Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον....δοκιμασα και του εκανα factory reset(δυο φορες βασικα) και 1ον μου εχει χασει τα ελληνικα απο γλωσσες επιλογης και δευτερον δε μου κανει το update.....τωρα τι μπορει να φταει?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χθες το απογευμα περασα και το ειδα και εγω live το τηλεφωνο..

Τι να πω ρε παιδια...εμενα προσπωπικα ΔΕΒ με ικανοποιησε σε κανενα κομματι του...ουτε στο desing του ουτε πουθενα αλλου και ας ειμαι fan της Htc....αντιθετως το Nexus διπλα του σαφως με εντυπωσιασε περισσοτερο..

Φυσικα η αποψη ειναι καθαρα προσωπικη μου.

Link to comment
Share on other sites

ολα ειναι θεμα κατασκευης.εχω ενα φιλο που εχει το HOX και συγκρινουμε θερμοκρασιες με το γαλαξια μου κανοντας περιπου ιδια πραγματα(βαρια παιχνιδια,benchmarks κτλ) και η θερμοκρασια ειναι σχεδον ιδιαα(1-3 βαθμους δεν το θεωρω διαφορα)ομως λογω κατασκευης δεν νιωθεις την θερμοκρασια στο HOX.Παντως Κωστα η θερμοκρασια στο s2 με τις τελευταιες ics roms εχουν βελτιωθει πολυ.Αν βαλεις και custom kernel...Επειδη το σκεφτομαι αν θα περασω σε one x η αν θα περιμενω να δοκιμασω το s3 πως το βλεπεις απο αυτονομια.Σε ρωταω επειδη εσυ ειχες και το s2 και μπορεις να συγκρινεις.Δηλαδη η αυτονομια ειναι στα επιπεδα του gingerbread s2?(γιατι με τους τελευταιους custom kernels ευτυχως φτασαμε στο ics την πολυ καλη του αυτονομια που ειχε στην gingerbtread)

 

Πάνο ακριβώς, όπως το λες. Το υλικό κατασκευής κάνει την διάφορα. Οι θερμοκρασίες είναι ίδιες αλλα δεν αισθάνεσαι τόσο την θερμότητα γιατι το polycarbonate είναι υλικο που συμπεριφέρεται καλύτερα απο το πλαστικο στην θερμότητα. Επίσης καίγεται πιο δύσκολα.

Για χρήση σε αυτοκίνητο τώρα το καλοκαίρι όπως όλες οι συσκευές συμπεριλαμβανομένου και του iPhone, ΜΌΝΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΥΡΙΔΕΣ ΤΟΥ ΑΙΡΚΟΝΤΙΣΙΟΝ.

 

Η αυτονομία είναι μεν περίπου στα επίπεδα του gingerbread αλλα με τον όρο ότι δεν έχεις 10 widgets να συγχρονίζουν κάθε 10 λεπτά. Με το ίδιο στήσιμο, εγω είμαι σ αυτα τα επίπεδα. Βεβαίως το Siii θα έχει καλύτερη αυτονομία λόγο μεγέθους μπαταρίας αλλα και CPU 32αρας.

Μην ξεχνάμε η Samsung είχε 2 μήνες περιθώριο να βελτιώσει τα σημεία που πονάει το HOX. Απο τον καιρο που ανακοινώθηκε έχουν περάσει 2.5 μήνες.

Χθες που το χρησιμοποίησα σαν iPad, μου έβγαλε δύσκολα την μέρα.

Μην ξεχνάμε ότι και το ipad3 για να τα βγάλει πέρα με την ανάλυση χρειάστηκε να μεγαλώσει παρα πολυ την μπαταρία.

 

@@Psail Για τον φίλο που λέει ότι είχε συνηθίσει να μην ζεστενεται η συσκευη του, δεν μας λέει τι συσκευη είχε.

Αλλα θα πω και πάλι ότι το iPad 3 μόνο με GPU τετραπυρηνη δουλεύει 5 βαθμούς πιο πάνω απο το ipad2.

 

Χθες το απογευμα περασα και το ειδα και εγω live το τηλεφωνο..

Τι να πω ρε παιδια...εμενα προσπωπικα ΔΕΒ με ικανοποιησε σε κανενα κομματι του...ουτε στο desing του ουτε πουθενα αλλου και ας ειμαι fan της Htc....αντιθετως το Nexus διπλα του σαφως με εντυπωσιασε περισσοτερο..

Φυσικα η αποψη ειναι καθαρα προσωπικη μου.

Είναι θέμα προσωπικού γουστου και κατα πόσο σ εξυπηρετεί σε όσα κανεις καθημερινά.

Εγω αν θα το αλλάξω θα το κάνω μόνο για το iPhone 5 και υπο προϋποθέσεις. Γιατι?

