Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Galaxy nexus 16Gb 371 euro

Galaxy s3 16gb 600 euro

 

Περιπου τα διπλα λεφτα. :blink: Αξιζει τα λεφτα του το s3;

 

Πραγματικα ευκαιρια το g.nexus στην τιμη αυτη!!!

εαν τα εχει κανει μανταρα η sammy στην υλοποιηση του software στο S3 τοτε g.nexus δαγκωτο.Η απολαυση του στοκ android και ειδικα του ics δεν συγκρινεται!!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα πεσει και αλλο η τιμη του Νεξους...

 

διαβαζω σε ιταλικο φορουμ οτι η τεχνολογια που εχει η οθονη του S3 ειναι σαν του Note.

 

δηλαδη αν και εχεις gorilla 2 και ειναι capacitive μπορεις να την χρησιμοποιησεις ακομα και με γαντια,μολυβι,νυχι(καλο για τις γυναικες) και ο,τι αλλο θελεις σαν resistive.

Πιστευω πως αυτο το κινητο εχει πολλα ακομα κρυμενα στοιχεια και πρεπει να αρχισουμε σιγα σιγα να τα βλεπουμε.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

θα πεσει και αλλο η τιμη του Νεξους...

 

διαβαζω σε ιταλικο φορουμ οτι η τεχνολογια που εχει η οθονη του S3 ειναι σαν του Note.

 

δηλαδη αν και εχεις gorilla 2 και ειναι capacitive μπορεις να την χρησιμοποιησεις ακομα και με γαντια,μολυβι,νυχι(καλο για τις γυναικες) και ο,τι αλλο θελεις σαν resistive.

Πιστευω πως αυτο το κινητο εχει πολλα ακομα κρυμενα στοιχεια και πρεπει να αρχισουμε σιγα σιγα να τα βλεπουμε.

 

γιατι το note το δουλευεις με "γαντια,μολυβια" κλπ??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δηλαδη αν και εχεις gorilla 2 και ειναι capacitive μπορεις να την χρησιμοποιησεις ακομα και με γαντια,μολυβι,νυχι(καλο για τις γυναικες) και ο,τι αλλο θελεις σαν resistive.

 

Δεν ισχύει αυτό αλλά δεν είναι και το κατάλληλο μέρος να το αναλύσουμε.

 

γιατι το note το δουλευεις με "γαντια,μολυβια" κλπ??

 

Όχι.

 

Παρακαλώ να επιστρέψουμε στα του S3 και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φιλετα στο πλαι ειναι απο πλαστικο η αλουμινιο? Πλαστικο φανταζομαι..

 

Δεν ξέρω. Ένας reviewer ανέφερε ότι του έδινε πλαστική αίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

Άσχημο δεν είναι για τα δικά μου γούστα(το one x πιο ασχημο το βλέπω). Από φωτο/video μόνο προς το παρόν.

 

Εχω λιώσει στα γέλια με ατάκες του τύπου "που είναι τα 2gb ram που έλεγαν" και όλα τα "που ειναι τα ........που έλεγαν". Ποιος τα έλεγε δηλαδή; Η samsung; Φιλικά το λέω.

 

Το μόνο που είδα σαν αρνητικό(προς το παρόν) είναι που λερώνει εύκολα το πίσω καπάκι . Πολύ fingerprint σε μερικά video. Και ισως να γλυστράει πιο εύκολα από το χέρι σε σχέση με s2. Μια θήκη το λύνει αυτό.

 

Περιμένω μερικά review μετά την κυκλοφορία και τότε , αν δεν αξίζει, το θάβουμε. Δεν νομίζω πως θα απογοητεύσει πάντως και λογικά θα έχει πολύ καλή υποστήριξη από το community. Ο χρόνος θα δείξει.

 

Στα αρνητικά θα βάλω την τσέπη μου και τις ρημάδες υποχρεώσεις. Υποκειμενικό κριτήριο :p.

 

Sakiss να σαι καλά για τα video που βάζεις. Όταν δεν έχω χρόνο είναι μεγάλη βοήθεια.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

το UI δε μου αρεσει, υποκειμενικο βεβαια αλλα απο ταχυτητα παει μπαλα...πολυ γρηγορο φαινεται, πολυ...

 

εχει ωραιο video player και με την επιλογη να παιζει on top που σε αλλο android πρεπει να αγορασεις εφαρμογη για να το κανεις και οχι τοσο καλα.

