Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire C


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω το Xperia U για πρωτο και σκεφτομαι να παρω το Desire C για 2ο.. Μπορει να μου πει καποιος που το εχει εντυπώσεις και αν θα μεινω ικανοποιημένος?? :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 127
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω το Xperia U για πρωτο και σκεφτομαι να παρω το Desire C για 2ο.. Μπορει να μου πει καποιος που το εχει εντυπώσεις και αν θα μεινω ικανοποιημένος?? :)

 

Δες αυτά που έγραψα στο πιό πάνω ποστ μου. Σα δεύτερο με λίγα λόγια είναι υπέρ-αρκετό. Ποιά χαρακτηριστικά σε ενδιαφέρουν περισσότερο;

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτά που έγραψα στο πιό πάνω ποστ μου. Σα δεύτερο με λίγα λόγια είναι υπέρ-αρκετό. Ποιά χαρακτηριστικά σε ενδιαφέρουν περισσότερο;

δεν με ενδιαφερει να παιζω παιχνιίδια αλλα θελω να ειναι γρηγορο στις εφαρμογες οπως στο facebook και να εiναι smooth το λειτουργικό.Απο ποιοτητα κατασκευης θελω να ειναι παρομοια η λιγο κατωτερη απο το HOX. :)

Link to comment
Share on other sites

δεν με ενδιαφερει να παιζω παιχνιίδια αλλα θελω να ειναι γρηγορο στις εφαρμογες οπως στο facebook και να εiναι smooth το λειτουργικό.Απο ποιοτητα κατασκευης θελω να ειναι παρομοια η λιγο κατωτερη απο το HOX. :)

 

To HOX το έχω πιάσε ιμόνο μια φορά, αλλά από ποιότητα κατασκευής θα δεις ότι είναι πάρα πολύ καλή. Σε όλες τις εφαρμογές του είναι σφαίρα, ακόμα και σε σελίδες φορτωμένες με flash. Για τη δουλειά που το θέλεις είναι και πολύ παραπάνω, πίστεψέ με!

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

To HOX το έχω πιάσε ιμόνο μια φορά, αλλά από ποιότητα κατασκευής θα δεις ότι είναι πάρα πολύ καλή. Σε όλες τις εφαρμογές του είναι σφαίρα, ακόμα και σε σελίδες φορτωμένες με flash. Για τη δουλειά που το θέλεις είναι και πολύ παραπάνω, πίστεψέ με!

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια :) ;)..Θα παω την δευτερα να το παρω και θα σας πω εντυπώσεις.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

χρώμα; αποφάσισες;...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω το LED φλάς που γράφετε στο κείμενο.

 

 

δεν εχει led flash το συγικριμενο μοντελο..

 

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση προς καποιο κατοχο του συγκεκριμενου κινητου...

τι χωρο εχει για κατεβασμα εφαρμογων?εχει 150mb οπως το wildfire s ή επειδη εχει ενσωματωμενη μνημη εχουν μεγαλυτερο αποθηκευτικο χωρο για εφαρμογες?

 

το wildfire S εχει 512 ΜΒ :)

 

παιδια τι λεει ειναι καλο χρειαζομαι ενα οικονομικο κινητο ευχαριστω

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λεει ειναι καλο χρειαζομαι ενα οικονομικο κινητο ευχαριστω

 

Διάβασε λίγο το thread, δεν είναι μεγάλο 3 σελίδες, έχουμε πει τις απόψεις μας όσοι το έχουμε, και εδώ είμαστε ρώτα μας ότι θες!

