Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να κανω εγω μια ερωτηση, σαν καλος noob στα htc κινητα. ειδα οτι κανουμε Update απο το κινητο κι οχι απο καποιο βοηθητικο προγραμμα.

 

πηγα στα settings, εκανα check for updates, κατεβασα το πακετακι των 59 Mb που ειχε, πατησα install κι εδω και καποια ωρα εχει κολλησει στο εξης μηνυμα: "download successful verifying update package". παταω οκ σ αυτο, αλλα μενει στο background. εχω κανει κατι λαθος? πως προχωραω?

 

απαντω στον ευατο μου, το ελυσα με τη δευτερη. μαλλον καποιοα προβλημα στο δικτυο (δοκιμασα απο το σπιτι, κι ολα κομπλε).

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Να το προσπαθήσω; Γίνεται;

 

Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί τους αφήνετε να σας κοροϊδεύουν!

Σε ενημέρωσαν ότι αυτό που σου πουλάνε είναι branded;

Εγώ δεν θα αγόραζα πότε branded, γιατί δεν θέλω να βλέπω τις εφαρμογές τους, αλλά και για την ταχύτητα των αναβαθμισεων. Αμα δεν σε ενημέρωσαν νομίζω ότι θεωρείται παραπλανητική τακτική.

Ξέχασα το σημαντικοτερο, δεν σε καλύπτει η εγγύηση στην arvato (επίσημο service).

Edited by jpjp
Link to comment
Share on other sites

Η cosmote δεν πουλάει branded συσκευές. Όσο για το συγκεκριμένο καταστημα συνήθως τα HTC κινητά του είναι branded
Link to comment
Share on other sites

Ωχ. Σημερα θα μου ερθει μαλλον, απο αλλο καταστημα και ξεχασα να ρωτησω αν ειναι branded. Μου ειπαν μονο οτι ειναι ευρωπαικο και φοραει τον S4. Ελπιζω να ειμαι τυχερος.
Link to comment
Share on other sites

Η cosmote δεν πουλάει branded συσκευές. Όσο για το συγκεκριμένο καταστημα συνήθως τα HTC κινητά του είναι branded

 

κι εγώ από εκεί το πήρα και μου είπε ότι μόνο στο boot βγάζει λογότυπο της Vodafone, αλλά τελικά δεν βγάζει. Το μόνο που δεν είπε ενώ το ήξερε τελικά ήταν για τον S3.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα προχτες και μου ηρθε χτες.. απο expansys! Σφαιρα ειναι παροτι φοραει S3. Ελα ομως που ψαχνωντας τις φωτογραφιες βρηκα 6 φωτο απο ενα ουγγρο τραβηγμενς στις 5 / 7 / 2012 που σημαινει οτι το κιν ειχε ανοιχτει και χρησιμοποιηθει... Εστειλα μειλ και περιμενω απαντηση. Επσιης στο σαιτ της expansys δεν κανουν καμια αναφορα οτι φοραει τον S3 επεξεργαστη οποτε το ανεφερα και αυτο... ειδωμεν...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τραγικα πραγματα, επεστρεψε το οπως ειναι. το κουτι απεξω τι εγραφε? Z520e, 1.5ghz dual core ή κατι αλλο?

 

εγω παντως, απαιτησα να δω το κουτι πριν δωσω χρηματα στο κουριερ. 500 ευρω σκαμε, δεν ειναι παιξε-γελασε.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

τραγικα πραγματα, επεστρεψε το οπως ειναι. το κουτι απεξω τι εγραφε? Z520e, 1.5ghz dual core ή κατι αλλο?

 

εγω παντως, απαιτησα να δω το κουτι πριν δωσω χρηματα στο κουριερ. 500 ευρω σκαμε, δεν ειναι παιξε-γελασε.

 

z560E εγραφε που ειναι ο κωδικος για S3 snapdragon. Δε ξέρω αν θα το στείλω γιατί δεν έχει προβλημα. Απλα ειναι κοροιδία!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προφανως θα ειναι γρηγορο, ειναι υπερχρονισμενο διπυρηνο. το θεμα ειναι οτι πληρωνουμε για κατι αλλο.

 

εγω θα το στελνα πισω επι τοπου. στο σαιτ τους αναφερουν μονο τον 1.5. επισης αυτο με τις φωτογραφιες υποπτο και λογος να το γυρισεις πισω και να απαιτησεις καινουριο. και s4 εννοειται.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Για να εχει φωτογραφιες σημαινει οτι καποιος το πηρε,το χρησιμοποιησε,του εβγαλε καποιο προβλημα και το επεστεψε...

Απο την αλλη μπορει και ο προηγουμενος κατοχος να ηθελε S4 και με το που ειδε S3 το γυρισε...

Στην θεση σου δεν θα το συζητουσα καν...επιστροφη το συντομοτερο δυνατον

:)
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα,το έχω στα χέρια μου,τι κάνω τώρα εκτός από το να το κοιτάω σαν χάνος?

 

Το έβαλα στο φορτιστή,και άρχισα της ρυθμίσεις από το μενού που σε εισάγει.

 

Η περιγραφή και αρχική του γλώσσα είναι στα γερμανικά,για επεξεργαστή λέει "Doppelkern,1,5GHz",οπότε φαντάζομαι πως είναι ο s4, αφού kern->kernel->πυρήνας->core,και το μοντέλο λέει Ζ520e.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι. Μολις μου ηρθε η συσκευη και πριν το λογοτυπο της HTC βγαινει το λογοτυπο της T mobile. Ομως στην συσκευη επανω δεν γραφει τπτ εκτος απο HTC. Ειναι branded? Το βιβλιαρακι της εγγυησης ειναι και στα ελληνικα. Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι εχει μια εφαρμογη που λεγεται telekom music και οταν την ανοιγεις γραφει κατω t mobile, το navigon που λεει powered by t mobile και στον browser μου βγαζει αρχικη σελιδα της t mobile.

