Jump to content

LG Optimus L7 (P700)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 664
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα πάλι μπορεί να είναι η ιδέα μου αλλά νομίζω ότι κραταει πιο πολύ η Μπαταρία του... είναι ιδέα μου;

 

Ναι το προσεξα και εγω σημερα!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα έκανα μέσα από το PC Suite αναβάθμιση .... ΧΑΛΙΑ δεν διαβάζει την κάρτα SIM δεν λειτουργουν μηνύματα δε μπορω να πάρω τηλ...ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ...υπάρχει τρόπος να κάνω επαναφορα στην προηγούμεη έκδοση?
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να το κανεις απο recovery.Θα σου πω πως να μπεις εκει ....Απλα να ξερεις οτι το τηλ σε εργοστασιακη κατασταση οπως το αγορασες θα ειναι μετα.

 

Κανε οτι λεει εδω. http://www.hard-reset.com/lg-optimus-l7-p700-hard-reset.html

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα είναι ότι χάνει κάποια λεπτά της ώρα το widget του καιρού και πρέπει να του κάνω ανανέωση του καιρού για να ξανά βρει την ώρα... Αυτό γιατί συμβαίνει ; Διορθώνεται;Έχω το AccuWeather
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κόλλησε σε emergency mode :(

 

Το πήγα στο Service της LG ... ΔΕΝ κατάφεραν τίποτα και μου άλλαξαν πλακέτα :):):)

 

Τώρα έχω και νέο IMEI

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά...είμαι νέος στο φορουμ. το συγκεκριμένο θέμα το παρακολουθώ καιρό και αποφάσισα να γραφτώ...είμαι σχετικά νέος κάτοχος του l7 (δύο μήνες περίπου) και επειδή λένε θα βγει ή έχει βγει αναβάθμιση σε jelly bean θέλω να ρωτήσω πως κάνουμε το κινητό αναβάθμιση από ics σε jb? κανονικά δηλαδή χωρίς root και τα συναφί?? δεν είχα android Κινητό στο παρελθον και είμαι ολίγον τι ανίδεος...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα παιδιά. Έχω την συσκευή από την παρασκευή και θέλω να κάνω μια ερώτηση για την αυτονομία τις. Έχω διάβαση πολλά για το θέμα τις πρώτης φόρτισης και δεν πιστεύω ότι ισχύει το 8 ωρώ και το 12ωρω και ετσι την πρώτη φόρτιση αν θυμάμαι καλά το αφίσα 40 λεπτά με 1 ώρα το πολύ. Τώρα με μέτρια χρήση wifi εφαρμογών μου βγάζει περίπου 30-35 ώρες στην αναμονή δεν ξέρω... Να πω επίσης ότι είναι το πρώτο μου adroid κινητό οποτε είχα συνηθίσει άλλες αυτονομίες για αυτό τώρα ρωτάω. Υπάρχει περίπτωση να φταίει που δεν το φόρτισα πολύ την πρώτη φορα???
Link to comment
Share on other sites

Το L7 γινεται root?? αν ναι υπαρχει κανενας οδηγος?? :)

 

Μπορει καποιος που γνωριζει να μου πει ..

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά...είμαι νέος στο φορουμ. το συγκεκριμένο θέμα το παρακολουθώ καιρό και αποφάσισα να γραφτώ...είμαι σχετικά νέος κάτοχος του l7 (δύο μήνες περίπου) και επειδή λένε θα βγει ή έχει βγει αναβάθμιση σε jelly bean θέλω να ρωτήσω πως κάνουμε το κινητό αναβάθμιση από ics σε jb? κανονικά δηλαδή χωρίς root και τα συναφί?? δεν είχα android Κινητό στο παρελθον και είμαι ολίγον τι ανίδεος...

Μπορείς να το κάνεις μέσω lg pc suite η κατεβάζοντας από το site της lg το lg update tool.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους

Εχω διαβασει σχεδον ολα τα σχολια του forum

Ειμαι μεταξυ samsung ace 2 και Lg L7

Τα βρισκω και τα 2 στα 156 ευρω σε ιντερνετομαγαζα

Διαβασα και το forum για το ace 2. Απ΄οτι καταλαβαινω μαλλον ειναι καλυτερο γενικα στη λειτουργεια, αλλα μ' αρεσει πιο πολυ το L7

Δεν ειμαι απαιτητικος (για αρχη τουλαχιστο). Χαλαρο σερφαρισμα, email, chat,φωτογραφιες, μουσικη, βιντεακια. Επισης θελω να το χρησιμοποιω για φωτογραφια

 

Θελω να ρωτησω καποια πραγματα, για οταν αποφασισω να το παρω:

1. Πρεπει να κοιταξω κατι? Υπαρχουν διαφορετικες εκδοσεις του L7 ?

