Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην plus του s2 λογικα η απεικονιση των χρωματων μαλλον ειναι καλυτερη:rolleyes:

 

ναι ομως αυτο το πλεονεκτημα ακυρωνεται λογω αναλυσης καθως το s3 εχει σχεδον διπλασια αναλυση.αν συγκρινεις το s2 με το note(γιατι τετοιας τεχνολογιας ειναι η οθονη) η διαφορα των χρωματων ειναι ελαχιστη η/και δεν ειναι αντιλιπτη με γυμνο ματι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Galaxy Note

Super AMOLED capacitive touchscreen

16M colors

Size 800 x 1280 pixels, 5.3 inches (~285 ppi pixel density)

Corning Gorilla Glass

 

Galaxy sIII

4.8-inch PenTile Super AMOLED display

16M colors

720 x 1280 pixels, 4.8 inches (~306 ppi pixel density)

Corning Gorilla Glass 2

 

Ειναι καλυτερη του sIII φυσικα.. αλλα οχι τοσο καλυτερη ωστε να πληρωσω 600 ευρω..

 

Είναι καλύτερη μόνο λόγο ανάλυσης η και απεικόνιση χρωμάτων;

Στην plus του s2 λογικα η απεικονιση των χρωματων μαλλον ειναι καλυτερη:rolleyes:

 

ναι ομως αυτο το πλεονεκτημα ακυρωνεται λογω αναλυσης καθως το s3 εχει σχεδον διπλασια αναλυση.αν συγκρινεις το s2 με το note(γιατι τετοιας τεχνολογιας ειναι η οθονη) η διαφορα των χρωματων ειναι ελαχιστη η/και δεν ειναι αντιλιπτη με γυμνο ματι

 

Η ανάλυση του S3 υπερτερεί σαφέστατα του προκατόχου του, οπως αναφέρουν όλοι μιας και είναι όντως σχεδόν διπλάσια του S2. Επίσης πολύ καλό είναι και το γεγονός οτι το pixel density είναι υψηλότερο στο S3..

Δυστυχώς όμως το S3 χρησιμοποιεί pentile τεχνολογία που είναι σαφώς υποδεέστερη της RGB που χρησιμοποιεί το S2..Μερικοί λένε οτι μπορούν να καταλάβουν αν ενα κινητό χρησιμοποιεί την pentile βλέποντας κάποια εφέ που κάνουν οι εν λόγω οθόνες..Προσωπική άποψη είναι οτι πολύ δύσκολα θα μπορείς να καταλάβεις κάτι αρνητικό στο s3 λόγω των άλλων πλεονεκτημάτων της οθόνης του και επειδή κανείς δεν έχει την οθόνη τόσο κοντά στα μάτια του (1mm) δεν θα μπορεί να αντιληφθεί το παραμικρό πρόβλημα...

Όσων αφορά το οτι η Samsung υποστηρίζει οτι χρησιμοποίησε pentile στο S3 γιατί κρατάει πιο πολύ η οθόνη του χωρίς να αρχίσουν να αλλοιώνονται τα χρώματα, μάλλον το γεγονός οτι σε τέτοια ανάλυση οι samoled δεν είναι ακόμα έτοιμες για RGB ισχύει, παρά οτιδήποτε άλλο που λένε για να προμοτάρουν το κινητό τους...

Επίσης να πω οτι εχω διαβάσει σε αρκετά sites οτι ο υπερκορεσμός των χρωμάτων που ίσχυε στο s2, δεν ισχύει τόσο στο S3 με αποτέλεσμα και πιο ρεαλιστικά χρώματα..Στα έξτρα του S3 και υψηλότερη φωτεινότητα (και αυτό καλό είναι...)...Ο καθένας θα κρίνει με τα δικά του μάτια αλλά όλοι νομίζω θα καταλήξουν στο συμπέρασμα οτι προτιμούν την οθόνη του S3 όταν το δουν απο κοντά..:p

Link to comment
Share on other sites

το εχω παραγγειλει κ εγω πριν 2 μερες παιδια , αλλα ειδα καπου που λετε οτι θα σας ερθει 29/5. ειστε σιγουροι?

29/5 λεει μερα αποστολης και παραλαβη 4-9/6 εσας λεει αλλο?

