Jump to content

Sony Ericcson T68i


brutus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον Gary Kokkin

 

Mε ποιά έκδοση software ?....ίσως παίζει ρόλο και πόσες φορές του έχεις κάνει συνολικά update .Πάντως σε γνωστό με την R6A έγινε....

 

 

Apla epanerxontai oi arxikes ergostasiakes rythmiseis ,exw kanei apeires fores master reset se polla montela kai se kanena den egine sfto poy les.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 294
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον Helios

 

Apla epanerxontai oi arxikes ergostasiakes rythmiseis ,exw kanei apeires fores master reset se polla montela kai se kanena den egine sfto poy les.

 

 

Tότε είτε είσαι τυχερός ,είτε παίρνεις (με τύχη) συσκευές με hardware revision που το δέχονται . (Πάντως ίσως με επιδοτούμενες συσκευές από voda δεν γίνεται...έχω και αλλη περίπτωση με Τ39)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Gary Kokkin

 

Mε ποιά έκδοση software ?....ίσως παίζει ρόλο και πόσες φορές του έχεις κάνει συνολικά update .Πάντως σε γνωστό με την R6A έγινε....

 

 

Το Master Reset δεν κάνει τίποτα άλλο από ένα απλό reset και διαγραφή όλων των ρυθμίσεων.

 

ΔΕΝ αλλάζει το firmware, ΔΕΝ πειράζει τη Flash-ROM του τηλεφώνου, όπου είναι το firmware της συσκευής κλπ.

 

Απλώς, σβήνει ρυθμίσεις και επαναφέρει το τηλέφωνο στην αρχική του κατάσταση.

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Έχω ένα Τ68i και έχω τα εξής προβλήματα:

 

- Έχω καλώδιο σύνδεσης με τον υπολογιστή, χρησιμοποιώ το πρόγραμμα T68-T68i MA-Handset Manager και ενώ μπορώ να στήλω ήχους και εικόνες στο κινητό, δεν μπορώ να πάρω εικόνες από το κινητό. Τι μπορεί να γίνει;

- Θέλω να αναβαθμίσω μόνος μου το κινητό στην νέα έκδοση. Τι προγράμματα χρειάζομαι και που μπορώ να τα βρω;

 

Σας ευχαριστώ όλους προκαταβολικά.

Μπρος στα μάτια μου, περνάνε...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Gary Kokkin

 

Δεν κατάλαβα....το joystik πάει προς μία πλευρά γραμμάτων και επιστρέφει κατά ένα χαρακτήρα πίσω....Αυτό εννοείς ?

 

 

 

Εννοώ ότι αντί αντί να πατάς ένα νούμερο συνέχεια πχ το 8 για να γράψεις το Θ ας πούμε, το πατάς μια φορά και επιλέγεις το γράμμα με το joystick. Στην R4A γινόταν αυτό και βόλευε πάρα πολύ ειδικά για τα γράμματα που έχει το 8. Μετά την αναβάθμιση στην R6Α αυτό δε γίνεται. Το ίδιο "πρόβλημα" εντόπισα και στο t310 me firmware R1F αν θυμάμαι καλά. Στην r8a υπάρχει αυτό; επίσης υπάρχει τελικό σίγμα; αξίζει αναβάθμιση από r6a σε r8a ?

 

Σχετικά με το master reset θα συμφωνήσω με τον helios? το master reset είναι επαναφορά ρυθμίσεων και τίποτα περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντήσω σύντομα.....προς το παρόν μαθαίνω το Τ610...

αλλά νομίζω πως "όχι" σε ότι ρωτάς....Για το master reset στην SE....

