Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@galanakop αδερφε θα σου απαντησω εδω...

λοιπον ασχολουμε περιπου 3 ωρες με το κινητο και απλα εχω μεινει εκπληκτος,δεν περιμενα να εντυπωσιαστω τοσο πολυ γιατι ημουν και

κατοχος του s2 και δεν πιστευα οτι θα εχει μεγαλες διαφορες...

τελικα εκανα λαθος, το κινητο ειναι αρκετα καλυτερο σε σμουθ,καμερα,browser,σημα wifi(πολυ πολυ ανωτερο του s2) και στον ηχο κλησεων μουσικης και αναπαραγωγη βιντεο

το μονο που μενει ειναι να δω πως τα παει στο θεμα gaming θερμοκρασιας και μπαταρια(αν και ειναι νωρις ακομα γιατι ακομα ειναι στην πρωτη αποφορτιση...

 

στα αρνητικα ειναι το πισω καπακι αν και θα βαλω θηκη οποτε μικρο το κακο

οπως επισης και το h-free που σου δινει την αισθηση οτι κοστιζει 0.99 ευρω...ψευτικο τελειως

 

αυτα προς το παρον...

 

σιγουρα παντως τα αξιζει τα 630 που εσκασα

 

αδερφε parafron απο πλευρας αναπαραγωγης μουσικης (μεσω ακουστικων) εχει διαφορα σε σχεση με το s2?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια.Το παρελαβα και εγω το πρωι ενταξει η μεταβαση απο SG2 σε SG3 δεν ηταν οπως οταν πηρα SG2 αλλα ειναι σαφες ειναι ανωτερο το SG3.Οσο για το αν ειναι πλαστικουρα οπως αναφερθηκε δεν το θεωρω καθολου.Η οθονη του ειναι φοβερη πολυ καλυτερη απο το SG2 κατα την γνωμη μου.Παντος ολα δουλευουν τελεια ουτε lags τιποτα να μην το ματιασω.Φυσικα το πηρα σε χρωμα ασπρο απο το mobile-extreme (sorry για τη διαφημιση) και περνωντας και μια βολτα απο το Γερμανο (Θηβα) για να βγαλω μια microsim ρωτησα ποτε θα παραλαβουν κομματια του SG3 και μου ειπε μεσα στην μερα θα παραλαμβάναν μερικα κομματια σε ασπρο.
Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα απο multirama Πειραια(644 τελικη τιμη,δεινουν δωρο 25 ευρω).Εφερε 5 κομματια ,τα 3 κρατημενα , το τεταρτο εγω, μενει ενα :D Α μονο ασπρα

 

** Για καποιον φιλο που ρωτησε παραπανω ,κανουν και 12 ατοκες**

Edited by georgep
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς κατόχους: οι συντομέυσεις στh μπαρα ειδοποιήσεων πχ wifi,bluetooth κτλ με παρατεταμένο πάτημα σας βγάζει τη σελίδα με τις αντίστοιχες ρυθμίσεις ; (Σκαλιώτη για πες!!;))

 

Όχι δεν το κάνει αυτό. ( κρίμα , ήταν από τα λίγα χρήσιμα πράγματα που έχουν οι AOKP )

 

Παιδιά μετά από 3 μέρες νομίζω πως μπορώ να επαναλάβω την φράση μου την ημέρα της παρουσίασης. Έπεσα τόσο μέσα!

"Το SGS3 περίμενα να είναι "love at first sight" ή έστω "sex at first night". Τελικά όμως θα πρέπει να περιοριστώ στο προξενιό λόγω προίκας .."

Δεν με έχει ενθουσιάσει πραγματικά πουθενά , ίσως λόγο του SGS2 που είχα και είναι άψογο.

Απλά είναι καλύτερο σε όλους τους τομείς χωρίς να ενθουσιάζει πουθενά. Πολύ ισορροπημένη αναβάθμιση.

