Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τηλεφωνο επεσε με την οθονη προς τα κατω για αυτο και εσπασε.

Στην HTC τι κανουν που ειναι πολυ μπροστα? Πραγματικα δεν ξερω και ηθελα να μαθω.

 

.

 

σε κατι βιντεα που ειδα..το htc απο πτωση τσεπης και ώμου δε εσπασε η οθονη..στο galaxy nexus απο πτωση τσεπης(με τα μούτρα εννοείται) έγινε θρύψαλο:(

και το πρώτο περιστατικό από galaxy s3, κάτι τέτοιο μας δείχνει.

 

που θες να ξέρω τι κάνουν στην htc?? προφανώς δίνουν έμφαση και στην κράση της συσκευής.. αυτό ήθελα να πω.

edit:

εντάξει παιδιά,το σταματάω εδώ,γιατί από ότι φαίνεται παρεξηγήθηκαν αυτά που εγραψα.

Edited by agligoros
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ένα airbag έπρεπε να το έχουν σκεφτεί οι Κορεατες :p

 

Όποιος έχει τόσο μεγάλο φόβο ας πάρει μια tank case για την συσκευή του.

 

Θαύματα δεν γίνονται...το θέμα είναι οι εταιρίες όσο μπορούν και γίνεται να βελτιώσουν την αντοχή. Το να πέσει μια συσκευή με την οθόνη είναι μεγάλη δοκιμασία για όλες τις συσκευές.

 

 

σε κατι βιντεα που ειδα..το htc απο πτωση τσεπης και ώμου δε εσπασε η οθονη..στο galaxy nexus απο πτωση τσεπης(με τα μούτρα εννοείται) έγινε θρύψαλο:(

και το πρώτο περιστατικό από galaxy s3, κάτι τέτοιο μας δείχνει.

 

που θες να ξέρω τι κάνουν στην htc?? προφανώς δίνουν έμφαση και στην κράση της συσκευής.. αυτό ήθελα να πω.

edit:

εντάξει παιδιά,το σταματάω εδώ,γιατί από ότι φαίνεται παρεξηγήθηκαν αυτά που εγραψα.

 

 

Το htc έπεσε με την οθόνη προς τα κάτω;;;;Αν στις ίδιες συνθήκες το s3 αποτύχει τότε η htc και η κάθε εταιρία τα πάει καλύτερα, έχει καλώς.

 

Σε παιδί του έσπασε η οθόνη του sgs2 ενώ σε πόσα video στο yt δεν πάθαινε τίποτα....Είναι και το πως θα πέσει συνεπώς, όχι μόνο το ύψος.

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει τόσο μεγάλο φόβο ας πάρει μια tank case για την συσκευή του.

 

Θαύματα δεν γίνονται...το θέμα είναι οι εταιρίες όσο μπορούν και γίνεται να βελτιώσουν την αντοχή. Το να πέσει μια συσκευή με την οθόνη είναι μεγάλη δοκιμασία για όλες τις συσκευές.

 

Τα περισσότερα σκάνε με την γωνία. Έχουν συμβεί περιπτώσεις που έσπασε η οθόνη από 40 εκ.

Όταν το κρύσταλλο φθάνει ως την άκρη της προσωψης κινδυνεύει γιατί δεν υπάρχουν τα περιθώρια για απορρόφηση της πρόσκρουσης.

Και φυσικά ο κίνδυνος είναι μεγαλύτερος σε βαριές συσκευές με μεταλλο γύρω από την οθόνη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στα τηλεφωνα μου εχω ~1 πτωση καθε μηνα. Απο τσεπη τζιν παντελονι, απο τσεπη στο υψος του στηθους, απο κομοδινο, απο τα χερια. Μερικες φορες το τηλεφωνο εφτασε 5-7 μετρα μακρια μου. Μια φορα μονο εσπασε το digitizer γιατι επεσε σε τσιμεντο που δεν ειναι στρωμενο και προεξεχουν τα χαλικια και επεσε μουτρα καραμουτρα οχι μουτρα γωνια.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο για το πότε θα φτάσει στα επίσημα μαγαζιά των παρόχων?