 

Αν δεν θες παιχνίδια δεν βλέπω τίποτε σημαντικό από την R6A... μικρή υποβάθμιση θα έλεγα (ή βελτιώσεις που δεν φαίνονται ή για ορισμένης χρονολογίας κατασκευασμένες συσκευές ....)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω μια καλή θήκη για το κινητό; Θέλω μια λεπτή που να μην το κρύβει. Δοκίμασα αυτή τη διαφανή από το πλαίσιο και έμεινα απαγοητευμένος. :(

 

 

Gary.... προτείνεις να μην αναβαθμίσω σε r8a. Γνωρίζεις αν γίνεται προς τα πίσω αναβάθμιση (από r8a as poume se r4a); λογικά νομίζω πως ναι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον anonymous-root

 

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω μια καλή θήκη για το κινητό; Θέλω μια λεπτή που να μην το κρύβει. Δοκίμασα αυτή τη διαφανή από το πλαίσιο και έμεινα απαγοητευμένος. :(

 

 

Gary.... προτείνεις να μην αναβαθμίσω σε r8a. Γνωρίζεις αν γίνεται προς τα πίσω αναβάθμιση (από r8a as poume se r4a); λογικά νομίζω πως ναι...

 

 

 

Μόνο του "Πλαισίου" είναι σχετικά καλή .Από Γερμανό και Voda Shop οι θήκες δεν άντεξαν 3 μηνο ! -Αλλά πωλούν και οι "μαύροι" πλέον ,κάπου θα βρείς ....

 

Αναβαθμιση προς τα πίσω γίνεται (γνωστός το έκανε ιδιωτικά -χωρις εγγυηση όμως...με 30ε) -Με PM σου λέω που ,αλλά δεν το προτείνω 100% διότι ενώ "διαφημίζεται" τελευταία (εδώ μέσα) δεν νομίζω να αξίζει ,κάτι που η ίδια SE το κάνει δωρεάν στην εγγύηση !

 

Πολιτική των εταιριών είναι πάντα τα latest ! - οπότε ρώτα σε SE service

(αν και χλωμό το βλέπω....)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Gary Kokkin

.

Το έκανε γνωστός μου και "καταστράφηκε" ! ,και ξανά SE service ,όπου

αυτή την φορά πλήρωσε !

 

 

Mallon o gnwstos soy den soy ta eipe kala.

An kaneis master reset den xanei to software poy exei. Xanei sxedon ola ta ypoloipa, thlefwna, eikones, ry8miseis.

 

Dokimase na to kaneis prin pas se SP.

Pare kai ena back-up me tis ry8miseis kai ton katalogo kai 8a eisai ok.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον eNeRGy telika exei kaneis idea pos na steilei apo to kinito sto pc me bluetooth eikones?

 

Βρίσκεις τη φωτογραφία που θέλεις να στείλεις από το μενού "My Pictures", πατάς το πλήκτρο του μενού (πανω από το "1") και "Αποστολή" > "Ως Bluetooth". ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον augerinos_gr

 

Καλησπέρα σας,

 

Έχω ένα Τ68i και έχω τα εξής προβλήματα:

 

- Έχω καλώδιο σύνδεσης με τον υπολογιστή, χρησιμοποιώ το πρόγραμμα T68-T68i MA-Handset Manager και ενώ μπορώ να στήλω ήχους και εικόνες στο κινητό, δεν μπορώ να πάρω εικόνες από το κινητό. Τι μπορεί να γίνει;

- Θέλω να αναβαθμίσω μόνος μου το κινητό στην νέα έκδοση. Τι προγράμματα χρειάζομαι και που μπορώ να τα βρω;

 

Σας ευχαριστώ όλους προκαταβολικά.

 

 

Θα βοηθήσει κανείς τελικά;;

Μπρος στα μάτια μου, περνάνε...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον augerinos_gr

 

Θα βοηθήσει κανείς τελικά;;

 

 

To idio programma xrhsimopoiw kai egw, kai aplws den mporei na to kanei (na parei apo to kinhto). An kai den moy exei fanei anagkaio mexri stigmhs, aplws dokimasa na dw an ginetai, kai tipota.....

 

Oson afora thn anabathmish, den exw thn paramikrh idea. Profanws to kalwdio prepei na einai to idio, opote xreiazesai thn kainoyria ROM kai kapoio flasher, to opoio omws tha prepei na breis apo kapoio magazi (den exw dei tipota tetoio na kykloforei)

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Pantws, an thes na anebaseis backgrounds kai hxous sto T68, tote to Handset Manager apo thn Mobile Action Technology mporei na to kanei ;)

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον augerinos_gr

 

Θα βοηθήσει κανείς τελικά;;

 

 

To prwto poy rwtas den ginetai .

