Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire C


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε ακριβως αυτο το προβλημα το ειχα και εγω.Μεχρι που αρχισε να με ενοχλει και τελικα καταλαβα μετα απο δοκιμες οτι φταιει το screen protector.Πλεον εχω κοψει εκεινο το σημειο πανω το screen protector και λειτουργει μια χαρα.

 

Φίλε και γω την έχω κόψει στο σημείο του σένσορα και λειτουργεί κανονικότατα.Στην αγορά που έψαξα υπάρχει μόνο ένας screen protector ελληνικής εταιρίας υπολογιστών και περιφερειακών οπότε αναγκάστηκα να καταφύγω στην χειροτεχνία.Και η πλάκα είναι ότι τα screen protectors της ίδιας εταιρίας για άλλα HTC μοντέλα έχουν θέση για τον σένσορα.

 

Το πρόβλημα πάντως με την καθυστέρηση του μικροφώνου κατά το ξεκλείδωμα και στην λήψη κλήσης παραμένει,τις περισσότερες φορές επαναλαμβάνω τα λόγια μου και δυστυχώς δεν έχω βρει κάποια ρύθμιση.

 

Θετική εντύπωση μου άφησε η διάρκεια της μπαταρίας,με νορμάλ χρήση μου πάει 2-3 μέρες.Το προηγούμενο smartphone που είχα (Samsung Galaxy Ace) είχε φτάσει στις 2 φορτίσεις την ημέρα χωρίς απαιτητική χρήση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 127
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σκεφτομαι να κάνω επανεκκίνηση το κινητό. Θα δω διαφορά στο κινητό η όχι; κ επίσης πόσο εύκολο θα είναι τα περασω τα απαραίτητα προγράμματα ξανά; το sense θα χαθεί;; μια βοήθεια από τους ειδικους. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

επαναφορά ρυθμίσεων εννοείς... μαλλον...

 

αν ο κανεις αυτό, η συσκευή θα είναι όπως την πρωτη φορά που την ανοιξες! το σενς δε χάνεται ακι τα προγραμματα τα ξαναεγκαθιστάς από το playstore.

κράτα back up ομως ότι σου είναι απαραίτητο καθώς θα χαθούν τα πάντα από την συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

παιδια το εκανα επαναφορα ρυθμισεων αλλα δεν εγινε τιποτα. τα προγραμματα που ηταν απο την αρχη δεν σβηστηκαν... γιατι ετσι?νομιζα οτι θα σωθω απο τα αχριστα apps αλλα τιποτα. υπαρχει καποιος οδηγος για το συγκεκριμενο να το κανω ροοτ??
Link to comment
Share on other sites

η κάμερα αυτόματη εστίαση έχει?

 

Όχι, δεν έχει :)

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια το εκανα επαναφορα ρυθμισεων αλλα δεν εγινε τιποτα. τα προγραμματα που ηταν απο την αρχη δεν σβηστηκαν... γιατι ετσι?νομιζα οτι θα σωθω απο τα αχριστα apps αλλα τιποτα. υπαρχει καποιος οδηγος για το συγκεκριμενο να το κανω ροοτ??

 

Απενεργοποίησε τα.Ρυθμίσεις-εφαρμογές επιλέγεις την εφαρμογή που δεν θέλεις-απενεργοποίηση

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, σκέφτομαι να πάρω αυτό το κινητό μέσα στις επόμενες ημέρες. Θέλω να σας ρωτήσω, αν το αγοράσω από Ελληνικό κατάστημα, ποια θα είναι η γλώσσα που θα έχει; Αν είναι Ελληνική, τότε είναι εύκολο να την αλλάξω σε αγγλική ή σε ρωσική;

 

Άσχετα με τη γλώσσα του μενού, πως μπορώ να έχω τη δυνατότητα να γράφω με 3 αλφάβητα στο πληκτρολόγιο; Θέλω να βάλω το Ελληνικό, το Λατινικό και το Κυριλλικό αλφάβητο. Ευχαριστώ.

