Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορουμε να βαλουμε LINUX στο cs968 και αν ναι πως? Ευχαριστω.
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1281

  • makis1024

    555

  • ath156

    1789

Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά βρήκα αυτό ψάχνοντας λίγο αν σε ενδιαφέρει:

https://plus.google.com/+IanMORRISON/posts/BanoyXvmTpF

 

Βέβαια κάπου διάβασα και ότι δεν παίζει πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά βρήκα αυτό ψάχνοντας λίγο αν σε ενδιαφέρει:

https://plus.google.com/+IanMORRISON/posts/BanoyXvmTpF

 

Βέβαια κάπου διάβασα και ότι δεν παίζει πολύ καλά.

 

Με ενδιαφερει και εμενα αυτο. Το δοκιμασε κανενας;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Καθοτι λιγο αρχαριος με τα android tv boxes θελω να ρωτησω:

1) ειναι συμβατα με ολες τις τηλεορασεις; Το συνδεω πχ με hdmi με την τηλεοραση και αυτη το αναγνωριζει αμεσως;

2) Εχει ολες τις λειτουργιες ενος android ταμπλετ;

3) Μπορω να του συνδεσω ασυρματο ποντικι και πληκτρολογιο ωστε να μην ταλαιπωρουμαι με το τηλεκοντρολ;

4) Αυτα γιατι εχουν τετοια διαφορα στην τιμη; Κυκλοφορουν και απομιμησεις; m8 s802 απο antelife http:// http://www.antelife.com/m8-amlogic-s802-quad-core-tv-box-2gb-8gb-mali450-gpu-4k-wifi-bluetooth-hdmi-android-4-4-3d-xbmc-mini-pc.html και το ιδιο απο geekbuying http:// http://www.geekbuying.com/item/M8-Android-TV-BOX-Amlogic-S802-2G-8G-XBMC-USB-2-0-Android-4-3-Android-4-4-KitKat-OS-Black-324690.html

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Μετά το Tronsmart CX-919, χθες καθώς έβλεπα ταινία στο XBMC, παρέδωσε πνεύμα και το Tronsmart Promethaus και έτσι ξέμεινα από TV-Box οπότε πάω για καινούριο με μόνο κριτήριο την ποιο ομαλή λειτουργία ταινιών μέσω stream στο XBMC. Σύμφωνα με αυτά που διάβασα σε προηγούμενες δημοσιεύσεις κατέληξα σε ένα από τα δύο παρακάτω:

1. MINIX NEO X8-H Plus

2. Tronsmart Draco AW80

Η γνώμη σας σημαντικός παράγοντας για την αγορά. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε επιτελους η Final 002 ROM για το ΜΙΝΙΧ Χ8(-Η).Παρακατω ειναι το changelog,και το λινκ για κατεβασμα και οδηγιες.Σε 10' το περασα και ολα φαινονται μια χαρα.Αν επιλεξετε την επιλογη που σβηνει τα παντα,μπορει να χανετε τα δεδομενα σας,αλλα περνιεται αυτοματα η τελευταια εκδοση του MINIX XBMC,και αποκλειεται το ενδεχομενο να δημιουργησουν προβλημα τυχων "σκουπιδια"

 

MINIX NEO X8/X8-H official 002 firmware change log (from 001 firmware):
Release date: 28/11/2014

Android system:
- Firmware now based on release-keys instead of test-keys to improve app compatibility
- Added key layout profiles for Mele F10/F10 PRO airmouse (CREDIT to HardwareGuru for providing us the KL files)
- Fixed PS3 controller Bluetooth pairing issue (WARNING: Rooting the device voids the warranty)
- Support Google TV remote app
- Fixed some apps got audio but no video issue (e.g. BEIN Sports, NBA Gametime, SPMC, etc.)
- Fixed Google Contacts sync. issue (CREDIT to Finless Bob of Freaktab.com for providing the solving method)
- Fixed Google Maps, Google Search...etc crashing issue
- Fixed NEO M1 airmouse / Logitech K400 random reboot issue when using together
- MINIX NEO series airmouse gyro sensors driver updated
- Added support for the NEO A2, NEO A2 Lite airmouses
- System performance enhancements
- Added system performance optimizer by long pressing Menu key
- Ethernet TCP buffer enhancement (CREDIT to Finless Bob of Freaktab.com)
- Added show/hide status bar option (SETTINGS -> Display)
- Added status bar safely unmount USB mass storage device option
- Fixed "Choose date format" bug
- Added Ethernet MAC address information
- Enabled NFS/SMB cache
- Fixed NTFS/NFS disk writing issue
- Added "No output to USB audio" option (SETTINGS -> Display)
- Added Dolby DRC setting (SETTINGS -> Display)