 

Με ποιά εφαρμογή μπορείς να το κάνεις αυτό σε άλλα android τηλέφωνα?

Link to comment
Share on other sites

Με ποιά εφαρμογή μπορείς να το κάνεις αυτό σε άλλα android τηλέφωνα?

 

Με αυτή.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το μεγαλύτερο μείον είναι το μέγεθος. Μα είναι κινητά αυτά ρε παίδες; 4.8 ίντσες; Το έχουνε παραξηλώσει. Πιστεύω ότι στους περισσότερους οι 4.8' θα είναι αποτρεπτικές.

 

Από τεχνικά χαρακτηριστικά είναι μια χαρά. Παραπάνω ram δεν χρειάζεται ακόμα, αυτοί που ζητάνε περισσότερα MP camera σε αφίσες μεγέθους τοίχου τυπώνουν; η camera αναβαθμίστηκε πολύ σε ταχύτητα, αυτό φτάνει.

Το μόνο ερωτηματικό είναι η οθόνη που θα πρέπει να την δούμε live για να εκφέρουμε άποψη.

 

Δούλεψαν αρκετά και πάνω στο software, φαίνεται ότι βελτίωσαν αρκετά το, εν πάση περιπτώσει, touchwiz.

 

Τέλος, σχεδιαστικά είναι κάτω του μετρίου, ειδικά το πίσω μέρος. Προσωπικά πιστεύω ότι θα μείνω με το s2 για αρκετό καιρό ακόμη.

Edited by Gringo
Smile...
Link to comment
Share on other sites

To event για όσους δεν το είδαν:

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=uuEY-LXcv6Q]Galaxy S3 - Samsung Mobile Unpacked 2012 event - YouTube[/ame]

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Το προ-παρήγγειλα από το Γερμανικό Αμαζόνιο για 596€.

Ελπίζω να το στείλουν στην ώρα του...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν ειμαι υπερμαχος των benches αλλα ειναι ενα μετρο συγκρισης.

Παρα πολυ καλα τα παει.Αυτη η mali 400 υπερχρονισμενη και μη τα σπαει(η 604 τι θα κανει????).

Και αυτο ειναι πολυ σημαντικο:

"The big unknown, as always, is power consumption. Based on what we've seen thus far from Samsung's 32nm LP process in Apple's iPad 2,4 (review forthcoming), Exynos 4 Quad should be a pretty good step forward in the power department as well."

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τωρα που ειδα ξανα το event παρατηρησα οτι στα χερια του Άγγλου δεν φαίνεται τοσο μεγάλο

ακόμα και οταν το κρατάει η κοπελιά που λογικά εχει ποιο μικρά χεριά απο εναν άντρα , δεν έδειχνε τοσο τεράστιο ...

Μπορει να ειναι η ιδεα μου ......

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τωρα που ειδα ξανα το event παρατηρησα οτι στα χερια του Άγγλου δεν φαίνεται τοσο μεγάλο

ακόμα και οταν το κρατάει η κοπελιά που λογικά εχει ποιο μικρά χεριά απο εναν άντρα , δεν έδειχνε τοσο τεράστιο ...

Μπορει να ειναι η ιδεα μου ......

 

Κι εμένα αυτό μου φαινόταν περίεργο στην παρουσίαση..!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα αυτό μου φαινόταν περίεργο στην παρουσίαση..!

 

Νικο επειδη δεν εχω δουλέψει κινητο πανω απο 4,3 ιντσες

έκοψα ενα κοματι χαρτόνι στις διαστασεις του s3 να δω πως είναι

Στο δικο μου χερι καθεται καλα .και μονο στις δυο αντίθετες γωνίες .πχ (αριστερη πανω και κατω) θελει κατι λίγο για να τις αγγίξει το δάχτυλο μου

Και δεν ειμαι και κανα "" θεριο"" 1,80 και 83 κιλα

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν παρατηρήσετε είναι σχεδόν στις διαστάσεις του Galaxy Nexus απλά έχει μεγαλύτερη οθόνη οπότε αν θέλετε να δείτε πως θα είναι στο χέρι σας δοκιμάστε ένα Galaxy Nexus και σηκώστε το δάκτυλο σας λίγο πιο ψηλά στην οθόνη.

