Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αργεί τόσο να επιστρέψει στην αρχική οθόνη όταν πατάς το home..

 

Το S το κάνει ακαριαία, το S2 αρκετά πιο αργά και το s3 ακόμα πιο αργά..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αργεί τόσο να επιστρέψει στην αρχική οθόνη όταν πατάς το home..

 

Το S το κάνει ακαριαία, το S2 αρκετά πιο αργά και το s3 ακόμα πιο αργά..

 

Πραγματικά, αυτό είναι άξιο απορίας...με το back επιστρέφει στο homescreen ακαριάια.Με το Homebutton αργεί αρκετά..:confused:

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, αυτό είναι άξιο απορίας...με το back επιστρέφει στο homescreen ακαριάια.Με το Homebutton αργεί αρκετά..:confused:

 

Και δεν παίζει ρόλο το multitasking που θέλει παρατεταμένο πάτημα, γιατί έτσι είναι και στο S..

 

Ελπίζω να διορθωθεί στις custom γιατί τέτοια αργοπορία σε τόσο γρήγορο κινητό δε λέει :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αργεί τόσο να επιστρέψει στην αρχική οθόνη όταν πατάς το home..

 

Το S το κάνει ακαριαία, το S2 αρκετά πιο αργά και το s3 ακόμα πιο αργά..

 

Άνοιξε το S-Voice, πάτα settings και βγάλε το "Launch S-voice"

 

 

voila :D

 

 

 

3 Μέρες πλέον με το Galaxy SIII και έχω μείνει κάγκελο. Εν συντομία, Απίστευτα γρήγορο, smooth UI (είναι η πρώτη φορά που δεν επιθυμώ ιδιαίτερα να flashαρω custom rom), γρήγορο κλείδωμα στο gps/glonass (κάτω από 5sec) και πολύ καλή αυτονομία στην μπαταρία. Επίσης η λειτουργία λήψης φωτογραφίας ενώ τραβάει video είναι εκπληκτική!

 

 

ΥΓ: Τα παιδιά του ifixit το έναναν φύλλο και φτερό και διαπίστωσαν οτι "φοράμε" τα ίδια οπτικά με το iphone 4s :P

[Past Android phones]: HTC Wildfire, Huawei Ideos X5, Samsung Galaxy SIII (White), Sony XPERIA Z2 (D6503) 16GB

[Current Phone]: Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όσα παιδιά το πήραν!!

 

Παρατηρήσατε κάνα θεμα με την οθόνη?

Όπως κιτρινήλες σαν το gs2 ή τιποτα άλλο περίεργο?

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το S-Voice, πάτα settings και βγάλε το "Launch S-voice"

 

 

voila :D

 

Αν βγάλεις αυτή την επιλογή δεν αργεί το home δηλαδή?

(Δεν μου ήρθε ακόμα το κινητό :S)

Link to comment
Share on other sites

Αν βγάλεις αυτή την επιλογή δεν αργεί το home δηλαδή?

(Δεν μου ήρθε ακόμα το κινητό :S)

 

Το home button αργεί επειδή περιμένει το 2ο tap για το ξεκίνημα του s-voice. Απενεργοποιώντας το, δεν υπάρχει καμία καθυστέρηση :D

[Past Android phones]: HTC Wildfire, Huawei Ideos X5, Samsung Galaxy SIII (White), Sony XPERIA Z2 (D6503) 16GB

[Current Phone]: Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Στο χέρι πως το βλέπετε οι κάτοχοι?το δουλεύετε με το ένα χέρι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ηθελα να μαθω για την ποιοτητα του ηχου (μεσω ακουστικων παντα), διοτι απ οτι εχω δει η συσκευη διαθετει πολυ καλο κυκλωμα επεξεργασιας ηχου..

