Jump to content

[CAR] Σήμα "Ν"


kaseraki
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και το χειρότερο ειναι πως αν γίνει κατι το περισσοτερο φταίξιμο πεφτει στον νεό οδηγο οχι στον άλλον που την κανει την μαμακια του :X κολαστηκα και σημερα
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 115
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Ν ειναι υποχρεωτικο για 1 χρονο απο τον νομο. Το προστιμο ειναι χρηματικο.

 

Εγω προσωπικα το εχω πισω αλλα οχι πανω στο τζαμι. Ειναι μια καλη λυση το να πεις "φαινεται οτι επεσε" παρα να μην εχεις καθολου... Εξ αλλου, 20 ευρω (η οσο ειναι) ειναι 20 ευρω που δεν χρωστω σε κανενα.

 

Ναι οπως εγω που ειχα παρει ενα Ν μπριν κανενα χρονο με 5 ευρω το κλασσικο κοκκινο πλαστικο με τις βεντουζες για τον αδερφο μου,δεν το ηθελε και το ειχα εγω μεσα στο αυτοκινητο πισω οπως λες σαν να εχει πεσει και το καλοκαιρι μου ελιωσε απο τον ηλιο και μου εκανε την εταζιερα πανεμορφη....με δυσκολια το ξεφορτωθηκα αλλα εχει αφησει το περιγραμμα του στην δερματινη επανω.:p :p

Link to comment
Share on other sites

εγω εκτυπωσα ενα απο τον εκτυπωτη μονο το περιγραμμα και το εκοψα το κοκκινο το πλαστικο απο μακρυα δεν φαινεται ενω το ασπρο ξεχωριζει :!: κινδυνος θανατος
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου Ν το έχω ακόμα απο τότε που το αγόρασα στο ντουλαπάκι του αυτοκινήτου :p το είχα βάλει την πρώτη βδομάδα που είχα πάρει το δίπλωμα, αλλά μου έσπασε τα νεύρα επειδή δεν κόλλαγε καλά και έπεφτε συνέχεια!

iN seArch of a brAin...

http://img215.imageshack.us/img215/9290/maltesedogsmallyr6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι οπως εγω που ειχα παρει ενα Ν μπριν κανενα χρονο με 5 ευρω το κλασσικο κοκκινο πλαστικο με τις βεντουζες για τον αδερφο μου,δεν το ηθελε και το ειχα εγω μεσα στο αυτοκινητο πισω οπως λες σαν να εχει πεσει και το καλοκαιρι μου ελιωσε απο τον ηλιο και μου εκανε την εταζιερα πανεμορφη....με δυσκολια το ξεφορτωθηκα αλλα εχει αφησει το περιγραμμα του στην δερματινη επανω.:p :p

 

Σε φουρνο το εβαλες? :lol:Εμενα παντως φετος με τον καυσωνα μια χαρα αντεξε :p

 

Το βλεπω να το κραταω μεχρι τα Χριστουγεννα...

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Σε φουρνο το εβαλες? :lol:Εμενα παντως φετος με τον καυσωνα μια χαρα αντεξε :p

 

Το βλεπω να το κραταω μεχρι τα Χριστουγεννα...

 

Οχι αλλα κατι παρομοιο.φαντασου πως ηταν οταν μπηκα μεσα το καλοκαιρι με εκεινες τις ωραιες τις ζεστες που μας εκανε και ειναι και μαυρο το αυτοκινητο και ηταν και πολλες ωρες στον ηλιο.ελιωσε ρε παιδια ελιωσε.ελεος.

Link to comment
Share on other sites

Οχι αλλα κατι παρομοιο.φαντασου πως ηταν οταν μπηκα μεσα το καλοκαιρι με εκεινες τις ωραιες τις ζεστες που μας εκανε και ειναι και μαυρο το αυτοκινητο και ηταν και πολλες ωρες στον ηλιο.ελιωσε ρε παιδια ελιωσε.ελεος.

 

Σε καταλαβαινω φιλε. Μεχρι Χριστουγεννα! και ελπιζω να χιονισει φετος :D

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

το Ν ειναι υποχρεωτικο για ενα χρονο αλλα κατα τη γνωμη μου δεν βοηθαει και πολυ

ειχα την εντυπωση πως για δυο χρονια ειναι υποχρεωτικο..