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδια το αγορασα σε μαυρο και εχω να πω οτι εχω μεινει υπερικανοποιημένος απο το sliding του κινητου αλλά και απο την ταχύτητα η οποια θυμιζει κλασης ανωτερο επεξεργαστη αν δεν κανεις βεβαια browsing στο ιντερνετ.Εχει ενα θεματακι με το flash περιεχομενο αλλα δεν μου φαινεται περιεργο.Οσο για την ποιοτητα κατασκευης ειναι καλυτερη απο το Xperia U :happy: :)
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το πηρα πριν απο ενα μηνα περιπου οταν και κυκλοφορησε στην Ελλαδα.Εγω το εχω παρει σε ασπρο χρωμα και ειναι πανεμορφο.Μιας και ειναι το πρωτο μου smartphone δεν ειμαι ο καταλληλος να μιλησω για τον επεξεργαστη του γιατι δεν εχω και τεραστιες απαιτησεις.Εμενα παντως μου ειναι υπεραρκετο.Οπως ειπε και ενα παιδι σε προηγουμενο ποστ ισως τα μονα αρνητικα του ειναι οτι δεν εχει flash και τα κουμπια κατω δεν εχουν φωτισμο κατι που θα βοηθουσε αρκετα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημερα!!!εγω εχω το wildfires αξιζει να το αντικαταστησω με το συγκεκριμενο μοντελο η εχουν περιπου τις ιδιες δυνατοτηες και να στραφω καπου αλλου?
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά δεν πρόκειται για αναβάθμιση της συσκευής σου αυτή η συσκευή, αλλά για μια παρόμοια πρόταση. Ωστόσο απλά να σ'ενημερώσω ότι για συγκρίσεις συσκευών απευθυνόμαστε στο θέμα της επιλογής κινητού! :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πως παει με το ιντερνετ;;Ανοιγει καμια σελιδα ή με ημερολογιο;Τιποτα απο custom rom υπαρχει;
Link to comment
Share on other sites

το wildfire S εχει 512 ΜΒ :)

 

 

 

οτι εχει 512 το ξερω...το θεμα ειναι πως απο τα 512 μονο τα 150 ειναι διαθεσιμα για εγκατασταση εφαρμογων...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εδώ και δυο μέρες είμαι κάτοχος του Desire C. Το τηλέφωνο μου έχει αφήσει άριστες εντυπώσεις μέχρι στιγμής, αν και είμαι πρωτάρης στη χρήση тηλεφώνου με λειτουργικό Android. Λόγω αυτής της απειρείας προβληματίστηκα αρκετά με τη μεταφορά δεδομένων από τον υπολογιστή στο κινητό μέσω του HTC Sync.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δυο μέρες είμαι κάτοχος του Desire C. Το τηλέφωνο μου έχει αφήσει άριστες εντυπώσεις μέχρι στιγμής, αν και είμαι πρωτάρης στη χρήση тηλεφώνου με λειτουργικό Android. Λόγω αυτής της απειρείας προβληματίστηκα αρκετά με τη μεταφορά δεδομένων από τον υπολογιστή στο κινητό μέσω του HTC Sync.

 

Γιατί ταλαιπωριέσαι με το συνκ και δεν το συνδέεις απλά σαν USB συσκευή;

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα, ευχαριστώ. Επίσης μπόρεσα να περάσω αρχεία μέσω της σουίτας της Sony, το Media Go, που είναι πολύ εύχρηστο!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να δοκιμάσει κανεις

αν τρέχει ο Firefox;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεί ας δει

κάποιος που έχει το τηλ.

του βγάζει διαθειμο τον Firefox

Στο Play;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας, επειδή είμαι καινούργιος εδώ και δεν ξέρω που να γράψω γι'αυτό το θέμα, το γράφω εδώ και όποιος μπορεί και θέλει ας μου απαντήσει!

Θέλω να κάνω root στο κινητό μου (HTC Desire C) αλλά δεν μπορώ να βρω κάπου έναν ολοκληρωμένο τρόπο...Μπορεί κάποιος να μου πεί τον τρόπο ή έστω μια βοήθεια? :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Χρειάζομαι την βοήθεια σας επειγόντως.

Φίλος έχει το desire c και ένα ανηψάκι έπαιζε με την συσκευή του άλλαξε την γλώσσα.

Πήγα στις επιλογές και έχει 4-5 γλώσσες να επιλέξω αλλά όχι Ελληνικά.

