Jump to content

[Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναβάθμιση για το TouchPal. Δεν φαίνεται στο market και όποιος το περάσει για πρώτη φορά δεν θα έχει ελληνικά. Τα ελληνικά μένουν σε όσους κάνουν αναβάθμιση. Ορίστε το link https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cootek.smartinputv5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Παιδιά έχω ένα Lenovo A820, και κατά λάθος έκανα uninstall το keyboard του.

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να μην μπορώ να γράψω τίποτα. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά πάλι τίποτα!

Προσπαθώ να μπω στο Google Play να κατεβάσω ένα keyboard αλλά μάταια, γιατί δεν μπορώ να κάνω sign-in λόγω μη ύπαρξης keyboard!!

 

Το κινητό είχε το Ice Cream Sandwich Keyboard!

 

Καμμία ιδέα;;;

 

Ευχαριστώ!

 

κανε sign in από το pc και κατέβασε ότι θες από εδώ. https://play.google.com/store

Link to comment
Share on other sites

κανε sign in από το pc και κατέβασε ότι θες από εδώ. https://play.google.com/store

 

Και πως θα συνδέσει τον λογαριασμό του με το εν λόγω τηλέφωνο?

Μήπως μπορεί να βρει ένα πληκτρ.apk και να το περάσει με kopy-paste κατευθείαν στο τηλέφωνο? Μια πρόταση κάνω μην μου φωνάξετε.

Link to comment
Share on other sites

Και πως θα συνδέσει τον λογαριασμό του με το εν λόγω τηλέφωνο?

Μήπως μπορεί να βρει ένα πληκτρ.apk και να το περάσει με kopy-paste κατευθείαν στο τηλέφωνο? Μια πρόταση κάνω μην μου φωνάξετε.

Γίνεται κι αυτό. Γιατί να σου φωνάξουμε;; :-P

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Και πως θα συνδέσει τον λογαριασμό του με το εν λόγω τηλέφωνο?

Μήπως μπορεί να βρει ένα πληκτρ.apk και να το περάσει με kopy-paste κατευθείαν στο τηλέφωνο? Μια πρόταση κάνω μην μου φωνάξετε.

 

Αν έχει κατεβάσει εφαρμογές από το play store με αυτόν το λογαριασμό, τότε η συσχέτιση με το τηλέφωνο υπάρχει ήδη. Μόλις μπει στο play με το λογαριασμό, θα έχει επιλογή να στείλει την εφαρμογή στο τηλέφωνο.

ΆΝΤΕ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΦΩΝΑΖΩ :)

 

Πέρα από την πλάκα, πολύ περίεργο που τον άφησε να απεγκαταστήσει το στοκ πληκτρολόγιο - νομίζω είναι system app.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος το apk του touchpal, στο οποίο περιλαμβάνονται και τα ελληνικά; Θέλω να το δοκιμάσω, ώστε να δω αν θα περιμένω μήπως διαθέσουν ξανά τα ελληνικά, ή να αγοράσω το swype.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος το apk του touchpal, στο οποίο περιλαμβάνονται και τα ελληνικά; Θέλω να το δοκιμάσω, ώστε να δω αν θα περιμένω μήπως διαθέσουν ξανά τα ελληνικά, ή να αγοράσω το swype.

 

http://www.touchpal.com/en/downloads.html πάτα στο DOWNLOAD, λογικά μετά στην εφαρμογή θα μπορείς να κατεβάσεις τα Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

http://www.touchpal.com/en/downloads.html πάτα στο DOWNLOAD, λογικά μετά στην εφαρμογή θα μπορείς να κατεβάσεις τα Ελληνικά.

 

Δυστυχώς δεν εμφανίζονται τα ελληνικά για να τα κατεβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Το SWYPE διαθέσιμο στο playstore.

Swype Trial 30 ημερών

Swype (0,76€)

 

τελεια! το αγορασα κατευθειαν! :)

μια ερωτηση ομως, πως απεγκαθιστουμε την beta εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Το SWYPE διαθέσιμο στο playstore.

Swype Trial 30 ημερών

Swype (0,76€)

Αυτή η έκδοση από αυτή που είχε μέσα το κινητό τι διαφορά έχει; Είναι πιο πλούσια;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα Lenovo A820, και κατά λάθος έκανα uninstall το keyboard του.

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να μην μπορώ να γράψω τίποτα. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά πάλι τίποτα!

Προσπαθώ να μπω στο Google Play να κατεβάσω ένα keyboard αλλά μάταια, γιατί δεν μπορώ να κάνω sign-in λόγω μη ύπαρξης keyboard!!Το κινητό είχε το Ice Cream Sandwich Keyboard!

 

Καμμία ιδέα;;;

 

Ευχαριστώ!

 

Αν έχει κατεβάσει εφαρμογές από το play store με αυτόν το λογαριασμό, τότε η συσχέτιση με το τηλέφωνο υπάρχει ήδη. Μόλις μπει στο play με το λογαριασμό, θα έχει επιλογή να στείλει την εφαρμογή στο τηλέφωνο.

ΆΝΤΕ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΦΩΝΑΖΩ :)

 

Πέρα από την πλάκα, πολύ περίεργο που τον άφησε να απεγκαταστήσει το στοκ πληκτρολόγιο - νομίζω είναι system app.