Τίμιο "τούμπανο" μπορώ να πω.

Χθές το βράδυ σε σύγκριση φωτογραφίας με 4S και μανεκέν μια κοπέλα με γαλάζια μάτια , πραγματικά υπερίσχυσε για πλάκα.

Απλά σίγουρα αν περιμένετε το μεγάλο , απίστευτο άλμα μπροστά όπως από το 1 στο 2 ... τζάμπα περιμένετε.

Ένας τομέας που μου αρέσει , σύμφωνα με την δικιά μου χρήση πάντα , είναι πως έχεις την άνεση να το ταλαιπωρήσεις πραγματικά όλη την ημέρα χωρίς να σε αγχώνει η μπαταρία.

Για τους γνώστες , είναι σαν να αγόρασα ένα Nissan GT-R και να πούλησα μία Cayman S.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

αδερφε parafron απο πλευρας αναπαραγωγης μουσικης (μεσω ακουστικων) εχει διαφορα σε σχεση με το s2?

 

σχεδον σε ολα εχει διαφορα με το s2,σε καποια μικρη διαφορα σε καποια αλλα μεγαλη

στο θεμα μουσικη εχει διαφορα και στο ηχειο και στα ακουστικα

την ποιοτητα βεβαια που ειχα με το iphone 4 σιγουρα δε τη πλησιαζει αλλα και παλι ο ηχος ειναι πολυ καλος και ανωτερος του s2

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα παιζει στις ελληνικες μπαντες?

 

Μα καλα δε μπορουσε να το κανει αυτο και στο ευρωπαικο S3?Ποσο θα αλλαζε το κοστος?

Link to comment
Share on other sites

στους 160 χαρακτηρες ειναι και εμενα αρχικα αλλα μετα απο 4 γραμματα πηγαινει κατευθειαν στα 65....μπορει καποιος να επιβεβαιωσει με τον stock?

 

Απο τις ρυθμισεις βαλε την κωδικοποιηση σε GSM.

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα απο multirama Πειραια(644 τελικη τιμη,δεινουν δωρο 25 ευρω).Εφερε 5 κομματια ,τα 3 κρατημενα , το τεταρτο εγω, μενει ενα :D Α μονο ασπρα

 

** Για καποιον φιλο που ρωτησε παραπανω ,κανουν και 12 ατοκες**

 

μηπως εχει demo συσκευη ανοιχτη το καταστημα..?

Link to comment
Share on other sites

Εδω ενα βιντεο που θα σε βοηθησει στο root

 

και εδω τα αλλα καλουδια για root

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1695238

 

Καλοριζικο..

Thanks φιλε το rootara!

 

Και εμενα γερμανικο ειναι αναβαθμιση δεν μου εχει βγει,για το home button συμφωνω μονο οτι θα επρεπε να ειναι λιγο πιο πανω,οχι μεγαλυτερο ομως......για root δεν ξερω τη τυφλα μου, εμενα μια χαρα με βολευει ετσι οπως ειναι απο τη μανα του και δεν κανω καμια τροποποιηση

Μονο αν σε εξωτερικο χωρο η ευκρινεια ανεβει κανα 20-30% τοτε μονο.

το ροοτ ειναι μεγαααααααλη υποθεση φιλος!

@galanakop αδερφε θα σου απαντησω εδω...

λοιπον ασχολουμε περιπου 3 ωρες με το κινητο και απλα εχω μεινει εκπληκτος,δεν περιμενα να εντυπωσιαστω τοσο πολυ γιατι ημουν και

κατοχος του s2 και δεν πιστευα οτι θα εχει μεγαλες διαφορες...

τελικα εκανα λαθος, το κινητο ειναι αρκετα καλυτερο σε σμουθ,καμερα,browser,σημα wifi(πολυ πολυ ανωτερο του s2) και στον ηχο κλησεων μουσικης και αναπαραγωγη βιντεο

το μονο που μενει ειναι να δω πως τα παει στο θεμα gaming θερμοκρασιας και μπαταρια(αν και ειναι νωρις ακομα γιατι ακομα ειναι στην πρωτη αποφορτιση...

