Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μου φαίνεται πιο minimal και κατ επέκταση πιο όμορφο!

 

+1 :!::!::!::!::!::!::!::!:

Μακαρι να το δουμε συντομα και στο κινητο μας...

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα μου φαίνεται πιο minimal και κατ επέκταση πιο όμορφο!

 

Σύμφωνο και εγώ με τον Finn.αλλά να το δούμε σύντομα γιατί υπάρχει πολύ ηρεμία στο forum HTC one x στους xda...όλο στοκ ρομ και τίποτα άλλο.πάλι καλά που βγήκε και η viperx jb και κινείται λιγο χεχε... :P

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Ποια η γνώμη σας για την εγκατάσταση antivirus στο κινητό μας;;;;1) Χρειάζεται ή όχι;

2)Θα τρώει μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Ποια η γνώμη σας για την εγκατάσταση antivirus στο κινητό μας;;;;1) Χρειάζεται ή όχι;

2)Θα τρώει μπαταρία;

 

Προσωπικά το βρίσκω ανούσιο. Αν προσέχεις τι εγκαθιστάς και βάζεις εφαρμογές μέσα από το play store, δε θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

που βρήκατε εικόνες από sense 5. google δεν βρήκα κάτι.

 

 

Και κάτι ακόμα. υπάρχει κάποια ρύθμιση σχετικά με το αν θα τρέχουν στο background οι εφαρμογές; εκτός από το facebook και τον messenger του που συχνά δεν βγάζει ειδοποίηση για κάτι νέο, παρατηρώ ότι και ο Mozilla κλείνει πολύ συχνά ενώ απλά εγώ είχα πατήσει το πλήκτρο home. και όταν τον ξανά ανοίξω οι καρτέλες έχουν κλείσει και τις ξανά ανοίγω. αλλά δεν το κάνει πάντα. :wacko: πριν πάω στην viper jb και όσο ήμουν με stock και custom viper ics δεν το έκανε ποτέ αυτό.

 

Παίζει να φταίει ότι είμαι με hboot 1.36; άκουσα γενικά ότι υπήρχαν κάποια προβλήματα με όσους δεν έχουν πάρει ακόμα 1.39.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Ποια η γνώμη σας για την εγκατάσταση antivirus στο κινητό μας;;;;1) Χρειάζεται ή όχι;

2)Θα τρώει μπαταρία;

 

Νομίζω ότι σ' ένα μη ρουταρισμενο τηλέφωνο είναι παντελώς άχρηστο.

Προφανώς και θα τρώει μπαταρία.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω πως κακώς ποστάρω εδώ το πρόβλημά μου μα έχω πάλι πρόβλημα με το τηλέφωνο ρε παιδιά. Στο xda δεν βρήκα άκρη και δεν καταλαβαίνω τι μου λένε. Είναι και τα αγγλικά τους περίεργα (ίσως και τα δικά μου).

Ακολούθησα πιστά τις οδηγίες του Spyros86 και τον 1000ευχαριστώ γι'αυτό κι έβαλα την viper. Καλή, χρυσή, υπέροχη.

Παιδεύτηκα λίγο με το να ξεκλειδώσω τον booloader κλπ κλπ κλπ (vodafone uk branded) αλλά όλα καλά.

Όταν την έβαλα ήταν η έκδοση 3.2.0. Με τον που την έβαλα και πριν την σετάρω, έβαλα και 3.2.1 και 3.2.2. Σετάρω το κινητό κι όλα καλά!

Μετά από 5-6 μέρες βγάζουν με OTA την 3.2.3 και 3.2.4. Ψάρωσα κι εγώ λέω ε ας την βάλω. Κατεβάζω τα zip και μέσω του recovery, τα πέρασα ένα ένα. Κάνω επανεκκίνηση και ξαφνικά το κινητό άρχισε να κάνει ξανά και ξανά restart. Ψάχνω βοήθεια στο xda και κατάλαβα πως έπρεπε να περάσω πάλι kernel, πάλι rom και πάλι τα updates. Όλα καλά, έστρωσε. Ναι αλλά δεν είχα πάρει backup και δωσ'του ξανά σετάρισμα εφαρμογές και ρυθμίσεις... ηρέμησαν όλα για 5-6 μέρες κι απόψε, ενώ βγαίνω από το σπίτι, κάνω ένα restart το κινητό. Ξανά-μανά restarts ασταμάτητα!!! Τι κάνω λάθος ρε παιδιά; ΟΚ, πέρα από το ότι δεν παίρνω backup με το titanium. Αλλά τι στο καλό;;;;

