Jump to content

Nostalgia @ myphone.gr: Sony Ericsson T610


DJDB
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά αυτό το κινητό ήταν επί της ουσίας το πρώτο έγχρωμο κινητό.Συνεργαζόμουν τότε με ένα μαγαζί κινητής και με το που φέραν το πρώτο το τσίμπησα.Η οθόνη του ήταν αδιανόητη σε σχέση σε με το t68i ,έιχε και το dedicated wap button που το κάναμε hack για camera ή ότι άλλο θες,και το notification led μέσα στο joystick... Το μόνο που με χάλασε ήταν όπως τα περισσότερα SE δεν είχε τελικό ς .Όντως ήταν σκυλί.Ακόμα και με τις γρατσουνιές το καπάκι παραμένει sexy.Σαν το ατημέλητο look ένα πράγμα...Δεν μου χάλασε απλά το αντικατέστησα με τον άλλο θρύλο και το καλύτερο SE ever k750i..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 58
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ 2 ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑΚΑ GADGETS!!!ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΤΟ CAR-100!!!ΠΟΛΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥΣ ΟΛΑ!!!Α ΤΩΡΑ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ MOPHUN!!!TA OPOIA HTAN ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ JAVA ΚΙ ΑΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΧΑΘΗΚΑΝ!!!
Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

το ειχα παρει το 2004 μαζι μου σε ταξιδι στην αιγυπτο ως κινητο και καμερα μαζι , λαθος επιλογη οπως αποδειχτηκε αφου οι φωτο που τραβηξα απο αρχαια και μουσειο καϊρου ειναι για πολλα πολλα γελια, θα ψαξω και αν τις βρω θα τις ποσταρω εδω , παντως ηταν ευκολο καλης ποιοτητας και εμαθαν πανω του περι τα 5-6 ατομα πριν παραδωσει το πνευμα αρκετα χρονια μετα, τζοιστικ, οθονη καπακι ειχαν χαλασει ολα η ειχαν σπασει και εκει το σκυλι επαιρνες ακομη τηλεφωνο.
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

το κινητο το πηρα το 2004 και μετα απο ενα χρονο το πηρε η συζυγος που το δουλεψε αλλα δυο χρονια.

ακομα το εχω και ειναι πληρως λειτουργικο,αγρατσουνιστο και τελειο,οπως τοτε:happy:

θυμαμαι ειχε και παιχνιδι ενα ταβλι η' minigolf? η' μηπως αυτα ειναι στο k700i που πηρα μετα?! τελειο κινητο οπως και να 'χει.....

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ 2 ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑΚΑ GADGETS!!!ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΤΟ CAR-100!!!ΠΟΛΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥΣ ΟΛΑ!!!Α ΤΩΡΑ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ MOPHUN!!!TA OPOIA HTAN ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ JAVA ΚΙ ΑΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΧΑΘΗΚΑΝ!!!

 

Μην ξεχνάς το εξωτερικό φλας που έμπαινε από την είσοδο φόρτισης!!

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάς το εξωτερικό φλας που έμπαινε από την είσοδο φόρτισης!!

 

ΣΩΣΤΑ!ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΒΑΥ ΣΕ ΕΞΕΥΤΕΛΙΣΤΙΚΗ ΤΙΜΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΙΧΕ ΒΓΕΙ ΜΕ ΤΙΜΗ 30 ΕΥΡΩ!!!!

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Απο τα πρώτα κάμερα phone της Sony Ericsson! Το είχε ένας θείος μου τότε και το ζήλευα αν και ποτέ δεν το απέκτησα! :( Η τιμή του όμως τότε ήταν απλησίαστη :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Ηταν νομίζω το κινητό με το οποίο η SE έκανε το μπαμ στην ελληνική αγορά. Πραγματικά με την τιμή του τότε ξεφτίλιζε πολύ μεγαλύτερης αξίας κινητά από τη Nokia.