Επειδη μετα απο αρκετές συσκευές που έχουν περάσει απο τα χέρια μου, κανείς δεν μπορει να φθάσει την apple σε δυο πράγματα. Κάμερα και αληθινή απεικόνιση χρωμάτων στην οθόνη. Ναι υπάρχει η ΝΟΚΙΑ αλλα δεν μ αρέσει τίποτα άλλο στις Symbian συσκευές της εκτός απο την κάμερα.

 

Και ξαναλέω ότι η κάμερα του one x στο μόνο που υστερει είναι στα μακρινα πλάνα. Σε όλα τα αλλα είναι πολυ καλη με ασυναγωνιστη ποιότητα σε σκοτεινούς χώρους και HDR.

Για ταχύτητα δεν το συζητάμε κάν.

Επίσης διάφορα συγκριτικά στον τομέα αυτο, μην τα λαμβάνετε υπ όψη σας ειδικά απο γνωστά κανάλια YouTube. Εξυπηρετούν συμφέροντα. Βρωμάει το πράγμα αφάνταστα.

Δεν είμαι fan της HTC αλλα και καμιας άλλης εταιρείας. Αγοράζω απ όλους όταν έχουν κάτι εξαιρετικό την συγκεκριμένη χρονική στιγμή.

Όμως είναι ξεκάθαρο ότι η HTC δέχεται πόλεμο και μάλιστα οργανωμένο. Κάποια συγκριτικα που βλέπω με κάνουν να σκέπτομαι ότι έχω άλλη συσκευη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@@Psail Για τον φίλο που λέει ότι είχε συνηθίσει να μην ζεστενεται η συσκευη του, δεν μας λέει τι συσκευη είχε.

Αλλα θα πω και πάλι ότι το iPad 3 μόνο με GPU τετραπυρηνη δουλεύει 5 βαθμούς πιο πάνω απο το ipad2.

 

.

 

σε μένα αναφερόμουν,είχα το dell streak 5 το οποίο σπάνια ζεσταινόταν, εντάξει ξέρω άλλο μονοπύρηνο και άλλο τετραπύρηνο απλά μου έκανε εντύπωση γιατί δεν το είχα ξανά ζήσει.σαφώς δεν καίγεται το χέρι σου αλλά είναι κάτι που σου κάνει εντύπωση αν δεν το ξέρεις.

κατά τα άλλα δεν ξέρω αν το sIII θα είναι καλύτερο αλλά το HOX είναι πράγματι μια συσκευή που κάνει τα πάντα πολύ καλά. Το ηχείο που λέγατε ότι είναι δυνατό μου φάνηκε απλά average να πω.

και επίσης και μένα στην έκθεση δίπλα δίπλα το nexus μου φάνηκε πιο εντυπωσιακό αλλά πιστεύω ότι το HOX είναι αρκετά καλύτερο.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

του κάνω την δεύτερη φόρτιση τώρα, αργεί να φορτίσει πολύ ή μου φαίνεται;
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

λοιπον....δοκιμασα και του εκανα factory reset(δυο φορες βασικα) και 1ον μου εχει χασει τα ελληνικα απο γλωσσες επιλογης και δευτερον δε μου κανει το update.....τωρα τι μπορει να φταει?

 

Σχετικα με την ελλειψη ελληνικων στις γλωσσες επιλογης, κατεβασε δωρεαν απο το market το more locale τρεξ΄το κ επελεξε ελληνικα και εισαι ok.

 

Γιατο δευτερο δεν εχω ιδεα... για τσεκαρε μπας και ειναι ηδη περασμενη η 1.28 (μπορει να λεω κοτσανα... με το μπαρδον!)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα χρησιμοποίησα για πρώτη φορά το X για αναπαραγωγή μουσικής στο αυτοκίνητο. Πολυ καλυτερη ποιότητα ήχου σε σχέση με iPhone 4 και SGS2 που χρησιμοποιούσα πριν.

Επίσης χρησιμοποίησα πρώτη φορά την συσκευή στον χώρο εργασίας μου (ήμουν με άδεια). Φοβερό το WiFi. Πιάνει παντού.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

λοιπον....δοκιμασα και του εκανα factory reset(δυο φορες βασικα) και 1ον μου εχει χασει τα ελληνικα απο γλωσσες επιλογης και δευτερον δε μου κανει το update.....τωρα τι μπορει να φταει?

 

Για Ελληνικά κατέβασε το morelocale2. https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&feature=search_result

Με την επαναφορά θα σου σβήστηκε.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την ελλειψη ελληνικων στις γλωσσες επιλογης, κατεβασε δωρεαν απο το market το more locale τρεξ΄το κ επελεξε ελληνικα και εισαι ok.

 

Γιατο δευτερο δεν εχω ιδεα... για τσεκαρε μπας και ειναι ηδη περασμενη η 1.28 (μπορει να λεω κοτσανα... με το μπαρδον!)