Ξέρω πως δεν μπορείτε να με υποστηρίξετε για την συγκεκριμένη rom μα δεν υπάρχει μια στάνταρ διαδικασία; Είχε ποτέ ξανά κάποιος το ίδιος πρόβλημα; Το μόνο που υποψιάζομαι, είναι πως ίσως φταίει που δεν έχω ξανακλειδώσει τον bootloader, μα αυτό είναι;;;;

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Check this out ! ;)

δεν μου αρέσει :(

 

Ξέρω πως κακώς ποστάρω εδώ το πρόβλημά μου μα έχω πάλι πρόβλημα με το τηλέφωνο ρε παιδιά. Στο xda δεν βρήκα άκρη και δεν καταλαβαίνω τι μου λένε. Είναι και τα αγγλικά τους περίεργα (ίσως και τα δικά μου).

Ακολούθησα πιστά τις οδηγίες του Spyros86 και τον 1000ευχαριστώ γι'αυτό κι έβαλα την viper. Καλή, χρυσή, υπέροχη.

Παιδεύτηκα λίγο με το να ξεκλειδώσω τον booloader κλπ κλπ κλπ (vodafone uk branded) αλλά όλα καλά.

Όταν την έβαλα ήταν η έκδοση 3.2.0. Με τον που την έβαλα και πριν την σετάρω, έβαλα και 3.2.1 και 3.2.2. Σετάρω το κινητό κι όλα καλά!

Μετά από 5-6 μέρες βγάζουν με OTA την 3.2.3 και 3.2.4. Ψάρωσα κι εγώ λέω ε ας την βάλω. Κατεβάζω τα zip και μέσω του recovery, τα πέρασα ένα ένα. Κάνω επανεκκίνηση και ξαφνικά το κινητό άρχισε να κάνει ξανά και ξανά restart. Ψάχνω βοήθεια στο xda και κατάλαβα πως έπρεπε να περάσω πάλι kernel, πάλι rom και πάλι τα updates. Όλα καλά, έστρωσε. Ναι αλλά δεν είχα πάρει backup και δωσ'του ξανά σετάρισμα εφαρμογές και ρυθμίσεις... ηρέμησαν όλα για 5-6 μέρες κι απόψε, ενώ βγαίνω από το σπίτι, κάνω ένα restart το κινητό. Ξανά-μανά restarts ασταμάτητα!!! Τι κάνω λάθος ρε παιδιά; ΟΚ, πέρα από το ότι δεν παίρνω backup με το titanium. Αλλά τι στο καλό;;;;

Ξέρω πως δεν μπορείτε να με υποστηρίξετε για την συγκεκριμένη rom μα δεν υπάρχει μια στάνταρ διαδικασία; Είχε ποτέ ξανά κάποιος το ίδιος πρόβλημα; Το μόνο που υποψιάζομαι, είναι πως ίσως φταίει που δεν έχω ξανακλειδώσει τον bootloader, μα αυτό είναι;;;;

 

δεν είχα κάποιο τέτοιο πρόβλημα εγώ. το κινητό το έχεις αφήσει unlocked; Σχετικά με την Rom πάντως δεν χρειάζεται να περάσεις 3.2.0 και μετά ένα ένα τα ota. έχουν βγάλει και ολόκληρη την Rom σε 3.2.4

Edited by Spyros86
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω αφήσει ξεκλείδωτο τον bootloader.. λες να φταίει αυτό; Δεν είδα και κάπου στις οδηγίες τους να λέει να τον ξανακλειδώσω κι είπα να το αφήσω.. :/

Δεν έχω θέμα να την περάσω κατευθείαν την 3.2.4. Το θέμα μου είναι θα έχω πάλι τα ίδια σε 5.6 μέρες;

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να συνδεομαστε στο internet με το κινητο μεσω pc που εχει internet χρησιμοποιωντας μια ασυρματη καρτα δικτυου ??