2. Οταν το παρω, ειναι καλυτερα, πριν του φορτωσω οτιδηποτε να κανω καποιες απο τις αναβαθμισεις που αναφερονται στα σχολια σας? Αν ναι ειστε διατεθιμενοι καποιοι να βοηθησετε γιατι ειμαι τελειως αρχαριος? (πρωτη φορα θα παρω smartphone).

3. Να παρω ταυτοχρονα και μεγαλυτερη εξωτερικη μνημη?

 

Eυχαριστω εκ των προταιρων

Link to comment
Share on other sites

Γουστα ειναι φιλε μου.. Εμενα η γυναικα μου εχει το L5 και προσφατα δικο μου ατομο πηρε to L7.. Δειχνουν ικονοποιημενοι... το ενα 2πυρινο στα 800 το αλλο 1.Ghz μονοπυρινο..

 

Και τα δυο ειναι αξιοπιστα.. ειναι καθαρα στην κριση σου..

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις την 4.1.2? Δεν την βρησκω στα sites που λετε ποιο πισω... Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Η V10k είναι 4.0.3 απλά η έκδοση που έβαλες έχει root... H V20a είναι 4.1.2 και το αντίστοιχο που μπορείς να κατεβάσεις είναι αυτό...->http://d-h.st/ZIA H διαδικασία είναι ακριβώς η ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Η V10k είναι 4.0.3 απλά η έκδοση που έβαλες έχει root... H V20a είναι 4.1.2 και το αντίστοιχο που μπορείς να κατεβάσεις είναι αυτό...->http://d-h.st/ZIA H διαδικασία είναι ακριβώς η ίδια.

 

σε ευχαριστω παρα πολυ. Αληθεια, για επειδη ειδα οτι την εχουν αποσηρει απο το site το επισημο, εχεις προβληματα? (αν την εχεις βαλει εννοω)

Edit: εβαλα την 4.1.2 τελικα και εγω, και τωρα θα παω σε reset γιατι οντως εχει lags. τωρα να ρωτησω κατι...Αυτοματη ρυθμηση φωτεινοτητας δε εχει?

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μας δεν έχει σένσορα φωτός. Οπότε δε μπορεί να υποστηρίξει αυτόματη ρύθμιση φωτεινότητας. Την έχω εδώ και 2 βδομάδες την 4.1.2 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Δοκίμασε το clean master και βάλτο να ''σκοτώνει'' τις διαδικασίες παρασκηνίου όταν σβήνει η οθόνη. ;)
Link to comment
Share on other sites

εχεις καταλαβει πως δουλευει το NFC? Γιατι εγω δεν το εχω πιασει το θεμα. :)
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

Εχω κλεισει το l7 και την Τριτη θα το εχω στα χερια μου

Θελω καποιες αρχικες πληροφοριες απο εσας που τα ξερετε καλυτερα:

 

1. Ποσες ωρες να το αφησω για αρχικη φορτιση

2. Πρεπει να προσεξω κατι οταν βαλω την καρτα για να το ανοιξω?

3. Αυτα που λετε για κολληματα, lags κ.λ.π. πρεπει να κανω καποιες ρυθμισεις?

4. Μηπωσ υπαρχει κατι που δεν πρεπει να πειραξω για να εχω αργοτερα τη δυνατοτητα για τις αναβαθμισεις που λετε?

Οτι ξερει ο καθενας δεκτο

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κατέβασα και το lg pc suite και το lg update tool από τον υπολογιστή ενός φίλου μου γιατί έχει windows λειτουργικό. Στην σουίτα μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση...και στο lg update tool μου δεν μπορώ να πατήσω το κουμπί της αναβάθμισης... πφφ μου λέει έχω την τελευταία έκδοση V10k τι συμβαίνει? θα μπορώ να κάνω αναβάθμιση σε JB?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L7 (P700)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...