 

ειμαι ακομα σε σκεψεις για την αλλαγη, αλλα θεωρω σημαντικο ΚΑΙ το κομματι του ηχου.. (φανταστειτε οτι το sgs2 το χω φορτωμενο με flac κατα κυριο λογο και οχι mp3)

Link to comment
Share on other sites

Το home button αργεί επειδή περιμένει το 2ο tap για το ξεκίνημα του s-voice. Απενεργοποιώντας το, δεν υπάρχει καμία καθυστέρηση :D

 

Συμφωνώ. Και σε μένα είναι ακαριαίο. Δεν χρησιμοποιώ το s-voice.

 

Υπάρχει κανένα πληκτρολόγιο που να επιτρέπει περισσότερες λειτουργίες χωρίς να πρέπει να πηγαίνεις στα symbols με πάτημα νέου κουμπιού? Πχ, θα βοηθούσε να είχα κόμμα ερωτηματικό και βελλακια όπως στα HTC.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Και σε μένα είναι ακαριαίο. Δεν χρησιμοποιώ το s-voice.

 

Υπάρχει κανένα πληκτρολόγιο που να επιτρέπει περισσότερες λειτουργίες χωρίς να πρέπει να πηγαίνεις στα symbols με πάτημα νέου κουμπιού? Πχ, θα βοηθούσε να είχα κόμμα ερωτηματικό και βελλακια όπως στα HTC.

 

Άμα κρατήσεις πατημένο για λίγο το κουμπί που είναι το ερωτηματικό (και αντίστοιχα για κάθε κουμπί) ενώ είναι στα γράμματα δεν γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Και σε μένα είναι ακαριαίο. Δεν χρησιμοποιώ το s-voice.

 

Υπάρχει κανένα πληκτρολόγιο που να επιτρέπει περισσότερες λειτουργίες χωρίς να πρέπει να πηγαίνεις στα symbols με πάτημα νέου κουμπιού? Πχ, θα βοηθούσε να είχα κόμμα ερωτηματικό και βελλακια όπως στα HTC.

 

Δοκίμασε την νέα beta του Swiftkey 3.0.. δεν θα μείνεις παραπονεμένος.

[Past Android phones]: HTC Wildfire, Huawei Ideos X5, Samsung Galaxy SIII (White), Sony XPERIA Z2 (D6503) 16GB

[Current Phone]: Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη τη παρεα, ξερει κανεις να μου πει με δικια του εμπειρια βαση των προηγουμενων μοντελων, ποτε θα το εχει ο Κοτσοβολος για πωληση; ευχαριστω πολυ

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Galaxy S3 - Drop Test vs iPhone 4S

http://www.youtube.com/watch?v=qY6aWNkjp4U

 

Τρομαξα με αυτα που ειδα για το iphone το περιμενα αλλα και για το S3 δεν περιμενα να διαλυθει εντελως με τη δευτερη εσπασε η οθονη.:worry::confused:

Σας παρακαλω οχι αλλα τετοια video:p:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

τι λέτε βρε παιδιά. Ανατρίχιασα!το Ν8 που εχω έχει περάσει τα πανδηνα. Έχει πέσει αμέτρητες φορές, το έχει σουτάρει η κόρη μου ουκ ολίγες, το αποκορύφωμα , με τα μούτρα στην άσφαλτο και μόνο γρατζουνιες έχει. Ουτε σπασμένη οθόνη και λειτουργικότητα άριστη.
Link to comment
Share on other sites

Και ακομα χειροτερα με την τριτη το S3 κλινικα νεκρο:worry::cry:,ενω το iphone τουλαχιστον δουλευε:confused:

Τι να πω.......

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μη τρελαινεστε.Ειναι τοσοι πολλοι οι παραγοντες και οι συνθηκες που επηρρεαζουν τη πτωση ενος κινητου που δε γινεται να βγαλεις συμπερασμα απο μια φορα.Μπορει να επαναλαβεις την ιδια πτωση 10 φορες και να μην εχεις τετοια αποτελεσματα.Σιγουρα οσο μεγαλυτερη οθονη τοσο πιο ευαισθητο ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Και ακομα χειροτερα με την τριτη το S3 κλινικα νεκρο:worry::cry:,ενω το iphone τουλαχιστον δουλευε:confused:

Τι να πω.......