Galaxy SIII: 136.6 x 70.6 x 8.6 mm

Galaxy Nexus: 135.5 x 67.9 x 8.9 mm

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή που το είδα δεν με συγκίνησε σχεδιαστικά παρακολουθοντας αρκετά βιντεάκια το μπλε μου κάνει κάτι σαν να καθρεφτίζει η επιφάνεια του και από πίσω φαίνονται κάποιες ραβδώσεις πιο έντονες μπλε δεν ξέρω μου αρέσει έτσι εκτός αν δεν βλέπω καλά εγώ και η οθόνη του είναι πολύ φωτεινή και το άσπρο δεν πολύ μπλεδιαζει
Link to comment
Share on other sites

Νικο επειδη δεν εχω δουλέψει κινητο πανω απο 4,3 ιντσες

έκοψα ενα κοματι χαρτόνι στις διαστασεις του s3 να δω πως είναι

Στο δικο μου χερι καθεται καλα .και μονο στις δυο αντίθετες γωνίες .πχ (αριστερη πανω και κατω) θελει κατι λίγο για να τις αγγίξει το δάχτυλο μου

Και δεν ειμαι και κανα "" θεριο"" 1,80 και 83 κιλα

 

Εδώ βολευομαστε εμείς με το Note μια χαρά θα είσαι.. Εγω ατενίζω τον κόσμο από τα 1.90 αλλά δεν έχω μεγάλα χέρια αλλά πιο πολύ κοντά στα δικά σου υποθέτω.. Το nexus λοιπόν το "επαιζα" για πλάκα!! :)

Link to comment
Share on other sites

Μετά την έκπληξη που έκανε η LG με τα 2GB RAM για το νέο της Android Phone θα ήταν κορυφαία κίνηση από την Samsung να έβγαζε ανακοίνωση με την οποία θα έλεγε ότι τελικά το SIII θα αναβαθμιστεί στα 2GB RAM. Έχουν ακόμα ένα μήνα σχεδόν μέχρι την κυκλοφορία του οπότε με αυτή την κίνηση θα πέταγε τους πάντες εκτός ανταγωνισμού.

Βέβαια για να πω την αλήθεια αυτό είναι όνειρο θερινής νυκτός...!

 

Ακόμα και έτσι βέβαια θα δω τι μπορώ να κάνω με την επιδότηση που θα έχω το καλοκαίρι.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την έκπληξη που έκανε η LG με τα 2GB RAM για το νέο της Android Phone θα ήταν κορυφαία κίνηση από την Samsung να έβγαζε ανακοίνωση με την οποία θα έλεγε ότι τελικά το SIII θα αναβαθμιστεί στα 2GB RAM. Έχουν ακόμα ένα μήνα σχεδόν μέχρι την κυκλοφορία του οπότε με αυτή την κίνηση θα πέταγε τους πάντες εκτός ανταγωνισμού.

Βέβαια για να πω την αλήθεια αυτό είναι όνειρο θερινής νυκτός...!

 

Ακόμα και έτσι βέβαια θα δω τι μπορώ να κάνω με την επιδότηση που θα έχω το καλοκαίρι.:)

 

Πολυ πολυ δυσκολο.Ηδη θα εχει φτιαχτει γραμμη παραγωγης,θα εχουν αγοραστει τα modules κτλ.Μακαρι αλλα....!

 

Αν εχεις καλοκαιρι επιδοτηση θα εχεις επιλογες αρκετες...(samsung,htc,huawei,lg)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ πολυ δυσκολο.Ηδη θα εχει φτιαχτει γραμμη παραγωγης,θα εχουν αγοραστει τα modules κτλ.Μακαρι αλλα....!

 

Αν εχεις καλοκαιρι επιδοτηση θα εχεις επιλογες αρκετες...(samsung,htc,huawei,lg)

 

Ποια επιδότηση? με 70 και 100 ευρώ οι επιλογές δεν είναι πολλές.... Σε φίλο μου στο πρόγραμμα 70 (δηλαδή λογαριασμός στα 80) του δώσανε 115 ευρώ για συσκευή (18μηνο συμβόλαιο) ή έκπτωση στο πάγιο 5 ευρώ το μήνα για 12μηνο ή 6 ευρώ το μήνα για 18μηνο.

Link to comment
Share on other sites

offtopic:

Αααα δε ξερω!Εκεινος μιλησε για επιδοτηση.Μπορει ο ανθρωπος να εχει 12 εταιρικες γραμμες και να τα φτασει τα 600 ευρω :p .

Αστα εχουν πεσει πολυ.Για να ανεβουν λιγο, θελουν κυνηγι,απειλες οτι θα πας αλλου κτλ(και αν....)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...