Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσα φέρνει η στιγμή δεν τα φέρνει ο χρόνος όλος. Να υπενθυμίσω ότι όλες οι οθόνες γρατσουνίζονται... όλες όμως. Από εκεί και πέρα ο καθένας κρίνει και πράττει αναλόγως.

 

Ετσι ειναι Γιαννη. Μετα απο τοσες και τοσες συσκευες ειμαι κατηγορηματικος. Screen protector (αν κανεις σωστη εγκατασταση - με λιγη προσοχη- πρακτικα δεν υφισταται) και μια θηκη 0.3 mm και μπορεις να το εχεις παντου αφοβα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα πηγα και εγω στον κοτσοβολο και το περιμενω τωρα πια.... στα 669 + μια 100αρα ασφαλεια... δεν 8ελω ουτε 8ηκες ουτε πλαστικουρες.... το 8ελω να γλυστραει :)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μπορειτε να μου πειτε ποιο απο τα 2 sites mazon i hoh ειναι πιο εμπιστο λιγοτερο σε μεταφορικα και γρηγορο σε μεταφορα?

 

Και τα 2 είναι πολύ καλά, το amazon.de είναι ποιο μεγάλο και ποιο γνωστό και σου το προτείνω.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

το ξερω πως ειναι λιγο ακριβο αλλα για δικους μου λογους αποφασισα να το παρω απο τον κοτσοβολο ( που τον εχει ενας γνωστος μου)... ναι 8α μου το αντικαταστησουν ητε μου πεσει στην 8αλασσα , ητε το δαγκωσει ο σκυλος μου ητε οτιδηποτε.... η αλη8εια ειναι πως στην αρχη δεν το πιστευα οτι με καλυπτει σε οτι και αν γινει αλλα στο τελος συμφωνησα.... βασικα ειναι κατι οπως την μεικτη ασφαλεια στο αυτοκινητο , τουλαχιστον ετσι καταλαβα... τελος παντων , 8α μα8ω οταν το γρατζουνισω...
Link to comment
Share on other sites

το ξερω πως ειναι λιγο ακριβο αλλα για δικους μου λογους αποφασισα να το παρω απο τον κοτσοβολο ( που τον εχει ενας γνωστος μου)... ναι 8α μου το αντικαταστησουν ητε μου πεσει στην 8αλασσα , ητε το δαγκωσει ο σκυλος μου ητε οτιδηποτε.... η αλη8εια ειναι πως στην αρχη δεν το πιστευα οτι με καλυπτει σε οτι και αν γινει αλλα στο τελος συμφωνησα.... βασικα ειναι κατι οπως την μεικτη ασφαλεια στο αυτοκινητο , τουλαχιστον ετσι καταλαβα... τελος παντων , 8α μα8ω οταν το γρατζουνισω...

 

Ισχύει η αντικατασταση συσκευής κανονικά.. Φυσικά πρέπει να ισχύουν κάποια πράγματα λόγω του ότι καλυπτεσαι μέσω ασφαλιστικής..

1) Πρέπει να φαίνεται το ιμει

2) Αν όταν έσπασε, βραχηκε ή οτιδήποτε άλλο, το χειριζόταν ανηλικος έχω την εντύπωση ότι δε σε καλύπτει..

3) Αν σου έπεσε από το μηχανάκι την ώρα που μιλούσες και οδηγούσες ταυτόχρονα πχ πάλι δε σε καλύπτει γιατί υπόκειται σε παράβαση νόμου..

 

Γενικά να ξέρεις το εξής:

Όταν πάθει οτιδήποτε (χτύπα ξύλο), λες μια ιστορία του τύπου "ήμουν πάνω σε μια σκάλα, εβαφα, και το κινητό έπεσε απο την τσέπη μου και.." και είσαι οκ ;) Δεν υπάρχει περίπτωση να μην στο αντικαταστησουν..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

100 ευρω ασφαλεια ειναι ετησια? Γιατι αν ειναι ετσι, ειναι πολυ καλα.

 

εδω στην αγγλια ξεκινανε απο 5-6 λιρες το μηνα και φτανουν μεχρι 15 λιρες αλλα αυτες που αξιζουν ειναι εκει γυρω στις 10 λιρες που περιλαμβανουν βλαβη/κλοπη.

Link to comment
Share on other sites

Απο το Expansys που εχω κανει προπαραγγελια μαζι με την βαση για το αυτοκινητο μου εστειλαν μαιλ οτι θα ειναι διαθεσιμο για αποστολη την επομενη εβδομαδα.....