 

Τι έχει συμβεί;;;

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο είχα πάθει αλλά πήγα στο Play Store και κατέβασα το MoreLocale 2 και εκεί βρήκα τα Ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
η κάμερα αυτόματη εστίαση έχει? τελικά η μπαταριά πόσο κρατάει με νορμάλ χρήση?gorila glass δεν έχει η οθόνη ε? είναι επιρεπεις στις γρατζουνίζες αν δεν έχεις προστασια?
))))))((((((
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω παρατηρήσει στο δικό μου HTC Desire C είναι ότι αργεί να ανοίξει η γραμμή.

Όταν με παίρνουν τηλ και το ξεκλειδώνω για να μιλήσω λέω 2 φορές ναι για να με ακούσει ο άλλος.

Επίσης ο σένσορας της οθόνης όποτε θέλει λειτουργεί,πολλές φορές αναγκάζομαι να ανοίξω την οθόνη από το πλήκτρο Power για να κλείσω την γραμμή.Αυτό όμως με μια επιφύλαξη το λέω γιατί το screen protector καλύπτει τον σένσορα και δυστυχώς δεν βρήκα άλλο στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω παρατηρήσει στο δικό μου HTC Desire C είναι ότι αργεί να ανοίξει η γραμμή.

Όταν με παίρνουν τηλ και το ξεκλειδώνω για να μιλήσω λέω 2 φορές ναι για να με ακούσει ο άλλος.

Επίσης ο σένσορας της οθόνης όποτε θέλει λειτουργεί,πολλές φορές αναγκάζομαι να ανοίξω την οθόνη από το πλήκτρο Power για να κλείσω την γραμμή.Αυτό όμως με μια επιφύλαξη το λέω γιατί το screen protector καλύπτει τον σένσορα και δυστυχώς δεν βρήκα άλλο στην αγορά.

 

Φιλε ακριβως αυτο το προβλημα το ειχα και εγω.Μεχρι που αρχισε να με ενοχλει και τελικα καταλαβα μετα απο δοκιμες οτι φταιει το screen protector.Πλεον εχω κοψει εκεινο το σημειο πανω το screen protector και λειτουργει μια χαρα.

 

η κάμερα αυτόματη εστίαση έχει? τελικά η μπαταριά πόσο κρατάει με νορμάλ χρήση?gorila glass δεν έχει η οθόνη ε? είναι επιρεπεις στις γρατζουνίζες αν δεν έχεις προστασια?

 

-Η μπαταρια με νορμαλ χρηση μου κραταει ανετα 2 μερες.Τωρα αν το λιωνεις στο wifi και στα τηλεφωνα σου βγαζει μια μερα.

-Και εγω νομιζω οτι δεν εχει gorila glass αλλα αν το προσεχεις λιγο θα ειναι μια χαρα.Πχ καλο θα ητανε να μην το βαζεις στην τσεπη με κλειδια, κερματα κτλ.Kαι με ενα screen protector θα εισαι μια χαρα.

 

Οσον αφορα την καμερα δεν ειμαι σιγουρος γιατι δεν με πολυνοιαζει κιολας και δεν το εχω προσεξει αλλα δεν νομιζω να εχει.Παντως μερικες φορες που εχω χρησιμοποιησει την καμερα εβγαλε πολυ καθαρες φωτογραφιες και με ξαφνιασε ευχαριστα

 

Καλησπέρα σε όλους!

Χρειάζομαι την βοήθεια σας επειγόντως.

Φίλος έχει το desire c και ένα ανηψάκι έπαιζε με την συσκευή του άλλαξε την γλώσσα.

Πήγα στις επιλογές και έχει 4-5 γλώσσες να επιλέξω αλλά όχι Ελληνικά.

 

Τι έχει συμβεί;;;

 

Τωρα που το εψαξα φιλε εμενα μου τα εχει μια χαρα.

Ρυθμισεις-->Γλωσσα και Πληκτρολογιο-->Γλωσσα συστηματος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...