Ο ορισμός του value for money τότε και έχοντας περάσει από τα χέρια μου ήταν πράγματι πολύ καλό τηλέφωνο με ματιά στο μέλλον.

 

Προσωπικά το Τ630 μου φαινόταν κλάσεις ομορφότερο αλλά το πρωτότυπο έσυρε τις πωλήσεις

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΣΩΣΤΑ!ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΒΑΥ ΣΕ ΕΞΕΥΤΕΛΙΣΤΙΚΗ ΤΙΜΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΙΧΕ ΒΓΕΙ ΜΕ ΤΙΜΗ 30 ΕΥΡΩ!!!!

Θα σε παρακαλούσα να μην γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι σαν να φωνάζεις ενώ απαγορεύεται και από τους Όρους Χρήσης & Πρόσβασης του myphone.;)

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μου κινητό.Πρέπει να ήμουνα 2α ή 3η γυμνασίου.Τότε θυμάμαι όλοι να έχουν τα νόκια 3330 και τα πρώτο sharp gx10.Εκεί που έμενα και είχε σημασία ήταν οτι οι ήχοι του (πολυφωνικοί) ήταν οι καλύτεροι απο όλα τα άλλα.Η κάμερα οκ.Και μόνο που είχε εκείνη την εποχή μετρούσε απλά.Πραγματικά περίμενα πολύ καιρό να το πάρω.Αυτό και το w800 που ουσιαστικά ήταν και η μεγαλύτερη αγάπη που είχα.

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Τα midi του αξεπέραστα ακόμη και στα πιο συγχρονα κινητά!!!Δοκιμασμένο!!!
Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

ΨΨΨΨ τι είπες τώρα.... Αν και δεν το είχα, το είχαν αρκετοί φίλοι μου και θυμάμαι σαν χθες τα πολυφωνικά τραγούδια που μαλώναμε για το ποιο μοιάζει περισσότερο στο πραγματικό!! Προσωπικά είχα το Sharp GX-20 και γινόταν πανικός με τα midi κομμάτια... Ωραία χρόνια στο λύκειο... Πολύ ακλή συσκευή, επαναστατική για τα χρόνια της θα έλεγα με ουκ ολίγες δυνατότητες για τότε... Δεν του έλειπε τίποτα!! Μπράβο που το θυμήθηκες! Μας θύμησες όλους ωραίες εποχές....
...everything can happen...
Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ καλο τηλεφωνο, το ειχα και εγω. Μεγαλο ατου, το χαμηλο του βαρους, ωρες-ωρες ξεχνουσες οτι το ειχες στην τσεπη σου. Ποσα πεταγματα του εκανα με τουμπα στον αερα, οταν χτυπουσε για να το σηκωσω. :p

 

Ειχα και το εξτρα ραδιοφωνακι της SE.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Το T610 λείπει από τη συλλογή μου (έχω μόνο 2 σε άθλια κατάσταση) και με πόνεσε πολύ το συγκεκριμένο thread :(

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

τι μου θυμισες τωρα!!!το πηρα το 2004 πανακριβα.ηταν το πρωτο μου κινητο με εγχρωμη οθονη.φοβερη συσκευη.τελεια ποιοτητα.ειχε ομως μικρη μνημη,αθλια καμερα και ενα τζοιστικ που με την χρηση αρχισε να κολλαει.λυπαμαι που το πουλησα μετα απο 10 μηνες για να παρω αλλη συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Έχω το Τ610 και θέλω να σβήσω όλες τις επαφές. Μου ζητάει κωδικό αλλά μετά από τόσα χρόνια δεν τον θυμάμαι. Μήπως κανείς ξέρει τον κωδικό; (εννοώ αυτός που είχε αρχικά , αν τον άλλαξα δεν θυμαμαι).
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Τ610 και θέλω να σβήσω όλες τις επαφές. Μου ζητάει κωδικό αλλά μετά από τόσα χρόνια δεν τον θυμάμαι. Μήπως κανείς ξέρει τον κωδικό; (εννοώ αυτός που είχε αρχικά , αν τον άλλαξα δεν θυμαμαι).