Σε 5 με 6 μερες συγκεκριμενα.....

Οποτε προς το τελος της επομενης η αρχη της μεθεπομενης εβδομαδας θα το εχουμε στα χερια μας.......

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε κ το πρώτο ελληνικό hands on by Σφακιανάκης

 

Πολυ σωστα !!

Samsung Galaxy S III Final Preview (GREEK)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι όλο το hands on?

 

Ο Βλαχάκης πότε θα το πάρει να δούμε καμια ώρα hands-on? :)

 

Ετοιμάζεται Niko !

Από όσο γνωρίζω σε μερικές μέρες θα το εχει ( Άγγελος Σφακιανάκης) έτοιμο..

Ας δούμε κάνα ολοκληρωμένο Ελληνικο hands on γιατι δεν μπορώ άλλο με τα ξένα...........

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Aν και δεν έχω λιώσει στα hands on, είναι από τα λίγα που επιβεβαιώνει ότι δεν είναι τόσο μπλε αλλά φέρνει πολύ σε μαύρο αυτή η απόχρωση...
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην ισχυει αυτο: :(

http://samsung-galaxy-s3.net/news/pebble-blue-galaxy-s3-delayed

 

Οπως εγραψα και λιγο πιο πανω απο Expancys με ενημερωσαν σημερα το πρωι οτι την επομενη εβδομαδα θα ειναι διαθεσιμο για αποστολη....

Αν οντως ισχυε η καθυστερηση δεν θα ειχαν ενημερωθει;

Αλλα ακομα και αυτο να μην ισχυει που εχουν προβλημα οι Κορεατες στο βαψιμο;

 

 

Μονο μια παραμετρος μπορει να δινει βαση στην καθυστερηση.

Οι 9.000.000 προπαραγγελιες να ειναι ολες σε μπλε.... οποτε λογικα θα ειναι αδυνατον να εκτελεστουν ολες μεσα στην πρωτη εβδομαδα κυκλοφοριας.....

 

και για του λογου το αληθες να και ενα sreenshoot απο την σελιδα του Expancys:

http://clip2net.com/s/1Xw0Q

Edited by gnkgr

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Και στο Amazon.de το έχουν διαθέσιμο.

Στο e-shop.gr προ-παραγγελία με 650 ευρώ

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει η αντικατασταση συσκευής κανονικά.. Φυσικά πρέπει να ισχύουν κάποια πράγματα λόγω του ότι καλυπτεσαι μέσω ασφαλιστικής..

1) Πρέπει να φαίνεται το ιμει

2) Αν όταν έσπασε, βραχηκε ή οτιδήποτε άλλο, το χειριζόταν ανηλικος έχω την εντύπωση ότι δε σε καλύπτει..

3) Αν σου έπεσε από το μηχανάκι την ώρα που μιλούσες και οδηγούσες ταυτόχρονα πχ πάλι δε σε καλύπτει γιατί υπόκειται σε παράβαση νόμου..

 

Γενικά να ξέρεις το εξής:

Όταν πάθει οτιδήποτε (χτύπα ξύλο), λες μια ιστορία του τύπου "ήμουν πάνω σε μια σκάλα, εβαφα, και το κινητό έπεσε απο την τσέπη μου και.." και είσαι οκ ;) Δεν υπάρχει περίπτωση να μην στο αντικαταστησουν..

 

Εγω εχω μια απορία πως μπορεί να ξέρει η ασφαλιστηκη εαν π.χ οταν έπεσε και έσπασε το κρατούσε ανήλικος ?

πως μπορεί να γίνει αυτο ? πως μπορεί να γνωρίζει τέτοια πραγματα?

ή πως θα ξέρει οτι μου έπεσε ενω οδηγούσα ? δίπλα μου θα ειναι ο ανασφάλιστης ?

Πάντως εαν σε καλύπτει 100% ειναι ενδιαφέρον...

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά εσείς που ασχολείστε λιγάκι παραπάνω με το s3 ξέρετε αν θα είναι διαθέσιμο αυτό το σύστημα ασύρματης φόρτισης και πως θα δουλεύει? Το έχετε δει πουθενά? Λέτε να κάνει και για το ταπεινό μου note??!!!
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά εσείς που ασχολείστε λιγάκι παραπάνω με το s3 ξέρετε αν θα είναι διαθέσιμο αυτό το σύστημα ασύρματης φόρτισης και πως θα δουλεύει?