απο την σχολη οδηγων παντως ετσι θυμαμαι να μας εχουν πει...

οταν λες δε βοηθαει τι εννοεις;;εσυ αν δεις "Ν" σταματημενο σε φαναρι σε ανηφορικο δρομο θα πας να κολλησεις απο πισω;;

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Freak και τα μυαλά στα κάγκελα!Κλασσικό σημείο πανικοβλημένου νέου...

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

ειχα την εντυπωση πως για δυο χρονια ειναι υποχρεωτικο..

απο την σχολη οδηγων παντως ετσι θυμαμαι να μας εχουν πει...

οταν λες δε βοηθαει τι εννοεις;;εσυ αν δεις "Ν" σταματημενο σε φαναρι σε ανηφορικο δρομο θα πας να κολλησεις απο πισω;;

 

Γιατι αν δεν εχει Ν, εσυ θα κολλησεις πισω απο το προπορευομενο σε ανηφορα?

 

Το Ν πλεον εχει καταντησει πηγη χλευασμων και δεν νομιζω οτι προσφερει κατι. Εξαλλου, πιο επικινδυνοι ειναι οι παλαιοι οδηγοι που οδηγουν λες και οι δρομοι ειναι δικοι τους, παρα ενας νεος που θα πηγαινει δεξια, κουτσα κουτσα...

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

εγω συγκεκριμενα δεν κολλαω πισω απο κανεναν ειδικα σε ανηφορες!

απλα οσο και να πεις,ενα Ν προειδοποιει!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Παιδία εμένα μου έχει τύχει νέος να πανικοβληθεί και να το πάρει πίσω..και σίγορα ήθελε μεγαλύτερη απόσταση για να αντιδράσει απο κάποιον που δεν είναι νέος...

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

ειχα την εντυπωση πως για δυο χρονια ειναι υποχρεωτικο..

απο την σχολη οδηγων παντως ετσι θυμαμαι να μας εχουν πει...

οταν λες δε βοηθαει τι εννοεις;;εσυ αν δεις "Ν" σταματημενο σε φαναρι σε ανηφορικο δρομο θα πας να κολλησεις απο πισω;;

 

δεν ειναι θεμα ανηφορικου δρομου η ευθιας το θεμα ειναι οτι το Ν ειναι εκει για να γνωριζουν οι αλλοι οτι ο οδηγος ειναι νεος και οτι κατω απο πιεση (κορναρισμα-φωνες κ.α)μπορει να πανικοβληθει και να γινει πανικος εγω απο οτι εχω δει στον δρομο και απο οτι εχω δει και απο εμενα οταν ειχα το Ν συμβαινει το αντιθετο κανω πολλα χιλιομετρα τη μερα και εχω δει πολλα τωρα για αυτο που ρωτας τι να σου πω αμα σου πω οτι σεβομαι τους νεους οδηγους θα με πιστεψεις?:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150 και μέχρι 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

εγω συγκεκριμενα δεν κολλαω πισω απο κανεναν ειδικα σε ανηφορες!

απλα οσο και να πεις,ενα Ν προειδοποιει!

 

Οκ οκ οκ!! Συμφωνω και ευπαυξανω :O

 

 

δεν ειναι θεμα ανηφορικου δρομου η ευθιας το θεμα ειναι οτι το Ν ειναι εκει για να γνωριζουν οι αλλοι οτι ο οδηγος ειναι νεος και οτι κατω απο πιεση (κορναρισμα-φωνες κ.α)μπορει να πανικοβληθει και να γινει πανικος εγω απο οτι εχω δει στον δρομο και απο οτι εχω δει και απο εμενα οταν ειχα το Ν συμβαινει το αντιθετο κανω πολλα χιλιομετρα τη μερα και εχω δει πολλα τωρα για αυτο που ρωτας τι να σου πω αμα σου πω οτι σεβομαι τους νεους οδηγους θα με πιστεψεις?:)

 

Για μενα δεν υπαρχουν παντως νεοι και παλαιοι αλλα καλοι οδηγοι και κακοι οδηγοι δηλαδη επιθετικοι οδηγοι και αμυντικοι και εξηγουμαι ευθυς αμεσως

 

Πολλοι νεοι οδηγοι, πανω στο αγχος τους? στην απειρια τους? δεν συντονιζονται οσο θα επρεπε και πχ στριβουν χωρις φλας. Σταματουν χωρις φλας ουτε αλαρμ. Δηλαδη κανουν αναπαντεχες κινησεις χωρις καμμια προειδοποιηση. Αυτο για εμενα αποτελει ενα ειδος επιθετικης οδηγησης (εστω και αν οι λογοι διαφερουν).