 

Και κατι αλλο...Βιντεοκλισεις απο οτι ειδα δεν κανει το κινητο.Σωστα ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους , θα ηθελα να αγορασω ενα htc 0ne x 32 gb λευκο και ψαχνωντας στο internet παρατηρησα οτι ολα τα ηλεκτρονικα μαγαζια τυπου best price και skroutz σχεδον ολα εχουν κινιτα απο Γερμανια και t-mobile . θα ηθελα να μ πειτε την γνωμη σας για τα παρακατω

1 ) ΠΟια η διαφορα με unbranded κινητα htc 0ne x και εχουν και μεγαλη αποκλιση στην τιμη . . ? ?

2 ) update γινονται κανονικα . . ? ?

3 ) το service σε περιπτωση προβληματος λυνεται ευκολα . . ? ?

4) οταν κανει boot το κινητο και βγαινει το logo της t-mobile σημαινει οτι εχει πειραχθει το κινιτο απο t-mobile

5) αξίζει να το αγορασω στα 425 γερμανικο κ t-mobile . . ? ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλήμερα να ρωτήσω κάτι αν το rootαρω το κινητό αν χρειαστεί να ξανα κάνω όπως πριν δεν θα έχω πρόβλημα έτσι??χάνω την εγγύηση???θα έχω πρόβλημα μετά???ευχαριστώ.!!
Link to comment
Share on other sites

φιλε μ την χανεις σιγουρα γιατι για να το κανεις unlock στελνεις στην htc e-mail με τον κωδικο συσκευης
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω αφήσει ξεκλείδωτο τον bootloader.. λες να φταίει αυτό; Δεν είδα και κάπου στις οδηγίες τους να λέει να τον ξανακλειδώσω κι είπα να το αφήσω.. :/

Δεν έχω θέμα να την περάσω κατευθείαν την 3.2.4. Το θέμα μου είναι θα έχω πάλι τα ίδια σε 5.6 μέρες;

 

Όχι, έτσι πρέπει να το αφήσεις. το loop σε πιο σημείο στο κάνει;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Όχι, έτσι πρέπει να το αφήσεις. το loop σε πιο σημείο στο κάνει;

 

Βοοtάρει και στο σημείο που φτάνει στη lockscreen και πάει να πετάξει το πληκτρολόγιο για να βάλω το pin, σβήνει η οθόνη και ανάβει ξανά στο boot που λέει htc ONE και φεύγει το φιδάκι της Venom.

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Βοοtάρει και στο σημείο που φτάνει στη lockscreen και πάει να πετάξει το πληκτρολόγιο για να βάλω το pin, σβήνει η οθόνη και ανάβει ξανά στο boot που λέει htc ONE και φεύγει το φιδάκι της Venom.

 

Αυτό μου το έκανε την πρώτη φορά που είχα πάει να πειραξω το κινητό επειδή είχα custom recovery με official Rom απ' ότι θυμάμαι. αλλά το έκανε συνέχεια. δοκιμασες όταν στο κάνει να κάνεις επαναφορα από bootloader και μετά πάλι τα ίδια;

 

αν κάνεις full wipe; καλύτερα να βοηθήσει και κανείς άλλος που ξέρει καλύτερα. :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Βοοtάρει και στο σημείο που φτάνει στη lockscreen και πάει να πετάξει το πληκτρολόγιο για να βάλω το pin, σβήνει η οθόνη και ανάβει ξανά στο boot που λέει htc ONE και φεύγει το φιδάκι της Venom.