 

Και κάτι άσχετο... Αυτό το κινητό μέχρι ποια χαμηλή θερμοκρασία αντέχει; Κάνω πολύ hiking και climbing πάνω από τα 2000 - 2500 μέτρα. Θα μπορώ να το πάρω μαζί μου ή θα ανησυχώ συνέχεια μην πάθει τίποτα;

Edited by energeiakos
http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και χρόνια πολλά!

α) Αγγλική κατά 99,999% θα μπορείς να επιλέξεις, ανεξάρτητα με ό,τι άλλη γλώσσα μπορεί να σου προτείνει σαν default.

β) Για κυριλλικό δεν ξέω, αλλά γενικά γίνεται αυτό που λες με το να έχεις αρκετές γλώσσες σ'ενα πληκτρολόγιο. Στην τελική, αν δεν έχει στο default πληκτρολόγιο, θα βάλεις κάποια 3rd party εφαρμογή και θα λυθεί το πρόβλημά σου!

γ) συνήθως κάτι τέτοιο αναγράφεται στο manual. Με μια ματιά που έριξα δε βρήκα κάτι, αλλά κοίταξε κι εσύ αν θες εδώ μήπως και βγάλεις άκρη. Αλλιώς ίσως κάποιος άλλο να μπορεί να σε βοηθήσει :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και τα 3 πληκτρολόγια στο Desire C.Στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου HTC sense επιλέγεις 3 γλώσσες (ελληνικά,αγγλικά και ρώσσικα ή βουλγάρικα)
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται και χρόνια πολλά!

Μία ερώτηση... Όταν το κινητό έχει vodafone μενού, έχουμε κάποιο πρόβλημα όταν η κάρτα που θα χρησιμοποιείται στην συσκευή είναι cosmote????????

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας... Εχω και εγώ το desire c.... Εμένα μου δημιουργεί πρόβλημα στο ραδιόφωνο αλλά θέλω να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με το NFC. Έκατσα χθες να δω το NFC που έχει το κινητό... Διάβασα λοιπόν στο επίσημο site ότι έχει NFC3 (NFC μόνο)... Αυτό το NFC μόνο δεν κατάλαβα τι σημαίνει... Σίγουρα υπάρχει διαφοροποίηση σε σχέση με το htc Χ που γράφει η εταιρία ότι έχει NFC3. Το "NFC μόνο" δεν υπάρχει. Σίγουρα το κινητό δεν έχει chip για να λειτουργήσει έτσι όπως πρέπει με τεχνολογία NFC...

Ξέρει κανείς αν τελικά έχει NFC ή όχι? Εγώ απότι κατάλαβα μάλλον δεν έχει και ίσως να εννοούνε ότι υπάρχει κάποια συμβατότητα ή αν είχε θα λειτουργούσε!!!!!!. Τι άλλο να φανταστώ;;;;;;;;;

Επίσης στο manual στο σημείο του NFC λέει πως το ενεργοποιείς... Και μάλιστα λέει ότι η λειτουργία της ενεργοποίησης υπάρχει μόνο σε κινητά που έχουν... Επίσης λέει και το παρκάτω

"Ενώ βλέπετε το περιεχόμενο που θέλετε να μοιραστείτε, ενώστε το πίσω μέρος του HTC

Desire C με το πίσω μέρος της άλλης συσκευής. Όταν συνδεθούν οι συσκευές, θα

ακούσετε έναν ήχο και οι δύο συσκευές θα δονηθούν ελαφρά."

Αυτό δίνει στον αναγνώστη την εντύπωση ότι η λείτουργία της μεταφοράς υπάρχει στο desire c, αλλιώς δεν θα γράφανε συγκεκριμένη μάρκα κινητού.