Θα είναι αργότερα μέσα στο χρόνο διαθέσιμο. Δουλεύει με επαγωγή (μέσω πηνίων)

Το έχετε δει πουθενά?

Μόνο σε...φωτογραφία από την επίσημη παρουσίαση,

Λέτε να κάνει και για το ταπεινό μου note??!!!

Οχι. Θέλει αντίστοιχο μηχανισμό (πηνίο) και στο κινητό (ή στη μπαταρία).

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Και να συμπληρωσω πως ειναι πολυ νωρις για τετοια τεχνολογια.Τα ποσα του ρευματος που μεταφερονται με αυτο το τροπο ειναι πολυ μικρα με αποτελεσμα η φορτιση να ειναι πολυ αργη.Επισης πρεπει να ειναι πολυ κοντα τα δυο πηνια(κινητο-φορτιστης) οποτε ειναι σαν να το βαζεις σε dock, αλλα απλα δε θα ενωνεται πουθενα η microusb θηρα.Κατα τη γνωμη μου ειναι πιο πολυ αξεσουαρ εντυπωσιασμου και beta testing για το μελλον...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας.... ναι μάλλον θα αργήσει να υλοποιηθεί ώστε να λειτουργεί ορθά και να είναι πρακτικό αλλά είναι μια αρχή. Από την άλλη δεν ξέρω τις επιπτώσεις ενός σχετικά ισχυρού πεδίου (πχ στο κομοδίνο δίπλα στο κεφάλι μας όπου θα φορτίζει) αλλά ως τότε ίδωμεν!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας.... ναι μάλλον θα αργήσει να υλοποιηθεί ώστε να λειτουργεί ορθά και να είναι πρακτικό αλλά είναι μια αρχή. Από την άλλη δεν ξέρω τις επιπτώσεις ενός σχετικά ισχυρού πεδίου (πχ στο κομοδίνο δίπλα στο κεφάλι μας όπου θα φορτίζει) αλλά ως τότε ίδωμεν!

 

Ακριβως ετσι....

Τι το θες;

Βαζεις το καλωδιακι στην μπριζα το βραδυ που την πεφτεις και χαλαρα την επομενη εισαι φουλ......

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ετσι....

Τι το θες;

Βαζεις το καλωδιακι στην μπριζα το βραδυ που την πεφτεις και χαλαρα την επομενη εισαι φουλ......

 

Εχεις απόλυτο δίκιο αλλά καμιά φορά μεταξύ πρώτου ύπνου στον καναπέ και στην μετάβαση στο κρεβάτι παίζει να είμαι λιγάκι άστοχος με αποτέλεσμα αν είχα πχ κάνα μαύρο HTC one S θα το είχα κάνει σαν τα μούτρα μου στο επίμαχο σημείο :p

Link to comment
Share on other sites

κοιταξα στο amazon.co.uk για το κινητο, αλλα απ'οτι διαβασα δεν το στελνουν ελλαδα.. dunno..

καλα στο amazon.de δεν καταλαβαινα γρι..! πως ειναι δυνατον να παραγγειλει καποιος απο εκει χωρις να ξερει γερμανικα??!

 

μπορω να το παραγγειλω απο καπου αλλου με αντικαταβολη (σε ελληνικα/αγγλικα!!)?

κοιταξα λιγο στο skroutz αλλα 670 αντι για 580-590 δε λεει.

 

danken

:lol:

Link to comment
Share on other sites

κοιταξα στο amazon.co.uk για το κινητο, αλλα απ'οτι διαβασα δεν το στελνουν ελλαδα.. dunno..

καλα στο amazon.de δεν καταλαβαινα γρι..! πως ειναι δυνατον να παραγγειλει καποιος απο εκει χωρις να ξερει γερμανικα??!

 

μπορω να το παραγγειλω απο καπου αλλου με αντικαταβολη (σε ελληνικα/αγγλικα!!)?

κοιταξα λιγο στο skroutz αλλα 670 αντι για 580-590 δε λεει.

 

danken

:lol:

 

Μπορείς να μπείς στο Amazon.de με το Chrome και να κάνεις μετάφραση τη σελιδα στα ελληνικα. Σου βγάζει επιλογή στο πάνω μέρος σε κάθε σελιδα που μπαίνεις. Η Google προνόησε και για αυτό! :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...