Jump to content

[CAR] Σήμα "Ν"


kaseraki
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψαχνω να βρω ενα σημα "Ν" που να ειναι διαφορετικο απο το κανονικο. Να εχει μεν το σημα του Ν αλλα ισως να εχει και γραφικα η να γραφει κατι αστειο (μπας και γλιτωσω τις μουτζες που θα φαω ως νεα οδηγος). Μηπως ξερει κανεις καποιο site που θα μπορω να το εκτυπωσω, η καπου που να το πουλανε?

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 115
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φτιάξε μόνη σου με το paint :p

η συμβουλή μου ειναι πάντως να αρκεστείς στο κανονικό, το οποιο αν και σπαστικό, παρατήρησα πριν απο 2-3 χρόνια που μουν στη θέσου σου ότι το βλέπανε και το σεβόντουσαν (εκτός από 1 χαρακτηριστικό παράδειγμα που είναι για να επιβεβαιώνει τον κανόνα)

Με γραφικά κτλ πρόσεξε μην εχεις προβλήματα με κανεναν αστυνομικό που ξύπνησε στραβά το πρωί :p

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

ego den to evala katholou.to eixa akoumpismeno sinexeia kato kai opote me stamatagane tous elega "wx epese".mou lene ksanavalto kai fyge.otan pigena spiti to ksanaerixna kato.to idio paramithi elega se olous.den me grafane vevea.einai poli spastiko alla einai kalo giati se prosexoun

 

vevea ayto pou anafera den einai lisi:)lol

Link to comment
Share on other sites

k go afto ekana.to eixa monima ksapla k mia fora pou me stamatisan gi afto eipa akrivos tin idia dikaiologis oti mou pese..

outos i allos oi perissoteroi zoa einai oi troxonomoi k ta xaftoune :rolleyes:

exune xapsei apo menaaaa :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλά εσείς βγήκατε έξυπνοι και δουλεύετε τους τσέους. Ντάξει κάνουν τα στραβά μάτια, αλλά μην το παίζετε και έξυπνοι.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PowerZ (22 Μάι. 2004 , 20:56)

 

giati ? gia na min mas kanoun nta ? :D

 

 

Γιατί απλούστατα το σήμα έχει κάποια χρησιμότητα και δεν απαιτείται η τοποθέτηση του απλά για λόγους καλαισθησίας. ;)

Η ορθή συμπεριφορά δείχνει πόσο σέβεσαι τον εαυτό σου αλλά και τους άλλους. :)

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά άτομα που ήξερα πάντως,αρνούνταν πεισματικά να βάλουν το Ν στο αυτοκίνητό τους,μόνο και μόνο γιατί ήθελαν να το παίζουν μάγκες και έμπειροι οδηγοί...εκ γενετής,και να μην βλέπουν οι άλλοι το Ν και τους θεωρούν αρχάριους και ψάρακλες και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο...

Γενικώς ο κόσμος σήμερα σκέφτεται περίεργα ώρες ώρες...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν το έβαλα.

Όχι γιατί είχα πρόβλημα, αλλά γιατί δεν πέρασε καθόλου από το μυαλό μου κι όταν έτυχε να το θυμηθώ κάποιες φορές, είπα "που να τρέχω μωρέ τώρα να αγοράζω Ν, δεν πειράζει". :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω και φαίνεται μια χαρά (κάνει μπαμ κοινώς). Το έφτιαξα στον υπολογιστή και το εκτύπωσα...

Το "Ν" πολλές φορές δικαιολογεί λανθασμένους χειρισμούς αλλά και προκαλεί κάποιους στενόμυαλους νέους οδηγούς οι οποίοι και καλά δεν βάζουν Ν για το λόγο που περιέγραψε ο Griever και προσπαθούν να παίξουν μαζί σου.

Κασεράκι, βάλε κανένα κανονικό καλύτερα. Όσες μούτζες είναι να φας, θα τις φας όσο παρδαλό και να είναι το "Ν" σου. Πάνε στο word βάλε 90άρια - 100άρια γράμματα και πάτα το Ν σε κόκκινο χρώμα, εκτύπωσέ το, κόψτο με ένα ψαλίδι και τέλος.

PowerZ, συμμορφώσου...:p

Πάντως υπάρχει ένα κόμπλεξ με το Ν από πολλούς.

Link to comment
Share on other sites

ξεκολλήστε με το Ν, εγώ είχα φαγωθεί να το βάζω στη θέση του κάθε φορά που έπεφτε, πάντως σε εναν χρόνο δεν με σταμάτησε κανείς. Και από τη στιγμή που το Ν ειναι η πρώτη υποχρέωση του νέου οδηγού, η μη εφαρμογή του δείχνει πόσο θα σεβαστεί και τους υπόλοιπους νόμους του ΚΟΚ :whistle:

Πάντως το μόνο πρόβλημα που είχα με το πλαστικό Ν είναι ότι όταν κοπάναγε στο τζάμι χτύπαγε τις αντιστάσεις. Η λύση ήταν να βάλω πατάκια στις 4 γωνίες του Ν :p

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rigasnic (23 Μάι. 2004 , 02:22)