 

στα αρνητικα ειναι το πισω καπακι αν και θα βαλω θηκη οποτε μικρο το κακο

οπως επισης και το h-free που σου δινει την αισθηση οτι κοστιζει 0.99 ευρω...ψευτικο τελειως

 

αυτα προς το παρον...

 

σιγουρα παντως τα αξιζει τα 630 που εσκασα

τα ακουστικα παντως ειναι πολυ καλυτερα απο καποια Sony 10ε τα ειχα αγορασει και τα επαιξαν στο μηνα,αυτα αντεχουν!
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς κατόχους: οι συντομέυσεις στh μπαρα ειδοποιήσεων πχ wifi,bluetooth κτλ με παρατεταμένο πάτημα σας βγάζει τη σελίδα με τις αντίστοιχες ρυθμίσεις ; (Σκαλιώτη για πες!!;))

 

Χωραΐτη (:p) δυστυχώς δεν γίνεται αυτό.

 

Το διάβασα πιο πριν και επιβεβαιώνω κι εγώ ότι το wi-fi είναι πολύ δυνατό πλέον!

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα το πρωί πήρε και ο γιάννης(omega Rom) το τηλ...

Περιμένουμε λοιπόν εντυπώσεις...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

σχεδον σε ολα εχει διαφορα με το s2,σε καποια μικρη διαφορα σε καποια αλλα μεγαλη

στο θεμα μουσικη εχει διαφορα και στο ηχειο και στα ακουστικα

την ποιοτητα βεβαια που ειχα με το iphone 4 σιγουρα δε τη πλησιαζει αλλα και παλι ο ηχος ειναι πολυ καλος και ανωτερος του s2

 

Φίλε μου, η ποιότητα αναπαραγωγής του s3 στα ακουστικά, είναι απλά η κορυφαία, χάρη στο ποιοτικότατο sound module της wolfson .

Είναι ανώτερη και από το iphone.Απλά το headset που συνοδεύει το iphone είναι πολύ καλύτερο από αυτο όπου δίνει η Samsung στη συσκευασία.

Αν κουμπώσεις πάνω άλλα ακουστικα, έστω και των 15€ ,θα μείνεις έκπληκτος..;)

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, η ποιότητα αναπαραγωγής του s3 στα ακουστικά, είναι απλά η κορυφαία, χάρη στο ποιοτικότατο sound module της wolfson .

Είναι ανώτερη και από το iphone.Απλά το headset που συνοδεύει το iphone είναι πολύ καλύτερο από αυτο όπου δίνει η Samsung στη συσκευασία.

Αν κουμπώσεις πάνω άλλα ακουστικα, έστω και των 15€ ,θα μείνεις έκπληκτος..;)

 

Για αυτο εισαι σιγουρος φιλε μου? Τα εχεις συγκρινει? Γιατι πραγματικα με ενδιαφερει αυτο το κομματι μιας και ακουω πολυ μουσικη απο το κινητο. Εχω αγορασει κατι ψειρες Senheiser με 70 ευρω που πιστευω ειναι ποιοτικες. Για το τσιπ ηχου της samsung το γνωριζω αλλα δεν ξερω κατα ποσο το υποστηριζει softwarικα...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, η ποιότητα αναπαραγωγής του s3 στα ακουστικά, είναι απλά η κορυφαία, χάρη στο ποιοτικότατο sound module της wolfson .

Είναι ανώτερη και από το iphone.Απλά το headset που συνοδεύει το iphone είναι πολύ καλύτερο από αυτο όπου δίνει η Samsung στη συσκευασία.