 

29/5 είναι η ημερομηνία αποστολής που θα γίνει από το amazon.de

το ίδιο λέει σ' όλους.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Για όσους το έχουν προ-παραγγείλει,

βρηκα Screen Protector σε καλη τιμη:

LCD Screen Protector Guard For Samsung I9300 Galaxy S III 3

Εγώ πήρα το πακέτο με τα 8 τεμάχια - 4 ευρώ με τα μεταφορικά.

 

Θα τις χτυπήσω κι εγώ νομίζω. Βρήκες και καμία θήκη Γιάννη;

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

αν κανω προ-παραγγελεια στο amazon.de τα λεφτα τα θελει μολις την κανεις η οταν φτασει η μερα της αποστολης; Ρωταω για να ξερω τι να κανω. να βαλω λεφτα απο τωρα στην καρτα;
Link to comment
Share on other sites

Θα τις χτυπήσω κι εγώ νομίζω. Βρήκες και καμία θήκη Γιάννη;

 

H ποιο φτηνή μέχρι τώρα που εχω βρει είναι αυτη.

Η τιμή θα πέσει πολύ όμως και δεν βιάζομαι να παραγγείλω.

 

αν κανω προ-παραγγελεια στο amazon.de τα λεφτα τα θελει μολις την κανεις η οταν φτασει η μερα της αποστολης; Ρωταω για να ξερω τι να κανω. να βαλω λεφτα απο τωρα στην καρτα;

 

Κάλο είναι να υπάρχουν μέσα στην κάρτα όταν κάνεις την παραγγελία.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Να κάτι που ίσως δεν ξέρατε.

 

S Beam pairs only Galaxy S III phones, and no others, so compatibility is pretty limited.

 

http://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-S-III-S-Beam-feature-demo_id29803

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

 

Samsung Galaxy S III vs Samsung Galaxy S II PhoneArena

 

Από τα χειρότερα συγκριτικά που έχω δει..μόνο μπλα μπλα ο τύπος και στην πράξη δεν μας δείχνει τίποτα..:X

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το βίντεο φαίνεται η οθόνη του S3 να γυαλίζει περισσότερο.

 

Μόλις 1 λεπτό πριν!!

βγήκε και αυτό το συγκριτικό:

 

http://www.phonearena.com/reviews/Samsung-Galaxy-S-III-vs-Apple-iPhone-4S_id3038

Edited by Matia2007
Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το βίντεο φαίνεται η οθόνη του S3 να γυαλίζει περισσότερο.

 

Μόλις 1 λεπτό πριν!!

βγήκε και αυτό το συγκριτικό:

 

http://www.phonearena.com/reviews/Samsung-Galaxy-S-III-vs-Apple-iPhone-4S_id3038

 

Καλά, οι τύποι δεν το "έχουν" με τά συγκριτικά...:wacko:

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Είδατε αν έχει κυκλοφορήσει σετ βάσης αυτοκινήτου + φορτιστης αντίστοιχη με αυτή του S2 και του Note?

 

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Holder-Samsung-ECS-V1A2BEG.aspx

 

Δηλ. ειδικά για το S3 και να έχει και το άνοιγμα για την κάμερα να τραβάς πλάνα από το αυτοκίνητο εν κινήσει.

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

DroidSans Review : Samsung Galaxy S III GT-I9300 (in English)

 

 

Ρε παιδια ολες σχεδόν οι χωρες εχουν κάνει ενα review μέχρι και βουλγάρικο ειδα... κανένα Ελληνικό δεν θα δουμε πριν την επίσημη κυκλοφορία ?

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

DroidSans Review : Samsung Galaxy S III GT-I9300 (in English)

 

ωπα ωπα συγνωμη ειδατε λιγο οταν ανοιγει το καπακι πισω? θα παιρνει micro-sim? πρεπει να πηγαινουμε να κοβουμε τις σιμ τωρα σαν τα iphone ?ελεος μπορει να το κανει καποιος confirm αυτο?

Link to comment
Share on other sites

ωπα ωπα συγνωμη ειδατε λιγο οταν ανοιγει το καπακι πισω? θα παιρνει micro-sim? πρεπει να πηγαινουμε να κοβουμε τις σιμ τωρα σαν τα iphone ?ελεος μπορει να το κανει καποιος confirm αυτο?