 

Και από τη στιγμή που το Ν ειναι η πρώτη υποχρέωση του νέου οδηγού, η μη εφαρμογή του δείχνει πόσο θα σεβαστεί και τους υπόλοιπους νόμους του ΚΟΚ :whistle:

 

Nομίζεις! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Όταν το σύστημα έκδοσης των διπλωμάτων γίνει ποιο αξιοκρατικό, τότε θα μιλήσουμε για το "Ν". Θυμάμαι πριν από 8 χρόνια όταν έδωσα για την άδεια είμασταν 12 άτομα, οι έξη είχαν λαδώσει και από τους υπόλοιπους έξη που δεν λάδωσαν ήμουν ο μόνος που το πήρα με την πρώτη και αυτό επειδή οδηγούσα από τα 15, παράνομα μεν αλλά έμαθα έτσι.

Είναι το όλο σύστημα άστα να πάνε. Και όταν οι περισσότεροι το πέρνουν με λαδάκι, σιγά τώρα μην ενδιαφερθούν για τον "Νικολάκι."

Εγώ παντως ναι υποστηρίζω ότι πρέπει να μπαίνει το σήμα.

Αλλά έχω δει με τα μάτια μου μερικά ζώα πως τους κοροϊδευουν. Αν και τα συγκεκριμένα "τετράποδα", μόνο "μάγκες" ήταν και από οδηγικές ικανότητες μηδέν.

Σϊγουρα τα πράγματα τίνουν να αλλάξουν προς το καλύτερο.

Το "Ν" εμένα παντως δεν μου λέει τίποτα. Πολλές φορες οδηγούνε πολύ καλύτερα από τους "εμπειρους" οι οποίοι και αυτοί έπρεπε να είχαν το γράμμα "Μ" στο πίσω τζάμι.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Valto kalutera to N giati pote den ksereis ti ginete! Stin teliki kaneis den gennithike Schummacher...

Black black heart why would you offer more

Why would you make it easier on me to satisfy

I'm on fire I'm rotting to the core

I'm eating all your kings and queens

All your sex and your diamonds.

Link to comment
Share on other sites

an k den to evala otan eprepe i xrisi tou einai poli simantiki!!!

 

gia asteio pou lete:

 

kolas anapoda to N

stis 3 grammes grammes tou N grafeis:prosoxi odigei ksanthia

grafeis ena terastio N kai sinexeizeis itro -> N itro :D

 

 

pantos exo dei N kollimeno sto octavia Abt k SubaruWrx :wacko:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στο Saxo VTS (αν και 9 χρόνια διπλωματούχος)...και βλέπω καθημερινά τα περιφρονητικά βλέμματα...είναι για γέλια πάντως όλοι αυτοί οι "έμπειροι" όταν πλησιάζουν στροφές...
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PowerZ (22 Μάι. 2004 , 23:20)

 

as mathoun prota aftoi na sevonte k na siberiferonte sosta..

vevaia iparxoun k oi eksereseis ston kanona d leo :)

 

 

Βασικά αναφερόμουν στο σεβασμό απέναντι στους άλλους που κινούνται στο δρόμο, αφού σε αυτούς απευθύνεται το σήμα. :)

Είναι πάντως πολύ σημαντικό να μην πέσουμε στην παγίδα "είναι το όλο σύστημα άστα να πάνε εγώ γιατί να είμαι σωστός". ;)

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

θυμήθηκα ένα καλό τώρα.Κάποτε ήρθε έκει που εργάζομαι,ένας καινούριος υπάλληλος.Μετά απο δυό τρείς μέρες μου λέει για το αυτοκίνητο ενός άλλου συναδέλφου:"κοίτα έναν μ@λ@κ@!Αντί για Ν έβαλε Κ στο αυτοκίνητο." Τον ρώτησα τι να σήμαινε το Κ και μου λέει "Καινουριος".

Βέβαια δεν ήξερε ότι το αυτοκίνητο ήταν,του Σταμάτη ενός κουφάλλαλου... :D :D :D :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

...Barcelona,such a beautiful horizon

Barcelona,like a jewel in the sun

Por ti sere gaviota de tu bella mar...

my blog

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας.. Εγω θελω να βαλω "Ν". Πιστευω οτι αν και μερικοι "κομπλεξικοι" προσπαθουν να σε αγχωσουν περισσοτερο βλεποντας το "Ν", οι πιο πολλοι το σεβονται, και ισως δεν σου κολλανε και τοσο πολυ! (τουλαχιστον σε καμια ανηφορα- χαχα!!)

 

Ομως, ηθελα να ειμαι λιγο πρωτοτυπη και να βαλω ενα 'διαφορετικο' Ν.. Δυστυχως ομως δεν εχω και πολυ καλλιτεχνικη διαθεση για να το φτιαξω.. Εχει κανεις καμια ιδεα πως να το φτιαξω μονη μου? :o

Link to comment
Share on other sites

pantos exo dei N kollimeno sto octavia Abt k SubaruWrx
μπράβο στα παιδιά που δεν ένιωθαν κομπλεξικά να βάλουν Ν σε τετοια αυτοκίνητα ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...