 

Αλεξ το θεμα ειναι να μην σου τύχει κατι τετοιο ,γιατι αν ............... ουτε να το σκέφτομαι δεν θέλω

Πιστευω οτι το s3 έπαθε τοσο μεγάλη ζημιά για το λόγo οτι το gorilla 2 ειναι 20% ποιο λεπτότερο απο το προηγούμενο gorilla .

Λέω εγω τωρα ,για να παρηγορώ τον εαυτό μου .

edit : αυτό που είπε ο Άγγελος ποιο πάνω εχει δικιο ............

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ελεος ρε παιδια............τι αλλες μ....ες θα κανουν στα κινητακια?τορα κανουν και crash tests?ειναι σας να ψαχνεις αυτοκινητο που αν τρακαρεις δεν θα παθαινει ποτε τιποτα............
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είναι πλέον διαθέσιμο στο Expansys (το λευκό 16άρι)!

 

Το μπλε τελικα θα αργησει αρκετα .Κριμα !!

τι να κάνω θα το περιμένω και οσο πάει ...

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ το θεμα ειναι να μην σου τύχει κατι τετοιο ,γιατι αν ............... ουτε να το σκέφτομαι δεν θέλω

Πιστευω οτι το s3 έπαθε τοσο μεγάλη ζημιά για το λόγo οτι το gorilla 2 ειναι 20% ποιο λεπτότερο απο το προηγούμενο gorilla .

Λέω εγω τωρα ,για να παρηγορώ τον εαυτό μου .

edit : αυτό που είπε ο Άγγελος ποιο πάνω εχει δικιο ............

 

Θα προτιμουσα το gorilla glass 1 του Ν9 που 2 φορες μου επεσε τη μια φορα απο 2 μετρα( το ειχα πανω στο ψυγειο και γκρεμοτσακιστηκε) και δεν επαθε τιποτα ουτε γρατζουνια,παρα αυτο το πραγμα........θηκη οπωσδηποτε κι αν βρω απο τιτανιο αυτην θα παρω......δεν θα βρω αλλα λεμε τωρα:p:lol::worry:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμουσα το gorilla glass 1 του Ν9 που 2 φορες μου επεσε τη μια φορα απο 2 μετρα( το ειχα πανω στο ψυγειο και γκρεμοτσακιστηκε) και δεν επαθε τιποτα ουτε γρατζουνια,παρα αυτο το πραγμα........θηκη οπωσδηποτε κι αν βρω απο τιτανιο αυτην θα παρω......δεν θα βρω αλλα λεμε τωρα:p:lol::worry:

 

Αλλο 3,9 ιντσες και αλλο 4,8.

Αλλο το τραχυ τσιμεντενιο πατωμα που τα ριχνει η κοπελα και αλλο το πλακακι του σπιτιου σου(υποθετω για το πλακακι)

 

Παντως αν οντως το expansys, το μπλε, το φερει 22 Ιουνιου δεν ειναι καλυτερα καποιος να περιμενει και να μην κανει προπαραγγελια?Δε θα εχει πεσει λιγο η τιμη μεχρι τοτε?

Link to comment
Share on other sites

Και ακομα χειροτερα με την τριτη το S3 κλινικα νεκρο:worry::cry:,ενω το iphone τουλαχιστον δουλευε:confused:

Τι να πω.......

 

Δεν είναι unibody και σε συνδυασμό με το καπάκι που έφυγε, δεν θα κουνήθηκε και η μπαταρία;;;

 

Πάντως εγώ στάθηκα σε αυτό:

 

Όσον αφορά, τα υπόλοιπα «ευρήματα» του iFixit σχετικά με το Samsung Galaxy S III, επιβεβαιώθηκε η ύπαρξη Gorilla Glass, το οποίο όμως είναι «κολλημένο» στην οθόνη και αυτή αντίστοιχα στο frame της συσκευής, κάτι που «αυξάνει σημαντικά τα χρήματα που πρέπει να δαπανηθούν για την αντικατάσταση του γυαλιού αν αυτό σπάσει», όπως σχολιάζουν στο blog του site
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...