 

Σε Γερμανό που πήγα σήμερα δεν έχει καταχωρηθεί καμμιά ημερομηνία παραλαβής στο σύστημά τους...

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θέλει να δει ένα κοντινό στα 2 καπάκια του GS3 ας πάει στο τέλος του video :p

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=VzKkcLbdy7U]One X - Galaxy S III - Optimus 4X HD - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

την παρασκευη θα το εχει η Cosmote.

Τιμη: 669

 

Ωραίος φίλε, μήπως γνωρίζεις αν θα έχει και τα 2 χρώματα?

Αν επιτρέπεται πως το έμαθες για Παρασκευή?

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα σκάνε με την γωνία. Έχουν συμβεί περιπτώσεις που έσπασε η οθόνη από 40 εκ.

Όταν το κρύσταλλο φθάνει ως την άκρη της προσωψης κινδυνεύει γιατί δεν υπάρχουν τα περιθώρια για απορρόφηση της πρόσκρουσης.

Και φυσικά ο κίνδυνος είναι μεγαλύτερος σε βαριές συσκευές με μεταλλο γύρω από την οθόνη.

 

Ακριβώς...σπάνια θα πέσει καθαρά με την οθόνη κάτω (αν και έτσι αποχαιρέτησα το c903 μου ύστερα από άλλες πόσες προηγούμενες πτώσεις).

 

Τώρα με το μέταλλο γενικά έχεις μεγάλο βάρος, άρα σκάει με μεγαλύτερη δύναμη σε σχέση με ένα άλλο όμοιο από πλαστικό. Στο γυαλί η ακαμψία του οδηγεί σε ρωγμή κατευθείαν.

 

Τώρα το καλύτερο κινητό που θεωρώ σε αίσθηση είναι το Ν9/800 με την καμπύλη που κάνει και έπειτα του one x.

Link to comment
Share on other sites

την παρασκευη θα το εχει η Cosmote.

Τιμη: 669

 

Σε επικοινωνία που είχα με το ebw με ενημέρωσαν ότι θα παραλάβουν και σε άσπρο και σε μπλε στα τέλη της επόμενης εβδομάδας. Τα κινητά θα προορίζονται για την αγορά της Γερμανίας αλλά δεν ήξεραν να μου πουν ποιο θα είναι το product code τους. Προσοχή λοιπόν, γιατί το unbranded γερμανικό product code είναι αυτό που πουλάει το amazon.de, δηλαδή GT-I9300MBDDBT. Από όσα γνωρίζω οποιοδήποτε άλλο θα είναι branded. Εφ' όσον βέβαια σας ενδιαφέρει.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλε και η vodafone ως coming soon.

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/details-42705.action

 

Δίνει και πολύ καλό πακετάκι με επίσημα αξεσουάρ μαζί (αξίας 89 Ευρώ).

Link to comment
Share on other sites

http://www.slashgear.com/samsung-galaxy-s-iii-delayed-in-uk-28230497/

 

Το έβαλε και η vodafone ως coming soon.

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/details-42705.action

 

Δίνει και πολύ καλό πακετάκι με επίσημα αξεσουάρ μαζί (αξίας 89 Ευρώ).

 

Είναι πολύ καλή προσφορά αλλα με χαλάει που εχουν μόνο το λευκό

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλή προσφορά αλλα με χαλάει που εχουν μόνο το λευκό

 

Εμένα αυτο που με χαλάει ειναι οτι πρέπει να κανείς σύνδεση για πάρεις δώρο τα αξεσουάρ ;)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτο που με χαλάει ειναι οτι πρέπει να κανείς σύνδεση για πάρεις δώρο τα αξεσουάρ ;)

 

Εγώ έχω ηδη συνδεση κ ειναι η επιδότηση μου τωρα και το σκέφτομαι αλλα δε νομίζω να το πάρω απο κει γιατί δεν την ξαναπαθαίνω να πάρω branded συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να την πάρεις και από το Πλαίσιο αφού έχεις Vodafone ώστε να μην είναι branded. Εγώ τουλάχιστον με το Galaxy S αυτό έκανα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Για το χρώμα νομίζω πως δεν είναι απαραίτητο ότι θα έχουν το άσπρο μόνο.