Οι παλαιοι οδηγοι που ειναι επιθετικοι κανουν το ιδιο οχι ομως λογω απειριας και ανικανοτητας αλλα λογω επιθετικοτητας και φυσικα της συνηθειας "ο δρομος ειναι δικος μου"...

 

Απο την αλλη υπαρχουν νεοι και παλαιοι που σεβονται τον ΚΟΚ και κυριως σεβονται τους συν-οδηγους τους στον δρομο και οδηγουν αμυντικα δηλαδη με τετοιο τροπο ωστε να προλαμβανουν ΚΑΙ για των αλλων τα πιθανα σφαλματα.

 

Και το κυριοτερο φιλοι/ες.

 

Ας μην απωθαρρυνονται οι νεοι οδηγοι. Ουτως η αλλιως το μονο που χρειαζεται ειναι υπομονη, ΠΡΟΣΟΧΗ και εμπειρια που θα ερθει με τα χρονια και τα χιλιομετρα.

 

Φιλικα,

 

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι θεμα ανηφορικου δρομου η ευθιας το θεμα ειναι οτι το Ν ειναι εκει για να γνωριζουν οι αλλοι οτι ο οδηγος ειναι νεος και οτι κατω απο πιεση (κορναρισμα-φωνες κ.α)μπορει να πανικοβληθει και να γινει πανικος εγω απο οτι εχω δει στον δρομο και απο οτι εχω δει και απο εμενα οταν ειχα το Ν συμβαινει το αντιθετο κανω πολλα χιλιομετρα τη μερα και εχω δει πολλα τωρα για αυτο που ρωτας τι να σου πω αμα σου πω οτι σεβομαι τους νεους οδηγους θα με πιστεψεις?:)
+1 σε οτι λες για τους νεους οδηγους.

του νεους κι εγω τους σεβομαι και οσο μεγαλη και να ειναι η βλακεια που κανουν ποτε δεν κορναρω σε Ν.

ολοι μας αλλωστε απο Ν δεν ξεκινησαμε;;

 

 

(αλλα μην δω καναν μπαρμπα ή θειτσα να μου κανει μαγκιες στον δρομο..και κορνα πεφτει και μουντζα!!!ειδικα οταν προσπερνουν απο δεξια,ποιος τους σωζει)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

+1 σε οτι λες για τους νεους οδηγους.

του νεους κι εγω τους σεβομαι και οσο μεγαλη και να ειναι η βλακεια που κανουν ποτε δεν κορναρω σε Ν.

ολοι μας αλλωστε απο Ν δεν ξεκινησαμε;;

 

 

(αλλα μην δω καναν μπαρμπα ή θειτσα να μου κανει μαγκιες στον δρομο..και κορνα πεφτει και μουντζα!!!ειδικα οταν προσπερνουν απο δεξια,ποιος τους σωζει)

 

+1000 εγω κανω καμια κατοσταρα χιλιομετρα την μερα και εχω δει τα αισχοι

Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150 και μέχρι 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Προχωράς σε δρόμο με στενά, και πίσω σου έχεις μια σειρά απο άλλα αυτοκίνητα. Βλέπεις στα 10m μια θέση πάρκιν. Αν δεν βγάλεις αλάρμ αλλά απλά το φλας, πως θα καταλάβει ο πίσω ότι θες να παρκάρεις;;;

 

Θα νομίσει απλά ότι σε λίγο θα στρίψεις, θα σου κολλήσει απο πίσω, και συ μόλις έχεις σταματήσει λίγο πιο μπροστά απο την θέση που βρήκες για να μπεις με την όπισθεν, θα πάρεις τον π...ο επειδή δεν θα έχεις πια χώρο πίσω επειδή θα σου χουν κολλήσει οι άλλοι σαν στρείδι, και σιγά μην κάνουν όλοι πίσω για να παρκάρεις εσύ. Θα φύγεις αναγκαστικά. (Φυσικά θα σου γκαρίζουν όλοι "αλάρμ δεν έχεις ρε μεγάλε;;" και δίκιο θα 'χουν)

 

Τα αλάρμ είναι αναγκαία σε περίπτωση παρκαρίσματος για να σταματάει ο πίσω αρκετά μακριά ώστε να κάνεις τις μανούβρες. Δάσκαλοι, σχολές και μπούρδες. Στην πράξη φαίνονται τα πράγματα. Καλώς καθιερώθηκε.

