεν ξερω πραγματικα ποια ειναι η καλυτερη επιλογη για μενα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...