Display:
- Fixed some 4K TVs compatibility issues
- Added DVI signal support for older TVs and monitors
- Fixed HDMI hot plug couldn't get signal issue
- Fixed various issues realted to HDMI-CEC
- False HDMI status to allow some apps to run on HDMI output (e.g. SHOWTIME)

Video:
- Added 1080p24Hz HDMI output option
- Fixed 23.976fps videos stuttering issue (@ 1080p24Hz, 1080p60Hz)
- Fixed some 50fps video playback issue
- Improved http live streaming performance
- Fixed fast forward/rewind bug
- Fixed video/audio unsync. issue of videos taken by cameras/phones/tablets

Audio:
- Fixed audio still output to HDMI while headphone is plugged in
- Fixed audio output mode setting loss after unplugging headphone
- Fixed passthrough audio going to both HDMI and SPDIF causing strange noises

XBMC: (Wipe data is required to install this update automatically)
- Updated to the latest V13.3.3 MINIX XBMC
- Added native support for auto refresh rate switching (users need to manually activate this feature)
- 3D switching is now enabled
- Fixed .ts files streaming issue
- Fixed 720p user interface issue
- Fixed vaious playback issues

 

http://www.minixforum.com/threads/official-002-firmware.2413/

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

http://www.vigica.cc/products/vigica-c70t-android-dvb-t2-network-box-support-russian.html

Έχει κάποιος αυτό το μηχάνημα; με ενδιαφέρει που έχει και δέκτη dvb.

Έχετε κάποιο άλλο να προτείνετε;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Θα μου πει καποιος την διαδικασια αναβαθμισης ( για να εγκαταστησω την Final 002 ROM ) για minix neo x8-h

Τωρα εχει την KOT49H.20140529 test - keys

Minix Neo X8-H
Link to comment
Share on other sites

Θα μου πει καποιος την διαδικασια αναβαθμισης ( για να εγκαταστησω την Final 002 ROM ) για minix neo x8-h

Τωρα εχει την KOT49H.20140529 test - keys

Δεν εχει μέσα στις ρυθμίσεις για αυτόματη ενημέρωση;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Θα μου πει καποιος την διαδικασια αναβαθμισης ( για να εγκαταστησω την Final 002 ROM ) για minix neo x8-h

Τωρα εχει την KOT49H.20140529 test - keys

 

'Η περιμενεις 1-2 εβδομαδες να ανεβασουν τον σερβερ για ΟΤΑ,ή ακολουθεις τη μεθοδο με το στικακι και τα 2 αρχεια που περιγραφει αναλυτικοτατα και με εικονες στο πρωτο ποστ απο το λινκ που εδωσα...Ολα αυτα εφοσον εισαι σε καποια official ROM και οχι καποια αλλη ή με μετατροπες,πχ απο Finless ktl

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

H KOT49H.20140529 test - keys official ROM δεν ειναι ?

Ακολουθωντας τις οδηγιες δεν με βγαζει στον πινακα του usb για να επιλεξω το update

Παιζει ρολο σε ποια θεση θα βαλω το usb ?

Minix Neo X8-H
Link to comment
Share on other sites

Μετά το Tronsmart CX-919, χθες καθώς έβλεπα ταινία στο XBMC, παρέδωσε πνεύμα και το Tronsmart Promethaus και έτσι ξέμεινα από TV-Box οπότε πάω για καινούριο με μόνο κριτήριο την ποιο ομαλή λειτουργία ταινιών μέσω stream στο XBMC. Σύμφωνα με αυτά που διάβασα σε προηγούμενες δημοσιεύσεις κατέληξα σε ένα από τα δύο παρακάτω:

1. MINIX NEO X8-H Plus

2. Tronsmart Draco AW80

Η γνώμη σας σημαντικός παράγοντας για την αγορά. ;)

 

Εγώ παρήγγειλα το Draco πάντως... Έχω τρία tronsmart οπότε δεν είχα ενδοιασμούς...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό http://www.pandawill.com/ipazzport-kp81025btt-bluetooth-mini-wireless-keyboard-touchpad-black-p84932.html τι λέτε θα κάνει δουλειά σε M8 Amlogic S802,το mouse πως θα δουλεύει;
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εχει κάνεις? υπάρχει κατι αντίστοιχο σε αυτα τα χρήματα?

MK809 IV

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

H KOT49H.20140529 test - keys official ROM δεν ειναι ?

Ακολουθωντας τις οδηγιες δεν με βγαζει στον πινακα του usb για να επιλεξω το update

Παιζει ρολο σε ποια θεση θα βαλω το usb ?

 

Να προτιμησεις τις πισω θυρες USB,να τσεκαρεις οτι το φλασακι ειναι σιγουρα fat32 και αν ειναι ολα ΟΚ δοκιμασε αλλο φλασακι.Στο φορουμ της minix καποιοι ανεφεραν οτι δοκιμασαν 2,3,ακομη και 4 διαφορετικα φλασακια για να βρουν καποιο που δουλευει.Εγω το εκανα με ενα παλιο kingston που το εχω για φλασαρισματα...