 

Φίλε David από τη στιγμή που ο άλλος θα κολλήσει πίσω σου, είναι λάθος και παραβαίνει τους κανόνες του Κ.Ο.Κ. Οπότε αν αρχίσει να σε προκαλεί λεκτικά ή με τη κόρνα ή αρχίζεις και εσύ τα μπινελίκια (προσωπικά δεν το προτιμώ) ή τον πληροφορείς ευγενικά ότι θα καλέσεις την Τροχαία. :)

 

Κακώς καθιερώθηκε λοιπόν αυτή η μεσοβέζικη λύση, που μόνο εξυπηρετεί τους ανίδεους οδηγούς συμπατριώτες μας.

 

Και όσο για το "δάσκαλοι, σχολές και μπουρδές".... τι να πω; Πιστεύω να συνειδητοποίησες πως αν εξαιρέσεις το σημείο της διαφθοράς (και για αυτό όμως αν υπάρχει η κατάλληλη θέληση και επιμονή υπάρχει λύση) οι Σχολές Οδηγών σου διδάσκουν πως πρέπει να οδηγάς σωστά και σύννομα.

 

 

Den hksera oti o nomos se ypoxrewnei na foras N sto amaksi gia ena xrono.Dhladh se elgxei o astynomikos k an dei oti exeis ligotero apo xrono diplwma kai den exeis N se grafei? :wacko: To thewrw edelws paralogo an simvenei.N mou phre o pateras mou otan phra diplwma ,egw de to thela katholou alla den emeine giati htan moufa h vendouza kai epefte opote kirille :P

Twra pou odhgw mhxanaki edw kai 9 mhnes mhpws prepei na kikloforw me Tshirt me N sthn plath? :PPPP xaxaxaxax

 

Pandws afto pou akousthke apo gynaikeio stoma oti vazw to N kai de prepei na me grafoun gia paravaseis kai na mathoun na siberiferondai swsta oi batsoi ena exw na pw:

Mh dineis to dikaiwma se kanena batso na se grapsei me ton pio APLO TROPO:

E F A R M O Z E T O N K. O. K.

 

Panda forazw zwnh,kranos kai de pinw panw apo 1 poto otan exw amaksi.Odhgw 5 xronia amaksi kai 9 mhnes mhxanh.Me exoun stamathsei mono 4-5 fores kai de me exoun grapsei pote kai gia tipota.Den ime teleios odhgos alla de strivw ekei pou de strivei,de parkarw se pezodromia kai gwnies,anavw PANDA flash ,de xrhsimopoiw pote alarm gia na parkarw/kseparkarw (poly epikindino pragma!) alla deksi flash otan parkarw kai aristero otan kseparkarw kai opoios mou th leei 90% exei adiko.De tha kathomai na tsakwnomai me batsous gia na mh faw klhsh,apla prosexw.

 

Χμμ... Φίλε Don VitoCorleone , γράφεις σαν να κάνεις τα πάντα για να μην "φας" μια κλήση και όχι για την ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ σου ΑΣΦΑΛΕΙΑ και ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ! Δεν είναι οι "μπάτσοι" στην μια πλευρά (αστυνομικοί ή τροχονόμοι θα προτιμούσα, αλλά whatever) και απέναντι εμείς , αλλά η ΖΩΗ και από την άλλη ο ΘΑΝΑΤΟΣ (ή έστω ένας σοβαρός τραυματισμός για να μην τραγικοποιώ την κατάσταση).