 

ενταξει με τα ελληνικα το εφτιαξα(του εβαλα το morelocale 2 και ολα οκ,αν και οταν το πηρα το κινητο τα ειχε ηδη προεγκατεστημενα για αυτο μου φανηκε πολυ περιεργο....τωρα οσον αφορα το δευτερο μετα απο 5 factory reset και μεσα απο το μενου του κινητου αλλα και με το συνδυασμο volume down+power button,το προβλημα συνεχιζετε... αφου το εχω κατεβασει το update ισαριθμες φορες,οταν παει να το κανει το update,η μπαρα φτανει στο 1/4 και μετα μου εμφανιζει το κινητο με ενα κοκκινο θαυμαστικο και μετα κανει reboot μονο του....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γίνεται χωρίς ρουτ να καλιμπράρω την μπαταρία;Και αν ναι με ποιο πρόγραμμα;

 

Χρειάζεται να είσαι rooted.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ενταξει με τα ελληνικα το εφτιαξα(του εβαλα το morelocale 2 και ολα οκ,αν και οταν το πηρα το κινητο τα ειχε ηδη προεγκατεστημενα για αυτο μου φανηκε πολυ περιεργο....τωρα οσον αφορα το δευτερο μετα απο 5 factory reset και μεσα απο το μενου του κινητου αλλα και με το συνδυασμο volume down+power button,το προβλημα συνεχιζετε... αφου το εχω κατεβασει το update ισαριθμες φορες,οταν παει να το κανει το update,η μπαρα φτανει στο 1/4 και μετα μου εμφανιζει το κινητο με ενα κοκκινο θαυμαστικο και μετα κανει reboot μονο του....

 

Το αγόρασες μεταχειρισμένο; μήπως είναι rooted?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει superuser εικονοδιο....ναι μεταχειρισμενο το αγορασα....ειναι αρχικα αγορασμενο απο το expansys
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚBytes.
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει superuser εικονοδιο....ναι μεταχειρισμενο το αγορασα....ειναι αρχικα αγορασμενο απο το expansys

 

Δεν ξέρω τι παίζει με το root της HTC dev και αν μπορεί να δημιουργήσει τέτοιο θέμα. Το ότι δεν έχει super user σημαίνει όχι root αλλά με το ξεκλειδωμα του bootloader τι γίνεται; υποθέσεις κάνω δεν έχω ασχοληθεί.

Μήπως να το πήγαινες στο service να στο περάσουν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

θα το ψαξω λιγο τωρα,αλλιως θα επικοινωνησω με την expansys και βλεπωντας και κανοντας...αν καποιος αλλος εχει καμια ιδεα καλοδεχουμενη παντως γιατι εχει αρχισει και μου την δινει στα νευρα :S
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚBytes.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα χρησιμοποίησα για πρώτη φορά το X για αναπαραγωγή μουσικής στο αυτοκίνητο. Πολυ καλυτερη ποιότητα ήχου σε σχέση με iPhone 4 και SGS2 που χρησιμοποιούσα πριν.

Επίσης χρησιμοποίησα πρώτη φορά την συσκευή στον χώρο εργασίας μου (ήμουν με άδεια). Φοβερό το WiFi. Πιάνει παντού.

 

Παραδέχομαι και γω το wifi του, πραγματικά καταπληκτικό πιάνει σε διπλάσια απόσταση από το παλιό μου και σήμα καμπάνα και σφαίρα ταχύτητα. Από τα πολύ δυνατά του χαρακτηριστικα. Μπορεί κάποιος να ξανά αναφέρει πως βάζουμε 160 χαρακτήρες Ελληνικά στα sms;

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

εδω και 1-2 μερες σπιτι μου δε με βγαζει σωστα στον καιρο..λεει αλλη π[εριχη.τι λετε να εχει γινει?

εχω wifi οπως και πριν ανοιχτο

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως μια με δύο μέρες

 

Μιλάω για συσκευή μετά από αντικατάσταση λόγω προβλήματος.. Έστειλα την προβληματική με courier στις 25/4 και παρέλαβαν 26/4.. Σε πόσες εργάσιμες θα έχω την καινούρια?

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

εδω και 1-2 μερες σπιτι μου δε με βγαζει σωστα στον καιρο..λεει αλλη π[εριχη.τι λετε να εχει γινει?

εχω wifi οπως και πριν ανοιχτο

 

Το έπαθα και εγώ αυτό. Δυστυχώς χρειάστηκε hard reset για να φτιάξει.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη δε μου ρχεται πως γινεται να ανοιγω βιντεο με αλλη εφαρμογη περαν της αρχικης απτη γκαλερυ?

 

Λιγο που το προσπαθησα δεν μου εδινε την επιλογη παρολο που ειχα εγκαταστησει τον MX player pro και θα επρεπε να με ρωτα ποια θελω να ανοιγει τα βιντεο.

Βαρεθηκα να ψαξω για λυση και περασα το Quick pic σαν κυρια εφαρμογη Galery.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...