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια. εχω το ubox εδω και μια βδομαδα,πως μπορω να συνδεσω joystick ενσυρματο για να παιζω κανα παιχνιδακι?

το joystick λειτουργει οταν ειμαι στο κεντρικο μενου του tv box ενω οταν μπαινω σε καποιο παιχνιδι δεν κανει τπτ.

καμια ιδεα κανεις για το τι μπορει να συμβαινει????

Link to comment
Share on other sites

Μετά το Tronsmart CX-919, χθες καθώς έβλεπα ταινία στο XBMC, παρέδωσε πνεύμα και το Tronsmart Promethaus και έτσι ξέμεινα από TV-Box οπότε πάω για καινούριο με μόνο κριτήριο την ποιο ομαλή λειτουργία ταινιών μέσω stream στο XBMC. Σύμφωνα με αυτά που διάβασα σε προηγούμενες δημοσιεύσεις κατέληξα σε ένα από τα δύο παρακάτω:

1. MINIX NEO X8-H Plus

2. Tronsmart Draco AW80

Η γνώμη σας σημαντικός παράγοντας για την αγορά. ;)

 

μηπως να παρεις κανα φτηνο λαπτοπ καλυτερα που αθ χει και εγγυηση και δεν καιγεται τοσο ευκολα??

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι από εσάς έχετε τον RK3188 για το παρακάτω τι λέτε?

http://www.aliexpress.com/item/Original-Android-TV-Box-CS918-Q7-MK888-K-R42-Quad-Core-RK3188-XBMC-Preinstalled-Bluetooth-1GB/2046256256.html

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Θα επαναλάβω ότι πλέον δεν αξίζει να χαλάτε λεφτά για τον RK3188. Παίζει οριακά τα 1080p. Σε άλλους ναι, σε άλλους όχι (ανάλογα το firmware, έκδοση xbmc κλπ.). Υπάρχουν καλύτερες επιλογές πλέον στην αγορά.

 

Αυτή είναι η γνώμη μου βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Θα επαναλάβω ότι πλέον δεν αξίζει να χαλάτε λεφτά για τον RK3188. Παίζει οριακά τα 1080p. Σε άλλους ναι, σε άλλους όχι (ανάλογα το firmware, έκδοση xbmc κλπ.). Υπάρχουν καλύτερες επιλογές πλέον στην αγορά.

 

Αυτή είναι η γνώμη μου βέβαια.

 

+1

πήρα αυτό x5ii 3188

http://www.banggood.com/X5II-RK3188-Quad-Core-1_6Ghz-Android-4_2-WiFi-PC-TV-Box-p-908969.html

και παίζει με κολλήματα τα 720 p.

Δεν βρίσκω κι firmware για 1080 p.Αν γνωρίζει κανείς ας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση αρχαριου σε Tv Box >> για να παιξουμε παιχνιδια (τα παιδια ) που χρειαζονται αφη - g sensor τυπου real racing η οτιδηποτε αλλο >> πως γινεται σε ενα MXIII που μολις μου ηρθε?:!:

 

Επισης ποιος ο καλυτερος τροπος για να συνδεσω το One plus One με το box?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos μου ήρθε το ΜΙΝΙΧ Χ8 αλλά κάνει παράξενα στο άνοιγμα, είναι φάσεις που δεν δείχνει τίποτε στην οθόνη, το βγάζω από την τροφοδοσία για να ξαναδώ εικόνα. Ξέρει κάποιος αν μπορώ να το συνδέσω σε 720p τηλεόραση;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Σκέφτομαι να πάρω το Beelink R89 και ηθελα να ρωτήσω τους κατόχους και γνωρίζοντες, πως είναι το Wifi του, μιας και δεν βλέπω να έχει κεραιάκι...

Επίσης θα ήθελα να ακούσω γνώμες αν κάποιος θεωρεί οτι σ αυτά τα χρήματα μπορώ να πάρω κάτι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Να προτιμησεις τις πισω θυρες USB,να τσεκαρεις οτι το φλασακι ειναι σιγουρα fat32 και αν ειναι ολα ΟΚ δοκιμασε αλλο φλασακι.Στο φορουμ της minix καποιοι ανεφεραν οτι δοκιμασαν 2,3,ακομη και 4 διαφορετικα φλασακια για να βρουν καποιο που δουλευει.Εγω το εκανα με ενα παλιο kingston που το εχω για φλασαρισματα...

 

Δοκιμασα 3 usb αλλα κανενα δεν δουλεψε

 

Τελικα δουλεψε .Εβαλα το στικακι στην πρωτη απο αριστερα θυρα usb και εκανα την αναβαθμιση

Ευχαριστω

Edited by skyros
Minix Neo X8-H
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...