Αν κουμπώσεις πάνω άλλα ακουστικα, έστω και των 15€ ,θα μείνεις έκπληκτος..;)

 

θα δοκιμασω αλλα ακουστηκα να δω τι θα γινει..αν φτασει το επιπεδο του iphone τοτε δεν θελω τιποτα αλλο

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει demo συσκευη ανοιχτη το καταστημα..?

δεν εχει, ο υπαλληλος περιμενε να ανοιξω το δικο μου για να το δει, αλλα πριτζ :p

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο εισαι σιγουρος φιλε μου? Τα εχεις συγκρινει? Γιατι πραγματικα με ενδιαφερει αυτο το κομματι μιας και ακουω πολυ μουσικη απο το κινητο. Εχω αγορασει κατι ψειρες Senheiser με 70 ευρω που πιστευω ειναι ποιοτικες. Για το τσιπ ηχου της samsung το γνωριζω αλλα δεν ξερω κατα ποσο το υποστηριζει softwarικα...

 

Εν αντίθεση με τον recording τομέα, η software υλοποίηση του playback είναι άριστη.Με τα Sennheiser θα πάρεις το 100%.Το eq "ακουει" πολύ καλά.Σίγουρα ανώτερο του 4s που είχα και επειδή έχεις καλά ακουστικά , σε απευθείας σύγκριση θα καταλάβεις αμέσως την διαφορά..

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Μια απορια που εχω ειναι αν γινεται το black background οταν κατεβαζω την μπαρα ειδοποιησεων μεχρι κατω να αλλαξει χρωμα?:p

Να βαλω ρε παιδι μου κανα ανοιχτοχρωμο να αλλαζουμε παραστασεις:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια που εχω ειναι αν γινεται το black background οταν κατεβαζω την μπαρα ειδοποιησεων μεχρι κατω να αλλαξει χρωμα?:p

Να βαλω ρε παιδι μου κανα ανοιχτοχρωμο να αλλαζουμε παραστασεις:)

 

σιγα σιγα θα αρχισουν να σκανε μυτη τετοιου ειδους μοντες...υπομονη :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

σιγα σιγα θα αρχισουν να σκανε μυτη τετοιου ειδους μοντες...υπομονη :)

 

Α ωραια πες και αλλα τετοια ωραια να παρω τα πανω μου :lol::p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S III not compatible with previous MHL-HDMI adapters, requires new one

http://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-S-III-not-compatible-with-previous-MHL-HDMI-adapters-requires-new-one_id31038

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.εφαρμογές στην κάρτα μνήμης πως περνάμε??αυτες που εχω κατεβάσει ήδη θέλω να μεταφέρω
Link to comment
Share on other sites

Απο τις ρυθμισεις βαλε την κωδικοποιηση σε GSM.

 

ευχαριστω φιλε....αυτη ειναι η λυση για οσους εχουν προβλημα με τους 160 χαρακτηρες των sms

Link to comment
Share on other sites

Το μπλέ δηλαδή άφαντο ε; :(

 

Επειδη βλεπω οτι το θέλετε πολλά ατομα να το δειτε. Το μονο που μπορω να δειξω μέχρι στιγμης ειναι αυτο

 

 

Και να πω οτι και το μπλε ειναι πραγματικα πολυ ομορφο... αρκετα πιο σκουρο απο οτι ξεραμε σε σημειο να θυμίζει ανθρακι.

ευχαριστω φιλε....αυτη ειναι η λυση για οσους εχουν προβλημα με τους 160 χαρακτηρες των sms

 

 

Παρακαλω φιλε μου, γενικα αυτη ειναι η κωδικοποιηση που χρησιμοποιουν και τα ελληνικα δικτυα. Απλα μετατρεπει τα γραμματα σε κεφαλαια και χανονται οι τονοι (οι οποίοι κανονικά μετράνε σαν ξεχωριστός χαρακτήρας στα ελληνικά)

Edited by euklidis
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...