 

Δεν μπορεί να μπει στο Play γιατί έκανε επαναφορά στο κινητό -> έχασε όποιο λογαριασμό είχε περάσει... Η λύση είναι αυτη που προτάθηκε νωρίτερα, αν δεν το έχεις φτιάξει ήδη, να κατεβάσεις από το PC δλδ ένα APK από το πληκτρολόγιο που θες , να το βάλεις στην SD και να το εγκαταστήσεις στο κινητό. Πάντως είναι όντως παράξενο που σε άφησε να το σβήσεις όπως είπε και ο φίλος πάνω, εκτός αν έχεις κάνει root, οπότε... φταις :P

ο Κόκκινος
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα ήταν διαθέσιμη ως beta, τώρα για τα κινητά που την είχαν stock λογικα θα λάβουν νέες ενημερώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα ήταν διαθέσιμη ως beta, τώρα για τα κινητά που την είχαν stock λογικα θα λάβουν νέες ενημερώσεις.

 

Α.....Πολύ ωραία....την αγόρασα......

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παρ'ότι χρησιμοποιώ το swiftkey το λεξικό αγοράστηκε πάραυτα διότι πρόκειται για διαμάντι και επιπροσθέτως με έχει βοηθήσει τόσο καιρό ως beta που είναι κρίμα να μην δώσω ένα ευρώ

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα τηλεφωνο που ειχα ποιο παλια ειχε μεσα το TouchPal, οταν αλλαξα τηλεφωνο βρηκα την υγεια μου με το Swype.

Πριν λιγο καιρο που βγηκε το TouchPal στο play το κατεβασα και το εχω για βασικο πληκρολογιο.

Σημερα αγορασα και το Swype και το δοκιμαζω αλλα δεν βλεπω να το κραταω για βασικο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Όλοι όσοι χρησιμοποιείτε αλλα πληκτρολογια πλην του στοκ του εκάστοτε κινητού έχετε 160 χαρακτήρες η έχετε βάλει go ,handcent;εγώ ας πουμε σε όσα HTC είχα σε όλα δεν είχα 160 αν δεν χρησιμοποιούσα την στοκ εφαρμογή μηνυμάτων με το στοκ πληκτρολόγιο! Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Παρ'ότι χρησιμοποιώ το swiftkey το λεξικό αγοράστηκε πάραυτα διότι πρόκειται για διαμάντι και επιπροσθέτως με έχει βοηθήσει τόσο καιρό ως beta που είναι κρίμα να μην δώσω ένα ευρώ

 

Ακριβώς αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό.

 

Συμφωνώ και επαυξάνω.

Αλλά στα Samsung που το έχουν μαμά, πρέπει να το αγοράσουμε;

Όχι τίποτα άλλο, αλλά δεν μπορώ να βρω την πιστωτική.

Επίσης το Play δέχεται PayPal;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαυξάνω.

Αλλά στα Samsung που το έχουν μαμά, πρέπει να το αγοράσουμε;

Όχι τίποτα άλλο, αλλά δεν μπορώ να βρω την πιστωτική.

Επίσης το Play δέχεται PayPal;

 

Μόνο πιστωτική /χρεωστικη

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε τώρα γιατί θα τρελαθώ, δηλαδή αγόρασα (σιγά το κόστος θα μου πεις) μία εφαρμογή που το S2 μου είχε προεγκατεστημένη;:lol:

 

Στο Swype αναφέρομαι το οποίο μάλιστα δεν ενεργοποίησα ποτέ στη συσκευή, σήμερα όμως είπα να αγοράσω την εφαρμογή που δώθηκε σε προσφορά στο Play. Αλήθεια, πρόκειται για την ίδια ακριβώς; Κι αν ναι, πως το Play δεν αναγνώρισε ότι την έχω ήδη στις "εγκατεστημένες"; Έχει διαφορά δηλαδή το "Swype" απ'το "Swype + Dragon"; Ποια/ποιες ακριβώς;

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάτσε τώρα γιατί θα τρελαθώ, δηλαδή αγόρασα (σιγά το κόστος θα μου πεις) μία εφαρμογή που το S2 μου είχε προεγκατεστημένη;:lol:

 

Στο Swype αναφέρομαι το οποίο μάλιστα δεν ενεργοποίησα ποτέ στη συσκευή, σήμερα όμως είπα να αγοράσω την εφαρμογή που δώθηκε σε προσφορά στο Play. Αλήθεια, πρόκειται για την ίδια ακριβώς; Κι αν ναι, πως το Play δεν αναγνώρισε ότι την έχω ήδη στις "εγκατεστημένες"; Έχει διαφορά δηλαδή το "Swype" απ'το "Swype + Dragon"; Ποια/ποιες ακριβώς;

 

Μέχρι τώρα ήταν σε beta έκδοση, πλέον είναι επίσημο... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nuance.swype.dtc&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5udWFuY2Uuc3d5cGUuZHRjIl0.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό είναι που μου κάνει εντύπωση, δηλαδή η "swype" εφαρμογή που υπάρχει προεγκατεστημένη στα επίσημα firmwares της Samsung βρισκόταν τόσο καιρό σε έκδοση beta; Περίεργο μου φαίνεται, γι'αυτό πιθανολογώ ότι είναι διαφορετική εφαρμογή αυτή που δώθηκε σήμερα στο Play.. πιο καινούργια έκδοση "swype" ίσως. Και πιο "τελική" έκδοση..:p

Link to comment
Share on other sites

Μόνο πιστωτική /χρεωστικη

 

Εγω έχω προπληρωμένη Πειραιώς.

Την οποία την εξέδωσα μόνος μου ηλεκτρονικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω προπληρωμένη Πειραιώς.

Την οποία την εξέδωσα μόνος μου ηλεκτρονικά.

 

Ναι, δεν εχω αντίρρηση. Χρεωστική είναι και η προπληρωμένη, απλά παίρνει προμήθεια σε κάθε "φορτιση".

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...