Απλώς έβαλαν μια φωτογραφία για να φαίνεται στον κατάλογο τους.

 

Για το θέμα Branded, δηλαδή θα έχει πάνω logo vodafone? Δεν νομίζω πως σε τέτοια μοντέλα πειράζουν εσωτερικά ή εξωτερικά το τηλέφωνο (εκτός από ειδικές εκδόσεις που απευθύνονται αποκλειστικά σε συγκεκριμένους παρόχους)

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω θα έχουν και το μπλε κινητό. Δεν νομίζω ολόκληρη Vodafone να έχει φέρει μόνο το λευκό.

 

Το λειτουργικό είναι πειραγμένο από τον εκάστοτε πάροχο κινητής τηλεφωνίας όταν λέμε για branded τηλέφωνα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να την πάρεις και από το Πλαίσιο αφού έχεις Vodafone ώστε να μην είναι branded. Εγώ τουλάχιστον με το Galaxy S αυτό έκανα.

 

Ναι αλλά θα χάσοω τα αξεσουάρ αν τα πάρω από το πλαίσιο :p

 

Για το χρώμα νομίζω πως δεν είναι απαραίτητο ότι θα έχουν το άσπρο μόνο.

Απλώς έβαλαν μια φωτογραφία για να φαίνεται στον κατάλογο τους.

 

Για το θέμα Branded, δηλαδή θα έχει πάνω logo vodafone? Δεν νομίζω πως σε τέτοια μοντέλα πειράζουν εσωτερικά ή εξωτερικά το τηλέφωνο (εκτός από ειδικές εκδόσεις που απευθύνονται αποκλειστικά σε συγκεκριμένους παρόχους)

 

Τα κινητά θα είναι Branded. Και το θέμα δεν είναι το λογότυπο αλλά το ότι θα παίρνει αναβαθμίσεις από την Vodafone δλδ αργότερα από το Unbranded

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά θα χάσοω τα αξεσουάρ αν τα πάρω από το πλαίσιο :p

 

Αφού είπες ότι έχεις ήδη σύνδεση άρα θεωρητικά η προσφορά δεν ισχύσει για 'σένα αλλά και από την άλλη δεν είναι σίγουρο ότι δεν θα πάρεις τα αξεσουάρ από το Πλαίσιο από την στιγμή που μπορείς να κάνεις σύνδεση και από εκεί. Βέβαια μόνο αν ρωτήσουμε θα μάθουμε σίγουρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

σε κατι βιντεα που ειδα..το htc απο πτωση τσεπης και ώμου δε εσπασε η οθονη..στο galaxy nexus απο πτωση τσεπης(με τα μούτρα εννοείται) έγινε θρύψαλο:(

και το πρώτο περιστατικό από galaxy s3, κάτι τέτοιο μας δείχνει.

 

που θες να ξέρω τι κάνουν στην htc?? προφανώς δίνουν έμφαση και στην κράση της συσκευής.. αυτό ήθελα να πω.

edit:

εντάξει παιδιά,το σταματάω εδώ,γιατί από ότι φαίνεται παρεξηγήθηκαν αυτά που εγραψα.

για δες εδω καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ξημερώνει 29 Μαΐου. Ελπίζω φτάνοντας στο γραφείο το πρωί να με περιμένει ένα email απ το amazon.de που να με ενημερώνει ότι έστειλαν τη συσκευή!

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ξημερώνει 29 Μαΐου. Ελπίζω φτάνοντας στο γραφείο το πρωί να με περιμένει ένα email απ το amazon.de που να με ενημερώνει ότι έστειλαν τη συσκευή!

 

+1 Έχει να πέσει spam-refresh στο mailbox παλιιιιι :P

 

 

BTW, σχετικά με τις καθυστερήσεις, το neowin ανέβασε ένα ενδιαφέρον άρθρο.

[Past Android phones]: HTC Wildfire, Huawei Ideos X5, Samsung Galaxy SIII (White), Sony XPERIA Z2 (D6503) 16GB

[Current Phone]: Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...