 

Σου παραθέτω και την πολύ εύστοχη υπογραφή του harispug : " Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο... "

 

Και όσο για το Ν δεν πιστεύεις πως βοηθάει τους άλλους οδηγούς να δώσουν περισσότερη προσοχή στο προπορευόμενο αυτοκίνητο και τη δυνατότητα να γνωρίζουν πως ίσως προβεί σε κάποια απότομη κίνηση ή παράληψη ενός φλας; Ο τροχονόμος (επειδή το προβλέπει και ο Νόμος) δεν πρέπει να ελέγξει εάν υπάρχει αυτό το σήμα αναγνώρισης νέων οδηγών το οποίο είναι σημαντικό για την ασφάλεια ΟΛΩΝ όσων κινούνται στο δρόμο; o.k. δε λέω, μπορεί να υπάρχουν και εκείνοι που δεν γνωρίζουν πως επιβάλλεται από το νόμο (κακώς, αλλά υπάρχουν) και για αυτούς πιστεύω μια σύσταση αρκεί , αλλά υπάρχουν και εκείνοι οι ψευτόμαγκες για τους οποίους δεν χρειάζεται να προσθέσω κάτι, με έχουν καλύψει οι συμφορουμίτες.

 

Twra pou odhgw mhxanaki edw kai 9 mhnes mhpws prepei na kikloforw me Tshirt me N sthn plath? :PPPP xaxaxaxax

 

Και όχι φίλε Don VitoCorleone, δεν υπάρχει τέτοια διάταξη στον Κ.Ο.Κ.

 

Σας παραθέτω αυτούσιο το κομμάτι από τον Κ.Ο.Κ. :

 

Άρθρo 102

 

Eιδικό σήμα αναγνώρισης νέων oδηγών αυτoκινήτων oχημάτων

και οδηγών Ατόμων με Αναπηρίες (ΑμεΑ)

 

1. Oι νέoι oδηγoί υπoχρεoύνται να τoπoθετoύν στo αυτoκίνητo πoυ

oδηγoύν ειδικό σήμα αναγνώρισης για ένα (1) χρόνο, από την απόκτηση της

άδειας. Mε απόφαση τoυ Yπoυργoύ Mεταφoρών και Eπικoινωνιών oρίζoνται

τα χαρακτηριστικά τoυ σήματoς, o τρόπoς τoπoθέτησής τoυ, ως και κάθε

άλλη λεπτoμέρεια αναγκαία για την εφαρμoγή της διάταξης αυτής.

2. Με κοινή απόφαση των Υπουργών Υγείας και Πρόνοιας, Δημόσιας Τά-

ξης και Μεταφορών και Επικοινωνιών δύναται να επιβάλλεται η υποχρεωτι-

κή τοποθέτηση ειδικών σημάτων αναγνώρισης, σε οποιοδήποτε μηχανοκίνη-

το όχημα, αν αυτό οδηγείται από Άτομο με Αναπηρίες (ΑμεΑ) ή είναι ειδι-

κά διασκευασμένο για τη μεταφορά του. Με απόφαση των ίδιων Υπουργών

καθορίζονται τα χαρακτηριστικά του σήματος, ο τρόπος τοποθέτησής του,

καθώς και κάθε άλλη λεπτομέρεια αναγκαία για την εφαρμογή της διάταξης

αυτής.

3. Αυτός που παραβαίνει τις διατάξεις του άρθρου αυτού τιμωρείται με

διοικητικό πρόστιμο είκοσι (20,00) ευρώ.

 

 

Τέλος, επειδή και εγώ είμαι Νέος οδηγός , και θα ήθελα ένα πρωτότυπο ή / και αστείο Ν , μπορείτε να μου προτείνετε ένα κατάστημα, ηλεκτρονικό ή όχι , που μπορώ να επισκεφτώ για αυτού του είδους την αγορά;

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε David από τη στιγμή που ο άλλος θα κολλήσει πίσω σου, είναι λάθος και παραβαίνει τους κανόνες του Κ.Ο.Κ. Οπότε αν αρχίσει να σε προκαλεί λεκτικά ή με τη κόρνα ή αρχίζεις και εσύ τα μπινελίκια (προσωπικά δεν το προτιμώ) ή τον πληροφορείς ευγενικά ότι θα καλέσεις την Τροχαία. :)

 

Κακώς καθιερώθηκε λοιπόν αυτή η μεσοβέζικη λύση, που μόνο εξυπηρετεί τους ανίδεους οδηγούς συμπατριώτες μας.