 

0000, 1111, 1234 και λοιπά τέτοια «ευκολάκια» δοκίμασε! :)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πω πω πω!!! Ότι και να πω είναι λίγο.. Μόλις είχα απολυθεί από στρατό και δούλευα κάνα μήνα στο νησί και το αγόρασα από Vodafone μαζί με νέο συμβόλαιο.. Νομίζω ότι πρέπει να είχα δώσει 80000δρχ ή κάτι παρόμοιο για να το πάρω. Ερχόμενος από το εξαιρετικό Nokia 6210 που είχα για κάνα 2χρονο (πού λεφτά για αλλαγές τότε :)) έπαθα κανονικά σοκ με το που φώτισε η έγχρωμη οθόνη του. Πλάκα κανονικά!! Μετά από αυτό πέρασα από διάφορα μοντέλα Sony Ericsson αλλά αυτό το έχω ακόμα και μπορεί να το χρησιμοποιήσω για καμιά μέρα μεταξύ αλλαγών συσκευής πιο πολύ έτσι για να το χαζέψω.. Η μπαταρία του ακόμα κρατά σχεδόν κανονικά μετά από τόσα χρόνια! Θυμάστε αυτό το χαρακτηριστικο "φυσημα" που έκανε το ηχείο του όταν έπαιζε σύντομους ήχους?? Αγαπημένο θα το κρατήσω να θυμάμαι το πρώτο μου έγχρωμο και με κάμερα κινητό μου :D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το είχα δεί σε ενα stand σε μία............ εκθεση αυτοκινήτου στο παλαιό αεροδρομιο Ελληνικου και τρελάθηκα! ηταν κορυφή για τα χαρακτηριστικά του και πανεμορφό με τιμή αρκετα καλη για τοτε. αργοτερα το εδωσα για αλλο αλλα όντως ηταν κορυφή!
kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εκεινη την εποχη που βγηκε ειχα παρει το nokia 7250i. Δεν θυμαμαι ποιο ηταν πιο ακριβο αλλα με κεντρισε το ραδιοφωνο που ειχε και το ομορφο και οχι κλασικο στυλ του. Δεν ξερω αν γυριζα το χρονο πισω επαιρνα το t610, μαλλον παλι οχι, αλλα ηταν σιγουρα ανωτερο απο το νοκια.

http://thevooner.com/wp-content/uploads/2012/03/t610vs7650back-600x483.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το απέκτησα σαν δώρο αλλά από την πρώτη στιγμή δεν μου άρεσε. Δεν ξέρω το γιατί, αλλά αυτό που δεν μου άρεσε καθόλου ήταν το μενού που είχε. :p Ίσως πάλι να έφταιγε και το χρώμα (κόκκινο). :p

Αν είχα φορτιστή θα το φόρτιζα μόνο και μόνο για να θυμηθώ τα παλιά, αλλά δυστυχώς.. :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Το είχε πάρει η μάνα μου Γεννάρη του 2004 απ οτι θυμάμαι...Ήμουν 6η δημοτικού τότε και θυμάμαι που μπήκε σπίτι με το κουτί...Είχα ενα ασπρόμαυρο alcatel 511 και το να πάίζω minigolf σε έγχρωμη οθόνη ήταν κάτι το μαγικό!!Θυμάμαι που άνοιγα την κάμερα και όπως κινούνταν η εικόνα για την προεσπισκόπηση της φωτογραφίας όταν κουνούσα το κινητό,αναρωτιόμουν αν και πότε θα έκαναν τα κινητά να τραβάνε και βίντεο,αφού δεν μου φαινόταν κάτι δύσκολο!!Υπάρχει ακόμα στο κουτί του σε άριστη κατάσταση,αγρατζόυνιστο και λέω τώρα που μου το θύμησες να το πάρω για καμιά βόλτα να ξεσκάσει!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...