 

Εχεις cwm η twrp recovery? Εχω την εντυπωση οτι η viper παιζει καλυτερα με twrp. Κανε μια ερωτηση στο xda. Και παντα πριν φλασαρεις την ρομ πρεπει να παιρνεις το boot.img απο το zip της ρομ και να φλασαρεις αυτο πρωτα. (Ειναι ο kernel)

Link to comment
Share on other sites

Εχεις cwm η twrp recovery? Εχω την εντυπωση οτι η viper παιζει καλυτερα με twrp. Κανε μια ερωτηση στο xda. Και παντα πριν φλασαρεις την ρομ πρεπει να παιρνεις το boot.img απο το zip της ρομ και να φλασαρεις αυτο πρωτα. (Ειναι ο kernel)

 

cwm έχω.. βρήκα στην sd card αρχείο με όνομα cwm-SuperSU-v0.94.zip

βέβαια αυτό που λες μου πρότειναν και στο xda..

http://img339.imageshack.us/img339/6752/ca73f10f00e642f7ae8e8b5.png

αλλά δεν έχω ιδέα πως θα το κάνω. Πάλι φλασαρίσματα και χάσιμο προγραμμάτων; Έκανα χθες backup με το titanium αλλά να πω την αλήθεια το φοβάμαι :lol: έχω καεί και στο χυλό πλέον και φυσάω και το γιαούρτι!

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

cwm έχω.. βρήκα στην sd card αρχείο με όνομα cwm-SuperSU-v0.94.zip

βέβαια αυτό που λες μου πρότειναν και στο xda..

http://img339.imageshack.us/img339/6752/ca73f10f00e642f7ae8e8b5.png

αλλά δεν έχω ιδέα πως θα το κάνω. Πάλι φλασαρίσματα και χάσιμο προγραμμάτων; Έκανα χθες backup με το titanium αλλά να πω την αλήθεια το φοβάμαι :lol: έχω καεί και στο χυλό πλέον και φυσάω και το γιαούρτι!

 

αν κατάλαβα καλά, αυτό που σου λένε στο xda το έχεις ήδη κάνει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί πρότειναν όπως και ο Brolly να πάω σε twrp 2.3.3.0. Εγώ για recovery έχω το cmw.

Απλά φοβάμαι να ξαναφλασάρω πάλι για να αλλάξω τώρα, γιατί αν χάσω τα δεδομένα, δε μπορώ μέσα σε 12 ώρες δεύτερο ξαναπέρασμα προγραμμάτων και σετάρισμα! :P

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις παρελαβα απο handtec το htc one x+ αλλα εχω ενα προβλημα.Μολις ανοιξα το κινητο ενω μου ελεγε ποια γλωσσα να διαλεξω στα ελληνικα, στις γλωσσες δεν ειχε τα ελληνικα και το κινητο το σεταρισα στα αγγλικα αναγκαστικα.Μηπως ξερει καποιος τη γινεται να μου πει μηπως φταιει που το κινητο ειναι αγγλικη εκδοση και για αυτο δεν εχει μεσα τα ελληνικα αλλα πως γινεται ομως οταν πρωτοανοιξα το κινητο να με ρωτησει στα ελληνικα τι γλωσσα να διαλεξω απο την στιγμη που δεν εχει ελληνικα,και κατι αλλο ευτυχως εχει ελληνικο πληκτολογιο,κατα τα αλλα το κινητο πεταει ειναι παρα πολυ καλο,γρηγορο και φανταστικη οθονη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις παρελαβα απο handtec το htc one x+ αλλα εχω ενα προβλημα.Μολις ανοιξα το κινητο ενω μου ελεγε ποια γλωσσα να διαλεξω στα ελληνικα, στις γλωσσες δεν ειχε τα ελληνικα και το κινητο το σεταρισα στα αγγλικα αναγκαστικα.Μηπως ξερει καποιος τη γινεται να μου πει μηπως φταιει που το κινητο ειναι αγγλικη εκδοση και για αυτο δεν εχει μεσα τα ελληνικα αλλα πως γινεται ομως οταν πρωτοανοιξα το κινητο να με ρωτησει στα ελληνικα τι γλωσσα να διαλεξω απο την στιγμη που δεν εχει ελληνικα,και κατι αλλο ευτυχως εχει ελληνικο πληκτολογιο,κατα τα αλλα το κινητο πεταει ειναι παρα πολυ καλο,γρηγορο και φανταστικη οθονη.

 

Κατέβασε από το playstore την εφαρμογή morelocale 2 κ βάλε ελληνικά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...