 

Kαι κατι αλλο. Τα ακουστικα δεν ειναι beats audio. τα σταματησαν?

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα προχτες και μου ηρθε χτες.. απο expansys! Σφαιρα ειναι παροτι φοραει S3. Ελα ομως που ψαχνωντας τις φωτογραφιες βρηκα 6 φωτο απο ενα ουγγρο τραβηγμενς στις 5 / 7 / 2012 που σημαινει οτι το κιν ειχε ανοιχτει και χρησιμοποιηθει... Εστειλα μειλ και περιμενω απαντηση. Επσιης στο σαιτ της expansys δεν κανουν καμια αναφορα οτι φοραει τον S3 επεξεργαστη οποτε το ανεφερα και αυτο... ειδωμεν...

Μ΄αρέσει που σε επικοινωνία που είχα μαζί τους με διαβεβαίωσαν ότι όλα τους τα κινητά είναι με τον S4

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα,το έχω στα χέρια μου,τι κάνω τώρα εκτός από το να το κοιτάω σαν χάνος?

 

Το έβαλα στο φορτιστή,και άρχισα της ρυθμίσεις από το μενού που σε εισάγει.

 

Η περιγραφή και αρχική του γλώσσα είναι στα γερμανικά,για επεξεργαστή λέει "Doppelkern,1,5GHz",οπότε φαντάζομαι πως είναι ο s4, αφού kern->kernel->πυρήνας->core,και το μοντέλο λέει Ζ520e.

 

Ο S4 είναι αυτός, από ποιο μαγαζί το πήρες και σε τι χρώμα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι. Μολις μου ηρθε η συσκευη και πριν το λογοτυπο της HTC βγαινει το λογοτυπο της T mobile. Ομως στην συσκευη επανω δεν γραφει τπτ εκτος απο HTC. Ειναι branded? Το βιβλιαρακι της εγγυησης ειναι και στα ελληνικα. Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι εχει μια εφαρμογη που λεγεται telekom music και οταν την ανοιγεις γραφει κατω t mobile, το navigon που λεει powered by t mobile και στον browser μου βγαζει αρχικη σελιδα της t mobile.

 

Kαι κατι αλλο. Τα ακουστικα δεν ειναι beats audio. τα σταματησαν?

 

μαλλον εισαι branded.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

giannis12a από το play247 έχει στην Πάτρα και την Αθήνα...

 

Βέβαια μου εμφανίζει τα ίδια με τον ardi21...Και ΟΚ είναι και το δικό μου branded,το κακό ποιο ακριβώς είναι στην υπόθεση?

Link to comment
Share on other sites

Το ενδεχόμενο να το επιστρέψεις και να πάρεις ένα unbranded ή τα χρήματά σου πίσω δεν υπάρχει;

 

Να ρωτησω κατι. Μολις μου ηρθε η συσκευη και πριν το λογοτυπο της HTC βγαινει το λογοτυπο της T mobile. Ομως στην συσκευη επανω δεν γραφει τπτ εκτος απο HTC. Ειναι branded? Το βιβλιαρακι της εγγυησης ειναι και στα ελληνικα. Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι εχει μια εφαρμογη που λεγεται telekom music και οταν την ανοιγεις γραφει κατω t mobile, το navigon που λεει powered by t mobile και στον browser μου βγαζει αρχικη σελιδα της t mobile

 

Αδελφέ περαστικά σου όπως και εμένα…

Φυσικά και είναι Branded με t-mobile Γερμανίας. Λογικά θα έχεις την 1.77.111.5 firmware, και δεν θα σου βγάζει σας διαθέσιμη την 1.78.401.2 που είναι η τελευταία. Για τον λόγω ότι είναι branded, και θα πρέπει να περιμένουμε το ξένο δίκτυο να βγάλει την καινούρια έκδοση… Από ότι έχω ψάξει μέχρι τώρα η λύση είναι τα γίνει debrand η συσκευή με την generic EU ROM, αλλά και πάλι δεν ξέρω αν θα μπορούμε στο μέλλον να παίρνουμε τα firmware OTA updates, και αν θα έχει πλήρης υποστήριξη ελληνικών.

Μπορεί κάποιος που έχει βάλει την 1.78.401.2 να μας απαντήσει αν λύνει τα προβλήματα με το wifi?

Παρακαλώ ας απαντήσει κάποιος ποιο έμπειρος πάνω στο θέμα του debranding.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

giannis12a από το play247 έχει στην Πάτρα και την Αθήνα...

 

Βέβαια μου εμφανίζει τα ίδια με τον ardi21...Και ΟΚ είναι και το δικό μου branded,το κακό ποιο ακριβώς είναι στην υπόθεση?

 

Δεν έχεις εγγύηση από την ελληνική αντιπροσωπία και αργείς να πάρεις τις αναβαθμίσεις

:)
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που έχει βάλει την 1.78.401.2 να μας απαντήσει αν λύνει τα προβλήματα με το wifi?

 

δεν ειχα καποιο θεμα με το wifi πριν (αντιθετα ειχα καλο σημα σε δικτυο που με το παλιο κινητο ειχα λιγο μικροτερο) και δεν ειδα καποια σημαντικη διαφορα.

 

και γενικα δεν ειδα καποια σημαντικη διαφορα με την ενημερωση. πεταγε το κινητο πριν, πεταει και τωρα. :)

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία πείτε πως το κάνουμε unbranded,και αν πάθει κάτι το κινητό πoια είναι η διαδικασία service...Φωτιές μου ανάψατε...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...