Ναι φίλε μου micro -sim θα παίρνει !!!

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

θεωρω παντωσ οτι η μεταβαση απο note σε siii ειναι λιγο τραβηγμενη για οσσους βεβαια ειναι κατοχοι.μου φαινεται οτι η samsung ολοενα και περισσοτερο θαμπωνεται απο την πολιτικη των μηλων....4σε 4s

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Για όσους περιμενετε 4πύρηνο με 2 GB's RAM, πιθανολογω ότι αυτό θα γινει με το Note II κατα το φθινόπωρο ,μαλλον μετά την παρουσιαση του iPhone 5 .Μια συσκευή με οθόνη 5,6 ιντσών με ανάλυση πχ 1536x1152, με 4πυρηνο επεξεργαστή Α15 και 2 GB's RAM θα κανει πάταγο.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

μια ασχετη ερωτηση καθως δεν βρισκω το καταλληλο θεμα οι καρτες u-sim , microsim ειναι το ιδιο πραγμα ? υπαρχει κατι ποιο καινουριο σε καρτες ? ποια τα πλεονεκτηματα τους ? και κατι αλλο με το s-voice μπορουμε να καλεσουμε καποια επαφη για να παρουμε τηλεφωνο ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

μια ασχετη ερωτηση καθως δεν βρισκω το καταλληλο θεμα οι καρτες u-sim , microsim ειναι το ιδιο πραγμα ? υπαρχει κατι ποιο καινουριο σε καρτες ? ποια τα πλεονεκτηματα τους ? και κατι αλλο με το s-voice μπορουμε να καλεσουμε καποια επαφη για να παρουμε τηλεφωνο ?

 

Micro sim θα παίρνει το s3 και δεν έχουν κανένα πλεονέκτημα, εκτός απ την μικρή εξοικονόμηση χώρου.

Μπορείς να το κάνεις αυτό με το s-voice ναι, αλλά στ αγγλικά, καθώς δεν υποστηρίζει ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εκτός από τη μείωση τιμής, έχουμε και αυξήσεις.

Ένα από τα σκρουτζομάγαζα που έλεγε 649 το πήγε 679.

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα SIM που τώρα έχουμε όλοι μας πόσο εύκολα μπορεί να κοπεί για να μπει στο SIII ?

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

παιδια δε μπορω να καταλαβω γιατι ρωτατε για τη micro sim, θα δωσετε 600+€ και δε θελετε να δωσετε 5€ για την αλλαγη της sim; :p
Link to comment
Share on other sites

οσοι απο τους φιλους του φορουμ και τα τρικαλα παρουν το s3 και θελουν να κανουν την sim τους να μπαινει στο νεο τους κινητο,ακομη και αν δεν το παρουν απο εμας ,ας ερθουν να τους "κοψουμε" την sim τους με ειδικο μηχανημα και να τους δωσουμε και ανταπτορα για να μπαινει σε αλλα κινητα εντελως δωρεαν.καντε μου pm.η στρατηγου σαραφη 45-τρικαλα
Link to comment
Share on other sites

παιδια δε μπορω να καταλαβω γιατι ρωτατε για τη micro sim, θα δωσετε 600+€ και δε θελετε να δωσετε 5€ για την αλλαγη της sim; :p

 

Ειναι οντως άξιο απορίας αυτο......ειναι μάλλον υπερτιμημενα τα 5 ευρω σε σχέση με τα 600+ του κινητου

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι οντως άξιο απορίας αυτο......ειναι μάλλον υπερτιμημενα τα 5 ευρω σε σχέση με τα 600+ του κινητου

Στην Cosmote βλέπω το TwinSim να είναι 10.

Δε ξέρω αν σου δίνουν τη μία μόνο με τα μισά.

Γιατί υπάρχουν τότε τόσα πολλά tutorials με το πως να την κόψεις?

 

Και εξάλλου 10 από δω 10 από κει, μαζεύονται.

650 το κινητό + 10 η Σιμ + 40 βάση/φορτιστής αυτοκινήτου + προστατευτικά + κλπ

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...