Το desire c δεν έχει τέτοια λειτουργία ενεργοποίησης του nfc και του android beam... Προτίθεμαι να πάρω τη Δευτέρα την εταιρία τηλέφωνο και να της στείλω και email... Αλλά έλεγα μήπως ξέρεις κκανείς απο εσάς κάτι.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ειμαι νεος στο site εχωο htc desire c μετα απο πτωση εχει σπασει το εξωτερικο τζαμακι .:τι λυσεις οικονομικες υπαρχουν για αντικατασταση?
Link to comment
Share on other sites

Αν πιανουν τα χερια σου και μπορεις να κανεις το χειρουργειο δες εδω.

http://search.eim.ebay.gr/?en=50&es=21&elc=-2&kw=htc+desire+c+touch+screen+digitizer&ect=

 

και εδω οδηγος

Αν αποφασισεις την αλλαγη, να ξερεις οτι θα χασεις την εγγυηση με οτι αυτο συνεπαγετε.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σας.

Έχει η μητέρα μου το συγκεκριμένο τηλέφωνο και σήμερα που το έπιασα, είδα ότι τα 3 κουμπιά κάτω (back, home και more options-πώς-το-λένε) δεν δουλεύουν.

Μίλησα με htc, μου είπαν να ανοίξω σε safe mode, δεν έγινε τίποτα και μετά να κάνω επαναφορά ρυθμίσεων και αν δεν δουλέψει, να τους το στείλω, είναι εντός εγγύησης άλλωστε. Δεν δούλεψε.

 

Πριν φύγει για ταξιδάκι λοιπόν, μήπως έχετε καμία ιδέα; Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι αν δεν έστρωσε και με hard reset (επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων), νομίζω δύσκολα θα μπορείς να κάνεις εσύ κάτι!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, ευχαριστώ πολύ. Δόθηκε ήδη η εντολή να παραληφθεί.

 

Άσχετο με το desire C, αλλά πρέπει να πω ότι έχω ενοχληθεί αφάνταστα απ' την υποστήριξη της HTC. Το καλοκαίρι του 2011 είχα πρόβλημα με το HD2 μου και τότε υπήρχε σέρβις στο Ηράκλειο Κρήτης. Έκανα τη δουλειά μου σε 2-3 μέρες. Τώρα το σέρβις έχει μείνει μόνο στην Αθήνα και θέλει λέει 14 εργάσιμες συνήθως. Έλεος!!!

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! :) Σήμερα πήρα το Desire C! Πρώτη φορά σε android και... νιώθω σαν τους γέρους που δεν ξέρουν πώς λειτουργεί το τηλεκοντρόλ της τηλεόρασης!! :lol: :p

Στο διαταύτα.... Πώς στο καλό βάζουμε τόνους???? (ναι... αυτό με πείραξε εμένα τώρα....)

Αν πατήσω το πλήκτρο παρατεταμένα, μού εμφανίζει από πάνω τις δυνατές επιλογές, αλλά πώς τις επιλέγουμε αυτές;

π.χ. στο Ο είναι μαζί και το 9 και μου βγάζει τον αριθμό αντί για γράμμα τονισμένο... :what:

Nokia 3310 > Nokia 3100 > HTC P3300 > HTC Desire C > Lenovo A328 > Lenovo Vibe Shot

& Samsung Galaxy Note 8.0

Link to comment
Share on other sites

εφόσον έχεις κρατήσει πατημενο το πλήκτρο, σερνεις το δάχτυλο και επιλεγεις το τονισμενο γραμμα
Link to comment
Share on other sites

Α, τόσο απλό ήταν τελικά!! Thanx!!! :)

Nokia 3310 > Nokia 3100 > HTC P3300 > HTC Desire C > Lenovo A328 > Lenovo Vibe Shot

& Samsung Galaxy Note 8.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κι εγώ πριν 1 εβδομάδα πήρα το desire c, καθ' ότι εντελώς πρωτάρα στα android και ήθελα κάτι απλό και οικονομικό. Μέχρι τώρα πάντως, είμαι πολύ ευχαριστημένη και το μενού είναι πολύ απλό. Το προτείνω ανεπιφύλακτα σε ψιλοάσχετους σαν εμένα, σαν το πρώτο android κινητό τους :p
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εννοείς ότι έχει ηχώ κι ακούει τη φωνή της; Μήπως χρησιμοποιείτε ανοιχτή ακρόαση;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...