Ginetai na steileis fwto apo to kinhto sto pc mono mesw bluetooth h IR.

 

To deftero oysiastika pali den ginetai h SE epitrepei anavathmish mono sta SC ths .

Xreiazesai kapoion kwdiko gia na mporeseis katarxas na exeis prosvash ston server ths SE wste na katevaseis to logismiko.

SYMPERASMA:

An theleis anavathmish trexa sto kontinotero sc!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ariadgr

 

Βρίσκεις τη φωτογραφία που θέλεις να στείλεις από το μενού "My Pictures", πατάς το πλήκτρο του μενού (πανω από το "1") και "Αποστολή" > "Ως Bluetooth". ;)

 

 

distixos vgazei error... eno ola ta alla leitourgoun kanonika...

Link to comment
Share on other sites

....Kai mia erotisi :

 

Gnorizei kaneis sto t68i pos leitoyrgei to remote synchronizing?? :wacko:

 

....Sto url vazoyme wap site,Server,kanoniko site (http://www.OratIos.gr)??

..Ta database names,............................................. :cool: :cool: ???

 

Kai genika gia na min koyrazw opoios gnorizei kati gia ayto kai to einai eykolo,Mia mikrh voithia tha itan simantiki!!

 

THANX

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πώς λειτουργεί το PC Control;

Όσες φορές κι αν προσπάθησα να συνδεθώ μου βγάζει μήνυμα λάθους και μέχρι να πατήσω OK το κινητό με το PC δείχνουν να επικοινωνούν μέσω υπέρυθρων.

Γι'αυτό και δεν πατούσα το OK, αλλά προσπαθούσα στην οθόνη αναμονής με διάφορα πλήκτρα να κάνω τον κέρσορα να κινηθεί.

Μάταια όμως.

Από μια άλλη σελίδα βρήκα ένα αντίστοιχο πρόγραμμα όπου ναι μεν συνδέομαι, αλλά δεν μπορώ να χειριστώ το mouse remotely.

Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο αυτό;

Υπάρχει κάτι που κάνω λάθος;

Έχω Windows XP Pro και η έκδοση του T68i είναι η R2E006 (προς το παρόν).

10x!!! :)

Link to comment
Share on other sites

paidia epeidi xreiazomai ena deutero kinito kai exei pesei i timi tou t68i leei san agora tin stigmi pou exo to t300? epeidi diabasa oti exei pesei i taxitita sto menu kai genika den tha ithela na paro kati pou einai pio argo apo auto pou exo gia na min kseneroso, poli kairo to ithela to kinito auto alla itan akribo, tora kati ginete...euxaristo.
Link to comment
Share on other sites

Aν θες (βασικά) ΒΤ,λίγο καλύτερη λήψη,και πιό βολικό μέγεθος ναι...

Τις διαφορές σύγκρινε :

 

http://www.esato.com/phones/index.php?phone=43&cp=32

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον USB Bluetooth adapter της Billionton και τον χρησιμοποιώ σε συνδιασμό με το Τ68i. Σε απόσταση μέχρι 1,5 μέτρο από το κινητό, όλα λειτουργούν χωρίς πρόβλημα. Εάν δοκιμάσω να μετακινήσω το κινητό μακρύτερα από το 1,5 μέτρο, αρχίζουν τα προβλήματα. Η σύνδεση με το GPRS διακόπτεται σε λίγα δευτερόλεπτα και για να γίνει επανασύνδεση πρέπει να φέρω το τηλέφωνο στο 1,5 μέτρο. Με τον συγκεκριμένο adapter θεωρητικά έπρεπε να υπάρχει σύνδεση μέχρι και 10 μέτρα μακριά. Όμως εδώ δεν μπορώ να φτάσω ούτε τα 2.

 

Και αναρωτιέμαι αν είναι πρόβλημα του T68i ή του bluetooth adapter...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericcson T68i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...