 

Τα αλαρμ δινουν ποιο σωστη πληροφορηση για παρκαρισμα παρα το φλας.Εστω οτι θες να παρκαρεις λιγο πριν μια στροφη.Πρωτο ειναι ηδη παρκαρισμενο ενα αυτοκινητο και συ θες να μπεις πισω του.Το φλας το αναβεις στο σημειο λιγο πριν την κενη θεση και αφηνεις τον αλλο στο διλημα ''θα παρκαρει η θα στριψει???'' ενω πολυ απλα αναβεις τα αλαρμ και αμεσως καταλαβαινει οτι θες να παρκαρεις.

 

Και όσο για το "δάσκαλοι, σχολές και μπουρδές".... τι να πω; Πιστεύω να συνειδητοποίησες πως αν εξαιρέσεις το σημείο της διαφθοράς (και για αυτό όμως αν υπάρχει η κατάλληλη θέληση και επιμονή υπάρχει λύση) οι Σχολές Οδηγών σου διδάσκουν πως πρέπει να οδηγάς σωστά και σύννομα

 

ΟΧΙ,ο δασκαλος σου μαθαινει τη χρηση συμπλεκτη σε ισιο δρομο και ανηφορα και παρκαρισμα και απο κει και περα αναλογα με το ποσο το χεις θα τα καταφερεις στη συνεχεια.Ο δασκαλος δεν σου μαθενει πως να κινησε σε δυσκολες καιρικες συνθηκες αλλα και σε περιπτωση που σου φυγει το αμαξι.

 

Τέλος, επειδή και εγώ είμαι Νέος οδηγός , και θα ήθελα ένα πρωτότυπο ή / και αστείο Ν , μπορείτε να μου προτείνετε ένα κατάστημα, ηλεκτρονικό ή όχι , που μπορώ να επισκεφτώ για αυτού του είδους την αγορά;

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! :)

 

Οπως καταλαβα απο τα προλεγομενα θες να εισαι και τυπικος και καθ ολα νομιμος οδηγος οποτε θα πρεπει να βαλεις το κλασσικο κοκκινο Ν και οχι του στυλ Νεος και ωραιος και αλλα τετοια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

για πρωτο αυτοκιμητο καλη η επιλογη. στο επομενο θα πρεπει να ειναι λιγο πιο προσεκτικοσ ομωσ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατι το λες αυτο????

 

πλακα κανω. σημα ν σε τετοιο αυτοκινητο?προφανωσ κ αυτοσ που το εβαλε πλακα ηθελε να κανει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα αλαρμ δινουν ποιο σωστη πληροφορηση για παρκαρισμα παρα το φλας.Εστω οτι θες να παρκαρεις λιγο πριν μια στροφη.Πρωτο ειναι ηδη παρκαρισμενο ενα αυτοκινητο και συ θες να μπεις πισω του.Το φλας το αναβεις στο σημειο λιγο πριν την κενη θεση και αφηνεις τον αλλο στο διλημα ''θα παρκαρει η θα στριψει???'' ενω πολυ απλα αναβεις τα αλαρμ και αμεσως καταλαβαινει οτι θες να παρκαρεις.

 

Εδω θα διαφωνησω μαζι σου.Τα αλαρμ τα αναβουμε μονο σε περιπτωσεις κινδυνου-αναγκης.Ενω το φλας τα αναβουμε οταν κανουμε τον οποιοδηποτε ελιγμο.Ετσι γραφει καθαρα το βιβλιο με τα σηματα το οποιο προμηθευοματσε για να διαβασουμε για τις εξετασεις.

Οσο για το αν ο αλλος θα το καταλαβει.Υποχρεουσε απο τον νομο να τηρεις μια αποσταση ασφαλειας απο τον προπορευομενο και οφειλεις να περιμενεις οταν καποιος μπροστινος παει να κινηθει λιγο ΄΄παραξενα΄΄.

Link to comment
Share on other sites

πλακα κανω. σημα ν σε τετοιο αυτοκινητο?προφανωσ κ αυτοσ που το εβαλε πλακα ηθελε να κανει

 

Υπαρχει εξηγηση

http://www.bloka.com/phpBB3/viewtopic.php?f=22&t=7888#p128562

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

ετσι οπωσ το θετεισ, τελικα μπορει να μην εκανε κ πλακα κ να το εννοουσε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...